Več o tem
V redu

S piškotki si pomagamo pri zagotavljanju storitev. Z uporabo naših storitev se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke.

Gobice.com
O meni O strani Bibliografija Kontakt Nov uporabnik

Socialna omrežja

Mobilna aplikacija

Pozabljeno geslo?
S slikami Z opisom Slovenske Zaščitene v SI Skrij zlate

Iskanje po seznamu:  

Seznam gob

Vse gobe (1016)

Knjiga
Ladislav Hagara, Vladimir Antonin, Jiri Baier, Houby, 1997

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Dvoletni polluknjičar 

Agaricus altipes (F.H. Møller) F.H. Møller 1951

Dolgobetni kukmak 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Poljski kukmak 

Agaricus augustus Fr. 1838

Veličastni kukmak 

Agaricus benesii (Pilát) Pilát 1951

Naluskani kukmak 

Agaricus bernardii Quél. 1878

Bernardov kukmak 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Dvotrosni kukmak 

Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. 1887

Mestni kukmak 

Agaricus bohusii Bon 1983

Šopasti kukmak 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Bresadolov kukmak 

Agaricus chionodermus Pilát 1951

Belokožni kukmak 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Tratni kukmak 

Agaricus essettei Bon 1983

Odsekani kukmak 

Agaricus excellens (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Izvrstni kukmak 

Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951

Rjavovlaknati kukmak 

Agaricus impudicus (Rea) Pilát 1951

Smrdljivi kukmak 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langejev kukmak 

Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Hlaváček 1949

Šilasti kukmak 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Ščitkani kukmak 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Rjavoluski kukmak 

Agaricus pilatianus (Bohus) Bohus 1974

 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Škrlatasti kukmak 

Agaricus semotus Fr. 1863

Pritlikavi kukmak 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Gozdni kukmak 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Hostni kukmak 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Velikotrosni kukmak 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Karbolni kukmak 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana njivnica 

Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar 1957

Zraščeni mesnatovec 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Zeleni mesnatovec 

Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Ovčji mesnatovec 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Oranžna latvica 

Alloclavaria purpurea (Fr.) Dentinger & D.J. McLaughlin 2007

Škrlatna kijevka 

Alnicola submelinoides Kühner 1926

 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Dvobarvni lupinar 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Knežja mušnica 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Pozlačeni lupinar 

Amanita citrina Pers. 1797

Citronasta mušnica 

Amanita contui Bon & Courtec. 1989

Sivi lupinar, rumeneča oblika 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Ostrokrpa mušnica 

Amanita eliae Quél. 1872

Elijeva mušnica 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

Čokata mušnica 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Hrapava mušnica 

Amanita friabilis (P. Karst.) Bas 1974

Jelšin lupinar 

Amanita fulva Fr. 1815

Rjavi lupinar 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Medlorumena mušnica 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Rdeča mušnica 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterjeva mušnica 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena mušnica 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Porfirasta mušnica 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

Rjava mušnica 

Amanita rubescens Pers. 1797

Rdečkasta mušnica 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

Velikoluska mušnica 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Sivolupinasti lupinar 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Sivi lupinar 

Amanita verna (Bull.) Lam. 1783

Pomladanska mušnica 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Koničasta mušnica 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vittadinijeva mušnica 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

Okrasti predivovec 

Amylocystis lapponicus (Romell) Bondartsev & Singer 1944

Smrekov skutnik 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

Smrekov slojevec 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

Jelkov slojevec 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

Raznolična trhlica 

Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1966

Rjavkasta trhlica 

Antrodia pulvinascens (Pilát) Niemelä 1985

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

Vrstna trhlica 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Antrodiella faginea Vampola & Pouzar 1996

 

Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Antrodiella fragrans (A. David & Tortic) A. David & Tortic 1986

Dišeča trhlička 

Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982

Bukova trhlička 

Antrodiella parasitica Vampola 1991

Zajedalska trhlička 

Antrodiella romellii (Donk) Niemelä 1982

Priležna trhlička 

Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982

Severnjaška mraznica 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Rumenovenčna mraznica 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Sivorumena mraznica 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Črnomekinasta mraznica 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Dobova mraznica 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Cvetoča grmulja  

Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971

Vijoličasta želatinka 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Mesnata želatinka 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Navadna zajedalka 

Asterophora parasitica (Bull. ex Pers.) Singer 1951

Zastrta zajedalka 

Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee 1889

Okrasti zvezdovec  

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vlagomerni zvezdež 

Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry 2012

Ljubka čeladka 

Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar 1957

Lepljivi zlatopor 

Aureoboletus moravicus (Vacek) Klofac 2010

Moravski zlatopor 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

Bezgova uhljevka 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Brestova uhljevka 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Navadna žlička 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

Otočkasti strgalkar 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

Rumena dvotroska 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Osmojena bjerkandera 

Boidinia furfuracea (Bres.) Stalpers & Hjortstam 1982

Poprhnjena boidinija 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

Črni gobanovec 

Boletus aereus Bull. 1789

Črni goban 

Boletus badiorufus R. Heim 1960

Vresin goban 

Boletus edulis Bull. 1782

Jesenski goban 

Boletus erythropus Pers. 1796

Žametasti goban 

Boletus ferrugineus Schaeff. 1762

Datljev goban 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

Smrečji turek 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov goban 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Poletni goban 

Boletus speciosus Frost 1874

Lepi goban 

Boletus splendidus subsp. moseri Singer & Kuthan 1976

Prelestni goban, moserjeva podvrsta 

Boletus subtomentosus L. 1753

Navadna polstenka 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Gorska bondarčerka 

Botryobasidium laeve (J. Erikss.) Parmasto 1965

 

Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk 1931

Skorjasti raševinec 

Bovista nigrescens Pers. 1794

Jajčasti kadilček 

Bovista plumbea Pers. 1795

Sivokožni kadilček 

Bovista polymorpha (Vittad.) Kreisel 1964

 

Bovista pusilla (Batsch) Pers. 1801

Mali kadilček 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Buchwaldoboletus lignicola (Kallenb.) Pilát 1969

Jelov privihanec 

Bulbillomyces farinosus (Bres.) Jülich 1974

 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Rumeni goban  

Butyriboletus fechtneri (Velen.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Fechtnerjev goban 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevi goban 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Byssomerulius albostramineus (Torrend) Hjortstam 1987

 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

Oranžna pokrivača 

Byssonectria fusispora (Berk.) Rogerson & Korf 1971

Vretenastotrosna vatovka 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Leponogi goban 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Grenki goban 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Rogasti rožiček 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Lepljivi rožiček 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Majniška lepoglavka 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Orjaška plešivka 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Navadna lisička 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Žametna lisička 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceraceomyces sublaevis (Bres.) Jülich 1972

 

Ceriporia excelsa S. Lundell ex Parmasto 1959

Rožnati jamičar 

Ceriporia herinkii Vampola 1996

 

Ceriporia reticulata (Hoffm.) Domanski 1963

Mrežasti jamičar 

Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Domanski 1963

Rjaveča jamičarka 

Cerocorticium sulfureoisabellinum (Litsch.) Jülich & Stalpers 1980

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Pepelasti zvitoluknjičar 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Pekoči bakrenopor 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

Orošeni nogavičar 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

Zelenkasti zelenivec 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

Rdečeča zelenolistka 

Choiromyces meandriformis Vittad. 1831

Zgodnja prstenica 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

Škrlatni skladovec 

Chroogomphus helveticus (Singer) M.M. Moser 1967

Švicarski polžar 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Bakrenasti polžar 

Ciboria amentacea (Balb.) Fuckel 1870

 

Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich 1982

Jelkin sivoluknjičar 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Lovkasta mrežnica 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Črvičasta kijevka 

Clavaria fumosa Pers. 1796

Dimasta kijevka 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

Vijoličasta kijevka 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Veliki kijec 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Odsekani kijec 

Clavulicium macounii (Burt) J. Erikss. & Boidin ex Parmasto 1968

Prostoroba premazovka 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Siva grivača 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Grebenasta grivača 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Brazdasta grivača 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Rumena grivuša 

Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

Severnjaška poroznica 

Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. 1881

Stopničasti zobež 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Zelenikasta livka 

Clitocybe ditopa (Fr.) Gillet 1874

Iglična livka 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

Vonjava livka 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Rjavkasta livka 

Clitocybe inornata (Sowerby) Gillet 1874

Neokrašena livka 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Siveča livka 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Poprhnjena livka 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Janeževa livka 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

Vodenasta livka 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Beleževa livka 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

Kolobarčasta livka 

Clitocybe squamulosa (Pers.) Fr. 1821

Luskata livka 

Clitocybula lacerata (Scop.) Métrod 1952

Razpokani livček 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

Zvegana rusoglavka 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Navadna mokarica 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

Cookova korenovka 

Coltricia perennis (L.) Murrill 1903

Večni trdikovec 

Conferticium karstenii (Bourdot & Galzin) Hallenb. 1980

 

Conferticium ochraceum (Fr.) Hallenb. 1980

 

Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868

Gladka lesomorka 

Coniophora fusispora (Cooke & Ellis) Cooke 1889

 

Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868

Mokrotna lesomorka 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

Pomladanska stožka 

Conocybe huijsmanii Watling 1983

 

Conocybe moseri Watling 1980

 

Conocybe subpubescens P.D. Orton 1960

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Razsejani tintovec 

Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Domači tintovec 

Coprinellus impatiens (Fr.) J.E. Lange 1938

Veneči tintovec 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Sljudnati tintovec 

Coprinellus saccharinus (Romagn.) P. Roux, Guy García & Dumas 2006

Posipani tintovec 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Prava tintnica 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Plišasta tintnica 

Coprinopsis marcescibilis (Britzelm.) Örstadius & E. Larss. 2008

 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pisana tintovka 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika tintnica 

Coprinus silvaticus Peck 1872

Gozdna tintnica 

Coprinus vosoustii Pilát 1942

Vošoustova tintnica 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Kokonov glavatec 

Corticium roseum Pers. 1794

Rožnata skorjevka 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

Pasasta koprenka 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Opečna koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Rdečebetna koprenka 

Cortinarius caesiocanescens M.M. Moser 1953

Sivomodrikasta koprenka 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Pšenična koprenka 

Cortinarius cinnabarinus Fr. 1838

Cinobrasta koprenka 

Cortinarius cinnamomeus (L.) Fr. 1838

Cimetasta koprenka 

Cortinarius delibutus Fr. 1838

Modrolistna koprenka 

Cortinarius elegantior (Fr.) Fr. 1838

Izbrana koprenka 

Cortinarius elegantissimus Rob. Henry 1989

Zala koprenka 

Cortinarius evernius (Fr.) Fr. 1838

Hribovska koprenka 

Cortinarius limonius (Fr.) Fr. 1838

Citronastorumena koprenka 

Cortinarius malachius (Fr.) Fr. 1838

Malahitasta koprenka 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Sluzava koprenka 

Cortinarius odorifer Britzelm. 1885

Janeževa koprenka 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Poljska koprenka 

Cortinarius paleaceus (Weinm.) Fr. 1838

Pelargonijina koprenka 

Cortinarius pholideus (Fr.) Fr. 1838

Luskata koprenka 

Cortinarius polymorphus Rob. Henry 1985

Gubastoroba koprenka 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

Bagrena koprenka 

Cortinarius rubellus Cooke 1887

Najlepša koprenka 

Cortinarius salor Fr. 1838

Mastna koprenka 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Krvena koprenka 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polkrvena koprenka 

Cortinarius sulphurinus Quél. 1883

Žveplenorumena koprenka 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Lilasta koprenka 

Cortinarius varius (Schaeff.) Fr. 1838

Šarasta koprenka 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Vijoličasta koprenka 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Črna trobenta 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Žolta trobenta  

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Lijasta trobenta 

Crepidotus autochthonus J.E. Lange 1938

Sploščena postrančica 

Crepidotus carpaticus Pilát 1929

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

Gostolistna postrančica 

Crepidotus crocophyllus (Berk.) Sacc. 1887

 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Zdrizasta postrančica 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Raznolična postrančica 

Cristinia coprophila (Wakef.) Hjortstam 1993

 

Cristinia helvetica (Pers.) Parmasto 1968

Bradavičasta konopčevka 

Crocicreas amenti (Batsch) S.E. Carp. 1980

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Navadni lonček 

Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich 1978

 

Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis 1964

Potočna žebljarka 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Travniška tratnica 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Spreminjavi goban 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Gladki košek 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Govnov košek 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Črtkani košek 

Cyclaneusma minus (Butin) DiCosmo, Peredo & Minter 1983

Vegasta gnezdovka 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Topolova njivnica 

Cyclocybe erebia (Fr.) Vizzini & Matheny 2014

Nažlebkana njivnica 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

Ploski skorjevec 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Rjava zrnovka 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Gorska zrnovka 

Cystoderma superbum Huijsman 1956

Krasna zrnovka 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

Cinobrasti zrnovec 

Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon 1972

 

Cystolepiota moelleri Knudsen 1978

 

Cystolepiota pulverulenta (Huijsman) Vellinga 1992

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Kapljasta solzovka 

Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto 1968

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Hrastova labirintnica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Rdečeča zvitocevka 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Slojevita oglarka 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

Navadni zvitopor 

Dendrothele acerina (Pers.) P.A. Lemke 1965

Javorjeva lišajevka 

Discina ancilis (Pers.) Sacc. 1889

Široka medaljonka 

Discina fastigiata (Krombh.) Svrcek & J. Moravec 1972

Slemenasta medaljonka 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilnata ponvica 

Disciseda bovista (Klotzsch) Henn. 1903

 

Dumontinia tuberosa (Bull.) L.M. Kohn 1979

Gomoljasta zalogarica 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

Hrapava trnovka 

Echinoderma jacobi (Vellinga & Knudsen) Gminder 2003

Ježasta trnovka 

Elaphocordyceps ophioglossoides (Ehrh.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

Kačonova glavatka 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Zrnata košutnica 

Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992

 

Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1871

Mekinasta mehurčevka 

Entoloma byssisedum (Pers.) Donk 1949

Pritlehna rdečelistka 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Užitna rdečelistka 

Entoloma cryptocystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

Barvita rdečelistka 

Entoloma exile (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma griseoluridum (Kühner) M.M. Moser 1978

 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Zoprna rdečelistka 

Entoloma lividoalbum (Kühner & Romagn.) Kubicka 1975

Bleda rdečelistka 

Entoloma majaloides P.D. Orton 1960

 

Entoloma melanochroum Noordel. 1987

 

Entoloma moserianum Noordel. 1983

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Sivovijoličasta rdečelička 

Entoloma nitidum Quél. 1883

Modra rdečelistka 

Entoloma nothofagi G. Stev. 1962

Križnotrosna rdečelistka 

Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. 1879

Porfirasta rdečelistka 

Entoloma querquedula (Romagn.) Noordel. 1982

Modrozelena rdečelistka 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Nizka rdečelistka 

Entoloma sepium (Noulet & Dass.) Richon & Roze 1880

Trnuljina rdečelistka 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Velika rdečelistka 

Entoloma vernum S. Lundell 1937

Alpska rdečelistka 

Entoloma xanthochroum (P.D. Orton) Noordel. 1985

 

Exidia badioumbrina (Bres.) Neuhoff 1936

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Žlezasta zamazanka 

Exidia truncata Fr. 1822

Zvegana zamazanka 

Exobasidium vaccinii (Fuckel) Woronin 1867

 

Fibroporia vaillantii (DC.) Parmasto 1968

Konopčasta trhlica 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Jetrasta cevača 

Flammulaster limulatus (Fr.) Watling 1967

 

Flammulina ononidis Arnolds 1977

Gladeževa panjevka 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska panjevka 

Flaviporus citrinellus (Niemelä & Ryvarden) Ginns 1984

Citronasta trhlička 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Bukova kresilka 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Hrastov plutač 

Fomitopsis iberica Melo & Ryvarden 1989

Iberska kresilača 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

Macesnova kresilača 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Smrekova kresilača 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

Rožnata kresilača 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

Rjasti plutač 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Obrobljena kučmica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Sploščena pološčenka 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Jelkina pološčenka 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Svetlikava pološčenka 

Gastrosporium simplex Mattir. 1903

 

Geastrum campestre Morgan 1887

Travniška zvezdica 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Resasta zvezdica 

Geastrum floriforme Vittad. 1842

 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

Oblokana zvezdica 

Geastrum melanocephalum (Czern.) V.J. Stanek 1956

 

Geastrum minimum Schwein. 1822

Drobcena zvezdica 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvezdica 

Geastrum pouzarii VJ Stanek 1954

 

Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801

Četverokraka zvezdica 

Geastrum rufescens Pers. 1801

Rusa zvezdica 

Geastrum saccatum Fr. 1829

 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Pritlikava zvezdica 

Geastrum striatum DC. 1805

Brazdasta zvezdica 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Ovratniška zvezdica 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

Puhasti jezik 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

 

Geopyxis carbonaria (Alb. & Schwein.) Sacc. 1889

Oglarska puša 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Papagajska vlažka 

Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1931

Belkasti opnovec 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Hojeva tramovka 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Dišeča tramovka 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Sivorjava tramovka 

Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. 1958

Žoličasta jamičarka 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

Citronasti mrenar 

Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam 1987

 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pegasti slinar 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Rožnati slinar 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Čokata žilolistka 

Granulobasidium vellereum (Ellis & Cragin) Jülich 1979

Belorožnati mrenovec 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Velika zraščenka 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Uhati drhtavež 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Junonina plamenka 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Predirna plamenka 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

Jelkova plamenka 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasti korenovec 

Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. 1997

Žleborobi korenovec 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Šopasta korenovka 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitki korenovec 

Gymnopus erythropus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Sehlični korenovec 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdeči korenovec 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Hrastov korenovec 

Gymnopus hariolorum (Bull.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Smradni korenovec 

Gymnopus ocior (Pers.) Antonín & Noordel. 1997

Širokolistni korenovec 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Pekoči korenovec 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Navadni jelšar 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Pomladanski hrček 

Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke 1878

Orjaški hrček 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Rogljati hrček 

Gyromitra parma (J. Breitenb. & Maas Geest.) Kotl. & Pouzar 1974

Ščitasti hrček 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Rjavi bledotrosnik 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modreči bledotrosnik 

Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933

Žafranasti zlatoluknjičar 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Cimetasti mehkopor 

Haplotrichum rubiginosum (Fr.) Hol.-Jech. 1976

 

Hebeloma anthracophilum Maire 1910

Pogoriščna medlenka 

Hebeloma circinans (Quél.) Sacc. 1891

Kolobarna medlenka 

Hebeloma cylindrosporum Romagn. 1965

 

Hebeloma fastibile (Pers.) P. Kumm. 1871

Kopučasta medlenka 

Hebeloma helodes J. Favre 1948

Šotna medlenka 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

Kakavova medlenka 

Hebeloma longicaudum (Pers.) P. Kumm. 1871

Dolgobetna medlenka 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korenasta medlenka 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Redkvičasta medlenka 

Hebeloma subsaponaceum P. Karsten 1884

Milnata medlenka 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Pomladanski loputar 

Helvella atra J. König 1770

Črni loputar 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenski loputar 

Helvella elastica Bull. 1785

Prožni loputar 

Helvella ephippium Lév. 1841

Sedlasti loputar 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti loputar 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Gladkobetni loputar 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Visoki loputar 

Helvella solitaria P. Karst. 1871

 

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara 2008

Jamičasti goban 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Preprosti goban 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Topolov luskinovec 

Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze 1898

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Jelov trohnobnež 

Hohenbuehelia angustata (Berk.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia horakii Courtec. 1984

 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Razprti ostrigovec 

Hohenbuehelia tremula (Schaeff.) Thorn & G.L. Barron 1986

Smrekov ostrigovec 

Hortiboletus engelii (Hlaváček) Biketova & Wasser 2015

Hrastova polstenka 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Rdeča polstenka 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Polobla kosmatinka 

Hydnellum caeruleum (Hornem.) P. Karst. 1879

Višnjeva ježevka 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Rjasta ježevka 

Hydnellum peckii Banker 1912

Peckova ježevka 

Hydnotrya michaelis (E. Fisch.) Trappe 1975

 

Hydnotrya tulasnei (Berk.) Berk. & Broome 1846

Tulasnov gomoljkar 

Hydnum repandum L. 1753

Rumeni ježek 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Rdečkasti ježek 

Hydropus marginellus (Pers.) Singer 1948

Žlebičasti vlagobet 

Hydropus subalpinus (Höhn.) Singer 1962

Gorski vlagobet 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica, ostrogrba vlažnica 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

Obledela vlažnica 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Škrlatna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Koničasta vlažnica 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

Ognjebetna vlažnica 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

Minijasta vlažnica 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

Reidova vlažnica 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Divji lisičkovec 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Dišeča polževka 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatozoba polževka 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

Rumeneča polževka 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela polževka 

Hygrophorus erubescens (Fr.) Fr. 1838

Pordečela polževka 

Hygrophorus fagi G. Becker & Bon 1974

Bukova polževka 

Hygrophorus gliocyclus Fr. 1861

Sluznovenčna polževka 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Pozna polževka 

Hygrophorus lucorum Kalchbr. 1874

Macesnova polževka 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Marčna polževka 

Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr. 1838

Olivnobela polževka 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Suha polževka 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Hrastova polževka 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Hojeva polževka 

Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. 1838

Pikčasta polževka 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Zajetna polževka 

Hygrophorus speciosus Peck 1878

Lepa polževka 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Trdolesna usnjevka 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Zaviti širokolistar 

Hyphoderma medioburiense (Burt) Donk 1957

 

Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk 1957

Hrapavi strgalkar 

Hyphodermella corrugata (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

Čopkasti strgalček 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

Rašpasta zobnica 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Sivolistna žveplenjača 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Navadna žveplenjača 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Opečnata žveplenjača 

Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis 1961

 

Hypochnicium erikssonii Hallenb. & Hjortstam 1990

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Jagodasti skorjoder 

Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead 1984

Brestov zajček 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Kostanjeva polstenka 

Imperator torosus (Fr.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Težki goban 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Pozna lijevka 

Inocybe acuta Boud. 1917

Ostrogrba razcepljenka 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

Rdečeča razcepljenka 

Inocybe asterospora Quél. 1879

Zvezdastotrosna razcepljenka 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

Bongardova razcepljenka 

Inocybe corydalina Quél. 1875

Zoprna razcepljenka 

Inocybe curvipes P. Karst. 1890

Krivobetna razcepljenka 

Inocybe erubescens A. Blytt 1905

Rdečkasta razcepljenka 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

Kosmičasta razcepljenka 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

Dišeča razcepljenka, rožnati različek 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Prstenolistna razcepljenka 

Inocybe godeyi Gillet 1874

Godejeva razcepljenka 

Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. 1871

Raztrgana razcepljenka 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

Igličevna razcepljenka 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

Friesova razcepljenka 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Zašiljena razcepljenka 

Inocybe squamata J.E. Lange 1917

Luskata razcepljenka 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Sršati luknjač 

Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881

Smrekova irhovka 

Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. 1879

Bukova irhovka 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

Bukov drobnopor 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

Črneča ožganka 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Mala štorovka 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Vijoličasta bledivka 

Laccaria laccata var. pallidifolia (Peck) Peck 1912

Rdečkasta bledivka, bledolistni različek 

Lachnellula occidentalis (G.G. Hahn & Ayers) Dharne 1965

 

Lachnum pudibundum (Quél.) J. Schröt. 1893

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

Žirova kocinovka 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Kosmati črnivec 

Lacrymaria pyrotricha (Holmsk.) Konrad & Maubl. 1925

Ognjena črnivka 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Bukova mlečnica 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Kafrna mlečnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Zlatosočna mlečnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Spodvita mlečnica 

Lactarius decipiens Quél. 1885

Varljiva mlečnica 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Užitna sirovka 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrekova sirovka 

Lactarius hepaticus Plowr. 1905

Jetrasta mlečnica 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Črnikasta mlečnica 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lilasta mlečnica 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Grda mlečnica 

Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. 1838

Jelšina mlečnica 

Lactarius pallidus Pers. 1797

Medla mlečnica 

Lactarius picinus Fr. 1838

Smrekova mlečnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Poprova mlečnica 

Lactarius porninsis Rolland 1889

Macesnova mlečnica 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Trosokrilna mlečnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Barjanska mlečnica 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mlečnica 

Lactarius repraesentaneus Britzelm. 1885

Postavna mlečnica 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Lososova sirovka 

Lactarius scrobiculatus (Scop.) Fr. 1838

Jamičasta mlečnica 

Lactarius serifluus (DC.) Fr. 1838

Vodenasta mlečnica 

Lactarius theiogalus (Bull.) Gray 1821

Žolteča mlečnica 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Kosmata mlečnica 

Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838

Nordijska mlečnica 

Lactarius uvidus (Fr.) Fr. 1838

Sluzasta mlečnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Polstena mlečnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Brezova mlečnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Sočna mlečnica 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Žvepleni lepoluknjičar 

Lanzia echinophila (Bull.) Korf 1982

Ježična plitvica 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Žlahtni dedek 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Trepetlikov turek 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Trdikasti ded 

Leccinum holopus (Rostk.) Watling 1960

Beli ded 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

Gabrov ded 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov turek 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Leccinum variicolor Watling 1969

Pisani ded 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Brezov turek 

Leccinum vulpinum Watling 1961

Lisičji turek 

Lentaria albovinacea (Pilát) Pilát 1970

Rdečeči grivec 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Janeževa žilavka 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Tigrasta strnjenka 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezova lenzovka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Zdrizasta kapičarka 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kostanjasti dežniček 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Obuti dežniček 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljivi dežniček 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

Konopčasti dežniček 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Redkvičasti dežniček 

Lepiota grangei (Eyre) J.E. Lange 1935

 

Lepiota helveola Bres. 1882

Pogubni dežniček 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

Rdečedniščni dežniček 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Ohlapna kolesnica 

Lepista irina (Fr.) H.E. Bigelow 1959

Dišeča kolesnica 

Lepista luscina (Fr.) Singer 1951

Rebrava kolesnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Vijoličasta kolesnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobarvna kolesnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Umazana kolesnica 

Leptosporomyces fuscostratus (Burt) Hjortstam 1987

 

Leratiomyces percevalii (Berk. & Broome) Bridge & Spooner 2008

 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

Luskata strniščnica 

Leucoagaricus amylosporus (Malençon) Bon 1981

 

Leucoagaricus georginae (W.G. Sm.) Candusso 1990

Ognjeni kukmakovec 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Rožnolistni kukmakovec 

Leucoagaricus meleagris (Sowerby) Singer 1952

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Koprenasti belotrosnik 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

Oranžni lesožer 

Leucopaxillus giganteus (Sowerby) Singer 1939

Orjaška velepodvihanka 

Leucopaxillus lentus (H. Post) Singer 1943

Smrekova velepodvihanka 

Leucopaxillus tricolor (Peck) Kühner 1926

Tribarvna velepodvihanka 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Pokapana spolzenka 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Mazava spolzenka 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Ježasta prašnica 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Visoka plešivka 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Zastrta prašnica 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Rjava prašnica 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Betičasta prašnica 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Travniška prašnica 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Hruškasta prašnica 

Lycoperdon umbrinum Pers. 1801

Iglična prašnica 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Senožetna prašnica 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Beli zajček 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Rjavi zajček 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Sivi zajček 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Trdokožni zajček 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Ogurčna velemešičkarica 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradov dežnik 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Grbičasti dežnik 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Orjaški dežnik 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Cevasti kijevec 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Vejina sehlička 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

Bulliardova sehlica 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Dišeča sehlica 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Ovratniška sehlica 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vijoličasta sehlica 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Širokolistna velekorenovka 

Melanogaster variegatus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1851

Pisani kamrovec 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

Kratkobetna gostolistka 

Melanoleuca cognata (Fr.) Konrad & Maubl. 1927

Zgodnja gostolistka 

Melanoleuca strictipes (P. Karst.) Jul. Schäff. 1951

Tenkobetna gostolistka 

Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel 1984

Bodičasta temnolistka 

Melastiza chateri (W.G. Sm.) Boud. 1907

Oranžnordeča kozica 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Grčavi luknjač 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

Jelšev luknjač 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Črneča velezraščenka 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Drhtavi zgubanec 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Šiljasti kapičar 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvirska kapica 

Montagnea arenaria (DC.) Zeller 1943

 

Morchella crassipes (Vent.) Pers. 1801

Debelobetni smrček 

Morchella elata Fr. 1822

Visoki smrček 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Užitni smrček 

Morchella pragensis Smotl. 1952

Praški smrček 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji klinček 

Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch. 1888

Ravenellov klinček 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bucikasta čeladica 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

Žoltoroba čeladica 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Prevlečena čeladica 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Nagubana čeladica 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlečna čeladica 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvobetna čeladica 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

Temnolistna čeladica 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Nažlebičana čeladica 

Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. 1871

Steljina čeladica 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Redkvičasta čeladica 

Mycena renati Quél. 1886

Renejeva čeladica 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Strupena čeladica 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

Krvosočna čeladica 

Mycena strobilicola J. Favre & Kühner 1938

Storževa čeladica 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

Zvončkuljasta čeladica 

Mycena viridimarginata P. Karst. 1892

Zelenoroba čeladica 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

Zefirna čeladica 

Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Dolgobetna česnovka 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Začimbena sehlica 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia nothofagi var. nothofagi (G. Cunn.) Ryvarden 1981

 

Myriostoma coliforme (Dicks.) Corda 1842

Sitasti prašnikar 

Neoboletus junquilleus (Quél.) Gelardi, Simonini & Vizzini 2014

Prašičji goban, žolti različek 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Čedna novobolgarka 

Neofavolus alveolaris (DC.) Sotome & T. Hatt. 2013

Satjasti luknjičar 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Smolasta nazobčanka 

Neolentinus cyathiformis (Schaeff.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Latvičasta nazobčanka 

Omphalina discorosea (Pilát) Herink & Kotl. 1975

Rozastotrosna popkarica 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Oljkov livkar 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

Peresna roževinka 

Ophiocordyceps sphecocephala (Klotzsch ex Berk.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Lesna livača 

Osteina obducta (Berk.) Donk 1966

Kopučasta koščenjača 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Oslovsko uho 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzasta širokolistka 

Oxyporus obducens (Pers.) Donk 1933

Kožasti gostopor 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

Debelikasta grčevka 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

Koščenična govnarka 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

Črnikasti govnar 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Pisani govnar 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Mili zgručevec 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Pozni zgručevec  

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Trpki zgručevec 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Školjkasta strnjenka 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Pusta strnjenka 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

Bombažnata črnilovka 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Zgubana črnilovka 

Paullicorticium allantosporum J. Erikss. 1958

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Navadna podvihanka 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Jelševa podvihanka 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

Mesnordeča opnovka 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

Jesenova opnovka 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

Hrastova opnovka 

Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. 1889

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peziza arvernensis Boud. 1879

Gozdna skledica  

Peziza badia Pers. 1800

Rjava skledica 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Jutina skledica 

Peziza chlorophaea Rehm 1885

 

Peziza depressa Pers. 1796

 

Peziza echinospora P. Karst. 1869

Pogoriščna skledica 

Peziza limnaea Maas Geest. 1967

Obvodna skledica 

Peziza paludicola (Boud.) Sacc. & Traverso 1911

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

Varljiva skledica 

Peziza repanda Wahlenb. 1820

Privihana skledica 

Peziza succosa Berk. 1841

Sočna skledica 

Peziza tenacella W. Phillips 1886

 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

Raznolična skledica 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

Mehurjasta skledica 

Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim 1931

Oranžna temačnica 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

Bleščava luskarica 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

Žoltorobi rjavopor 

Phallogaster saccatus Morgan 1893

 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrijanov mavrahovec 

Phallus impudicus L. 1753

Smrdljivi mavrahovec 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

Bukova mrenovka 

Phanerochaete sanguinea (Fr.) Pouzar 1973

Rdečeča mrenovka 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

Belkasta mrenovka 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

Bradavičasta mrenovka 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

Školjkasti plutač 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Sadni plutač 

Phellodon tomentosus (L.) Banker 1906

Blazinasti plutozob 

Phlebia livida (Pers.) Bres. 1897

Bukova žilnica 

Phlebia mellea Overh. 1930

Žarkasta žilnica 

Phlebia radiata Fr. 1821

Oranžna žilnica 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

Zvegana žilnica 

Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. 1871

Žolti luskinar 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

Jelšev luskinar 

Pholiota astragalina (Fr.) Singer 1951

Prelestni luskinar 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

Žolti luskinar 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamenasti luskinar 

Pholiota gummosa (Lasch) Singer 1951

Prožni luskinar 

Pholiota highlandensis (Peck) Quadr. & Lunghini 1990

Oglarski luskinar 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

Svinjski lupinar 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Bledi luskinar 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

Sluzasti luskinar 

Pholiota lucifera (Lasch) Quél. 1872

Danični luskinar 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapavi luskinar 

Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Krivobetni luskinar 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Rdeči prekatnik 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

Steklasta mehkocevka 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezova odpadljivka 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Barvarski grahovec 

Plectania melastoma (Sowerby) Fuckel 1870

 

Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887

Topolov ostrigar 

Pleurotus columbinus Quél. 1881

Golobičji ostrigar 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Trobljasti ostrigar 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastov ostrigar 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Možinin ostrigar 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Bukov ostrigar 

Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872

Poletni ostrigar 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Bukova žilika 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Temnoroba ščitovka 

Pluteus aurantiorugosus (Trog) Sacc. 1896

Prelestna ščitovka 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenova ščitovka 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

Datljeva ščitovka 

Pluteus diettrichii Bres. 1905

Razpokana ščitovka 

Pluteus ephebeus (Fr.) Gillet 1876

Žametasta ščitovka 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Rumena ščitovka 

Pluteus nanus (Pers.) P. Kumm. 1871

Pritlikava ščitovka 

Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ščitovka 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Klobukasta ščitovka 

Pluteus phlebophorus (Ditmar) P. Kumm. 1871

Žilnata ščitovka 

Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876

Zrničasta ščitovka 

Pluteus pouzarianus Singer 1983

Pouzarjeva ščitovka 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Romellova ščitovka 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbova ščitovka 

Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871

Temna ščitovka 

Polyporus arcularius (Batsch) Fr. 1821

Rombasti luknjičar 

Polyporus ciliatus Fr. 1815

Ščetinasti luknjičar 

Polyporus rhizophilus Pat. 1894

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Luskati luknjičar 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Razvejani luknjičar 

Porostereum spadiceum (Pers.) Hjortstam & Ryvarden 1990

Sivorjava zavihanka 

Porotheleum fimbriatum (Pers.) Fr. 1818

Resasta čaška 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Modri skutovec 

Postia fragilis (Fr.) Jülich 1982

Krhki skutovec 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

Rjavopasasti skutovec 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Trpki skutovec 

Postia subcaesia (A. David) Jülich 1982

Modrikasti skutovec 

Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982

Pepelnosivi skutovec 

Postia undosa (Peck) Jülich 1982

Velikoluknjičasti skutovec 

Pouzaroporia subrufa (Ellis & Dearn.) Vampola 1992

 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Zbledela črnivka 

Psathyrella casca (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

Črnolistna črnivka 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Pavolasta črnivka 

Psathyrella fatua (Fr.) P. Kumm. 1949

 

Psathyrella fusca (Schumach.) A. Pearson 1952

Velika črnivka 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

Kosmatobetna črnivka 

Psathyrella obtusata (Pers.) A.H. Sm. 1941

Zgubana črnivka 

Psathyrella panaeoloides (Maire) Arnolds 1982

 

Psathyrella pennata (Fr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Prosojna črnivka 

Psathyrella prona (Fr.) Gillet 1878

Travniška črnivka 

Psathyrella pseudocasca (Romagn.) Kits van Wav. 1982

 

Psathyrella silvestris (Gillet) Konrad & Maubl. 1949

Gozdna črnivka 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Sivorjava črnivka 

Psathyrella spintrigera (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella tephrophylla (Romagn.) M.M. Moser 1955

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Zajedalski pagoban 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

Tobakasta usnjevka 

Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956

Latvičasta palivka 

Pseudocraterellus undulatus (Pers.) Rauschert 1987

Nagubana patrobenta 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Navadna ledenka 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

Zlati pazgubanec 

Pseudoplectania nigrella (Pers.) Fuckel 1870

Črna polpletenka 

Psilocybe bohemica Šebek 1983

 

Psilocybe crobula (Fr.) Singer 1962

 

Psilocybe cyanescens Wakef. 1946

Modreča gologlavka 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Zašiljena gologlavka 

Pterula multifida (Chevall.) Fr. 1830

Razvejana ščetinjača 

Pycnoporellus alboluteus (Ellis & Everh.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971

Bliskov gostoluknjičar 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Cinobrasti drobnoluknjičar 

Pyronema omphalodes (Bull.) Fuckel 1870

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

Bukov voščenec 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

Hrastov voščenec 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

Jelkina griva 

Ramaria eumorpha (P. Karst.) Corner 1950

Bledookrasta griva 

Ramaria flava (Schaeff.) Quél. 1888

Rumena griva 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Lepa griva 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

Largentova griva 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Čopičasta griva 

Ramaria subbotrytis (Coker) Corner 1950

Prelestna griva 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

Zobčasti smolovec 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

Priležni hrbtiščar 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Marelična polstenka 

Rhizina undulata Fr. 1815

Hrčkasti korenčar 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhizopogon obtextus (Spreng.) R. Rauschert 1984

Opletena koreninka 

Rhizopogon roseolus (Corda) Th. Fr. 1909

Rožnata koreninka 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Žaltava korenarka, roženosiva oblika 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Spotegnjena korenarka, zasukani različek 

Rhodonia placenta (Fr.) Niemelä, K.H. Larss. & Schigel 2005

Rožnati sirovec 

Rhytisma acerinum (Pers.) Fr. 1819

Javorova katranasta pegavost 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Oranžnorumena mahoživka 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

Črneča trdocevka 

Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966

Rdečeča mehkocevka 

Rimbachia bryophila (Pers.) Redhead 1984

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

Resasta dlakavica 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Kostanjasta sombrerka 

Rubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Rdečerumeni goban 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Vražji goban 

Russula acetolens Rauschert 1989

Rumenjačna golobica 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena golobica 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Jelševa golobica 

Russula amoena Quél. 1881

Vabljiva golobica 

Russula amoenolens Romagn. 1952

Vonjava golobica 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

Škrlatna golobica 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatolistna golobica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

Rožasta golobica 

Russula azurea Bres. 1881

Sinja golobica 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

Grbičasta golobica 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

Ozkolistna golobica 

Russula claroflava Grove 1888

Brezova golobica 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Modrikasta golobica 

Russula delica Fr. 1838

Modrolistna golobica 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Bljuvna golobica 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

Žolta golobica 

Russula firmula Jul. Schäff 1940

Trdikasta golobica 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva golobica 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golobica 

Russula graveolens Romell 1885

Hrastova golobica 

Russula integra (L.) Fr 1838

Usnjasta golobica 

Russula mustelina Fr. 1838

Lešnikova golobica 

Russula nigricans Fr. 1838

Črneča golobica 

Russula nobilis Velen. 1920

Baržunasta golobica 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Okrasta golobica 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Olivna golobica 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

Sivomodra golobica 

Russula pseudointegra Arnould & Goris 1907

Grenkobna golobica 

Russula puellaris Fr. 1838

Voščenolistna golobica 

Russula raoultii Quél. 1886

Raoultova golobica 

Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915

Marelična golobica 

Russula romellii Maire 1910

Malinova golobica 

Russula rosea Pers. 1796

Trda golobica 

Russula sanguinea Fr. 1838

 

Russula sardonia Fr. 1838

Lomljiva golobica 

Russula solaris Ferd. & Winge 1924

Sončna golobica 

Russula sororia Fr. 1838

Sestrska golobica 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

Smrdikasta golobica 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

Opečnata golobica 

Russula vesca Fr. 1836

Užitna golobica 

Russula violeipes Quél. 1898

Vijoličnobetna golobica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Zelenkasta golobica 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Slanikova golobica 

Rutstroemia bolaris (Batsch) Rehm 1893

 

Rutstroemia bulgarioides (Rabenh.) P. Karst. 1871

Storževa plitvica 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Rjavi ježevec 

Sarcodontia setosa (Pers.) Donk 1952

Jablanova bodičevka 

Sarcodontia spumea (Sowerby) Spirin 2001

Penasti spužvovec 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Škrlatna čašica 

Sarcosphaera coronaria (Jacq.) J. Schröt. 1893

Venčasta čaša 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Navadna cepilistka 

Schizopora carneolutea (Rodway & Cleland) Kotl. & Pouzar 1979

Oranžna razporka 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

Nenavadna razporka 

Scleroderma bovista Fr. 1829

Kroglasta trdokožnica 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Navadna trdokožnica 

Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801

Bradavičasta trdokožnica 

Scopuloides rimosa (Cooke) Jülich 1982

Zobati opnar 

Scutellinia nigrohirtula (Svrcek) Le Gal 1964

 

Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887

Ščitasta ščetinka 

Scutiger pes-caprae (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Kozjenogi mesnatovec 

Scytinostroma galactinum (Fr.) Donk 1956

 

Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1956

Bršljanova usnjatovka 

Sebacina dimitica Oberw. 1963

 

Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885

Gozdni lesomor 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Hišni lesomor 

Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. 1879

Olivnorjava spodvihanka 

Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. 1948

 

Sistotrema confluens Pers. 1794

Zaraščena igličnica 

Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk 1956

 

Sistotrema sernanderi (Litsch.) Donk 1956

 

Sistotremastrum suecicum Litsch. ex J. Erikss. 1958

 

Skeletocutis carneogrisea A. David 1982

Mesnosiva kostenelka 

Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Keller 1979

Belkasta kostenelka 

Sowerbyella radiculata (Sowerby) Nannf. 1938

 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Borov glivec 

Sparassis nemecii Pilát & Veselý 1932

Jelkin glivec 

Spathularia flavida Pers. 1794

Žolta lopatica 

Sphaerobolus stellatus Tode 1790

Bliščavi kroglostrelec 

Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. 1958

Resasti bodiček 

Steccherinum laeticolor (Berk. & M.A. Curtis) Banker 1912

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

Okrasti bodiček 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava slojevka 

Stereum rugosum Pers. 1794

Grbančasta slojevka 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

Žametasta slojevka 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Črni kuštravec 

Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer 1962

Smrekova storževka 

Strobilurus stephanocystis (Kühner & Romagn. ex Hora) Singer 1962

Ovenčana storževka 

Strobilurus tenacellus (Pers.) Singer 1962

Grenka storževka 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Zelenkasta strniščnica 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Ovenčana strniščnica 

Stropharia rugosoannulata Farl. ex Murrill 1922

Kukmakova strniščnica 

Subulicystidium longisporum (Pat.) Parmasto 1968

 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Svinjski goban 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Queletov goban 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Prožna lupljivka 

Suillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers 1964

Votlobetna lupljivka 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Brezobročna lupljivka 

Suillus flavidus (Fr.) J. Presl 1846

Rumena lupljivka 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Ovčarska lupljivka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Macesnova lupljivka 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Maslena lupljivka 

Suillus placidus (Bonord.) Singer 1945

Bela lupljivka 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

Tridentinska lupljivka 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Peščena lupljivka 

Suillus viscidus (L.) Roussel 1796

Siva lupljivka 

Tapesia fusca (Pers.) Fuckel 1870

Temneča pogrinjalka 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Žametna podvihanka 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Školjkasti podvihanec 

Tarzetta catinus (Holmsk.) Korf & J.K. Rogers 1971

Časasta torilka 

Tarzetta cupularis (L.) Svrcek 1981

Pecljata torilka 

Tarzetta velata (Quél.) Svrček 1981

 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Čopičasta roža 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Pozemska roža 

Tomentella cinerascens (P. Karst.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Tomentella crinalis (Fr.) M.J. Larsen 1967

 

Tomentella ellisii (Sacc.) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentella sublilacina (Ellis & Holw.) Wakef. 1962

 

Tomentellopsis bresadolana (Sacc. & Trotter) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentellopsis echinospora (Ellis) Hjortstam 1970

 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Grbasta ploskocevka 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Kosmata ploskocevka 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

Kolobarčasta ploskocevka 

Trametes pubescens (Schumach.) Pilát 1939

Puhasta ploskocevka 

Trametes suaveolens (L.) Fr. 1838

Vrbova ploskocevka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Pisana ploskocevka 

Trametopsis cervina (Schwein.) Tomšovský 2008

Rjaveča ploskocevka 

Trechispora cohaerens (Schwein.) Jülich & Stalpers 1980

Nagrbančena raševinka 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

Mokasta raševinka 

Trechispora microspora (P. Karst.) Liberta 1966

 

Tremella encephala Willd. 1785

Zvijugana drhtavka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Listasta drhtavka 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Rumena drhtavka 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelkova apnenka 

Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972

Papirasta apnenka 

Tricholoma aestuans (Fr.) Gillet 1874

Gorjupa kolobarnica 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Brezova kolobarnica 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Črnoluska kolobarnica 

Tricholoma basirubens (Bon) A. Riva & Bon 1988

Žarobetna kolobarnica 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

Bresadolova kolobarnica 

Tricholoma cingulatum (Almfelt) Jacobashch 1890

Obročkana kolobarnica 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

Zelenkasta kolobarnica 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

Ovratniška kolobarnica 

Tricholoma fracticum ( Britz. ) Kreis. 1981

Polzastrta kolobarnica 

Tricholoma pessundatum (Fr.) Quél. 1872

Lepljiva kolobarnica 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolova kolobarnica 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Zimska kolobarnica 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Milnata kolobarnica 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Rumeneča kolobarnica 

Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín 1919

Pogubna kolobarnica 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Vretenasta kolobarnica 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Žveplena kolobarnica 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Prstena kolobarnica 

Tricholoma vaccinum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Kocasta kolobarnica 

Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Pekoča kolobarnica 

Tricholomopsis decora (Fr.) Singer 1939

Lična trhlenka 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Rdečkasta trhlenka 

Tubaria confragosa (Fr.) Harmaja 1978

 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Svetloroba trobljica 

Tuber magnatum Picco 1788

Bela gomoljika 

Tuber melanosporum Vittad. 1831

Perigordska gomoljika 

Tubulicrinis subulatus (Bourdot & Galzin) Donk 1956

 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimski puhar 

Tulostoma fimbriatum Fr. 1829

Resasti puhar 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Žolčasti grenivec 

Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers 1971

Porfirasti grenivec 

Tylospora asterophora (Bonord.) Donk 1960

 

Typhula phacorrhiza (Reichardt) Fr. 1818

 

Tyromyces kmetii (Bres.) Bondartsev & Singer 1941

Oranžni sirovec 

Tyromyces lacteus (Fr.) Murrill 1907

Beli sirovec 

Urnula craterium (Schwein.) Fr. 1851

Pecljata žara 

Vararia ochroleuca (Bourdot & Galzin) Donk 1930

 

Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt. 1893

Češki hrčkovec 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

Koničasti smrčkovec 

Verpa digitaliformis Pers. 1822

Poveznjeni smrčkovec 

Vibrissea truncorum (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

Oranžna potočka 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Svilasta nožničarka 

Volvariella caesiotincta P.D. Orton 1974

Modrikasta nožničarka 

Volvariella murinella (Quél.) M.M. Moser 1953

Mišja nožničarka 

Volvariella surrecta (Knapp) Singer 1951

Parazitska nožničarka 

Volvariella taylorii (Berk. & Broome) Singer 1951

 

Volvariella volvacea (Bull.) Singer 1951

Lupinasta nožničarka 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Velika nožničarka 

Xanthoconium separans (Peck) Halling & Both 1998

 

Xenasma tulasnelloideum (Höhn. & Litsch.) Donk 1957

 

Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers 1996

Rumenkasta raševinka 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Rdečebetna polstenka 

Xerocomellus porosporus (Imler ex G. Moreno & Bon) Šutara 2008

Topotrosna polstenka 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Poprhnjena polstenka 

Xeromphalina campanella (Batsch) Maire 1934

Pomladna zvončnica 

Xerula pudens (Pers.) Singer 1951

Mili širokolistar 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Vitka lesenjača 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dolgobetna lesenjača 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Kopučasta lesenjača 

Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin 1958

Mozaikasti votlinar 

Seznami gob > Vse gobe > Gobe z opisi > Glede na užitnost > Gobe v receptih > Zaščitene gobe v Sloveniji > Trenutno rastoče gobe > Zadnjih 32 dodanih > Slovenski seznam gob
Shema Novice Recepti Slovar Knjige Iskalnik
Informacije > O meni > O strani > Bibliografija > Kontakt   > Uporabniški profil > Registracija
> Na vrh > Domov > Pogoji poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    The text and photographs on this site may not be reproduced
   in any form without the written permission of IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje