Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive (1016)

Knjiga
Ladislav Hagara, Vladimir Antonin, Jiri Baier, Houby, 1997

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Hrastova crvenosuznica 

Agaricus altipes (F.H. Møller) F.H. Møller 1951

Prolećni šampinjon 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Anisni šampinjon 

Agaricus augustus Fr. 1838

Bademov šampinjon 

Agaricus benesii (Pilát) Pilát 1951

Benešev šampinjon 

Agaricus bernardii Quél. 1878

 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Gajeni šampinjon 

Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. 1887

Gradski šampinjon 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohušev šampinjon 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Korenasti šampinjon 

Agaricus chionodermus Pilát 1951

 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Mali šampinjon 

Agaricus essettei Bon 1983

Gomoljasti šampinjon 

Agaricus excellens (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951

 

Agaricus impudicus (Rea) Pilát 1951

 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langeov šampinjon 

Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Hlaváček 1949

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Krastavi otrovni šampinjon 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus pilatianus (Bohus) Bohus 1974

 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Porfirni šampinjon 

Agaricus semotus Fr. 1863

Rozikasti šampinjon 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Krvotočni šampinjon 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Svilenkasti šampinjon 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Tanjirasti šampinjon 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovni šampinjon 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana livadarka 

Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar 1957

Bela grudvica 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Zelena grudvica 

Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Ovčja grudvica 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Babino uvo 

Alloclavaria purpurea (Fr.) Dentinger & D.J. McLaughlin 2007

 

Alnicola submelinoides Kühner 1926

 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Visoka preslica 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Cezarova pupavica 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Tigrasta preslica 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita contui Bon & Courtec. 1989

 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Naježena muhara 

Amanita eliae Quél. 1872

Elijeva muhara 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Keletova pupavka 

Amanita friabilis (P. Karst.) Bas 1974

 

Amanita fulva Fr. 1815

Smeđa preslica 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svetložuta muhara 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Crvena muhara 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterova muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Porfirna muhara 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

 

Amanita rubescens Pers. 1797

 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Nazubljena preslica 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Vrećasta preslica 

Amanita verna (Bull.) Lam. 1783

Bela pupavka 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vitadinijeva pupavka 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Amylocystis lapponicus (Romell) Bondartsev & Singer 1944

 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

Šumska poličica 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1966

 

Antrodia pulvinascens (Pilát) Niemelä 1985

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

Serijska poličica 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Antrodiella faginea Vampola & Pouzar 1996

 

Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Antrodiella fragrans (A. David & Tortic) A. David & Tortic 1986

 

Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982

 

Antrodiella parasitica Vampola 1991

 

Antrodiella romellii (Donk) Niemelä 1982

 

Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982

Severnjačka medenjača 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Zadebljana medenjača 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Prava medenjača 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Četinarska medenjača 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Grmasta medenjača 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Krunasta koralka 

Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971

Ljubičasta usnatica 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Zemljana usnatica 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Naseljena puharica 

Asterophora parasitica (Bull. ex Pers.) Singer 1951

 

Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee 1889

 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vlagomerna zvezdica 

Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry 2012

 

Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar 1957

 

Aureoboletus moravicus (Vacek) Klofac 2010

 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Šišarkina ježevica 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

Dvosporna limunka 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Poličasta bjerkandera 

Boidinia furfuracea (Bres.) Stalpers & Hjortstam 1982

 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

 

Boletus aereus Bull. 1789

Crni vrganj 

Boletus badiorufus R. Heim 1960

 

Boletus edulis Bull. 1782

Vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Glatkonogi vrganj 

Boletus ferrugineus Schaeff. 1762

Smeđi baršunovac 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Ispucali vrganj 

Boletus speciosus Frost 1874

Lepi vrganj 

Boletus splendidus subsp. moseri Singer & Kuthan 1976

Skerletni vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Maslinasti baršunovac 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Planinski žbunac 

Botryobasidium laeve (J. Erikss.) Parmasto 1965

 

Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk 1931

 

Bovista nigrescens Pers. 1794

Crnkasta puhara 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta puhara 

Bovista polymorpha (Vittad.) Kreisel 1964

 

Bovista pusilla (Batsch) Pers. 1801

Mala puhara 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Buchwaldoboletus lignicola (Kallenb.) Pilát 1969

 

Bulbillomyces farinosus (Bres.) Jülich 1974

 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Smeđi vrganj 

Butyriboletus fechtneri (Velen.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Fehtnerov vrganj 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevski vrganj 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Byssomerulius albostramineus (Torrend) Hjortstam 1987

 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

Naborana kožica 

Byssonectria fusispora (Berk.) Rogerson & Korf 1971

 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Kravlji vrganj 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rogatica 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Prolećna lepoglavka 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Velika ćelavica 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Lisičarka 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičarka 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceraceomyces sublaevis (Bres.) Jülich 1972

 

Ceriporia excelsa S. Lundell ex Parmasto 1959

 

Ceriporia herinkii Vampola 1996

 

Ceriporia reticulata (Hoffm.) Domanski 1963

 

Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Domanski 1963

 

Cerocorticium sulfureoisabellinum (Litsch.) Jülich & Stalpers 1980

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Obojena poličica 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Paprena vrganjevka 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

 

Choiromyces meandriformis Vittad. 1831

Svinjski tartuf 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

Purpurna poličica 

Chroogomphus helveticus (Singer) M.M. Moser 1967

Švajcarski bakrenac 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Crvenkasti bakrenac 

Ciboria amentacea (Balb.) Fuckel 1870

 

Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich 1982

 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Arčerova polipovka 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Crvolika koralka 

Clavaria fumosa Pers. 1796

Zadimljena koralka 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Lišćarska buzdovanka 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Četinarska buzdovanka 

Clavulicium macounii (Burt) J. Erikss. & Boidin ex Parmasto 1968

 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Siva koralka 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Granata koralka 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Naborana koralka 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Žuta koralica 

Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

Četinarska cista 

Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. 1881

Severnjačka ježevka 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova ulegnica 

Clitocybe ditopa (Fr.) Gillet 1874

 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala ulegnica 

Clitocybe inornata (Sowerby) Gillet 1874

 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Dvobojna ulegnica 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Maglena ulegnica 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Anisna ulegnica 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ulegnica 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe squamulosa (Pers.) Fr. 1821

 

Clitocybula lacerata (Scop.) Métrod 1952

Izgrebana ulegnica 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Jestiva brašnjača 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Coltricia perennis (L.) Murrill 1903

Zonirana rupičavka 

Conferticium karstenii (Bourdot & Galzin) Hallenb. 1980

 

Conferticium ochraceum (Fr.) Hallenb. 1980

 

Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868

 

Coniophora fusispora (Cooke & Ellis) Cooke 1889

 

Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868

 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

 

Conocybe huijsmanii Watling 1983

 

Conocybe moseri Watling 1980

 

Conocybe subpubescens P.D. Orton 1960

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasejana gnojištarka 

Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Vrtna gnojištarka 

Coprinellus impatiens (Fr.) J.E. Lange 1938

 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Svetlucava gnojištarka 

Coprinellus saccharinus (Romagn.) P. Roux, Guy García & Dumas 2006

Slatka gnojištarka 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Jajasta gnojištarka 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Zečja gnojištarka 

Coprinopsis marcescibilis (Britzelm.) Örstadius & E. Larss. 2008

 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pirgava gnojištarka 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Coprinus silvaticus Peck 1872

Šumska gnojištarka 

Coprinus vosoustii Pilát 1942

 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Guseničina toljagica 

Corticium roseum Pers. 1794

 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bularova koprenka 

Cortinarius caesiocanescens M.M. Moser 1953

 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Prstenasti pšeničnik 

Cortinarius cinnabarinus Fr. 1838

Karminska koprenka 

Cortinarius cinnamomeus (L.) Fr. 1838

 

Cortinarius delibutus Fr. 1838

 

Cortinarius elegantior (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius elegantissimus Rob. Henry 1989

 

Cortinarius evernius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius limonius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius malachius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Sluzava koprenka 

Cortinarius odorifer Britzelm. 1885

Mirisna koprenka 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Planinska koprenka 

Cortinarius paleaceus (Weinm.) Fr. 1838

 

Cortinarius pholideus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius polymorphus Rob. Henry 1985

 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

 

Cortinarius rubellus Cooke 1887

Lepa koprenka 

Cortinarius salor Fr. 1838

 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Purpurna koprenka 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polukrvna koprenka 

Cortinarius sulphurinus Quél. 1883

 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Lilasta koprenka 

Cortinarius varius (Schaeff.) Fr. 1838

Raznolika koprenka 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna truba 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga lisičarka 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Trubasta lisičarka 

Crepidotus autochthonus J.E. Lange 1938

 

Crepidotus carpaticus Pilát 1929

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

 

Crepidotus crocophyllus (Berk.) Sacc. 1887

 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Mekana školjkarica 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Cristinia coprophila (Wakef.) Hjortstam 1993

 

Cristinia helvetica (Pers.) Parmasto 1968

 

Crocicreas amenti (Batsch) S.E. Carp. 1980

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Lepa gnezdašica 

Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich 1978

 

Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis 1964

 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Zlatna puževača 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Osuti vrganj 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Smećarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclaneusma minus (Butin) DiCosmo, Peredo & Minter 1983

 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Jablanova livadarka 

Cyclocybe erebia (Fr.) Vizzini & Matheny 2014

Tamna livadarka 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa zrnatica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Lepa zrnatica 

Cystoderma superbum Huijsman 1956

 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

 

Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon 1972

 

Cystolepiota moelleri Knudsen 1978

 

Cystolepiota pulverulenta (Huijsman) Vellinga 1992

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Četinarska drhalica 

Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto 1968

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Dedalova lavirintica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Crvenkasta lavirintica 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Crna kvržica 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

 

Dendrothele acerina (Pers.) P.A. Lemke 1965

 

Discina ancilis (Pers.) Sacc. 1889

Perlasta pločarka 

Discina fastigiata (Krombh.) Svrcek & J. Moravec 1972

Uzdignuta pločarka 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilasta pločarka 

Disciseda bovista (Klotzsch) Henn. 1903

 

Dumontinia tuberosa (Bull.) L.M. Kohn 1979

Anemonina peharka 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

Bodljasta sunčanica 

Echinoderma jacobi (Vellinga & Knudsen) Gminder 2003

 

Elaphocordyceps ophioglossoides (Ehrh.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

Tartufska toljagica 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Jelenski tartuf 

Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992

 

Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1871

 

Entoloma byssisedum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Šljivarska rudoliska 

Entoloma cryptocystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma exile (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma griseoluridum (Kühner) M.M. Moser 1978

 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Prolećna rudoliska 

Entoloma lividoalbum (Kühner & Romagn.) Kubicka 1975

 

Entoloma majaloides P.D. Orton 1960

 

Entoloma melanochroum Noordel. 1987

 

Entoloma moserianum Noordel. 1983

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Mogetova rudoliska 

Entoloma nitidum Quél. 1883

 

Entoloma nothofagi G. Stev. 1962

 

Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. 1879

Porfirna rudoliska 

Entoloma querquedula (Romagn.) Noordel. 1982

 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Alkalna rudoliska 

Entoloma sepium (Noulet & Dass.) Richon & Roze 1880

Bela rudoliska 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma vernum S. Lundell 1937

 

Entoloma xanthochroum (P.D. Orton) Noordel. 1985

 

Exidia badioumbrina (Bres.) Neuhoff 1936

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Exobasidium vaccinii (Fuckel) Woronin 1867

 

Fibroporia vaillantii (DC.) Parmasto 1968

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Goveđi jezik 

Flammulaster limulatus (Fr.) Watling 1967

 

Flammulina ononidis Arnolds 1977

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Flaviporus citrinellus (Niemelä & Ryvarden) Ginns 1984

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Velika drvenka 

Fomitopsis iberica Melo & Ryvarden 1989

 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

Rozikasti trud 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Jelina sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Gastrosporium simplex Mattir. 1903

 

Geastrum campestre Morgan 1887

 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Sedeća zvezdača 

Geastrum floriforme Vittad. 1842

 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

Zategnuta zvezdača 

Geastrum melanocephalum (Czern.) V.J. Stanek 1956

Crnoglava zvezdača 

Geastrum minimum Schwein. 1822

Malecka zvezdača 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvezdača 

Geastrum pouzarii VJ Stanek 1954

 

Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801

Četvorokraka zvezdača 

Geastrum rufescens Pers. 1801

Ružičasta zvezdača 

Geastrum saccatum Fr. 1829

Vrećasta zvezdača 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Patuljasta zvezdača 

Geastrum striatum DC. 1805

Naborana zvezdača 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvezdača 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

 

Geopyxis carbonaria (Alb. & Schwein.) Sacc. 1889

Ćumurska čašica 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Šarena vlažnica 

Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1931

 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Retkolisna tračica 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Anisna tračica 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Smeđa tračica 

Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. 1958

 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

 

Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam 1987

 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pegavi slinar 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinar 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Ljubičasta lisičarka 

Granulobasidium vellereum (Ellis & Cragin) Jülich 1979

 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zec gljiva 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvena želatinka 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Divna plamenica 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenica 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasta češnjakica 

Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Busenasta pljosnatica 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka pljosnatica 

Gymnopus erythropus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljiva drvarica 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Dugonoga pljosnatica 

Gymnopus hariolorum (Bull.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus ocior (Pers.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta pljosnatica 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Jovina vrganjevka 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Prolećna moždanica 

Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke 1878

Velika moždanica 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Rogata moždanica 

Gyromitra parma (J. Breitenb. & Maas Geest.) Kotl. & Pouzar 1974

Kružna pločarka 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti žlebovac 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modri žlebovac 

Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933

 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Meka rupičavka 

Haplotrichum rubiginosum (Fr.) Hol.-Jech. 1976

 

Hebeloma anthracophilum Maire 1910

 

Hebeloma circinans (Quél.) Sacc. 1891

 

Hebeloma cylindrosporum Romagn. 1965

 

Hebeloma fastibile (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Hebeloma helodes J. Favre 1948

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma longicaudum (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korenasta plavulja 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorka plavulja 

Hebeloma subsaponaceum P. Karsten 1884

 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Peharasta rebrašica 

Helvella atra J. König 1770

Crnkasta hrčica 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčkić 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastična hrčica 

Helvella ephippium Lév. 1841

 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčkić 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Crno-bela rebrašica 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Zrnasti hrčkić 

Helvella solitaria P. Karst. 1871

Usamljeni hrčkić 

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara 2008

 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Žutonogi vrganj 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna ljuskavica 

Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze 1898

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Hohenbuehelia angustata (Berk.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia horakii Courtec. 1984

 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Visoka školjkarica 

Hohenbuehelia tremula (Schaeff.) Thorn & G.L. Barron 1986

 

Hortiboletus engelii (Hlaváček) Biketova & Wasser 2015

 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Crvenkasti baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Niska okruglica 

Hydnellum caeruleum (Hornem.) P. Karst. 1879

Plavkasta plutovka 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Krvareća plutovka 

Hydnellum peckii Banker 1912

Pekijeva plutovka 

Hydnotrya michaelis (E. Fisch.) Trappe 1975

 

Hydnotrya tulasnei (Berk.) Berk. & Broome 1846

 

Hydnum repandum L. 1753

Ježevica 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Ježevica 

Hydropus marginellus (Pers.) Singer 1948

 

Hydropus subalpinus (Höhn.) Singer 1962

Korenasta pljosnatica 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Konusna vlažnica 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičarka 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatasta puževica 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela puževica 

Hygrophorus erubescens (Fr.) Fr. 1838

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus fagi G. Becker & Bon 1974

 

Hygrophorus gliocyclus Fr. 1861

 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus lucorum Kalchbr. 1874

 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Martovska puževica 

Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr. 1838

Maslinasta puževica 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Skrivena puževica 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Personova puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Narandžasta puževica 

Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. 1838

 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus speciosus Peck 1878

 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Riđa prilepnica 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Vitka korenka 

Hyphoderma medioburiense (Burt) Donk 1957

 

Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk 1957

 

Hyphodermella corrugata (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Četinarska panjevčica 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Sumporasta panjevčica 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis 1961

 

Hypochnicium erikssonii Hallenb. & Hjortstam 1990

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead 1984

Brestova sraslica 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Bademasti baršunovac 

Imperator torosus (Fr.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Teški vrganj 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Kasna ulegnica 

Inocybe acuta Boud. 1917

 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe asterospora Quél. 1879

 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

 

Inocybe corydalina Quél. 1875

 

Inocybe curvipes P. Karst. 1890

 

Inocybe erubescens A. Blytt 1905

Patujareva vlaknatica 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta vlaknatica 

Inocybe godeyi Gillet 1874

 

Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Zašiljena vlaknatica 

Inocybe squamata J.E. Lange 1917

 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Kopitasta suznica 

Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881

Planinska kožnica 

Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. 1879

 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

Želatinozna kvržičica 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Kinerova panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria laccata var. pallidifolia (Peck) Peck 1912

 

Lachnellula occidentalis (G.G. Hahn & Ayers) Dharne 1965

 

Lachnum pudibundum (Quél.) J. Schröt. 1893

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavica 

Lacrymaria pyrotricha (Holmsk.) Konrad & Maubl. 1925

 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Pegava mlečnica 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Kamforna mliječnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Zlatna mlečnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mlečnica 

Lactarius decipiens Quél. 1885

 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrčeva rujnica 

Lactarius hepaticus Plowr. 1905

Jetrena mlečnica 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Crnkasta mlečnica 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lilasta mlečnica 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Ružna mlečnica 

Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. 1838

 

Lactarius pallidus Pers. 1797

 

Lactarius picinus Fr. 1838

Tamna mlečnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mlečnica 

Lactarius porninsis Rolland 1889

 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Grabova mlečnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Dlakava mlečnica 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mlečnica 

Lactarius repraesentaneus Britzelm. 1885

 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Jelova rujnica 

Lactarius scrobiculatus (Scop.) Fr. 1838

Jamičasta mlečnica 

Lactarius serifluus (DC.) Fr. 1838

 

Lactarius theiogalus (Bull.) Gray 1821

Žučna mlečnica 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Brezina mlečnica 

Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838

Prosta mlečnica 

Lactarius uvidus (Fr.) Fr. 1838

Mokra mlečnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Runjava mlečnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Borova mlečnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Presna mlečnica 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Šumska lepeza 

Lanzia echinophila (Bull.) Korf 1982

 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Žutonogi ded 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni ded 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov ded 

Leccinum holopus (Rostk.) Watling 1960

 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov ded 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Leccinum variicolor Watling 1969

 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Ružičasti ded 

Leccinum vulpinum Watling 1961

 

Lentaria albovinacea (Pilát) Pilát 1970

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Anisova žilavica 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Vrbina žilavka 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezina lističavka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka glavica 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta sunčanica 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Obuvena sunčanica 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva sunčanica 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bela sunčanica 

Lepiota grangei (Eyre) J.E. Lange 1935

 

Lepiota helveola Bres. 1882

Otrovna sunčanica 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Kapljičasta ulegnica 

Lepista irina (Fr.) H.E. Bigelow 1959

Perunikina koturnica 

Lepista luscina (Fr.) Singer 1951

 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Lažna modra koturnica 

Leptosporomyces fuscostratus (Burt) Hjortstam 1987

 

Leratiomyces percevalii (Berk. & Broome) Bridge & Spooner 2008

 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

 

Leucoagaricus amylosporus (Malençon) Bon 1981

 

Leucoagaricus georginae (W.G. Sm.) Candusso 1990

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Resasta turkinja 

Leucoagaricus meleagris (Sowerby) Singer 1952

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Belospora paučinka 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

 

Leucopaxillus giganteus (Sowerby) Singer 1939

 

Leucopaxillus lentus (H. Post) Singer 1943

Zavijena debelonoška 

Leucopaxillus tricolor (Peck) Kühner 1926

Trobojna debelonoška 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Kapljičasta lepljivka 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Namazana lepljivka 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Bodljasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisasta puhara 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Meka puhara 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Livadska puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon umbrinum Pers. 1801

Smeđa puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Bela sraslica 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava sraslica 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Tamna sraslica 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Hrskava sraslica 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Šumski krastavac 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradova sunčanica 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Sisasta sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Visoka sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Visoka toljagica 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Prozirna češnjakica 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilina pečurka, supača 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Kružna češnjakica 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vineova češnjakica 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Širokolisna korenka 

Melanogaster variegatus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1851

 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

 

Melanoleuca cognata (Fr.) Konrad & Maubl. 1927

Rana gustoliska 

Melanoleuca strictipes (P. Karst.) Jul. Schäff. 1951

 

Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel 1984

 

Melastiza chateri (W.G. Sm.) Boud. 1907

Kasterijeva čašica 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Džinovski žbunac 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Zvonasta smrčica 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna povezača 

Montagnea arenaria (DC.) Zeller 1943

 

Morchella crassipes (Vent.) Pers. 1801

Debelonogi smrčak 

Morchella elata Fr. 1822

Crni smrčak 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Žuti smrčak, Okrugli smrčak, Tamni smrčak 

Morchella pragensis Smotl. 1952

 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji smrdljivac 

Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch. 1888

 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenonoga šlemovka 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Presvučena šlemovka 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Nakrivljena šlemovka 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlečna šlemovka 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šlemovka 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žlebodrškasta šlemovka 

Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šlemovka 

Mycena renati Quél. 1886

Renatijeva šlemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šlemovka 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

 

Mycena strobilicola J. Favre & Kühner 1938

Šišarkina šlemovka 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

 

Mycena viridimarginata P. Karst. 1892

 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842

Kožasta puhara 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Vitka češnjakica 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Četinarska češnjakica 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia nothofagi var. nothofagi (G. Cunn.) Ryvarden 1981

 

Myriostoma coliforme (Dicks.) Corda 1842

Stubičasta zvezdača 

Neoboletus junquilleus (Quél.) Gelardi, Simonini & Vizzini 2014

Žuti glatkonogi vrganj 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Prava crnka 

Neofavolus alveolaris (DC.) Sotome & T. Hatt. 2013

Saćasta rupičavka 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Četinarska žilavka 

Neolentinus cyathiformis (Schaeff.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Šeferova žilavka 

Omphalina discorosea (Pilát) Herink & Kotl. 1975

 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Podla zavodnica 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

 

Ophiocordyceps sphecocephala (Klotzsch ex Berk.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Panjevska ulegnica 

Osteina obducta (Berk.) Donk 1966

 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Smrekino uvo 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korenka 

Oxyporus obducens (Pers.) Donk 1933

 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

Tamna smetlištarka 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Leptirska smetlištarka 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blaga zgrčenica 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Žuta zgrčenica 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Bleda zgrčenica 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Busenasta žilavka 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Rutava žilavka 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

Ušiljena slabunjavka 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Damina gnojištarka 

Paullicorticium allantosporum J. Erikss. 1958

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Jovina uvijača 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. 1889

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peziza arvernensis Boud. 1879

 

Peziza badia Pers. 1800

Kestenjasta zdeličarka 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Zidna zdeličarka 

Peziza chlorophaea Rehm 1885

 

Peziza depressa Pers. 1796

 

Peziza echinospora P. Karst. 1869

Bodljospora zdeličarka 

Peziza limnaea Maas Geest. 1967

 

Peziza paludicola (Boud.) Sacc. & Traverso 1911

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza repanda Wahlenb. 1820

Piljevina zdeličarka 

Peziza succosa Berk. 1841

Sočna zdeličarka 

Peziza tenacella W. Phillips 1886

 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

 

Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim 1931

 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

 

Phallogaster saccatus Morgan 1893

Podzemna bestidnica 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrianova bestidnica 

Phallus impudicus L. 1753

Obična bestidnica, Stršak 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete sanguinea (Fr.) Pouzar 1973

 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćna drvenka 

Phellodon tomentosus (L.) Banker 1906

Meka plutovka 

Phlebia livida (Pers.) Bres. 1897

 

Phlebia mellea Overh. 1930

 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

 

Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. 1871

Masna ljuskavica 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

 

Pholiota astragalina (Fr.) Singer 1951

 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamena ljuskavica 

Pholiota gummosa (Lasch) Singer 1951

 

Pholiota highlandensis (Peck) Quadr. & Lunghini 1990

Ćumurska ljuskavica 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Žilava ljuskavica 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

Sluzasta ljuskavica 

Pholiota lucifera (Lasch) Quél. 1872

Svetleća ljuskavica 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Lističava vrganjevica 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezin kopitnjak 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Puharasta graškovica 

Plectania melastoma (Sowerby) Fuckel 1870

Rđasta zdelica 

Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887

Opnasta bukovača 

Pleurotus columbinus Quél. 1881

 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brestova bukovača 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastova bukovača 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Eringijeva bukovača 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872

Letnja bukovača 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Žilasta lističavka 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Crna krovnjača 

Pluteus aurantiorugosus (Trog) Sacc. 1896

Crvenkasta krovnjača 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

 

Pluteus diettrichii Bres. 1905

Jesenova krovnjača 

Pluteus ephebeus (Fr.) Gillet 1876

Siva krovnjača 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus nanus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm. 1871

Kožasta krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Šeširasta krovnjača 

Pluteus phlebophorus (Ditmar) P. Kumm. 1871

 

Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876

Poljska krovnjača 

Pluteus pouzarianus Singer 1983

Pouzarova krovnjača 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Žutonoga krovnjača 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Polyporus arcularius (Batsch) Fr. 1821

Dlakava rupičavka 

Polyporus ciliatus Fr. 1815

Prolećna rupičavka 

Polyporus rhizophilus Pat. 1894

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Škripava rupičavka 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Jelenovo uvo 

Porostereum spadiceum (Pers.) Hjortstam & Ryvarden 1990

 

Porotheleum fimbriatum (Pers.) Fr. 1818

 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plavkasta rupičavka 

Postia fragilis (Fr.) Jülich 1982

Lomljiva rupičavka 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Tvrda rupičavka 

Postia subcaesia (A. David) Jülich 1982

 

Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982

 

Postia undosa (Peck) Jülich 1982

 

Pouzaroporia subrufa (Ellis & Dearn.) Vampola 1992

 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Kandoleova slabunjavka 

Psathyrella casca (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Pamučasta slabunjavka 

Psathyrella fatua (Fr.) P. Kumm. 1949

 

Psathyrella fusca (Schumach.) A. Pearson 1952

 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella obtusata (Pers.) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella panaeoloides (Maire) Arnolds 1982

 

Psathyrella pennata (Fr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vlažna slabunjavka 

Psathyrella prona (Fr.) Gillet 1878

 

Psathyrella pseudocasca (Romagn.) Kits van Wav. 1982

 

Psathyrella silvestris (Gillet) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Kestenjastosiva slabunjavka 

Psathyrella spintrigera (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella tephrophylla (Romagn.) M.M. Moser 1955

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956

Lažna ulegnica 

Pseudocraterellus undulatus (Pers.) Rauschert 1987

Kokičava truba 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Naježena želatinka 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

 

Pseudoplectania nigrella (Pers.) Fuckel 1870

 

Psilocybe bohemica Šebek 1983

 

Psilocybe crobula (Fr.) Singer 1962

Pegava baležnica 

Psilocybe cyanescens Wakef. 1946

Plavkasta baležnica 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Kopljasta baležnica 

Pterula multifida (Chevall.) Fr. 1830

Šumska metlica 

Pycnoporellus alboluteus (Ellis & Everh.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971

 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Crvena rupičavka 

Pyronema omphalodes (Bull.) Fuckel 1870

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

Naježena rupičavka 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria eumorpha (P. Karst.) Corner 1950

Invalova koralka 

Ramaria flava (Schaeff.) Quél. 1888

Žuta koralka 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Trobojna koralka 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

Largentijeva koralka 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Uska koralka 

Ramaria subbotrytis (Coker) Corner 1950

 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Karminski baršunovac 

Rhizina undulata Fr. 1815

Hrčkasta žiličarka 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhizopogon obtextus (Spreng.) R. Rauschert 1984

 

Rhizopogon roseolus (Corda) Th. Fr. 1909

Ružičasta opletenka 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Čista pljosnatica 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Uvinuta pljosnatica 

Rhodonia placenta (Fr.) Niemelä, K.H. Larss. & Schigel 2005

 

Rhytisma acerinum (Pers.) Fr. 1819

 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Rikenijeva iglica 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

 

Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966

 

Rimbachia bryophila (Pers.) Redhead 1984

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Bademasta rupičavka 

Rubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Vražji vrganj, Žuto-purpurni vrganj 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Ludi vrganj 

Russula acetolens Rauschert 1989

 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena golubica 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Jovina golubica 

Russula amoena Quél. 1881

Ljupka golubica 

Russula amoenolens Romagn. 1952

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna golubica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

 

Russula azurea Bres. 1881

Plava golubica 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

 

Russula claroflava Grove 1888

Svetložuta golubica 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičasto zelena zeka 

Russula delica Fr. 1838

Zelenolisna golubica 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Bljuvarska golubica 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

 

Russula firmula Jul. Schäff 1940

 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva golubica 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golubica 

Russula graveolens Romell 1885

 

Russula integra (L.) Fr 1838

Smeđa golubica 

Russula mustelina Fr. 1838

Četinarska golubica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crnkasta golubica 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunska golubica 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta golubica 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

 

Russula pseudointegra Arnould & Goris 1907

 

Russula puellaris Fr. 1838

Devojačka golubica 

Russula raoultii Quél. 1886

 

Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915

Žuta golubica 

Russula romellii Maire 1910

Romelijeva golubica 

Russula rosea Pers. 1796

Crvena golubica 

Russula sanguinea Fr. 1838

Krvava golubica 

Russula sardonia Fr. 1838

Trpka golubica 

Russula solaris Ferd. & Winge 1924

 

Russula sororia Fr. 1838

Sirna golubica 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

Otužna golubica 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva golubica 

Russula violeipes Quél. 1898

Ljubičastonoga golubica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Golubača 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Haringina golubica 

Rutstroemia bolaris (Batsch) Rehm 1893

 

Rutstroemia bulgarioides (Rabenh.) P. Karst. 1871

Šišarkina bugarkica 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Prava srnjača 

Sarcodontia setosa (Pers.) Donk 1952

 

Sarcodontia spumea (Sowerby) Spirin 2001

Topolina cistica 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Prolećni peharčić 

Sarcosphaera coronaria (Jacq.) J. Schröt. 1893

Ljubičasta tulipanka 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

Topolino uvo 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Schizopora carneolutea (Rodway & Cleland) Kotl. & Pouzar 1979

 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

 

Scleroderma bovista Fr. 1829

Tvrda krompirača 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Limunasta krompirača 

Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801

Korenasta krompirača 

Scopuloides rimosa (Cooke) Jülich 1982

 

Scutellinia nigrohirtula (Svrcek) Le Gal 1964

 

Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887

Tanjirasta trepljica 

Scutiger pes-caprae (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Kozja grudvica 

Scytinostroma galactinum (Fr.) Donk 1956

 

Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1956

 

Sebacina dimitica Oberw. 1963

 

Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885

 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Razorna suznica 

Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. 1879

 

Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. 1948

 

Sistotrema confluens Pers. 1794

 

Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk 1956

 

Sistotrema sernanderi (Litsch.) Donk 1956

 

Sistotremastrum suecicum Litsch. ex J. Erikss. 1958

 

Skeletocutis carneogrisea A. David 1982

 

Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Keller 1979

 

Sowerbyella radiculata (Sowerby) Nannf. 1938

 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Borova kokica 

Sparassis nemecii Pilát & Veselý 1932

Nemečijeva kokica 

Spathularia flavida Pers. 1794

Žuta lopatica 

Sphaerobolus stellatus Tode 1790

Zvezdasta loptica 

Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Steccherinum laeticolor (Berk. & M.A. Curtis) Banker 1912

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum rugosum Pers. 1794

Rđasta poličica 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

Zelenkasta poličica 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Čupava vrganjevka 

Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer 1962

Smrekina šišarica 

Strobilurus stephanocystis (Kühner & Romagn. ex Hora) Singer 1962

Tanušna šišarica 

Strobilurus tenacellus (Pers.) Singer 1962

Gorka šišarica 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Četinarska sluzavica 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Krunasta sluzavica 

Stropharia rugosoannulata Farl. ex Murrill 1922

Slamnata sluzavica 

Subulicystidium longisporum (Pat.) Parmasto 1968

 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Mrežasti vrganj 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Keletov vrganj 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlja ovčarka 

Suillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers 1964

Arišev šupljikavac 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Zrakasta ovčarka 

Suillus flavidus (Fr.) J. Presl 1846

 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Mlečna ovčarka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Ariševa ovčarka 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasta ovčarka 

Suillus placidus (Bonord.) Singer 1945

Bela ovčarka 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Planinska ovčarka 

Suillus viscidus (L.) Roussel 1796

 

Tapesia fusca (Pers.) Fuckel 1870

 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Četinarska uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Lepezasta uvijača 

Tarzetta catinus (Holmsk.) Korf & J.K. Rogers 1971

Nazubljena peharka 

Tarzetta cupularis (L.) Svrcek 1981

Bleda peharka 

Tarzetta velata (Quél.) Svrček 1981

 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Zemljana palma 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Lepezasta palma 

Tomentella cinerascens (P. Karst.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Tomentella crinalis (Fr.) M.J. Larsen 1967

 

Tomentella ellisii (Sacc.) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentella sublilacina (Ellis & Holw.) Wakef. 1962

 

Tomentellopsis bresadolana (Sacc. & Trotter) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentellopsis echinospora (Ellis) Hjortstam 1970

 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocevka 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Siva raznocevka 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Trametes pubescens (Schumach.) Pilát 1939

Dlakava raznocevka 

Trametes suaveolens (L.) Fr. 1838

Lišćarska raznocevka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Trametopsis cervina (Schwein.) Tomšovský 2008

 

Trechispora cohaerens (Schwein.) Jülich & Stalpers 1980

 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

 

Trechispora microspora (P. Karst.) Liberta 1966

 

Tremella encephala Willd. 1785

Kvrgasta želatinka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Kovrdžava želatinka 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelina dvobojnica 

Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972

 

Tricholoma aestuans (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bela vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Tamnoljuskava vitezovka 

Tricholoma basirubens (Bon) A. Riva & Bon 1988

 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

 

Tricholoma cingulatum (Almfelt) Jacobashch 1890

 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

 

Tricholoma fracticum ( Britz. ) Kreis. 1981

 

Tricholoma pessundatum (Fr.) Quél. 1872

Podvrnuta vitezovka 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolina vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Slovenska vitezovka 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunska vitezovka 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Osuta vitezovka 

Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín 1919

Senovita vitezovka 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Žuto-zelena vitezovka 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Sumporasta vitezovka 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka 

Tricholoma vaccinum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Borovničina vitezovka 

Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Prugasta vitezovka 

Tricholomopsis decora (Fr.) Singer 1939

Zlatna žutolisnica 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Blistava žutolisnica 

Tubaria confragosa (Fr.) Harmaja 1978

Ljuskava truba 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Perutava truba 

Tuber magnatum Picco 1788

Beli tartuf 

Tuber melanosporum Vittad. 1831

Crni tartuf 

Tubulicrinis subulatus (Bourdot & Galzin) Donk 1956

 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska uzdignuta puharica 

Tulostoma fimbriatum Fr. 1829

Uzdignuta puharica 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Vrganjevska žučara 

Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers 1971

Porfirna vrganjevka 

Tylospora asterophora (Bonord.) Donk 1960

 

Typhula phacorrhiza (Reichardt) Fr. 1818

 

Tyromyces kmetii (Bres.) Bondartsev & Singer 1941

 

Tyromyces lacteus (Fr.) Murrill 1907

Mlečna rupičavka 

Urnula craterium (Schwein.) Fr. 1851

Crna jama 

Vararia ochroleuca (Bourdot & Galzin) Donk 1930

 

Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt. 1893

Češka smrčkovica 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

 

Verpa digitaliformis Pers. 1822

Prstasta smrčkovica 

Vibrissea truncorum (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Pamučasta tobolka 

Volvariella caesiotincta P.D. Orton 1974

 

Volvariella murinella (Quél.) M.M. Moser 1953

 

Volvariella surrecta (Knapp) Singer 1951

Parazitska tobolka 

Volvariella taylorii (Berk. & Broome) Singer 1951

 

Volvariella volvacea (Bull.) Singer 1951

Visoka tobolka 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Lepljiva tobolka 

Xanthoconium separans (Peck) Halling & Both 1998

 

Xenasma tulasnelloideum (Höhn. & Litsch.) Donk 1957

 

Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers 1996

 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Zlatni baršunovac 

Xerocomellus porosporus (Imler ex G. Moreno & Bon) Šutara 2008

Ispucali baršunovac 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Baršunasta vrganjevka 

Xeromphalina campanella (Batsch) Maire 1934

Panjeva zvončica 

Xerula pudens (Pers.) Singer 1951

Dugonoga korenka 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dugački prstići 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Đavolji prstići 

Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin 1958

 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje