Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive koje sada rastu (1920)

Agaricus annae Pilát 1951

 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohušev šampinjon 

Agaricus cupreobrunneus (Jul. Schäff. & Steer) Pilát 1951

Bakarni šampinjon 

Agaricus hondensis Murrill 1912

 

Agaricus luteomaculatus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus macrocarpus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus macrosporoides Bohus 1974

 

Agaricus moellerianus Bon 1985

 

Agaricus pampeanus Speg. 1880

 

Agaricus subfloccosus (J.E. Lange) Hlaváček 1951

 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Svilenkasti šampinjon 

Agaricus xanthodermus var. griseus (A. Pearson) Bon & Cappelli 1983

Sivi otrovni šampinjon 

Agaricus xanthodermus var. lepiotoides Maire 1910

 

Agrocybe arvalis (Fr.) Singer 1936

 

Agrocybe firma (Peck) Singer 1940

 

Agrocybe splendida Clémençon 1977

Sjajna livadarka 

Agrocybe vervacti (Fr.) Singer 1936

 

Albatrellus subrubescens (Murrill) Pouzar 1972

 

Aleuria cestrica (Ellis & Everh.) Seaver 1928

 

Aleuria splendens (Quél.) J. Breitenb. & F. Kränzl. ex Bon & Courtec. 1987

 

Aleurodiscus amorphus Rabenh. 1888

 

Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. 1894

 

Alnicola paludosa (Peck) Singer 1978

 

Alnicola submelinoides Kühner 1926

 

Alutaceodontia alutacea (Fr.) Hjortstam & Ryvarden 2002

 

Amanita boudieri Barla 1887

 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita citrina var. alba (Gillet) Rea 1922

Žućkasto-bela pupavka 

Amanita contui Bon & Courtec. 1989

 

Amanita dunensis Heim ex Bon & Andary 1983

 

Amanita excelsa f. alba (Quél.) Neville & Poumarat, 2004

 

Amanita fulva Fr. 1815

Smeđa preslica 

Amanita fulvoides Neville & Poumarat 2009

 

Amanita gilbertii Beauseign 1925

 

Amanita gracilior Bas & Honrubia 1982

 

Amanita heterochroma S. Curreli 1992

 

Amanita magnivolvata Aalto 1974

Usađena preslica 

Amanita mairei Foley 1949

Srebrna preslica 

Amanita malleata (Piane ex Bon) Contu 1986

 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Crvena muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita phalloides var. alba Costantin & L.M. Dufour 1895

 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Porfirna muhara 

Amanita proxima Dumée 1916

 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

 

Amanita rubescens Pers. 1797

 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Vrećasta preslica 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Amphiporthe leiphaemia (Fr.) Butin 1980

 

Amphisphaeria vibratilis (Fuckel) E. Müll. 1962

 

Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Batinasta ulegnica 

Amylocorticiellum molle (Fr.) Spirin & Zmitr. 2002

 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

Šumska poličica 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

 

Amylostereum laevigatum (Fr.) Boidin 1958

 

Amyloxenasma allantosporum (Oberw.) Hjortstam & Ryvarden 2005

 

Amyloxenasma grisellum (Bourdot) Hjortstam & Ryvarden 2005

 

Annulohypoxylon cohaerens (Pers.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Anthostoma cubiculare (Fr.) Nitschke 1867

 

Anthostoma decipiens (DC.) Nitschke 1867

 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1966

 

Antrodia plicata Niemelä 1978

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

Serijska poličica 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Antrodia xantha (Fr.) Ryvarden 1973

 

Antrodiella faginea Vampola & Pouzar 1996

 

Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982

 

Antrodiella parasitica Vampola 1991

 

Antrodiella romellii (Donk) Niemelä 1982

 

Antrodiella semisupina (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden 1980

 

Aphroditeola olida (Quél.) Redhead & Manfr. Binder 2013

 

Arachnopeziza aurata Fuckel 1870

 

Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel 1870

 

Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982

Severnjačka medenjača 

Armillaria cepistipes Velen. 1920

 

Armillaria ectypa (Fr.) Lamoure 1965

 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Zadebljana medenjača 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Prava medenjača 

Armillaria obscura (Schaeff.) Herink 1973

 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Četinarska medenjača 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Grmasta medenjača 

Arrhenia epichysium (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia onisca (Fr.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia rickenii (Hora) Watling 1989

 

Arrhenia spathulata (Fr.) Redhead 1984

 

Ascobolus stercorarius (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Ascocorticium anomalum (Ellis & Harkn.) J. Schröt. 1894

 

Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971

Ljubičasta usnatica 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Zemljana usnatica 

Ascocoryne solitaria (Rehm) Dennis 1971

 

Ascozonus woolhopensis (Renny) Sacc. 1889

 

Aspergillus niger var. niger Tiegh. 1867

 

Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee 1889

 

Asterostroma medium Bres. 1920

 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vlagomerna zvezdica 

Athelia acrospora Jülich 1972

 

Athelia arachnoidea (Berk.) Jülich 1972

 

Athelia bombacina (Link) Pers. 1822

 

Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Athelia epiphylla Pers. 1822

 

Athelia neuhoffii (Bres.) Donk 1957

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia ovata Jülich 1972

 

Athelia pyriformis (M.P. Christ.) Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Athelia tenuispora Jülich 1972

 

Athelopsis lacerata (Litsch.) J. Erikss. & Ryvarden 1973

 

Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin, B.A. Perry 2012

 

Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden 1978

Brestova rupičavka 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Auriporia aurea (Peck) Ryvarden 1973

 

Auriporia aurulenta A. David, Tortic & Jelic 1975

 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Šišarkina ježevica 

Baeospora myosura (Fr.) Singer 1938

Zimska šišarica 

Baeospora myriadophylla (Peck) Singer 1938

 

Balsamia polysperma Vittad. 1831

 

Balsamia vulgaris Vittad. 1831

 

Bankera fuligineoalba (J.C. Schmidt) Coker & Beers ex Pouzar 1955

 

Bankera violascens (Alb. & Schwein.) Pouzar 1955

 

Basidiodendron caesiocinereum (Höhn. & Litsch.) Luck-Allen 1963

 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

 

Bertia moriformis (Tode) De Not. 1844

 

Bionectria ralfsii (Berk. & Broome) Schroers & Samuels 2001

 

Biscogniauxia marginata (Fr.) Pouzar 1979

 

Biscogniauxia mediterranea (De Not.) Kuntze 1891

 

Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze 1891

 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

Dvosporna limunka 

Bisporella pallescens (Pers.) S.E. Carp. & Korf 1974

 

Bisporella subpallida (Rehm) Dennis 1978

 

Bisporella sulfurina (Quél.) S.E. Carp. 1974

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Poličasta bjerkandera 

Bjerkandera fumosa (Pers.) P. Karst. 1879

Zadimljena bjerkandera 

Bogbodia uda (Pers.) Redhead 2013

 

Boidinia furfuracea (Bres.) Stalpers & Hjortstam 1982

 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

 

Boletus edulis Bull. 1782

Vrganj 

Boletus permagnificus Pöder 1981

 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Botryobasidium candicans J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium conspersum J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium ellipsosporum Hol.-Jech. 1969

 

Botryobasidium laeve (J. Erikss.) Parmasto 1965

 

Botryobasidium medium J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium obtusisporum J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium pruinatum (Bres.) J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk 1931

 

Botryobasidium vagum (Berk. & M.A. Curtis) D.P. Rogers 1935

 

Botryohypochnus isabellinus (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Botryosphaeria quercuum (Schwein.) Sacc. 1882

 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Buchwaldoboletus hemichrysus (Berk. & M.A. Curtis) Pilát 1969

Zlatasti vrganj 

Bulbillomyces farinosus (Bres.) Jülich 1974

 

Bulgaria inquinans (Pers.) Fr. 1822

Crna bugarka 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Byssocorticium pulchrum (S. Lundell) M.P. Christ. 1960

 

Byssomerulius albostramineus (Torrend) Hjortstam 1987

 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

Naborana kožica 

Byssonectria tetraspora (Fuckel) Korf 1971

 

Callistosporium olivascens (Boud.) Bon 1976

 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera furcata (Fr.) Fr. 1827

 

Calocera glossoides (Pers.) Fr. 1827

 

Calvatia cyathiformis (Bosc) Morgan 1890

 

Calycellina punctata (Fr.) Lowen & Dumont 1984

 

Calycina subtilis (Fr.) Baral 1985

 

Calyptella campanula (Nees) W.B. Cooke 1961

 

Calyptella capula (Holmsk.) Quél. 1888

 

Camarops microspora (P. Karst.) Shear 1938

 

Camarops polysperma (Mont.) J.H. Mill. 1930

 

Camarops tubulina (Alb. & Schwein.) Shear (1938)

 

Campanella caesia Romagn. 1981

 

Campanella inquilina Romagn. 1984

 

Cantharellula umbonata (J.F. Gmel.) Singer 1936

 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Lisičarka 

Cantharellus ianthinoxanthus (Maire) Kühner 1947

 

Cantharellus melanoxeros Desm. 1830

Medena lisičarka 

Catinella olivacea (Batsch) Boud. 1907

 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceraceomyces sublaevis (Bres.) Jülich 1972

 

Ceriporia purpurea (Fr.) Donk 1971

 

Ceriporia viridans (Berk. & Broome) Donk 1933

 

Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Domanski 1963

 

Ceriporiopsis mucida (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Ceriporiopsis resinascens (Romell) Domański 1963

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Obojena poličica 

Chalciporus hypochryseus (Šutara) Courtec. 1994

 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Paprena vrganjevka 

Chamonixia caespitosa Rolland 1899

 

Cheilymenia fimicola (De Not. & Bagl.) Dennis 1978

 

Cheilymenia granulata (Bull.) J. Moravec 1990

 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorophyllum brunneum (Farl. & Burt) Vellinga 2002

Kuštrava bela sunčanica 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

 

Choiromyces venosus (Fr.) Th. Fr. 1909

 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

Purpurna poličica 

Chromosera xanthochroa (P.D. Orton) Vizzini & Ercole 2012

 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Crvenkasti bakrenac 

Chrysomphalina grossula (Pers.) Norvell, Redhead & Ammirati 1994

 

Ciboria batschiana (Zopf) N.F. Buchw. 1947

 

Ciboria coryli (Schellenb.) N.F. Buchw. 1943

 

Ciboria viridifusca (Fuckel) Höhn. 1926

 

Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich 1982

 

Cistella acuum (Alb. & Schwein.) Svrcek 1959

 

Claussenomyces prasinulus (P. Karst.) Korf & Abawi 1971

 

Clavaria acuta Sowerby 1803

Šiljata koralka 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Crvolika koralka 

Clavaria fumosa Pers. 1796

Zadimljena koralka 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

 

Clavariadelphus ligula (Schaeff.) Donk 1933

Četinarska mala buzdovanka 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Četinarska buzdovanka 

Clavulicium macounii (Burt) J. Erikss. & Boidin ex Parmasto 1968

 

Clavulina amethystina (Bull.) Donk 1933

 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Siva koralka 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Granata koralka 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Naborana koralka 

Clavulinopsis corniculata (Schaeff.) Corner 1950

 

Clavulinopsis fusiformis (Sowerby) Corner 1950

 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Žuta koralica 

Clavulinopsis laeticolor (Berk. & MA Curtis) RH Petersen 1965

 

Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

Četinarska cista 

Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. 1881

Severnjačka ježevka 

Clitocella popinalis (Fr.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova ulegnica 

Clitocybe amarescens Harmaja 1969

 

Clitocybe diatreta (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe ditopa (Fr.) Gillet 1874

 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe fuligineipes Métrod 1939

 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala ulegnica 

Clitocybe inornata (Sowerby) Gillet 1874

 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Dvobojna ulegnica 

Clitocybe metachroa f. pallida Cetto 1991

 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Maglena ulegnica 

Clitocybe obsoleta (Batsch) Quél. 1872

 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Anisna ulegnica 

Clitocybe ornamentalis Velen. 1920

 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ulegnica 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe subcordispora Harmaja 1969

 

Clitocybe subspadicea (J.E. Lange) Bon & Chevassut 1973

Udubljena ulegnica 

Clitocybe vibecina (Fr.) Quél. 1872

 

Clitopilus balearicus (Courtec. & Siquier) Noordel. & Co-David 2009

 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Jestiva brašnjača 

Clitopilus scyphoides (Fr.) Singer 1946

 

Collybia cirrhata (Schumach.) Quél. 1872

Parazitska pljosnatica 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Collybia ozes (Fr.) Sacc. 1887

 

Colpoma quercinum (Pers.) Wallr. 1833

 

Conferticium karstenii (Bourdot & Galzin) Hallenb. 1980

 

Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868

 

Coniophora fusispora (Cooke & Ellis) Cooke 1889

 

Coniophora olivacea (Fr.) P. Karst. 1879

 

Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868

 

Connopus acervatus (Fr.) K.W. Hughes 2010

 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

 

Conocybe arrhenii (Fr.) Kits van Wav. 1970

 

Conocybe blattaria (Fr.) Kühner 1935

Nežna ljuskavica 

Conocybe brunneola Kühner ex Kühner & Watling 1982

 

Conocybe fuscimarginata (Murrill) Singer 1969

 

Conocybe macrocephala Kühner ex Singer 1959

 

Conocybe macrospora (G.F. Atk.) Hauskn. 2003

 

Conocybe ochrostriata Hauskn. 2005

 

Conocybe pilosella (Pers.) Kühner 1935

 

Conocybe rickeniana P.D. Orton 1960

 

Conocybe striaepes (Cooke) S. Lundell 1953

 

Contumyces brunneolilacinus (Contu, Bon & Curreli) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Contumyces rosellus (M.M. Moser) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Contumyces vesuvianus (F. Brig.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Coprinellus impatiens (Fr.) J.E. Lange 1938

 

Coprinellus marculentus (Britzelm.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Jajasta gnojištarka 

Coprinopsis cinereofloccosa (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis episcopalis (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis kimurae (Hongo & Aoki) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis laanii (Kits van Wav.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis lagopides (P. Karst.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis radiata (Bolton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis saccharomyces (P.D. Orton) P. Roux & Guy Garcia 2006

 

Coprinopsis stercorea (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Smećarska gnojištarka 

Coprinopsis tuberosa (Quél.) Doveri, Granito & Lunghini 2005

 

Coprinopsis urticicola (Berk. & Broome) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Guseničina toljagica 

Coriolopsis gallica (Fr.) Ryvarden 1973

Mekana rupičavka 

Corticium roseum Pers. 1794

 

Cortinarius albonigrellus J. Favre 1955

 

Cortinarius albovariegatus (Velen.) Melot 1980

 

Cortinarius alcalinophilus Rob. Henry 1952

 

Cortinarius alpinus Boud. 1895

 

Cortinarius amurceus Fr. 1838

 

Cortinarius argenteopileatus Nezdojm. 1983

 

Cortinarius armeniacus (Schaeff.) Fr. 1838

 

Cortinarius arvinaceus Fr. 1838

 

Cortinarius atrovirens Kalchbr. 1874

Zelena koprenka 

Cortinarius badiovestitus Rob. Henry 1968

 

Cortinarius bataillei (J. Favre ex M.M. Moser) Høil. 1984

 

Cortinarius bayeri (Velen.) Moënne-Locc. & Reumaux 1989

 

Cortinarius betuletorum M.M. Moser ex M.M. Moser 1967

 

Cortinarius betulinus J. Favre 1948

 

Cortinarius bovinus Fr. 1838

 

Cortinarius bulbosus Gray 1821

 

Cortinarius caesiocanescens M.M. Moser 1953

 

Cortinarius caesiocortinatus Jul. Schäff. 1951

 

Cortinarius camphoratus (Fr.) Fr. 1838

Borovničina koprenka 

Cortinarius casimiri (Velen.) Huijsman 1955

 

Cortinarius cedretorum Maire 1914

 

Cortinarius cinnamoviolaceus M.M. Moser 1968

 

Cortinarius citrinofulvescens M.M. Moser 2001

 

Cortinarius citrinus J.E. Lange ex P.D. Orton 1960

 

Cortinarius claricolor (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius collinitus (Pers.) Fr. 1838

Lepljiva koprenka 

Cortinarius corrosus Fr. 1838

 

Cortinarius cotoneus Fr. 1838

 

Cortinarius cruentus Bidaud & Reumaux 1994

 

Cortinarius cumatilis Fr. 1838

 

Cortinarius cupreorufus Brandrud 1994

 

Cortinarius cyanites Fr. 1838

 

Cortinarius damascenus Fr. 1838

 

Cortinarius diasemospermus Lamoure 1978

 

Cortinarius eburneus (Velen.) Rob. Henry ex Bon 1985

 

Cortinarius elatior Fr. 1838

Bukova koprenka 

Cortinarius emollitoides Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 2000

 

Cortinarius emollitus Fr. 1838

 

Cortinarius epipoleus Fr. 1838

 

Cortinarius fagetorum M.M. Moser ex M.M. Moser 1967

 

Cortinarius frondosophilus Bidaud 2001

 

Cortinarius fuscoperonatus Kühner 1955

 

Cortinarius helobius Romagn. 1952

 

Cortinarius helvolus (Bull.) Fr. 1838

 

Cortinarius hemitrichus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius herculeus Malençon 1958

 

Cortinarius hercynicus (Pers.) M.M. Moser 1967

Modra koprenka 

Cortinarius hinnuleoarmillatus Reumaux 1989

 

Cortinarius illuminus Fr. 1838

 

Cortinarius immissus Schläpf.-Bernh. 1951

 

Cortinarius impennis Fr. 1838

 

Cortinarius inamoenus (J. Favre) Quadr. 1985

 

Cortinarius integerrimus Kühner 1989

 

Cortinarius ionochlorus Maire 1937

 

Cortinarius jubarinus Fr. 1838

 

Cortinarius junghuhnii Fr. 1838

 

Cortinarius laetissimus Rob. Henry 1957

 

Cortinarius laetus M.M. Moser 1968

 

Cortinarius largus Fr. 1838

 

Cortinarius leucopus (Bull.) Fr. 1838

 

Cortinarius livido-ochraceus (Berk.) Berk. 1860

 

Cortinarius lucorum (Fr.) Cooke 1883

 

Cortinarius melanotus Kalchbr. 1875

 

Cortinarius mellinus Britzelm. 1895

 

Cortinarius moenne-loccozii Bidaud 1993

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Sluzava koprenka 

Cortinarius mussivus (Fr.) Melot 1987

 

Cortinarius obtusus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius ochrophyllus Fr. 1851

 

Cortinarius odoratus (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius olidus J.E. Lange 1940

 

Cortinarius opimus Fr. 1838

 

Cortinarius osmophorus P.D. Orton 1960

 

Cortinarius paleaceus (Weinm.) Fr. 1838

 

Cortinarius papulosus Fr. 1838

 

Cortinarius paracephalixus Bohus 1976

 

Cortinarius parevernius Rob. Henry 1953

 

Cortinarius percomis Fr. 1838

 

Cortinarius pholideus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius piceae Frøslev, T.S. Jeppesen & Brandrud 2006

 

Cortinarius praestans Cordier 1870

Debelonoga koprenka 

Cortinarius privignoides Rob. Henry 1985

 

Cortinarius provencalis M.M. Moser 1997

 

Cortinarius pseudocyanites Rob. Henry ex Bidaud & Reumaux 2005

 

Cortinarius pseudodiabolicus (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius pseudonapus (Rob. Henry ex M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius pseudoprivignus Rob. Henry 1948

 

Cortinarius pulchripes J. Favre 1948

 

Cortinarius purpurascens Fr. 1838

 

Cortinarius reverendissimus Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 2000

 

Cortinarius rheubarbarinus Rob. Henry 1956

 

Cortinarius riederi (Weinm.) Fr. 1838

 

Cortinarius rigens (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius rubicundulus (Rea) A. Pearson 1946

 

Cortinarius rubricosus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius scandens Fr. 1838

 

Cortinarius sebaceus Fr. 1838

 

Cortinarius simillimus Bidaud 2004

 

Cortinarius sodagnitus Rob. Henry 1935

 

Cortinarius solis-occasus Melot 1986

 

Cortinarius spilomeus (Fr.) Fr. 1863

 

Cortinarius subarquatus (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius subbalaustinus Rob. Henry 1985

 

Cortinarius sublatisporus Svrček 1968

 

Cortinarius subporphyropus Pilát 1954

 

Cortinarius subtorvus Lamoure 1969

 

Cortinarius suillus Fr. 1838

 

Cortinarius tortuosus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius torvus (Fr.) Fr. 1838

Tamna koprenka 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Lilasta koprenka 

Cortinarius triformis Fr. 1838

 

Cortinarius tubarius Ammirati & A.H. Sm. 1972

 

Cortinarius turgidus Fr. 1838

 

Cortinarius turmalis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius umbrinolens P.D. Orton 1980

 

Cortinarius uraceus Fr. 1838

 

Cortinarius urbicus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius variegatus Bres. 1884

 

Cortinarius velenovskyi Rob. Henry 1940

 

Cortinarius versicolorum Rob. Henry 1976

 

Cortinarius viscidulus M.M. Moser 1983

 

Cortinarius vitellinopes Secr. ex Gillet 1874

 

Cotylidia pannosa (Sowerby) D.A. Reid 1965

 

Cotylidia undulata (Fr.) P. Karst. 1881

 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna truba 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga lisičarka 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Trubasta lisičarka 

Craterocolla cerasi (Schumach.) Bref. 1888

 

Crepidotus applanatus (Pers.) P. Kumm. 1871

Ravna školjkarica 

Crepidotus calolepis (Fr.) P. Karst. 1879

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

 

Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. 1877

 

Crepidotus ehrendorferi Hauskn. & Krisai 1989

 

Crepidotus epibryus (Fr.) Quél. 1888

 

Crepidotus kubickae Pilát 1949

 

Crepidotus luteolus Sacc. 1887

Žućkasta školjkarica 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Mekana školjkarica 

Crepidotus neotrichocystis Consiglio & Setti 2008

 

Crepidotus stenocystis Pouzar 2005

 

Crepidotus subepibryus Pilát 1949

 

Crepidotus subverrucisporus Pilát 1949

 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Crepidotus versutus (Peck) Sacc. 1887

 

Crinipellis sardoa Candusso 1986

 

Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915

 

Crinipellis subtomentosa (Peck) Singer 1943

 

Cristinia coprophila (Wakef.) Hjortstam 1993

 

Cristinia eichleri (Bres.) Nakasone 2008

 

Cristinia helvetica (Pers.) Parmasto 1968

 

Crocicreas coronatum (Bull.) S.E. Carp. 1980

 

Crustoderma corneum (Bourdot & Galzin) Nakasone 1984

 

Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich 1978

 

Cryptodiscus rhopaloides Sacc. 1881

 

Cucurbitaria berberidis (Pers.) Gray 1821

 

Cucurbitaria laburni (Pers.) De Not. 1862

 

Cudoniella acicularis (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Cuphophyllus colemannianus (A. Bloxam) Bon 1985

 

Cuphophyllus fornicatus (Fr.) Lodge, Padamsee & Vizzini 2013

 

Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko 1989

Devojačka vlažnica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Smećarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclaneusma minus (Butin) DiCosmo, Peredo & Minter 1983

 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Jablanova livadarka 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cylindrobasidium laeve (Pers.) Chamuris 1984

 

Cyphellopsis anomala (Pers.) Donk 1931

 

Cyphellostereum laeve (Fr.) D.A. Reid 1965

 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa zrnatica 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

 

Cystodermella granulosa (Batsch) Harmaja 2002

Zrnasta zrnatica 

Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976

 

Cystostereum murrayi (Berk. & M.A. Curtis) Pouzar 1959

 

Cytidia salicina (Fr.) Burt 1924

 

Dacrymyces capitatus Schwein. 1832

 

Dacrymyces chrysospermus Berk. & M.A. Curtis 1873

Zlatna drhtalica 

Dacrymyces minor Peck 1878

 

Dacrymyces minutus (L.S. Olive) McNabb 1973

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Četinarska drhalica 

Dacrymyces variisporus McNabb 1973

 

Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto 1968

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Dedalova lavirintica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Crvenkasta lavirintica 

Daedaleopsis nipponica Imazeki 1943

 

Daedaleopsis nitida (Durieu & Mont.) Zmitr. & V. Malysheva 2013

 

Daedaleopsis pergamenea (Berk. & Broome) Ryvarden 1984

 

Daedaleopsis septentrionalis (P. Karst.) Niemelä 1982

Severnjačka lavirintica 

Daedaleopsis sinensis (Lloyd) Y.C. Dai 1996

 

Daedaleopsis tricolor (Bull.) Bondartsev & Singer 1941

Trobojna lavirintica 

Daldinia childiae J.D. Rogers & Y.M. Ju 1999

 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Crna kvržica 

Daldinia petriniae Y.M. Ju, J.D. Rogers & F. San Martín 1997

 

Daldinia vernicosa (Schwein.) Ces. & De Not. 1863

Jovina kvržica 

Dasyscyphella nivea (R. Hedw.) Raitv. 1970

 

Dasyscyphus aeruginellus (P. Karst.) Korf & J.R. Dixon 1974

 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

 

Datronia stereoides (Fr.) Ryvarden 1968

 

Delicatula agrostidea Velen. 1939

 

Delicatula alamellosa Velen. 1947

 

Delicatula integrella (Pers.) Fayod 1889

 

Delicatula quercina Velen. 1947

 

Delicatula rigida Velen. 1947

 

Dendrothele acerina (Pers.) P.A. Lemke 1965

 

Dendrothele alliacea (Quél.) P.A. Lemke 1965

 

Dentipellis fragilis (Pers.) Donk 1962

 

Dermoloma cuneifolium (Fr.) Singer ex Bon 1986

 

Deviodontia pilaecystidiata (S. Lundell) Hjortstam & Ryvarden 2009

 

Dialonectria episphaeria (Tode) Cooke 1884

 

Diaporthe decedens (Fr.) Fuckel 1871

 

Diatrype decorticata (Pers.) Rappaz 1987

 

Diatrype stigma (Hoffm.) Fr. 1849

Crna krastica 

Diatrypella pulvinata Nitschke 1867

 

Dichomitus campestris (Quél.) Domanski & Orlicz 1966

 

Dichomitus squalens (P. Karst.) D.A. Reid 1965

 

Dichostereum granulosum (Pers.) Boidin & Lanq. 1977

 

Diplomitoporus flavescens (Bres.) Domański 1970

 

Discinella boudieri (Quél.) Boud. 1907

 

Disciseda candida (Schwein.) Lloyd 1902

 

Ditiola peziziformis (Lév.) D.A. Reid 1974

Žuta zdeličica 

Ditiola radicata (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Durandiella gallica M. Morelet 1971

 

Echinoderma perplexum (Knudsen) Bon 1991

 

Echinoderma pseudoasperulum (Knudsen) Bon 1991

 

Eichleriella deglubens (Berk. & Broome) Lloyd 1913

 

Elaphocordyceps ophioglossoides (Ehrh.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

Tartufska toljagica 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Jelenski tartuf 

Elaphomyces morettii Vittad. 1831

 

Elaphomyces muricatus Fr. 1829

Mišji tartuf 

Elaphomyces persoonii Vittad. 1831

 

Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992

 

Encoelia fimbriata Spooner & Trigaux 1985

 

Encoelia tiliacea (Fr.) P. Karst. 1871

 

Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma chlorophyllum Noordel. 1980

 

Entoloma conferendum var. conferendum 1980

Dugonoga rudoliska 

Entoloma conferendum var. incrustatum (Largent & Thiers) Noordel. & Hauskn. 1998

 

Entoloma exile (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Prolećna rudoliska 

Entoloma incanum (Fr.) Hesler 1967

Očarana rudoliska 

Entoloma lepidissimum (Svrček) Noordel. 1982

 

Entoloma nitens (Velen.) Noordel. 1979

 

Entoloma nothofagi G. Stev. 1962

 

Entoloma occultipigmentatum Noordel. & Arnolds 1979

 

Entoloma pallescens (P. Karst.) Noordel. 1979

 

Entoloma pseudoturbidum (Romagn.) M.M. Moser 1979

 

Entoloma sericatum (Britzelm.) Sacc. 1895

 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma subradiatum (Kühner & Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma tibiicystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma turbidum (Fr.) Quél. 1872

 

Erythricium laetum (P. Karst.) J. Erikss. & Hjortstam 1970

 

Eutypa flavovirens (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypa lata (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypella alnifraga (Wahlenb.) Sacc. 1882

 

Eutypella quaternata (Pers.) Rappaz 1987

 

Exidia badioumbrina (Bres.) Neuhoff 1936

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia nigricans (With.) P. Roberts 2009

 

Exidia pithya (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Exidia recisa (Ditmar) Fr. 1822

 

Exidia saccharina Fr. 1822

Slatka sjajnica 

Exidia thuretiana (Lév.) Fr. 1874

Bela sjajnica 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Exidia villosa Neuh. 1935

 

Exidiopsis calcea (Pers.) K. Wells 1962

 

Exidiopsis effusa Bref. 1888

 

Exobasidium vaccinii-uliginosi Boud. 1894

 

Favolaschia calocera R. Heim 1966

 

Fayodia bisphaerigerella (M. Lange) M. Lange & Sivertsen 1966

 

Fayodia gracilipes (Britzelm.) Bresinsky & Stangl 1974

 

Fibroporia vaillantii (DC.) Parmasto 1968

 

Fibulomyces mutabilis (Bres.) Jülich 1972

 

Flagelloscypha minutissima (Burt) Donk 1951

 

Flammula pinicola (Jacobsson) Noordel. 2011

 

Flammulaster carpophilus var. subincarnatus (Joss. & Kühner) Vellinga 1986

 

Flammulaster gracilis (Quél.) Watling 1967

 

Flammulaster granulosus (J.E. Lange) Watling 1967

 

Flammulina elastica (Lasch) Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina populicola Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Flammulina velutipes var. lactea (Quél.) Bas 1983

 

Flavoscypha cantharella (Fr.) Harmaja 1974

 

Flavoscypha phlebophora (Berk. & Broome) Harmaja 1974

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia punctata (Pilát) Murrill 1947

Izbušena drvenka 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Velika drvenka 

Fomitopsis cajanderi (P. Karst.) Kotl. & Pouzar 1957

 

Fomitopsis cytisina (Berk.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

Rozikasti trud 

Fuscoporia ferrea (Pers.) G. Cunn. 1948

Crvenkasta drvenka 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

 

Fuscoporia torulosa (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Galerina atkinsoniana A.H. Sm. 1953

 

Galerina autumnalis var. angusticystitis A.H. Sm. 1964

 

Galerina calyptrata P.D. Orton 1960

 

Galerina graminea (Velen.) Kühner 1935

 

Galerina heterocystis (G.F. Atk.) A.H. Sm. & Singer 1958

 

Galerina lacustris A.H. Sm. 1953

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica 

Galerina moelleri Bas 1960

 

Galerina pruinatipes A.H. Sm. 1953

 

Galerina sideroides ( Fr. ) Kühn. 1935

 

Galerina stylifera (G.F. Atk.) A.H. Sm. & Singer 1958

 

Galeropsis desertorum Velen. & Dvořák 1930

 

Gamundia leucophylla (Fr.) H.E. Bigelow 1983

 

Gamundia lonatii Bon & Röllin 1999

 

Gamundia striatula (Kühner) Raithelh. 1983

 

Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1969

Evropska sjajnica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Ganoderma pfeifferi Bres. 1889

 

Ganoderma resinaceum Boud. 1890

Blistava sjajnica 

Ganoderma tsugae Murrill 1902

 

Ganoderma valesiacum Boud. 1895

 

Gastrosporium simplex Mattir. 1903

 

Gautieria morchellaeformis Vittad. 1831

 

Geastrum campestre Morgan 1887

 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

 

Geastrum coronatum Pers. 1801

Krunasta zvezdača 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Sedeća zvezdača 

Geastrum floriforme Vittad. 1842

 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

Zategnuta zvezdača 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvezdača 

Geastrum rufescens Pers. 1801

Ružičasta zvezdača 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Patuljasta zvezdača 

Gelatoporia dichroa (Fr.) Ginns 2014

 

Genea fragrans (Wallr.) Sacc. 1889

 

Genea pulchra Corda 1854

 

Genea sphaerica Tul. & C. Tul. 1851

 

Genea verrucosa Vittad. 1831

 

Geoglossum atropurpureum (Batsch) Pers. 1796

 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geoglossum glutinosum Pers. 1796

 

Geoglossum peckianum Cooke 1875

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

 

Geopora arenosa (Fuckel) S. Ahmad 1978

 

Geoporella suevica (Soehner) Soehner 1951

 

Gibberella baccata (Wallr.) Sacc. 1878

 

Gliophorus irrigatus (Pers.) A.M. Ainsw. & P.M. Kirk 2013

 

Gliophorus laetus (Pers.) Herink 1958

 

Gliophorus perplexus (A.H. Sm. & Hesler) Kovalenko 1989

 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Šarena vlažnica 

Gloeocystidiellum leucoxanthum (Bres.) Boidin 1951

 

Gloeocystidiellum luridum (Bres.) Boidin 1951

 

Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1931

 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Retkolisna tračica 

Gloeophyllum carbonarium (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden 1984

 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Anisna tračica 

Gloeophyllum protractum (Fr.) Imazeki 1943

 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Smeđa tračica 

Gloeophyllum trabeum (Pers.) Murrill 1908

Narandžasta tračica 

Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. 1958

 

Gloeoporus taxicola (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1985

Borova prilepnica 

Gloiocephala caricis (P. Karst.) Bas 1961

 

Gloiocephala menieri (Boud.) Singer 1960

 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

 

Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam 1987

 

Gloioxanthomyces vitellinus (Fr.) Lodge, Vizzini, Ercole & Boertm. 2013

 

Gloniopsis praelonga (Schwein.) Underw. & Earle 1897

 

Glyphium elatum (Grev.) H. Zogg 1962

 

Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr. 1838

Veliki slinar 

Gomphidius mediterraneus D. Antonini & M. Antonini 2002

 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvena želatinka 

Guepiniopsis estonica (Raitv.) M. Dueñas 2005

 

Gymnopilus flavus (Bres.) Singer 1951

 

Gymnopilus fulgens (J. Favre & Maire) Singer 1951

 

Gymnopilus hybridus (Gillet) Maire 1933

 

Gymnopilus odini (Fr.) Bon & P. Roux 2002

 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenica 

Gymnopilus purpuratus (Cooke & Massee) Singer 1955

 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

 

Gymnopilus stabilis (Weinm.) Kühner & Romagnesi 1985

Čvrsta plamenica 

Gymnopilus subbellulus Hesler 1969

 

Gymnopus alkalivirens (Singer) Halling 1997

 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasta češnjakica 

Gymnopus bisporiger Antonín & Noordel. 2008

 

Gymnopus brassicolens (Romagn.) Antonín & Noordel. 1997

Kupusna drvarica 

Gymnopus castaneus M. Villarreal, Heykoop & Esteve-Rav. 2002

 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka pljosnatica 

Gymnopus dryophilus var. lanipes (Malençon & Bertault) A. Ortega, Antonín & Esteve-Rav. 2003

 

Gymnopus fagiphilus (Velen.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljiva drvarica 

Gymnopus inodorus (Pat.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus obscuroides Antonín & Legon 2008

 

Gymnopus oreadoides (Pass.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus perforans (Hoffm.) Antonín & Noordel. 2008

Izbušena češnjakica 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta pljosnatica 

Gymnopus pubipes Antonín, A. Ortega & Esteve-Rav. 2003

 

Gymnopus quercophilus (Pouzar) Antonín & Noordel. 2008

 

Gymnopus sphaerosporus M. Villarreal, Arenal & G. Moreno 2006

 

Gymnopus terginus (Fr.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Rogata moždanica 

Gyrophanopsis polonensis (Bres.) Stalpers & P.K. Buchanan 1991

 

Hamatocanthoscypha laricionis (Velen.) Svrček 1977

 

Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933

 

Hapalopilus nidulans (Fr.) P. Karst. 1881

Meka rupičavka 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Meka rupičavka 

Haplotrichum rubiginosum (Fr.) Hol.-Jech. 1976

 

Hebeloma aanenii Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma ammophilum Bohus 1978

 

Hebeloma birrus (Fr.) Sacc. 1887

 

Hebeloma bruchetii Bon 1986

 

Hebeloma bulbiferum Maire 1937

 

Hebeloma candidipes Bruchet 1970

 

Hebeloma catalaunicum Beker & U. Eberh. sp. nov.

 

Hebeloma cavipes Huijsman 1961

 

Hebeloma cistophilum Maire 1928

 

Hebeloma clavulipes Romagn. 1965

 

Hebeloma collariatum Bruchet 1970

 

Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872

Obična plavulja 

Hebeloma cylindrosporum Romagn. 1965

 

Hebeloma dunense L. Corb. & R. Heim 1929

 

Hebeloma erebium (Huijsman) Beker & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma erumpens Contu 1993

 

Hebeloma fusisporum Gröger & Zschiesch. 1981

 

Hebeloma geminatum Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma helodes J. Favre 1948

 

Hebeloma ingratum Bruchet 1970

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma leucosarx P.D. Orton 1960

 

Hebeloma limbatum Beker, Vesterh. & U.. Eberh.

 

Hebeloma matritense Beker, Vesterh. & U. Eberh.

 

Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. 1872

 

Hebeloma ochroalbidum Bohus 1972

 

Hebeloma odoratissimum Britzelm. 1891

 

Hebeloma pallidoluctuosum Gröger & Zschiesch. 1984

 

Hebeloma plesiocistum Beker, U. Eberh. & Vila 2009

 

Hebeloma populinum Romagn. 1965

Topolina plavulja 

Hebeloma porphyrosporum Maire 1931

Porfirnospora plavulja 

Hebeloma psammicola Bohus 1978

 

Hebeloma psammophilum Bon 1986

 

Hebeloma pseudoamarescens (Kühner & Romagn.) P. Collin 1988

 

Hebeloma pseudofragilipes Beker, Vesterh. & U. Eberh.

 

Hebeloma pubescens Beker & U. Eberh. sp nov.

 

Hebeloma pusillum J.E. Lange 1940

 

Hebeloma sacchariolens Quél. 1880

Vrbina plavulja 

Hebeloma sarcophyllum (Peck) Saccardo 1887

 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorka plavulja 

Hebeloma sinuosum (Fr.) Quél. 1873

 

Hebeloma stenocystis J. Favre 1960

Skliska plavulja 

Hebeloma subtortum P. Karst.

 

Hebeloma vaccinum Romagn. 1965

 

Hebeloma vesterholtii Beker & U. Eberh. 2010

 

Helicobasidium purpureum (Tul.) Pat. 1885

 

Helminthosphaeria clavariarum (Desm.) Fuckel 1870

 

Helvella albella Quél. 1896

 

Helvella costifera Nannf. 1953

 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčkić 

Helvella lactea Boud. 1907

 

Helvella phlebophora Pat. & Doass. 1886

 

Helvella pithyophila Boud. 1887

 

Helvella spadicea Schaeff. 1774

 

Hemimycena angustispora (P.D. Orton) Singer 1962

 

Hemimycena candida (Bres.) Singer 1943

 

Hemimycena cephalotricha (Joss. ex Redhead) Singer 1986

 

Hemimycena crispata (Kühner) Singer 1943

 

Hemimycena cucullata (Pers.) Singer 1961

 

Hemimycena delectabilis (Peck) Singer 1943

 

Hemimycena epichloë (Kühner) Singer 1943

 

Hemimycena gracilis (Quél.) Singer 1943

 

Hemimycena hirsuta (Tode) Singer 1986

 

Hemimycena juncicola Noordel. & Antonín 2004

 

Hemimycena lactea (Pers.) Singer 1938

 

Hemimycena mairei (M.E. Gilbert) Singer 1943

 

Hemimycena mauretanica (Maire) Singer 1943

 

Hemimycena nitriolens (Valla) Antonín & Noordel. 2004

 

Hemimycena pithyophila Malençon ex A. Ortega & Esteve-Rav. 1996

 

Hemimycena pseudolactea (Kühner) Singer 1943

Lažna šlemovka 

Hemimycena rickenii (A.H. Sm.) Singer 1962

 

Hemimycena tortuosa (P.D. Orton) Redhead 1980

 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna ljuskavica 

Hemistropharia albocrenulata (Peck) Jacobsson & E. Larss. 2007

 

Hemitrichia aurea H. Neubert & Nann.-Bremek. 1976

 

Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze 1898

 

Hericium alpestre Pers. 1825

 

Hericium cirrhatum (Pers.) Nikol. 1950

Poličasta igličarica 

Hericium coralloides (Scop.) Pers. 1794

Kovrdžava igličarka 

Herpotrichia macrotricha (Berk. & Broome) Sacc. 1883

 

Heterobasidion abietinum Niemelä & Korhonen 1998

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Heterobasidion araucariae P.K. Buchanan 1988

 

Heterobasidion irregulare Garbel. & Otrosina 2010

 

Heterobasidion parviporum Niemelä & Korhonen 1998

 

Heyderia cucullata (Batsch) Bacyk & Van Vooren 2005

 

Hohenbuehelia atrocoerulea (Fr.) Singer 1951

Smeđa školjkarica 

Hohenbuehelia grisea (Peck) Singer 1951

 

Hohenbuehelia horakii Courtec. 1984

 

Hohenbuehelia mastrucata (Fr.) Singer 1951

Runjava školjkarica 

Hohenbuehelia repanda Huijsman 1961

 

Hohenbuehelia tremula (Schaeff.) Thorn & G.L. Barron 1986

 

Hohenbuehelia valesiaca (Ces.) Singer 1951

 

Hydnangium carneum Wallr. 1839

 

Hydnellum aurantiacum (Batsch) P. Karst. 1879

Narandžasta plutovka 

Hydnellum auratile (Britzelm.) Maas Geest. 1959

 

Hydnellum compactum (Pers.) P. Karst. 1879

 

Hydnellum concrescens (Pers.) Banker 1906

Srasla plutovka 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Krvareća plutovka 

Hydnellum geogenium (Fr.) Banker 1913

 

Hydnellum peckii Banker 1912

Pekijeva plutovka 

Hydnellum spongiosipes (Peck) Pouzar 1960

 

Hydnellum suaveolens (Scop.) P. Karst. 1879

Mirisna plutovka 

Hydnotrya cerebriformis (Tul. & C. Tul.) Harkn. 1889

 

Hydnum ellipsosporum Ostrow & Beenken 2004

 

Hydnum repandum L. 1753

Ježevica 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Ježevica 

Hydnum subsquamosum Batsch 1783

 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica 

Hygrocybe ceracea (Sowerby) P. Kumm. 1871

Voštana vlažnica 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

 

Hygrocybe citrina (Rea) J.E. Lange 1940

Limunasta vlažnica 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe coccineocrenata (P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Ljuskavoskerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Konusna vlažnica 

Hygrocybe glutinipes (J.E. Lange) R. Haller Aar. 1956

 

Hygrocybe helobia (Arnolds) Bon 1976

 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe intermedia (Pass.) Fayod 1889

 

Hygrocybe marchii (Bres.) Singer 1951

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Hygrocybe obrussea (Fr.) Wünsche 1877

Zlatna vlažnica 

Hygrocybe phaeococcinea (Arnolds) Bon 1985

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe quieta (Kühner) Singer 1951

 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

 

Hygrocybe russocoriacea (Berk. & Jos.K. Mill.) P.D. Orton & Watling 1969

 

Hygrocybe subminutula Murrill 1940

 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičarka 

Hygrophoropsis macrospora (D.A. Reid) Kuyper 1996

 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus atramentosus Secr. ex H. Haas & R. Haller Aar. 1978

 

Hygrophorus calophyllus P. Karst. 1876

 

Hygrophorus camarophyllus (Alb. & Schwein.) Dumée, Grandjean & Maire 1912

 

Hygrophorus conicopalustris R. Haller Aar. 1953

 

Hygrophorus cossus (Sowerby) Fr. 1838

Guseničina puževica 

Hygrophorus discoideus (Pers.) Fr. 1838

 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela puževica 

Hygrophorus fuscoalbus (Lasch) Fr. 1838

 

Hygrophorus hedrychii (Velen.) K. Kult 1956

 

Hygrophorus hyacinthinus Quél. 1888

 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus latitabundus Britzelm. 1899

Tamnobela puževica 

Hygrophorus leucophaeus (Scop.) Fr. 1838

 

Hygrophorus lindtneri M.M. Moser 1967

Lindtnerova puževica 

Hygrophorus lucorum Kalchbr. 1874

 

Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr. 1838

Maslinasta puževica 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Personova puževica 

Hygrophorus pleurotoides J. Favre 1960

 

Hygrophorus poetarum R. Heim 1948

Pesnička puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Narandžasta puževica 

Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. 1838

 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus secretanii Henning 1887

 

Hygrophorus speciosus Peck 1878

 

Hygrophorus unicolor Gröger 1980

 

Hymenochaete cinnamomea (Pers.) Bres. 1897

 

Hymenochaete corrugata (Fr.) Lév. 1846

 

Hymenochaete cruenta (Pers.) Donk 1959

Mogetova prilepnica 

Hymenochaete fuliginosa (Pers.) Lév. 1846

 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Riđa prilepnica 

Hymenogaster citrinus Vittad. 1831

 

Hymenogaster luteus Vittad. 1831

 

Hymenogaster lycoperdineus Vittad. 1831

Puharasta podzemljuša 

Hymenogaster populetorum Tul. & C. Tul. 1843

Topolina podzemljuša 

Hymenogaster vulgaris Tul. & C. Tul. 1846

 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Vitka korenka 

Hymenoscyphus calyculus (Sowerby) W. Phillips 1887

Žuta čašica 

Hymenoscyphus fructigenus (Bull.) Gray 1821

 

Hymenoscyphus herbarum (Pers.) Dennis 1964

 

Hymenoscyphus immutabilis (Fuckel) Dennis 1964

 

Hymenoscyphus scutula (Pers.) W. Phillips 1887

 

Hyphoderma argillaceum (Bres.) Donk 1957

 

Hyphoderma medioburiense (Burt) Donk 1957

 

Hyphoderma occidentale (D.P. Rogers) Boidin & Gilles 1994

 

Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk 1957

 

Hyphodontia alutaria (Burt) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia barba-jovis (Bull.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia breviseta (P. Karst.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia cineracea (Bourdot & Galzin) J. Erikss. & Hjortstam 1976

 

Hyphodontia efibulata J. Erikss. & Hjortstam 1969

 

Hyphodontia nespori (Bres.) J. Erikss. & Hjortstam 1976

 

Hyphodontia pallidula (Bres.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia subalutacea (P. Karst.) J. Erikss. 1958

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Četinarska panjevčica 

Hypholoma ericaeoides P.D. Orton 1960

 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Sumporasta panjevčica 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypholoma marginatum J. Schröt. 1889

Obrubljena panjevčica 

Hypholoma polytrichi (Fr.) Ricken 1912

 

Hypholoma radicosum J.E. Lange 1923

Korenasta panjevčica 

Hypholoma subericaeum (Fr.) Kühner 1936

 

Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis 1961

 

Hypholoma tuberosum Redhead & Kroeger 1987

 

Hypochnella violacea Auersw. ex J. Schröt. 1888

 

Hypochniciellum ovoideum (Jülich) Hjortstam & Ryvarden 1980

 

Hypochnicium bombycinum (Sommerf.) J. Erikss. 1958

 

Hypochnicium erikssonii Hallenb. & Hjortstam 1990

 

Hypochnicium lundellii (Bourdot) J. Erikss. 1958

 

Hypochnicium punctulatum (Cooke) J. Erikss. 1958

 

Hypochnicium sphaerosporum (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Hypocrea citrina (Pers.) Fr. 1849

 

Hypocrea gelatinosa (Tode) Fr. 1849

 

Hypocrea lactea (Fr.) Fr. 1849

 

Hypocreopsis lichenoides (Tode) Seaver 1910

 

Hypomyces lateritius (Fr.) Tul. & C. Tul. 1860

 

Hypomyces viridis P. Karst. 1873

 

Hypoxylon cercidicola (Berk. & M.A. Curtis ex Peck) Y.M. Ju & J.D. Rogers 1996

 

Hypoxylon ferrugineum G.H. Otth 1869

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Hypoxylon fraxinophilum Pouzar 1972

 

Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon rubiginosum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon rutilum Tul. & C. Tul. 1863

 

Hypoxylon vogesiacum (Pers.) Sacc. 1882

 

Hypsizygus marmoreus (Peck) H.E. Bigelow 1976

 

Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead 1984

Brestova sraslica 

Hysterium angustatum Alb. & Schwein. 1805

 

Hysterium pulicare Pers. 1794

 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Bademasti baršunovac 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Kasna ulegnica 

Inocybe alnea Stangl 1979

 

Inocybe amethystina Kuyper 1986

 

Inocybe assimilata Britzelm. 1881

 

Inocybe ayeri Furrer-Ziogas 1987

 

Inocybe bresadolae Massee 1904

 

Inocybe catalaunica Singer 1947

 

Inocybe cincinnata (Fr.) Quél. 1872

Kudrava vlaknatica 

Inocybe cincinnata var. major (S. Petersen) Kuyper 1989

 

Inocybe cookei Bres. 1892

Kukeva vlaknatica 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta vlaknatica 

Inocybe geraniodora J. Favre 1955

 

Inocybe grammata Quél. & Le Bret. 1880

 

Inocybe gymnocarpa Kühner 1953

 

Inocybe haemacta (Berk. & Cooke) Sacc. 1887

 

Inocybe hirtella Bres. 1884

 

Inocybe hypophaea Furrer-Ziogas 1952

 

Inocybe inconcinna P. Karst. 1890

 

Inocybe inodora Velen. 1920

 

Inocybe jacobi Kühner 1956

 

Inocybe lacera var. helobia Kuyper 1986

 

Inocybe lacera var. rhacodes (J. Favre) Kuyper 1986

 

Inocybe leucoblema Kühner 1956

 

Inocybe lilacina (Peck) Kauffman 1918

Ljubičasta vlaknatica 

Inocybe napipes J.E. Lange 1917

Repasta vlaknatica 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

 

Inocybe obscurobadia (J. Favre) Grund & D.E. Stuntz 1977

 

Inocybe ochroalba Bruyl. 1970

 

Inocybe oreina J. Favre 1955

 

Inocybe pelargonium Kühner 1955

 

Inocybe perbrevis (Weinm.) Gillet 1876

 

Inocybe phaeodisca var. geophylloides Kühner 1955

 

Inocybe piceae Stangl & Schwöbel 1985

 

Inocybe posterula (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe praetervisa Quél. 1883

 

Inocybe proximella P. Karst. 1882

 

Inocybe putilla Bres. 1884

 

Inocybe queletii Konrad 1929

 

Inocybe quietiodor Bon 1976

 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Zašiljena vlaknatica 

Inocybe umbratica Quél. 1883

 

Inocybe vaccina Kühner 1955

 

Inocybe whitei (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Inonotus cuticularis (Bull.) P. Karst. 1879

 

Inonotus hastifer Pouzar 1981

 

Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.) Pilát 1942

Brezina suznica 

Inonotus rheades (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Jasikina suznica 

Inonotus tamaricis (Pat.) Maire 1938

 

Iodophanus carneus (Pers.) Korf 1967

 

Ionomidotis fulvotingens (Berk. & M.A. Curtis) E.K. Cash 1939

 

Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828

 

Irpicodon pendulus (Alb. & Schwein.) Pouzar 1966

 

Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881

Planinska kožnica 

Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. 1879

 

Jaapia ochroleuca (Bres.) Nannf. & J. Erikss. 1953

 

Junghuhnia luteoalba (P. Karst.) Ryvarden 1972

 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

 

Karstenia lonicerae (Velen.) Sherwood 1977

 

Kavinia alboviridis (Morgan) Gilb. & Budington 1970

 

Kotlabaea deformis (P. Karst.) Svrček 1969

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

Želatinozna kvržičica 

Kuehneromyces lignicola (Peck) Redhead 1984

Načičkana ljuskavica 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Kinerova panjevčica 

Laccaria fraterna (Sacc.) Pegler 1965

 

Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884

Crvenkasta gljivica 

Laccaria pumila Fayod 1893

 

Laccaria purpureobadia D.A. Reid 1966

 

Laccaria tortilis (Bolton) Cooke 1884

 

Lachnella alboviolascens (Alb. & Schwein.) Fr. 1849

 

Lachnellula calyciformis (Willd.) Dharne 1965

 

Lachnellula occidentalis (G.G. Hahn & Ayers) Dharne 1965

 

Lachnellula subtilissima (Cooke) Dennis 1962

Ljupka čašica 

Lachnellula willkommii (Hartig) Dennis 1962

 

Lachnum apalum (Berk. & Broome) Nannf. 1936

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavica 

Lactarius atlanticus Bon 1975

 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Pegava mlečnica 

Lactarius cistophilus Bon & Trimbach 1978

 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrčeva rujnica 

Lactarius flavidus Boud. 1887

 

Lactarius fulvissimus Romagn. 1954

 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lilasta mlečnica 

Lactarius mammosus Fr. 1838

 

Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. 1838

 

Lactarius pyrogalus (Bull.) Fr. 1838

 

Lactarius sanguifluus (Paulet) Fr. 1838

Krvna rujnica 

Lactarius semisanguifluus R. Heim & Leclair 1950

Polukrvna rujnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Runjava mlečnica 

Laetiporus montanus Černý ex Tomšovský & Jankovský 2009

 

Lagarobasidium detriticum (Bourdot & Galzin) Jülich 1979

 

Lanmaoa fragrans (Vittad.) Vizzini, Gelardi & Simonini 2015

 

Lasiobolus papillatus (Pers.) Sacc. 1884

 

Lasiosphaeria glabrata (Fr.) Munk 1957

 

Lasiosphaeria ovina (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Lasiosphaeris hirsuta (Fr.) A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Laxitextum bicolor (Pers.) Lentz 1956

 

Leccinellum griseum (Quél.) Bresinsky & Manfr. Binder 2003

Grabov ded 

Leccinellum lepidum (H. Bouchet ex Essette) Bresinsky & Manfr. Binder 2003

 

Leccinum sardoum (Belli & Sacc.) Quadr. & Lunghini 1990

 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Leccinum variicolor Watling 1969

 

Leccinum vulpinum Watling 1961

 

Lentaria albovinacea (Pilát) Pilát 1970

 

Lentaria micheneri (Berk. & M.A. Curtis) Corner 1950

 

Lentinellus castoreus (Fr.) Kühner & Maire 1934

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Anisova žilavica 

Lentinellus lineolatus R.H. Petersen 2004

 

Lentinellus vulpinus (Sowerby) Kühner & Maire 1934

 

Lentinula edodes (Berk.) Pegler 1976

Japanska žilavka 

Lentinus suavissimus Fr. 1836

 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Vrbina žilavka 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezina lističavka 

Lenzites warnieri Durieu & Mont. 1860

Varnierova lističavka 

Leocarpus fragilis var. bisporus (Nann.-Bremek. & D.W. Mitch.) D.W. Mitch. 2001

 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka glavica 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva sunčanica 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bela sunčanica 

Lepiota felina (Pers.) P. Karst. 1879

 

Lepiota forquignonii Quél. 1885

 

Lepiota forquignonii var. coniferarum Bon 1981

 

Lepiota magnispora Murrill 1912

Glavičasta sunčanica 

Lepiota oreadiformis Velen. 1920

 

Lepiota pseudolilacea Huijsman 1947

 

Lepiota subincarnata J.E. Lange 1940

 

Lepista caespitosa (Bres.) Singer 1951

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Kapljičasta ulegnica 

Lepista glaucocana (Bres.) Singer 1951

Blijedoljubičasta koturnica 

Lepista irina (Fr.) H.E. Bigelow 1959

Perunikina koturnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista nuda var. lilacina (Quél.) Singer 1949

Ljubičasta koturnica 

Lepista nuda var. tridentina (Singer) Singer 1949

 

Lepista panaeolus (Fr.) P. Karst. 1879

Pegava koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista rickenii Singer 1948

Rikenijeva koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Lažna modra koturnica 

Leptoporus mollis (Pers.) Quél. 1886

 

Leptosphaeria acuta (Moug. & Nestl.) P. Karst. 1873

 

Leptosphaeria doliolum subsp. doliolum (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Leptosporomyces septentrionalis (J. Erikss.) Krieglst. 1991

 

Leratiomyces ceres (Cooke & Massee) Spooner & Bridge 2008

 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

 

Leucoagaricus amylosporus (Malençon) Bon 1981

 

Leucoagaricus cinerascens (Quél.) Bon & Boiffard 1978

 

Leucoagaricus melanotrichus (Malençon & Bertault) Trimbach 1975

 

Leucoagaricus serenus (Fr.) Bon & Boiffard 1974

 

Leucoagaricus sericifer (Locq.) Vellinga 2000

 

Leucoagaricus wichanskyi (Pilát) Bon & Boiffard 1974

 

Leucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. 1943

Badamova sunčanica 

Leucocoprinus birnbaumii (Corda) Singer 1962

 

Leucocoprinus brebissonii (Godey) Locq. 1943

 

Leucocoprinus cepistipes (Sowerby) Pat. 1889

 

Leucocoprinus cepistipes f. macrosporus Migl. 1986

 

Leucocoprinus cretaceus (Bull.) Locq. 1945

 

Leucocoprinus lanzonii Bon, Migl. & Brunori 1989

 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

 

Leucogyrophana pseudomollusca (Parmasto) Parmasto 1967

 

Leucogyrophana romellii Ginns 1978

 

Leucoscypha rhodoleuca (Bres.) Svrček 1974

 

Limacella delicata var. delicata (Fr.) Earle 1909

 

Limacella delicata var. glioderma (Fr.) Gminder 1994

 

Litschauerella clematidis (Bourdot & Galzin) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Lophiostoma fuckelii Sacc. 1878

 

Lophium barbarum Fr. 1819

 

Lophium mytilinum (Pers.) Fr. 1818

 

Loweomyces wynneae (Berk. & Broome) Jülich 1982

 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Bodljasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon lambinonii Demoulin 1972

 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisasta puhara 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Meka puhara 

Lycoperdon nigrescens Wahlenb. 1794

Smrdljiva puhara 

Lycoperdon norvegicum Demoulin 1971

 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Bela sraslica 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava sraslica 

Lyophyllum erosum (Fr.) M. Lange 1955

 

Lyophyllum eustygium (Cooke) Clémençon 1982

 

Lyophyllum favrei (R. Haller Aar. & R. Haller Suhr) R. Haller Aar. & R. Haller Suhr 1950

 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Tamna sraslica 

Lyophyllum konradianum (Maire) Kühner & Romagn. 1953

 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Hrskava sraslica 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradova sunčanica 

Macrolepiota permixta (Barla) Pacioni 1979

 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Visoka sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Visoka toljagica 

Macrotyphula juncea (Alb. & Schwein.) Berthier 1974

Končasta toljagica 

Marasmiellus humillimus (Quél.) Singer 1974

 

Marasmiellus margaritifer (Maire) Singer 1950

 

Marasmiellus mesosporus Singer 1973

 

Marasmiellus pseudogracilis (Kühner & Maire) Singer 1951

 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Prozirna češnjakica 

Marasmiellus trabutii var. trabutii (Maire) Singer 1951

 

Marasmius anomalus Peck 1872

 

Marasmius anomalus var. microsporus (Maire) Antonín 1988

 

Marasmius buxi Fr. 1872

 

Marasmius celtibericus G. Moreno & Raitv. 1998

 

Marasmius chordalis Fr. 1838

 

Marasmius collinus (Scop.) Singer 1942

 

Marasmius corbariensis (Roum.) Singer 1951

 

Marasmius epiphylloides (Rea) Sacc. & Trotter 1925

 

Marasmius epiphyllus (Pers.) Fr. 1838

Lisna češnjakica 

Marasmius graminum (Lib.) Berk. 1860

 

Marasmius hellebori-corsici Romagn. 1978

 

Marasmius hudsonii (Pers.) Fr. 1838

 

Marasmius limosus Boud. & Quél. 1877

 

Marasmius prasiosmus (Fr.) Fr. 1838

 

Marasmius saccharinus (Batsch) Fr. 1838

 

Marasmius setosus (Sowerby) Noordel. 1987

 

Marasmius torquescens Quél. 1872

 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vineova češnjakica 

Marcelleina benkertii J. Moravec 1987

 

Melanogaster ambiguus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1843

Tamna skrivenoplodnica 

Melanogaster broomeanus Berk. 1842

 

Melanogaster macrosporus Velen. 1922

 

Melanogaster variegatus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1851

 

Melanoleuca amica (Fr.) Singer 1943

 

Melanoleuca melaleuca (Pers.) Murrill 1911

Obična gustoliska 

Melanoleuca microcephala (P. Karst.) Singer 1935

 

Melanoleuca nivea Métrod ex Boekhout 1988

 

Melanoleuca polioleuca (Fr.) G. Moreno 1934

 

Melanoleuca substrictipes Kühner 1978

 

Melanotus phillipsii (Berk. & Broome) Singer 1973

 

Melastiza contorta (Massee & Crossl.) Spooner & Y.J. Yao 1995

 

Melastiza cornubiensis (Berk. & Broome) J. Moravec 1992

 

Melogramma spiniferum (Wallr.) De Not. 1863

 

Membranomyces spurius (Bourdot) Jülich 1975

 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meottomyces dissimulans (Berk. & Broome) Vizzini 2008

 

Merismodes fasciculata (Schwein.) Donk 1951

 

Merulicium fusisporum (Romell) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Microglossum viride (Pers.) Gillet 1879

 

Mollisia amenticola (Sacc.) Rehm 1891

 

Mollisia caespiticia P. Karst. 1871

 

Mollisia chionea Massee & Crossl. 1896

 

Mollisia cinerea (Batsch) P. Karst. 1871

 

Mollisia culmina (Sacc.) Rehm 1910

 

Mollisia discolor (Mont. & Fr.) W. Phillips 1887

 

Mollisia ligni (Desm.) P. Karst. 1871

 

Mollisia macrosperma (Sacc.) Le Gal & F. Mangenot 1961

 

Mollisia melaleuca (Fr.) Sacc. 1889

 

Mollisia ramealis P. Karst. 1871

 

Monascus purpureus Went 1895

 

Monilinia fructigena Honey 1945

 

Mucronella bresadolae (Quél.) Corner 1970

 

Mucronella calva (Alb. & Schwein.) Fr. 1874

 

Multiclavula mucida (Pers.) R.H. Petersen 1967

 

Mutatoderma mutatum (Peck) C.E. Gómez 1976

 

Mutinus elegans (Mont.) E. Fisch. 1888

 

Mycena adscendens (Lasch) Maas Geest. 1981

 

Mycena aetites (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena alnetorum J. Favre 1957

 

Mycena amicta (Fr.) Quél. 1872

Čista šlemovka 

Mycena arcangeliana Bres. 1904

 

Mycena bulbosa (Cejp) Kühner 1938

 

Mycena capillaripes Peck 1888

Kapljičasta šlemovka 

Mycena capillaris (Schumach.) P. Kumm. 1871

 

Mycena cinerella (P. Karst.) P. Karst. 1879

 

Mycena citrinovirens M. Lange 1955

 

Mycena clavicularis (Fr.) Gillet 1876

 

Mycena clavularis (Batsch) Sacc. 1887

 

Mycena corynephora Maas Geest. 1983

 

Mycena crocata (Schrad.) P. Kumm. 1871

Šafranasta šlemovka 

Mycena cyanorhiza Quél. 1875

 

Mycena diosma Krieglst. & Schwöbel 1982

 

Mycena erubescens Höhn. 1913

 

Mycena fagetorum (Fr.) Gillet 1876

 

Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Mycena flavescens Velen. 1920

 

Mycena fuscoradiata Maas Geest. & Hauskn. 1998

 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Nakrivljena šlemovka 

Mycena galopus var. nigra Rea 1922

 

Mycena hiemalis (Osbeck) Quél. 1872

 

Mycena inclinata (Fr.) Quél. 1872

Kosoglava šlemovka 

Mycena juniperina Aronsen 1996

 

Mycena laevigata (Lasch) Gillet 1876

 

Mycena latifolia (Peck) A.H. Sm. 1935

Lisasta šlemovka 

Mycena leptocephala (Pers.) Gillet 1876

 

Mycena maculata P. Kras. 1890

 

Mycena meliigena (Berk. & Cooke) Sacc. 1887

 

Mycena metata (Secr. ex Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena mirata (Peck) Sacc. 1887

 

Mycena mucor (Batsch) Quél. 1875

 

Mycena olida Bres. 1887

 

Mycena olivaceomarginata (Massee) Massee 1893

 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena polyadelpha (Lasch) Kühner 1938

 

Mycena pseudocorticola Kühner 1938

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šlemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šlemovka 

Mycena rosella (Fr.) P. Kumm. 1871

Crvena šlemovka 

Mycena seynii Quél. 1877

 

Mycena silvae-nigrae Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

 

Mycena vitilis (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena xantholeuca Kühner 1938

 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Vitka češnjakica 

Mycetinis querceus (Britzelm.) Antonín & Noordel. 2008

 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Četinarska češnjakica 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia fuscoatra (Fr.) Donk 1931

 

Mycoacia uda (Fr.) Donk 1931

 

Mycolindtneria trachyspora (Bourdot & Galzin) Rauschert 1988

 

Myriostoma coliforme (Dicks.) Corda 1842

Stubičasta zvezdača 

Myxomphalia maura (Fr.) Hora 1960

 

Naucoria amarescens Quél. 1883

 

Naucoria escharioides (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Naucoria fellea (J. Favre) Raithelh. 1987

 

Naucoria melinoides (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Naucoria salicis P.D. Orton 1960

 

Naucoria scolecina (Fr.) Quél. 1875

 

Naucoria suavis Bres. 1884

 

Naucoria subconspersa Kühner ex P.D. Orton 1960

 

Nectria cinnabarina (Tode) Fr. 1849

Crvena bubuljica 

Nectria cosmariospora Ces. & De Not. 1863

 

Nectria magnusiana Rehm 1878

 

Nectria purtonii (Grev.) Berk. 1860

 

Nemania carbonacea Pouzar 1985

 

Nemania confluens (Tode) Læssøe & Spooner 1994

 

Nemania serpens (Pers.) Gray 1821

 

Neobulgaria lilacina (Fr.) Dennis 1971

 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Prava crnka 

Neobulgaria pura var. foliacea (Bres.) Dennis & Gamundí 1969

Trakasta crnka 

Neodasyscypha cerina (Pers.) Spooner 2005

 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Četinarska žilavka 

Neolentinus cyathiformis (Schaeff.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Šeferova žilavka 

Neonectria coccinea (Pers.) Rossman & Samuels 1999

 

Neonectria ditissima (Tul. & C. Tul.) Samuels & Rossman 2006

 

Neonectria galligena (Bres.) Rossman & Samuels 1999

Narandžasta bubuljica 

Neonectria punicea (J.C. Schmidt) Castl. & Rossman 2006

 

Ocellaria quercicola (Hazsl.) Sacc. 1889

 

Octospora coccinea (P. Crouan & H. Crouan) Brumm. 1967

 

Odonticium septocystidia (Burt) Zmitr. & Spirin 2006

 

Ombrophila rivulorum Velen. 1934

 

Omphalina galericolor var. galericolor (Romagn.) M.M. Moser 1975

 

Omphalina pyxidata (Bull.) Quél. 1886

 

Omphalina rivulicola (J. Favre) Lamoure 1974

Nabrazdana šumarica 

Omphalina subhepatica (Batsch) Murrill 1916

 

Omphalotus illudens (Schwein.) Bresinsky & Besl 1979

 

Onnia tomentosa (Fr.) P. Karst. 1889

 

Onnia triquetra (Pers.) Imazeki 1955

 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

 

Onygena equina (Willd.) Pers. 1800

 

Ophiocordyceps sphecocephala (Klotzsch ex Berk.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Orbilia curvatispora Boud. 1888

 

Orbilia delicatula (P. Karst.) P. Karst. 1870

 

Orbilia leucostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Panjevska ulegnica 

Osteina obducta (Berk.) Donk 1966

 

Otidea bufonia (Pers.) Boud. 1907

Žablje uvo 

Otidea cochleata (Huds.) Fuckel 1870

Mrko uvo 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Smrekino uvo 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korenka 

Oxyporus corticola (Fr.) Ryvarden 1972

 

Oxyporus obducens (Pers.) Donk 1933

 

Oxyporus philadelphi (Parmasto) Ryvarden 1972

 

Oxyporus populinus (Schumach.) Donk 1933

Topolova kopitarka 

Pachyella celtica (Boud.) Häffner 1993

 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Panaeolus olivaceus F.H. Møller 1945

 

Panaeolus semiovatus var. phalaenarum (Fr.) Ew. Gerhardt 1996

 

Panaeolus semiovatus var. semiovatus (Sowerby) S. Lundell & Nannf. 1938

Jajasta smetlištarka 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blaga zgrčenica 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Žuta zgrčenica 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Bleda zgrčenica 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Busenasta žilavka 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Rutava žilavka 

Paralepistopsis amoenolens (Malençon) Vizzini 2012

 

Paraleptosphaeria praetermissa (P. Karst.) Gruyter, Aveskamp & Verkley 2012

 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

Ušiljena slabunjavka 

Parasola kuehneri (Uljé & Bas) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parorbiliopsis extumescens (P. Karst.) Spooner & Dennis 1986

 

Patellaria atrata (Hedw.) Fr. 1822

 

Patellariopsis atrovinosa (A. Bloxam ex Curr.) Dennis 1974

 

Paullicorticium allantosporum J. Erikss. 1958

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus obscurisporus C. Hahn 1999

 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Jovina uvijača 

Paxillus validus C. Hahnsson 1999

 

Peniophora aurantiaca (Bres.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Peniophora cinerea (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora erikssonii Boidin 1957

 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

 

Peniophora laeta (Fr.) Donk 1957

 

Peniophora lilacea Bourdot & Galzin 1913

 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

 

Peniophora lycii (Pers.) Höhn. & Litsch. 1907

 

Peniophora nuda (Fr.) Bres. 1897

 

Peniophora piceae (Pers.) J. Erikss. 1950

 

Peniophora pini (Schleich.) Boidin 1956

 

Peniophora pithya (Pers.) J. Erikss. 1950

 

Peniophora polygonia (Pers.) Bourdot & Galzin 1928

 

Peniophora pseudopini Weresub & I.A.S. Gibson 1960

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora rufa (Fr.) Boidin 1958

 

Peniophora rufomarginata (Pers.) Bourdot & Galzin 1912

 

Peniophora violaceolivida (Sommerf.) Massee 1890

 

Peniophorella praetermissa (P. Karst.) K.H. Larss. 2007

 

Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. 1889

 

Perenniporia fraxinea (Bull.) Ryvarden 1978

 

Perenniporia medulla-panis (Jacq.) Donk 1967

 

Perenniporia ochroleuca (Berk.) Ryvarden 1972

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peroneutypa scoparia (Schwein.) Carmarán & A.I. Romero 2006

 

Pezicula acericola (Peck) Sacc. 1885

 

Pezicula ocellata (Pers.) Seaver 1951

 

Peziza boltonii Quél. 1878

 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Zidna zdeličarka 

Peziza lobulata (Velen.) Svrček 1976

 

Peziza merdae Donadini 1978

 

Peziza micropus Pers. 1800

 

Peziza perdicina (Velen.) Svrček 1976

 

Peziza polaripapulata (J. Moravec) K. Hansen 1998

 

Peziza praetervisa Bres. 1897

Ljubičasta zdeličarka 

Peziza pseudoammophila Bon & Donadini 1978

 

Peziza saccardoana Cooke 1877

 

Peziza sterigmatizans W. Phillips 1879

 

Peziza subviolacea Svrček 1977

 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

 

Pezizella alniella (Nyl.) Dennis 1956

 

Pezizella parilis (P. Karst.) Dennis 1956

 

Phaeocollybia arduennensis Bon 1979

 

Phaeocollybia cidaris (Fr.) Romagn. 1944

 

Phaeocollybia jennyae (P. Karst.) Romagn. 1944

 

Phaeogalera medullosa (Bres.) M.M. Moser 1978

 

Phaeohelotium umbilicatum (Le Gal) Dennis 1971

 

Phaeomarasmius erinaceus (Fr.) Scherff. ex Romagn. 1937

 

Phaeomarasmius microspilus (Romagn.) Singer 1989

 

Phallus impudicus L. 1753

Obična bestidnica, Stršak 

Phanerochaete affinis (Burt) Parmasto 1968

 

Phanerochaete calotricha (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete deflectens (P. Karst.) Hjortstam 1987

 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete sanguinea (Fr.) Pouzar 1973

 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium ferrugineofuscum (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinus betulinus (Murrill) Parmasto 2007

 

Phellinus chrysoloma (Fr.) Donk 1971

 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

 

Phellinus contiguus (Pers.) Pat. 1928

Natečena drvenka 

Phellinus erectus A. David, Dequatre & Fiasson 1982

 

Phellinus gilvus (Schwein.) Pat. 1900

 

Phellinus hartigii (Allesch. & Schnabl) Pat. 1903

Jelina drvenka 

Phellinus hippophaeicola H. Jahn 1976

 

Phellinus igniarius (L.) Quél. 1886

Vrbina drvenka 

Phellinus juniperinus Bernicchia & S. Curreli 1990

 

Phellinus laevigatus (Fr.) Bourdot & Galzin 1928

 

Phellinus lundellii Niemelä 1972

 

Phellinus pilatii Cerny 1968

 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćna drvenka 

Phellinus populicola Niemelä 1975

Topolina drvenka 

Phellinus rhamni (Bondartseva) H. Jahn 1967

 

Phellinus rimosus (Berk.) Pilát 1940

 

Phellinus rosmarini Bernicchia 1990

 

Phellinus tremulae (Bondartsev) Bondartsev & P.N. Borisov 1953

Jasikina drvenka 

Phellinus viticola (Schwein.) Donk 1966

 

Phellinus vorax (Harkn.) Cerný 1985

 

Phellodon confluens (Pers.) Pouzar 1956

Srasla plutovka 

Phellodon melaleucus (Sw. ex Fr.) P. Karst. 1881

Smeđa plutovka 

Phellodon niger (Fr.) P. Karst. 1881

Crna plutovka 

Phellopilus nigrolimitatus (Romell) Niemelä, T. Wagner & M. Fisch. 2001

Omeđena drvenka 

Phialina separabilis (P. Karst.) Huhtinen & Scheuer 1995

 

Phlebia cremeo-ochracea (Bourdot & Galzin) Parmasto 1967

 

Phlebia lilascens (Bourdot) J. Erikss. & Hjortstam 1981

 

Phlebia livida (Pers.) Bres. 1897

 

Phlebia mellea Overh. 1930

 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

 

Phlebiella christiansenii (Parmasto) K.H. Larss. & Hjortstam 1987

 

Phloeomana speirea (Fr.) Redhead 2013

 

Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. 1871

Masna ljuskavica 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

 

Pholiota cerifera (P. Karst.) P. Karst. 1879

 

Pholiota conissans (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota decussata (Fr.) M.M. Moser 1967

 

Pholiota elegans Jacobsson 1991

 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamena ljuskavica 

Pholiota gummosa (Lasch) Singer 1951

 

Pholiota gummosa var. obscurofusca Bon 1987

 

Pholiota gummosa var. rufobrunnea (P. Karst.) Holec 2001

 

Pholiota henningsii (Bres.) P.D. Orton 1960

 

Pholiota heteroclita (Fr.) Quél. 1872

 

Pholiota highlandensis (Peck) Quadr. & Lunghini 1990

Ćumurska ljuskavica 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Žilava ljuskavica 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

Sluzasta ljuskavica 

Pholiota lubrica (Pers.) Singer 1951

 

Pholiota mixta (Fr.) Kuyper & Tjall.-Beuk. 1986

 

Pholiota nameko (T. Itô) S. Ito & S. Imai 1933

 

Pholiota scamba (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota spumosa (Fr.) Singer 1948

 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Pholiota squarrosoides (Peck) Sacc. 1887

 

Pholiota subochracea (A.H. Sm.) A.H. Sm. & Hesler 1968

 

Phomopsis velata (Sacc.) Traverso 1906

 

Phragmotrichum chailletii Kunze 1823

 

Phylloporia ribis (Schumach.) Ryvarden 1978

 

Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer 1936

Školjkasta lističarica 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

 

Picoa carthusiana Tul. & C. Tul. 1862

 

Piloderma bicolor (Peck) Jülich 1969

 

Piloderma byssinum (P. Karst.) Jülich 1969

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezin kopitnjak 

Piptoporus quercinus (Schrad.) P. Karst. 1881

Hrastov jezik 

Pithya cupressi (Batsch) Fuckel 1870

 

Pleurocybella porrigens (Pers.) Singer 1942

Gorska bukovača 

Pleurotellus chioneus (Pers.) Kühner 1926

 

Pleurotus citrinopileatus Singer 1943

Limunska bukovača 

Pleurotus columbinus Quél. 1881

 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brestova bukovača 

Pleurotus djamor (Rumph. ex Fr.) Boedijn 1959

 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastova bukovača 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Eringijeva bukovača 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Pleurotus spodoleucus (Fr.) Quél. 1872

 

Plicaria carbonaria Fuckel 1870

 

Plicaria endocarpoides (Berk.) Rifai 1968

 

Plicatura nivea (Sommerf.) P. Karst. 1889

 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Žilasta lističavka 

Pluteus brunneoradiatus Bonnard 1987

 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus diverticulatus Corriol 2004

 

Pluteus exiguus (Pat.) Sacc. 1887

 

Pluteus inquilinus Romagn. 1979

 

Pluteus insidiosus Vellinga & Schreurs 1985

 

Pluteus pouzarianus var. albus Bonnard 1993

 

Pluteus satur Kühner & Romagn. 1956

 

Pluteus villosus (Bull.) Quél. 1888

Rutava krovnjača 

Podofomes trogii (Fr.) Pouzar 1971

 

Podoscypha multizonata (Berk. & Broome) Pat. 1928

Zonirana rupičavka 

Polydesmia pruinosa (Gerd. ex Berk. & Broome) Boud. 1907

 

Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818

Zimska rupičavka 

Polyporus melanopus (Pers.) Fr. 1821

Tamnonoga rupičavka 

Polyporus varius (Pers.) Fr. 1821

Promenljiva rupičavka 

Porodaedalea pini (Brot.) Murrill 1905

 

Porostereum spadiceum (Pers.) Hjortstam & Ryvarden 1990

 

Porotheleum fimbriatum (Pers.) Fr. 1818

 

Porpoloma pes-caprae (Fr.) Singer 1952

 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plavkasta rupičavka 

Postia fragilis (Fr.) Jülich 1982

Lomljiva rupičavka 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

 

Postia ptychogaster (F. Ludw.) Vesterh. 1996

 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Tvrda rupičavka 

Postia subcaesia (A. David) Jülich 1982

 

Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982

 

Postia undosa (Peck) Jülich 1982

 

Propolis farinosa (Pers.) Fr. 1849

 

Protocrea farinosa (Berk. & Broome) Petch 1937

 

Protostropharia dorsipora (Esteve-Rav. & Barassa) Redhead 2014

 

Protostropharia semiglobata (Batsch) Redhead, Moncalvo & Vilgalys 2013

Baležna sluzavica 

Psathyrella bifrons (Berk.) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella canoceps (Kauffman) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella cernua (Vahl) M.M. Moser 1984

 

Psathyrella clivensis (Berk. & Broome) P.D. Orton 1960

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Pamučasta slabunjavka 

Psathyrella fagetophila Örstadius & Enderle 1996

 

Psathyrella hirta Peck 1898

 

Psathyrella laevissima (Romagn.) Singer 1969

 

Psathyrella lutensis (Romagn.) M.M. Moser 1955

 

Psathyrella maculata (C.S. Parker) A.H. Sm. 1972

 

Psathyrella melanthina (Fr.) Kits van Wav. 1985

Topolina slabunjavka 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella multipedata (Peck) A.H. Sm. 1941

Združena slabunjavka 

Psathyrella murcida (Fr.) Kits van Wav. 1985

 

Psathyrella ochracea (Romagn.) M.M. Moser ex Kits van Wav. 1976

 

Psathyrella olympiana A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella pellucidipes (Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Psathyrella pennata (Fr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella phegophila Romagn. 1985

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vlažna slabunjavka 

Psathyrella polycystis (Romagn.) Romagn. 1982

 

Psathyrella prona (Fr.) Gillet 1878

 

Psathyrella prona f. picta (Romagn.) Kits van Wav. 1972

 

Psathyrella pseudogracilis (Romagn.) M.M. Moser 1967

 

Psathyrella pygmaea (Bull.) Singer 1951

Malena slabunjavka 

Psathyrella senex (Peck) A.H. Sm. 1972

 

Psathyrella spadicea (P. Kumm.) Singer 1951

 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Kestenjastosiva slabunjavka 

Psathyrella vinosofulva P.D. Orton 1960

 

Pseudaleuria fibrillosa (Massee) J. Moravec 2003

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956

Lažna ulegnica 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Naježena želatinka 

Pseudoinonotus dryadeus (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Hrastova suznica 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

 

Pseudopeziza trifolii (Biv.) Fuckel 1870

 

Psilachnum chrysostigmum (Fr.) Raitv. 1970

 

Psilocybe bohemica Šebek 1983

 

Psilocybe castanella Peck 1887

 

Psilocybe coprophila (Bull.) P. Kumm. 1871

Konjska baležnica 

Psilocybe cyanescens Wakef. 1946

Plavkasta baležnica 

Psilocybe gallaeciae Guzmán & M.L. Castro 2003

 

Psilocybe laetissima Hauskn. & Singer 1986

 

Psilocybe liniformans Guzmán & Bas 1977

 

Psilocybe magica Svrcek 1989

 

Psilocybe medullosa (Bres.) Borov. 2007

 

Psilocybe micropora Noordel. & Verduin 1999

 

Psilocybe moelleri Guzmán 1978

 

Psilocybe montana (Pers.) P. Kumm. 1871

Planinska baležnica 

Psilocybe pratensis Ort. 1969

 

Psilocybe rhomboidospora (G.F. Atk.) A.H. Sm. 1983

 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Kopljasta baležnica 

Psilocybe serbica f. sternberkiana (Borovička) Borovička, Oborník & Noordel. 2011

 

Psilocybe serbica M.M. Moser & E. Horak 1969

 

Psilocybe serbica var. arcana (Borovička & Hlaváček) Borovička, Oborník & Noordel. 2011

 

Psilocybe serbica var. moravica (Borovička) Borovička, Oborník & Noordel. 2011

 

Psilocybe subcoprophila (Britzelm.) Sacc. 1895

 

Psilocybe subviscida var. subviscida (Peck) Kauffman 1918

 

Psilocybe subviscida var. velata Noordel. & Verduin, in Noordeloos 1999

 

Psilocybe turficola J. Favre 1939

 

Pterula multifida (Chevall.) Fr. 1830

Šumska metlica 

Pulvinula convexella (P. Karst.) Pfister 1976

 

Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971

 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Crvena rupičavka 

Pyronema domesticum (Sowerby) Sacc. 1889

 

Pyronema omphalodes (Bull.) Fuckel 1870

 

Radulodon aneirinus (Sommerf.) Spirin 2001

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

Naježena rupičavka 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria apiculata (Fr.) Donk 1933

 

Ramaria araiospora Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Ramaria aurea (Schaeff.) Quél. 1888

Zlatna koralka 

Ramaria bataillei (Maire) Corner 1950

 

Ramaria flaccida (Fr.) Bourdot 1898

 

Ramaria flavobrunnescens (G.F. Atk.) Corner 1950

 

Ramaria flavoides Schild 1981

 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Trobojna koralka 

Ramaria gracilis (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria neoformosa R.H. Petersen 1976

 

Ramaria obtusissima (Peck) Corner 1950

 

Ramaria pallida (Schaeff.) Ricken 1920

Bela koralka 

Ramaria rubella (Schaeff.) R.H. Petersen 1974

 

Ramaria tridentina Schild 1981

 

Ramariopsis pulchella (Boud.) Corner 1950

 

Ramariopsis subtilis (Pers.) RH Petersen 1978

 

Rectipilus fasciculatus (Pers.) Agerer 1973

 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

 

Resinomycena saccharifera (Berk. & Broome) Redhead 1984

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Resupinatus conspersus (Pers.) Thorn, Moncalvo & Redhead 2006

 

Resupinatus striatulus (Pers.) Murrill 1915

 

Resupinatus trichotis (Pers.) Singer 1961

 

Resupinatus urceolatus (Wallr. ex Fr.) Thorn, Moncalvo & Redhead 2006

 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhizopogon luteolus Fr. 1817

 

Rhodocollybia butyracea (Bull.) Lennox 1979

Maslata pljosnatica 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Čista pljosnatica 

Rhodocollybia filamentosa (Velen.) Antonín 1986

 

Rhodocollybia giselae Neville & Antonín 1998

 

Rhodocollybia maculata (Alb. & Schwein.) Singer 1939

Pegava pljosnatica 

Rhodophana stangliana (Bresinsky & Pfaff) Vizzini 2014

 

Rhytisma salicinum (Pers.) Fr. 1823

 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Rikenijeva iglica 

Rickenella swartzii (Fr.) Kuyper 1984

 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

 

Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966

 

Ripartites metrodii Huijsman 1960

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Bademasta rupičavka 

Rugosomyces ionides (Bull.) Bon 1991

 

Russula amoenicolor Romagn. 1962

 

Russula amoenoides Romagn. 1967

 

Russula annae Sarnari 1991

 

Russula aquosa Leclair 1932

Vodnjikava golubica 

Russula archaea R. Heim 1938

 

Russula atramentosa Sarnari 1992

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

 

Russula brunneoviolacea Crawshay 1930

 

Russula carminipes J. Blum 1954

 

Russula cavipes Britzelm. 1893

 

Russula cessans A. Pearson 1950

Kasna golubica 

Russula cistoadelpha M.M. Moser & Trimbach 1981

 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičasto zelena zeka 

Russula dryophila Sarnari 1986

 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Bljuvarska golubica 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

 

Russula firmula Jul. Schäff 1940

 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golubica 

Russula fuliginosa Sarnari 1993

 

Russula galochroa (Fr.) Fr., 1874

 

Russula helios Malençon ex Sarnari 1986

 

Russula langei Bon 1970

 

Russula messapica Sarnari ex Sarnari 1989

 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochracea Fr. 1838

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunska golubica 

Russula oreades Sarnari 2001

 

Russula pallidospora J. Blum ex Romagn. 1967

 

Russula parodorata Sarnari 1999

 

Russula poichilochroa Sarnari 1990

 

Russula prinophila Sarnari 1988

 

Russula pseudoimpolita Sarnari 1987

 

Russula quercilicis Sarnari 1991

 

Russula rhodomarginata Sarnari ex Sarnari 1988

 

Russula roseicolor J. Blum 1952

 

Russula rubroalba (Singer) Romagn. 1967

 

Russula salmonicolor (Romagn.) Reumaux 1996

 

Russula seperina Dupain 1913

 

Russula subazurea Bon 1975

 

Russula suberetorum Dagron 1992

 

Russula tinctipes J. Blum ex Bon 1986

 

Russula tyrrhenica Sarnari 1984

 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Haringina golubica 

Rutstroemia maritima (Roberge ex Desm.) Dennis 1964

 

Ruzenia spermoides (Hoffm.) O. Hilber ex A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Saccobolus glaber (Pers.) Lambotte 1887

 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Prava srnjača 

Sarcodon leucopus (Pers.) Maas Geest. & Nannf. 1969

Belonoga srnjača 

Sarcodon martioflavus (Snell, K.A. Harrison & H.A.C. Jacks.) Maas Geest. 1964

 

Sarcodon scabrosus (Fr.) P. Karst. 1881

 

Sarcodon squamosus (Schaeff.) Quél. 1886

 

Sarcodon versipellis (Fr.) Nikol. 1961

Glatka srnjača 

Sarcodontia crocea (Schwein.) Kotl. 1953

 

Sarcodontia delectans (Peck) Spirin 2001

 

Sarcodontia pachyodon (Pers.) Spirin 2001

 

Sarcodontia setosa (Pers.) Donk 1952

 

Sarcodontia spumea (Sowerby) Spirin 2001

Topolina cistica 

Sarea resinae (Fr.) Kuntze 1898

 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

Topolino uvo 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Schizophyllum fasciatum Pat. 1887

 

Schizophyllum murrayi Massee 1892

 

Schizophyllum radiatum Fr. 1855

 

Schizophyllum variabile Sorokīn

 

Schizopora carneolutea (Rodway & Cleland) Kotl. & Pouzar 1979

 

Schizopora flavipora (Berk. & M.A. Curtis ex Cooke) Ryvarden 1985

 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

 

Schizothecium conicum (Fuckel) N. Lundq. 1972

 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Limunasta krompirača 

Scleroderma meridionale Demoulin & Malençon 1971

 

Sclerotinia trifoliorum Erikss. 1880

 

Scopuloides rimosa (Cooke) Jülich 1982

 

Scotomyces subviolaceus (Peck) Jülich 1979

 

Scutellinia kerguelensis (Berk.) Kuntze 1891

 

Scutellinia trechispora (Berk. & Broome) Lambotte 1887

 

Scytinostroma odoratum (Fr.) Donk 1956

 

Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1956

 

Scytinostromella olivaceoalba (Bourdot & Galzin) Ginns & M.N.L. Lefebvre 1993

 

Sebacina grisea (Pers.) Bres. 1908

 

Sebacina incrustans (Pers.) Tul. & C. Tul. 1871

Ukrasna drhtalica 

Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885

 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Razorna suznica 

Sidera lenis (P. Karst.) Miettinen 2011

 

Simocybe haustellaris (Fr.) Watling 1981

 

Simocybe reducta (Fr.) P. Karst. 1879

 

Simocybe sumptuosa (P.D. Orton) Singer 1962

 

Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. 1948

 

Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk 1956

 

Sistotrema efibulatum (J. Erikss.) Hjortstam 1984

 

Sistotrema octosporum (J. Schröt. ex Höhn. & Litsch.) Hallenb. 1984

 

Sistotrema raduloides (P. Karst.) Donk 1956

 

Sistotrema sernanderi (Litsch.) Donk 1956

 

Sistotremastrum niveocremeum (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Sistotremastrum suecicum Litsch. ex J. Erikss. 1958

 

Skeletocutis amorpha (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

 

Skeletocutis lilacina A. David & Jean Keller 1984

 

Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Keller 1979

 

Sowerbyella radiculata (Sowerby) Nannf. 1938

 

Sparassis laminosa Fr. 1836

Hrastova kokica 

Sparassis nemecii Pilát & Veselý 1932

Nemečijeva kokica 

Sphaerosporella hinnulea (Berk. & Broome) Rifai 1968

 

Sphagnurus paluster (Peck) Redhead & V. Hofst. 2014

 

Spongipellis litschaueri Lohwag 1931

 

Squamanita odorata (Cool) Imbach 1946

 

Squamanita pearsonii Bas 1965

 

Stamnaria americana Massee & Morgan 1902

 

Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Steccherinum laeticolor (Berk. & M.A. Curtis) Banker 1912

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

 

Stephanospora caroticolor (Berk.) Pat. 1914

 

Stereum gausapatum (Fr.) Fr. 1874

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum insignitum Quél. 1889

Obeležena poličica 

Stereum ochraceoflavum (Schwein.) Sacc. 1888

 

Stereum ostrea (Blume & T. Nees) Fr. 1838

 

Stereum rameale (Schwein.) Burt 1920

Srasla poličica 

Stereum reflexulum Lloyd 1936

 

Stereum rugosum Pers. 1794

Rđasta poličica 

Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. 1838

Crvenkasta pločica 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

Zelenkasta poličica 

Stictis pachyspora (Rehm) Rehm 1888

 

Stictis radiata (L.) Pers. 1800

 

Strattonia carbonaria (W. Phillips & Plowr.) N. Lundq. 1972

 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Četinarska sluzavica 

Stropharia albonitens (Fr.) Quél. 1875

 

Stropharia aurantiaca (Cooke) M. Imai 1938

 

Stropharia caerulea Kreisel 1979

Lišćarska sluzavica 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Krunasta sluzavica 

Stropharia cyanea Tuom. 1953

 

Stropharia halophila Pacioni 1988

 

Stropharia hornemannii (Fr.) S. Lundell & Nannf. 1934

 

Stropharia inuncta (Fr.) Quél. 1872

 

Stropharia ochrocyanea Bon 1972

 

Stropharia pseudocyanea (Desm.) Morgan 1908

 

Stropharia squamulosa (Massee) Massee 1906

 

Stropholoma magnivelaris (Peck) Ryman 2008

 

Subulicium rallum (H.S. Jacks.) Jülich & Stalpers 1980

 

Subulicystidium longisporum (Pat.) Parmasto 1968

 

Suillus amabilis (Peck) Singer 1966

 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlja ovčarka 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Zrakasta ovčarka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Ariševa ovčarka 

Suillus leptopus A. Marchand 1971

 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasta ovčarka 

Suillus mediterraneensis (Jacquet. & J. Blum) Redeuilh 1992

 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Planinska ovčarka 

Tapesia fusca (Pers.) Fuckel 1870

 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Četinarska uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Lepezasta uvijača 

Tectella patellaris (Fr.) Murrill 1915

 

Tephrocybe ambusta (Fr.) Donk 1962

 

Tephrocybe anthracophila (Lasch) P.D. Orton 1969

 

Tephrocybe atrata (Fr.) Donk 1962

 

Tephrocybe inolens (Fr.) M.M. Moser 1967

 

Tephrocybe rancida (Fr.) Donk 1962

 

Terana coerulea (Lam.) Kuntze 1891

 

Thanatephorus fusisporus (J. Schröt.) Hauerslev & P. Roberts 1996

 

Thanatephorus ochraceus (Massee) P. Roberts 1998

 

Thelephora anthocephala (Bull.) Fr. 1838

Crnoglava palma 

Thelephora palmata (Scop.) Fr. 1821

Smrdljiva palma 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Zemljana palma 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Lepezasta palma 

Thyronectria balsamea (Cooke & Peck) Seeler 1940

 

Tomentella bryophila (Pers.) M.J. Larsen 1974

 

Tomentella cinerascens (P. Karst.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Tomentella crinalis (Fr.) M.J. Larsen 1967

 

Tomentella ellisii (Sacc.) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentella ferruginella (Bourdot & Galzin) Svrcek 1958

 

Tomentella fibrosa (Berk. & M.A. Curtis) Kõljalg 1996

Vunasta metlica 

Tomentella griseoviolacea Litsch. 1941

 

Tomentella pilosa (Burt) Bourdot & Galzin 1924

 

Tomentella punicea (Alb. & Schwein.) J. Schröt. 1888

 

Tomentella subclavigera Litsch. 1933

 

Tomentella sublilacina (Ellis & Holw.) Wakef. 1962

 

Tomentella terrestris (Berk. & Broome) M.J. Larsen 1974

 

Tomentella viridula (Bourdot & Galzin) Svrček 1958

 

Tomentellopsis bresadolana (Sacc. & Trotter) Jülich & Stalpers 1980

 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocevka 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Siva raznocevka 

Trametes ljubarskyi Pilát 1937

 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Trametes pubescens (Schumach.) Pilát 1939

Dlakava raznocevka 

Trametes suaveolens (L.) Fr. 1838

Lišćarska raznocevka 

Trametes trogii Berk. 1850

Trogijeva rupičavka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Trametopsis cervina (Schwein.) Tomšovský 2008

 

Trappea darkeri (Zeller) Castellano 1990

 

Trechispora cohaerens (Schwein.) Jülich & Stalpers 1980

 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

 

Trechispora fastidiosa (Pers.) Liberta 1966

 

Trechispora microspora (P. Karst.) Liberta 1966

 

Trechispora mollusca (Pers.) Liberta 1974

 

Tremella encephala Willd. 1785

Kvrgasta želatinka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Kovrdžava želatinka 

Tremella fuciformis Berk. 1856

 

Tremella globispora D.A. Reid 1970

 

Tremella lloydiae-candidae Wojewoda 1981

 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Tremella mycophaga G.W. Martin 1940

 

Tremella simplex H.S. Jacks. & G.W. Martin 1940

 

Tremella spicata Bourdot & Galzin 1924

 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelina dvobojnica 

Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972

 

Trichaptum fuscoviolaceum (Ehrenb.) Ryvarden 1972

Listopadna dvobojnica 

Trichoderma viride Pers. 1794

 

Trichoglossum variabile (E.J. Durand) Nannf. 1942

 

Trichoglossum walteri (Berk.) E.J. Durand 1908

 

Tricholoma acerbum (Bull.) Vent. 1872

Gorka vitezovka 

Tricholoma albidum Bon 1984

 

Tricholoma albobrunneum (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bela vitezovka 

Tricholoma album var. thalliophilum (Rob. Henry) Bon 1970

 

Tricholoma apium Jul. Schäff. 1925

 

Tricholoma argyraceum (Bull.) Gillet 1874

 

Tricholoma arvernense Bon 1976

 

Tricholoma atrosquamosum var. squarrulosum (Bres.) Mort. Chr. & Noordel. 1999

Sitnoljuskava vitezovka 

Tricholoma batschii Gulden 1999

 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

 

Tricholoma bufonium (Pers.) Gillet 1874

 

Tricholoma colossus (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma columbetta (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

 

Tricholoma fracticum ( Britz. ) Kreis. 1981

 

Tricholoma gausapatum (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma imbricatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Ljuskava vitezovka 

Tricholoma inodermeum (Fr.) Gillet 1878

 

Tricholoma josserandii Bon 1975

 

Tricholoma lascivum (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma pardinum (Pers.) Quél. 1873

Tigrasta vitezovka 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolina vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Slovenska vitezovka 

Tricholoma robustum (Alb. & Schwein.) Ricken 1915

 

Tricholoma rufenum Donati 1994

 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunska vitezovka 

Tricholoma saponaceum f. griseofolium Cetto 1993

 

Tricholoma saponaceum var. lavedanum Rolland 1891

 

Tricholoma saponaceum var. sulphurinum (Quél.) Rea 1922

 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Osuta vitezovka 

Tricholoma stans (Fr.) Sacc. 1887

 

Tricholoma stiparophyllum (S. Lundell) P. Karst. 1879

 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka 

Tricholoma triste (Scop.) Quél. 1872

 

Tricholoma unguentatum (Fr.) Sacc. 1887

 

Tricholoma ustale var. rufoaurantiacum Bon 1984

 

Tricholoma ustaloides Romagn. 1954

Lišćarska vitezovka 

Tricholoma viridifucatum Bon 1976

 

Tricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees 1992

 

Tricholomopsis decora (Fr.) Singer 1939

Zlatna žutolisnica 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Blistava žutolisnica 

Tricholomopsis rutilans var. splendidissima Bon 1987

 

Tubaria conspersa (Pers.) Fayod 1889

 

Tubaria romagnesiana Arnolds 1982

 

Tuber aestivum var. uncinatum (Chatin) I.R. Hall, P.K. Buchanan, Y. Wang & Cole 1998

 

Tuber aestivum Vittad. 1831

Letnji tartuf 

Tuber bellonae Quél. 1888

 

Tuber borchii Vittad. 1831

 

Tuber brumale Vittad. 1831

Zimski tartuf 

Tuber dryophilum Tul. & C. Tul. 1844

 

Tuber excavatum Vittad. 1831

Zrnasti tartuf 

Tuber fulgens Quél. 1880

 

Tuber maculatum Vittad. 1831

Pegavi tartuf 

Tuber magnatum Picco 1788

Beli tartuf 

Tuber melanosporum Vittad. 1831

Crni tartuf 

Tuber oligospermum (Tul. & C. Tul.) Trappe 1979

 

Tuber puberulum Berk. & Broome 1846

 

Tuber rufum Picco 1788

Crvenkasti tartuf 

Tubulicrinis accedens (Bourdot & Galzin) Donk 1956

 

Tubulicrinis angustus (D.P. Rogers & Weresub) Donk 1956

 

Tubulicrinis borealis J. Erikss. 1958

 

Tubulicrinis glebulosus (Fr.) Donk 1956

 

Tubulicrinis medius (Bourdot & Galzin) Oberw. 1966

 

Tubulicrinis subulatus (Bourdot & Galzin) Donk 1956

 

Tubulicrinis thermometrus (G. Cunn.) M.P. Christ. 1960

 

Tulasnella violacea (Johan-Olsen) Juel 1897

 

Tulasnella violea (Quél.) Bourdot & Galzin 1909

 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska uzdignuta puharica 

Tulostoma fimbriatum Fr. 1829

Uzdignuta puharica 

Tylospora asterophora (Bonord.) Donk 1960

 

Tylospora fibrillosa (Burt) Donk 1960

 

Typhula erythropus (Pers.) Fr. 1818

 

Typhula filiformis (Bull.) Fr. 1838

 

Typhula phacorrhiza (Reichardt) Fr. 1818

 

Typhula pusilla (Pers.) J. Schröt. 1888

 

Typhula quisquiliaris (Fr.) Henn. 1896

 

Typhula sclerotioides (Pers.) Fr. 1838

 

Typhula setipes (Grev.) Berthier 1976

 

Typhula uncialis (Grev.) Berthier 1976

 

Tyromyces lacteus (Fr.) Murrill 1907

Mlečna rupičavka 

Unguicularia aspera (Moug. ex Fr.) Nannf. 1932

 

Valsa nivea (Hoffm.) Fr. 1849

 

Valsa salicina (Pers.) Fr. 1849

 

Vararia ochroleuca (Bourdot & Galzin) Donk 1930

 

Veluticeps abietina (Pers.) Hjortstam & Tellería 1990

 

Veluticeps ambigua (Peck) Hjortstam & Tellería 1990

 

Veluticeps pimeriensis (Gilb.) Hjortstam & Tellería 1990

 

Volutella ciliata (Alb. & Schwein.) Fr. 1832

 

Volvariella surrecta (Knapp) Singer 1951

Parazitska tobolka 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Lepljiva tobolka 

Vuilleminia comedens (Nees) Maire 1902

 

Vuilleminia macrospora (Bres.) Hjortstam 1987

 

Vuilleminia megalospora Bres. 1926

 

Xenasma pruinosum (Pat.) Donk 1957

 

Xenasma pulverulentum (Litsch.) Donk 1957

 

Xenasma rimicola (P. Karst.) Donk 1957

 

Xenasma tulasnelloideum (Höhn. & Litsch.) Donk 1957

 

Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers 1996

 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Zlatni baršunovac 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Baršunasta vrganjevka 

Xeromphalina brunneola O.K. Mill. 1968

 

Xeromphalina cauticinalis (Fr.) Kühner & Maire, 934

Smeđa zvončica 

Xeromphalina fraxinophila A.H. Sm. 1953

 

Xeromphalina junipericola G. Moreno & Heykoop 1996

 

Xeromphalina picta (Fr.) A.H. Sm. 1953

 

Xylaria carpophila (Pers.) Fr. 1849

Šiljasti prstići 

Xylaria cupressoides Bertault 1984

 

Xylaria digitata (L.) Grev. 1825

Mali prstići 

Xylaria filiformis (Alb. & Schwein.) Fr. 1849

Nitasti prstići 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dugački prstići 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Đavolji prstići 

Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin 1958

 

Xylobolus subpileatus (Berk. & M.A. Curtis) Boidin 1958

 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje