Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O stranici Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravljena zaporka?
Sa slikama Sa opisom Hrvatske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Popis gljiva

Sve gljive (1016)

Knjiga
Ladislav Hagara, Vladimir Antonin, Jiri Baier, Houby, 1997

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Dvogodišnji rupičar 

Agaricus altipes (F.H. Møller) F.H. Møller 1951

Ljetna pečurka 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Ovčarska pečurka 

Agaricus augustus Fr. 1838

Golema pečurka 

Agaricus benesii (Pilát) Pilát 1951

Benesijeva pečurka 

Agaricus bernardii Quél. 1878

Bernardova pečurka 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Plemenita pečurka - bijela 

Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. 1887

Dvoprstena pečurka 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohuseva pečurka 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Korjenasta pečurka 

Agaricus chionodermus Pilát 1951

 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Ukrašena pečurka 

Agaricus essettei Bon 1983

Gomoljasta šumarica 

Agaricus excellens (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Ugledna pečurka 

Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951

 

Agaricus impudicus (Rea) Pilát 1951

Ljuskava pečurka 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langeova pečurka 

Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Hlaváček 1949

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Šarena pečurka 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Smeđoljuskava pečurka 

Agaricus pilatianus (Bohus) Bohus 1974

Pilatova pečurka 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Grimizna pečurka 

Agaricus semotus Fr. 1863

Usamljena pečurka 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Mala šumarica 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Šumska pečurka 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Kračunasta pečurka 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovna pečurka 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana livadarka 

Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar 1957

Žemljasta rupičarka 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Grebenasta rupičarka 

Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Ovčja rupičarka 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Narančastocrvena zdjeličarka 

Alloclavaria purpurea (Fr.) Dentinger & D.J. McLaughlin 2007

 

Alnicola submelinoides Kühner 1926

 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Dvobojna preslica 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Carska blagva 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Tigrasta preslica 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita contui Bon & Courtec. 1989

Žuta preslica 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Ježasta muhara 

Amanita eliae Quél. 1872

Elijeva muhara 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

Prava tigrica 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Hrapava muhara 

Amanita friabilis (P. Karst.) Bas 1974

 

Amanita fulva Fr. 1815

Crvenosmeđa preslica 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svjetložuta muhara 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Muhara 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterina muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Grimizna muhara 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

 

Amanita rubescens Pers. 1797

Biserna muhara 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

Usamljena muhara 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Sivokožasta preslica 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Tmurna preslica 

Amanita verna (Bull.) Lam. 1783

Bijela pupavka 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vittadinijeva muhara 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Amylocystis lapponicus (Romell) Bondartsev & Singer 1944

 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1966

 

Antrodia pulvinascens (Pilát) Niemelä 1985

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Antrodiella faginea Vampola & Pouzar 1996

 

Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Antrodiella fragrans (A. David & Tortic) A. David & Tortic 1986

Mirisna raznocijevka 

Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982

 

Antrodiella parasitica Vampola 1991

 

Antrodiella romellii (Donk) Niemelä 1982

 

Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982

Sjevernjačka puza 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Gomoljasta puza 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Medena puza 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Smeđa puza 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Čupava grmača 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Zdjeličasta capica 

Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971

 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Ljubičasta čašica 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Obična dvotrusnica 

Asterophora parasitica (Bull. ex Pers.) Singer 1951

Nametnička dvotrusnica 

Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee 1889

 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vodomjerna zvjezdača 

Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry 2012

 

Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar 1957

Plemeniti sluzavac 

Aureoboletus moravicus (Vacek) Klofac 2010

Vretenasti baršunovac 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

Judino uho 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Naborano uho 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Obična žličarka 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Nagorjela kopitarka 

Boidinia furfuracea (Bres.) Stalpers & Hjortstam 1982

 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

Crnobijeli vrganjevac 

Boletus aereus Bull. 1789

Hajdinski vrganj 

Boletus badiorufus R. Heim 1960

 

Boletus edulis Bull. 1782

Crnogorični vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Baršunasti vrganj 

Boletus ferrugineus Schaeff. 1762

Smeđi baršunovac 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Raspucani vrganj 

Boletus speciosus Frost 1874

Ljupki vrganj 

Boletus splendidus subsp. moseri Singer & Kuthan 1976

Moserov vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Podstavljeni baršunovac 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Planinska rupičarka 

Botryobasidium laeve (J. Erikss.) Parmasto 1965

 

Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk 1931

 

Bovista nigrescens Pers. 1794

Crnkasta jajača 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta jajača 

Bovista polymorpha (Vittad.) Kreisel 1964

 

Bovista pusilla (Batsch) Pers. 1801

Sitna puhara 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Buchwaldoboletus lignicola (Kallenb.) Pilát 1969

 

Bulbillomyces farinosus (Bres.) Jülich 1974

 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Šiljastonogi vrganj 

Butyriboletus fechtneri (Velen.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Fehtnerov vrganj 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevski vrganj 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Byssomerulius albostramineus (Torrend) Hjortstam 1987

 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

 

Byssonectria fusispora (Berk.) Rogerson & Korf 1971

 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Ljeponogi vrganj 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Trbušasti vrganj, gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Rogata rožnatica 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rožnatica 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Bijela đurđevača 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Golema puhara 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Bjelkasta lisičica 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičica 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceraceomyces sublaevis (Bres.) Jülich 1972

 

Ceriporia excelsa S. Lundell ex Parmasto 1959

 

Ceriporia herinkii Vampola 1996

 

Ceriporia reticulata (Hoffm.) Domanski 1963

 

Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Domanski 1963

 

Cerocorticium sulfureoisabellinum (Litsch.) Jülich & Stalpers 1980

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Jednobojna raznocijevka 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Papreni sluzavac 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

Pjegava kapljača 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

Kuštrava sunčanica 

Choiromyces meandriformis Vittad. 1831

Vijugava mirisnica 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

 

Chroogomphus helveticus (Singer) M.M. Moser 1967

Švicarski slinavac 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Borov slinavac 

Ciboria amentacea (Balb.) Fuckel 1870

 

Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich 1982

 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Velika polipovka 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Crvolika kijača 

Clavaria fumosa Pers. 1796

Siva kijača 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

Zolligerova kijača 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Velika toljaga 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Odsječena toljaga 

Clavulicium macounii (Burt) J. Erikss. & Boidin ex Parmasto 1968

 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Pepeljasta capica 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Okrunjena capica 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Hrapava capica 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Žumanjčasta capica 

Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

Sjevernjačka rupičarka 

Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. 1881

 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova grlašica 

Clitocybe ditopa (Fr.) Gillet 1874

Brašnjavonoga grlašica 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

Mirisna grlašica 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala martinčica 

Clitocybe inornata (Sowerby) Gillet 1874

Sivolistićava grlašica 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Prosinačka grlašica 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Siva maglenka (Maglenka) 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Mirisna uleknjača 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

Gorka grlašica 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Lisnata grlašica 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

Otrovna brašnjača 

Clitocybe squamulosa (Pers.) Fr. 1821

Čehava grlašica 

Clitocybula lacerata (Scop.) Métrod 1952

Prugasta grlašica 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

Crvilikonoga vitezovka 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

Hobsonijeva brašnjača 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Krhka brašnjača 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Coltricia perennis (L.) Murrill 1903

Trajna rupičarka 

Conferticium karstenii (Bourdot & Galzin) Hallenb. 1980

 

Conferticium ochraceum (Fr.) Hallenb. 1980

 

Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868

 

Coniophora fusispora (Cooke & Ellis) Cooke 1889

 

Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868

 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

Proljetna zvončica 

Conocybe huijsmanii Watling 1983

 

Conocybe moseri Watling 1980

 

Conocybe subpubescens P.D. Orton 1960

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasijana gnojištarka 

Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Kućna gnojištarka 

Coprinellus impatiens (Fr.) J.E. Lange 1938

Nestrpljiva gnojištarka 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Blistava gnojištarka 

Coprinellus saccharinus (Romagn.) P. Roux, Guy García & Dumas 2006

Pošećerena gnojištarka 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Naborana gnojištarka 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Zečja gnojištarka 

Coprinopsis marcescibilis (Britzelm.) Örstadius & E. Larss. 2008

Pokvarljiva slabunjavka 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Šarena gnojištarka 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Coprinus silvaticus Peck 1872

Šumska gnojištarka 

Coprinus vosoustii Pilát 1942

 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

 

Corticium roseum Pers. 1794

 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

Prstenasta koprenka 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bulliardova koprenka 

Cortinarius caesiocanescens M.M. Moser 1953

 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Naborani ciganček 

Cortinarius cinnabarinus Fr. 1838

Cinoberasta koprenka 

Cortinarius cinnamomeus (L.) Fr. 1838

Cimetasta koprenka 

Cortinarius delibutus Fr. 1838

 

Cortinarius elegantior (Fr.) Fr. 1838

Otmjena koprenka 

Cortinarius elegantissimus Rob. Henry 1989

Najotmjenija koprenka 

Cortinarius evernius (Fr.) Fr. 1838

Razornomirisava koprenka 

Cortinarius limonius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius malachius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Mukozna koprenka 

Cortinarius odorifer Britzelm. 1885

Mirisava koprenka 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Planinska koprenka  

Cortinarius paleaceus (Weinm.) Fr. 1838

 

Cortinarius pholideus (Fr.) Fr. 1838

Čehasta koprenka 

Cortinarius polymorphus Rob. Henry 1985

 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

Prikradena koprenka 

Cortinarius rubellus Cooke 1887

Hrastova koprenka 

Cortinarius salor Fr. 1838

 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Žarkocrvena koprenka 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polukrvna koprenka 

Cortinarius sulphurinus Quél. 1883

 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Kozja koprenka 

Cortinarius varius (Schaeff.) Fr. 1838

Promjenjiva koprenka 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna trubača 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga trubača 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Ljevkasta lisičica 

Crepidotus autochthonus J.E. Lange 1938

Lomljiva batrljica 

Crepidotus carpaticus Pilát 1929

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

Kasparijeva batrljica 

Crepidotus crocophyllus (Berk.) Sacc. 1887

Žutolistićava batrljica 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Vlažna batrljica 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promjenljiva batrljica 

Cristinia coprophila (Wakef.) Hjortstam 1993

 

Cristinia helvetica (Pers.) Parmasto 1968

 

Crocicreas amenti (Batsch) S.E. Carp. 1980

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Žuta košarica 

Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich 1978

 

Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis 1964

 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Oštro ispučena sočnica 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Posuti vrganj 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Đubretarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclaneusma minus (Butin) DiCosmo, Peredo & Minter 1983

 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Južnjačka jablanovača 

Cyclocybe erebia (Fr.) Vizzini & Matheny 2014

Tamna livadarka 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa hrapavica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Mirisava hrapavica 

Cystoderma superbum Huijsman 1956

 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

Cinober hrapavica 

Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon 1972

 

Cystolepiota moelleri Knudsen 1978

 

Cystolepiota pulverulenta (Huijsman) Vellinga 1992

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Kapljasta drhtalica 

Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto 1968

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Hrastova raznocijevka 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Hrapava raznocijevka 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

 

Dendrothele acerina (Pers.) P.A. Lemke 1965

 

Discina ancilis (Pers.) Sacc. 1889

Biserna pločarica 

Discina fastigiata (Krombh.) Svrcek & J. Moravec 1972

Rogljasti hrčak 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilasta tavica 

Disciseda bovista (Klotzsch) Henn. 1903

 

Dumontinia tuberosa (Bull.) L.M. Kohn 1979

Gomoljastonogi pehar 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

velika trnovača 

Echinoderma jacobi (Vellinga & Knudsen) Gminder 2003

 

Elaphocordyceps ophioglossoides (Ehrh.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

Glavati jezičac 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Zrnata jelengljiva 

Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992

 

Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1871

 

Entoloma byssisedum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Sivkasta slivovača 

Entoloma cryptocystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

Lijepa rudoliska 

Entoloma exile (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma griseoluridum (Kühner) M.M. Moser 1978

Prljavosiva rudoliska 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma lividoalbum (Kühner & Romagn.) Kubicka 1975

Olovnobijela rudoliska 

Entoloma majaloides P.D. Orton 1960

 

Entoloma melanochroum Noordel. 1987

 

Entoloma moserianum Noordel. 1983

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Rumenkasta rudoliska 

Entoloma nitidum Quél. 1883

Blistava rudoliska 

Entoloma nothofagi G. Stev. 1962

 

Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. 1879

Porfirnosmeđa rudolistka 

Entoloma querquedula (Romagn.) Noordel. 1982

 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Smrdljiva rudoliska 

Entoloma sepium (Noulet & Dass.) Richon & Roze 1880

Bijela šljivovača 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma vernum S. Lundell 1937

Proljetna rudoliska 

Entoloma xanthochroum (P.D. Orton) Noordel. 1985

 

Exidia badioumbrina (Bres.) Neuhoff 1936

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Žljezdolika drhtavica 

Exidia truncata Fr. 1822

Zvrkolika drhtavica 

Exobasidium vaccinii (Fuckel) Woronin 1867

 

Fibroporia vaillantii (DC.) Parmasto 1968

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Vukovo meso 

Flammulaster limulatus (Fr.) Watling 1967

 

Flammulina ononidis Arnolds 1977

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Baršunasta panjevčica 

Flaviporus citrinellus (Niemelä & Ryvarden) Ginns 1984

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Kresivna guba 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Robustan plutnjak 

Fomitopsis iberica Melo & Ryvarden 1989

 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Smrekina kopitarka 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

Hrđavi plutnjak 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica, Jednobojna patuljica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Plosnata sjajnica 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Crnogorična sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Gastrosporium simplex Mattir. 1903

 

Geastrum campestre Morgan 1887

 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

Skupljajuča zvjezdača 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Trepavičava zvjezdača 

Geastrum floriforme Vittad. 1842

Rascvjetana zvjezdača 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

 

Geastrum melanocephalum (Czern.) V.J. Stanek 1956

 

Geastrum minimum Schwein. 1822

 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvjezdača 

Geastrum pouzarii VJ Stanek 1954

 

Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801

Četverokraka zvjezdača 

Geastrum rufescens Pers. 1801

Crvenkasta zvjezdača 

Geastrum saccatum Fr. 1829

 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Patuljasta zvijezdača 

Geastrum striatum DC. 1805

Naborana zvjezdača 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvjezdača 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

Morska zakopanka 

Geopyxis carbonaria (Alb. & Schwein.) Sacc. 1889

Ugljenski pehar 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Papagajska vlažnica 

Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1931

 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Smrekina lisnatica 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Mirisni anisovac 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Ogradna lisnatica 

Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. 1958

 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

 

Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam 1987

 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pjegavi slinavac 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinavac 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Mesnata lisičica 

Granulobasidium vellereum (Ellis & Cragin) Jülich 1979

 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zečarka 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvenkasta hladetina 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Divna plamenka 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenka 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

Jelova plamenka 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasta sušičarka 

Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Sraštena plosnatica 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka plosnatica 

Gymnopus erythropus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Klinčasta plosnatica 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljivi klinčac 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Hrastova plosnatica 

Gymnopus hariolorum (Bull.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Vračarska plosnatica 

Gymnopus ocior (Pers.) Antonín & Noordel. 1997

Dugonoga plosnatica, Padobranasta plosnatica 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta plosnatica 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Žuti johovac 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Rani hrčak 

Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke 1878

Golemi hrčak 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Biskupski hrčak 

Gyromitra parma (J. Breitenb. & Maas Geest.) Kotl. & Pouzar 1974

 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti vrganj 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modri vrganj 

Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933

 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Mekana rupičarka 

Haplotrichum rubiginosum (Fr.) Hol.-Jech. 1976

 

Hebeloma anthracophilum Maire 1910

 

Hebeloma circinans (Quél.) Sacc. 1891

 

Hebeloma cylindrosporum Romagn. 1965

 

Hebeloma fastibile (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Hebeloma helodes J. Favre 1948

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma longicaudum (Pers.) P. Kumm. 1871

Dugonoga plavulja 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korjenasta plavulja 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorušičina plavulja 

Hebeloma subsaponaceum P. Karsten 1884

 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Proljetna rebrašica 

Helvella atra J. König 1770

Crni hrčak 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčak 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastičan hrčak 

Helvella ephippium Lév. 1841

Sedlasti hrčak 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčak 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Bijelo crna rebrašica 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Dugonogi hrčak 

Helvella solitaria P. Karst. 1871

 

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara 2008

Depilirani vrganj 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Prosti vrganj 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna čehavka 

Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze 1898

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Stara rupičarka 

Hohenbuehelia angustata (Berk.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia horakii Courtec. 1984

 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Lopatasta školjkarica 

Hohenbuehelia tremula (Schaeff.) Thorn & G.L. Barron 1986

Rickenova školjkarica 

Hortiboletus engelii (Hlaváček) Biketova & Wasser 2015

 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Krvavi baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Poluobla čekinjavica 

Hydnellum caeruleum (Hornem.) P. Karst. 1879

 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Krvareća ježevica 

Hydnellum peckii Banker 1912

Peckijeva ježevica 

Hydnotrya michaelis (E. Fisch.) Trappe 1975

Michaelov šupljikav 

Hydnotrya tulasnei (Berk.) Berk. & Broome 1846

Tulasneov šupljikavi tartuf 

Hydnum repandum L. 1753

Prosenjak 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Mali ježek 

Hydropus marginellus (Pers.) Singer 1948

Vodenasta lističarka 

Hydropus subalpinus (Höhn.) Singer 1962

 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica, postojana vlažnica 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

Tupa vlažnica 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Stožasta vlažnica 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

Skerletnobusenasta vlažnica 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

Reidijeva vlažnica 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičica 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatnožuta puževica 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

Zlatnoštitna puževica 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bjelokosna puževica 

Hygrophorus erubescens (Fr.) Fr. 1838

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus fagi G. Becker & Bon 1974

Bukova puževica 

Hygrophorus gliocyclus Fr. 1861

Sluzavobijela puževica 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus lucorum Kalchbr. 1874

Ariševa puževica 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Ožujska puževica 

Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr. 1838

Maslinastobijela puževica 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Suha puževica 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Zmijolikonoga puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Jelova puževica 

Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. 1838

Pustenasta puževica 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Medena puževica 

Hygrophorus speciosus Peck 1878

 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Rđava poličica 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Glatkonoga korenjača 

Hyphoderma medioburiense (Burt) Donk 1957

 

Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk 1957

 

Hyphodermella corrugata (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Sivolisnata panjevčica 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Prava sumporača 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis 1961

 

Hypochnicium erikssonii Hallenb. & Hjortstam 1990

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

 

Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead 1984

Brijestova straštenica 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Kestenjasti baršunovac 

Imperator torosus (Fr.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Robustan vrganj 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Velika martinčica 

Inocybe acuta Boud. 1917

 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe asterospora Quél. 1879

Zvjezdastosporna cjepača 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

Bongardova cjepača 

Inocybe corydalina Quél. 1875

Zelenkasta cjepača 

Inocybe curvipes P. Karst. 1890

 

Inocybe erubescens A. Blytt 1905

Crvenkasta cjepača 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta cjepača 

Inocybe godeyi Gillet 1874

Godijeva cjepača 

Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

Rana cjepača 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Ušiljena cjepača 

Inocybe squamata J.E. Lange 1917

 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Kuštravi kopitar 

Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881

 

Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. 1879

Smolasta rupičarka 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Aromatična panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria laccata var. pallidifolia (Peck) Peck 1912

 

Lachnellula occidentalis (G.G. Hahn & Ayers) Dharne 1965

 

Lachnum pudibundum (Quél.) J. Schröt. 1893

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavka 

Lacrymaria pyrotricha (Holmsk.) Konrad & Maubl. 1925

 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Viskozna mliječnica 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Stjeničava mliječnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Lažna rujnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mliječnica 

Lactarius decipiens Quél. 1885

Zamjenjiva mliječnica 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Plemenita rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrekina rujnica 

Lactarius hepaticus Plowr. 1905

Jetrena mliječnica 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Garava mliječnica 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lijepa mliječnica 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Ružna mliječnica 

Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. 1838

 

Lactarius pallidus Pers. 1797

Blijeda mliječnica 

Lactarius picinus Fr. 1838

Smrekova mliječnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mliječnica 

Lactarius porninsis Rolland 1889

Ariševa mliječnica 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Grabova mliječnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Maljava mliječnica 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mliječnica 

Lactarius repraesentaneus Britzelm. 1885

 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Jelova rujnica 

Lactarius scrobiculatus (Scop.) Fr. 1838

Jamičasta mliječnica 

Lactarius serifluus (DC.) Fr. 1838

Grbavočađava mliječnica 

Lactarius theiogalus (Bull.) Gray 1821

Žutomliječna mliječnica 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Runjava mliječnica 

Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838

Prosta mliječnica 

Lactarius uvidus (Fr.) Fr. 1838

Pokisla mliječnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Baršunasta mliječnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Borova mliječnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Prijesna mliječnica 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Žuti kruh 

Lanzia echinophila (Bull.) Korf 1982

 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Plemeniti hrapavac 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni hrapavac 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov djed 

Leccinum holopus (Rostk.) Watling 1960

Bijeli djed 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov turčin 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov djed 

Leccinum variicolor Watling 1969

Šaroliki djed 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Bijeli turčin, opekasti turčin 

Leccinum vulpinum Watling 1961

Smrekov turčin 

Lentaria albovinacea (Pilát) Pilát 1970

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Žilava aniska 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Tigrasta busenjača 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezina lističavka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka kapica 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta štitarka 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Bjelonoga štitarka 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva štitarka 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bijela štitarka 

Lepiota grangei (Eyre) J.E. Lange 1935

 

Lepiota helveola Bres. 1882

Mesnatocrvenkasta štitarka 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

Ognjena štitarka 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Žuta uleknjača 

Lepista irina (Fr.) H.E. Bigelow 1959

Perunikina koturnica 

Lepista luscina (Fr.) Singer 1951

Maglovita koturnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Prljava koturnica 

Leptosporomyces fuscostratus (Burt) Hjortstam 1987

 

Leratiomyces percevalii (Berk. & Broome) Bridge & Spooner 2008

 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

Čehasta vitičarka 

Leucoagaricus amylosporus (Malençon) Bon 1981

 

Leucoagaricus georginae (W.G. Sm.) Candusso 1990

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Bjelkasta pečurkovica 

Leucoagaricus meleagris (Sowerby) Singer 1952

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Bjelolistićava koprenka 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

 

Leucopaxillus giganteus (Sowerby) Singer 1939

Koturasta debeljača 

Leucopaxillus lentus (H. Post) Singer 1943

 

Leucopaxillus tricolor (Peck) Kühner 1926

Trobojna debeljača 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Kapljičasta ljepljivica 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Slinava ljepljivica 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Ježasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisata puhara 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Mekana puhara 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Livadna puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon umbrinum Pers. 1801

Smeđa puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Bijela straštenica 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava straštenica 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Obična straštenica, Pepeljastosmeđa straštenica 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Tvrdokožna straštenica 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Velikocistidna mirisnica 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradova sunčanica 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Grbava sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Velika sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Cjevasta kijačarka 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Granska sušičarka 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

Bulliardova sušičarka 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilin klinčac 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Koturasta sušičarka 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Wynneijev klinčac 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Raspucana širokoliska 

Melanogaster variegatus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1851

Šarolika utrobnjača 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

Kratkonoga gustolistka 

Melanoleuca cognata (Fr.) Konrad & Maubl. 1927

Rana gustolistka 

Melanoleuca strictipes (P. Karst.) Jul. Schäff. 1951

Tankonoga gustolistka 

Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel 1984

Krvavolistićava sunčica 

Melastiza chateri (W.G. Sm.) Boud. 1907

Chaterijeva zdjeličarka 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Orijaška rupičavka 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Hibridni smrčak 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna kapuljača 

Montagnea arenaria (DC.) Zeller 1943

 

Morchella crassipes (Vent.) Pers. 1801

Debelonogi smrčak 

Morchella elata Fr. 1822

Visoki smrčak 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Pravi smrčak, običan smrčak, razmaknuti smrčak 

Morchella pragensis Smotl. 1952

 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji stršak 

Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch. 1888

Ravanellijev stršak 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

Rubnonarančasta šljemovka 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Presvučena šljemovka, Citronasta šljemovka 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Naherena šljemovka 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlječna šljemovka 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šljemovka 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

Tamnolisna šljemovka 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žljebonoga šljemovka 

Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šljemovka 

Mycena renati Quél. 1886

Žutonoga šljemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šljemovka 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

Okrvavljena šljemovka 

Mycena strobilicola J. Favre & Kühner 1938

 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

Zvonolika šljemovka 

Mycena viridimarginata P. Karst. 1892

 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Dugonogi klinčac 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Češnjakov klinčac 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia nothofagi var. nothofagi (G. Cunn.) Ryvarden 1981

 

Myriostoma coliforme (Dicks.) Corda 1842

Zvjezdasta cjedilka 

Neoboletus junquilleus (Quél.) Gelardi, Simonini & Vizzini 2014

Žuta glatkonoška 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

 

Neofavolus alveolaris (DC.) Sotome & T. Hatt. 2013

Sačasti rupičar 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Smolasta pilašica 

Neolentinus cyathiformis (Schaeff.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Peharasta busenjača 

Omphalina discorosea (Pilát) Herink & Kotl. 1975

 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Zavodljiva lisičica 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

 

Ophiocordyceps sphecocephala (Klotzsch ex Berk.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Drvna grlašica 

Osteina obducta (Berk.) Donk 1966

 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Velika žutouška 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korjenjača 

Oxyporus obducens (Pers.) Donk 1933

 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

Rumenkasti smetištar 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Zvonasti smetištar 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blagi grudovac 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Kasni grudovac 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Trpki grudovac 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Školjkasta busenjača 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Čekinjasta besenjača 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Naborana gnojištarka 

Paullicorticium allantosporum J. Erikss. 1958

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Johina uvijača 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. 1889

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peziza arvernensis Boud. 1879

Arvernenska uška 

Peziza badia Pers. 1800

Doratasta zdjeličarka 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Voštana zdjeličarka 

Peziza chlorophaea Rehm 1885

 

Peziza depressa Pers. 1796

Potištena zdjeličarka 

Peziza echinospora P. Karst. 1869

Šiljatosporna zdjeličarka 

Peziza limnaea Maas Geest. 1967

Močvarna zdjeličarka 

Peziza paludicola (Boud.) Sacc. & Traverso 1911

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza repanda Wahlenb. 1820

 

Peziza succosa Berk. 1841

Izlučujuča zdjeličarka 

Peziza tenacella W. Phillips 1886

 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

Raznolika zdjeličarka 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

Mjehurasta zdjeličarka 

Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim 1931

Narančastocrvena korjenjača 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

Zlatna štitarka 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

Crnogorični rupičavac 

Phallogaster saccatus Morgan 1893

 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrianov stršak 

Phallus impudicus L. 1753

Smrdljivi stršak 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete sanguinea (Fr.) Pouzar 1973

 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

Pouzarov plutnjak 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

Školjkasti plutnjak 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćarski plutjak 

Phellodon tomentosus (L.) Banker 1906

 

Phlebia livida (Pers.) Bres. 1897

 

Phlebia mellea Overh. 1930

 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

 

Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. 1871

Masna ljuskavica 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

Gorka ljuskavica 

Pholiota astragalina (Fr.) Singer 1951

Češljugarska ljuskavica 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

Zlačana ljuskavica 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamteča ljuskavica 

Pholiota gummosa (Lasch) Singer 1951

Elastična ljuskavica 

Pholiota highlandensis (Peck) Quadr. & Lunghini 1990

Ugljenarska ljuskavica 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

Jahnijeva ljuskavica 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Žilava ljuskavica 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

 

Pholiota lucifera (Lasch) Quél. 1872

Sjajna ljuskavica 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Crvenkasti listićavac 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezina guba 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Boemski tartus 

Plectania melastoma (Sowerby) Fuckel 1870

 

Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887

Omotana krivonoška 

Pleurotus columbinus Quél. 1881

Golubinja krivonoška 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brijestova krivonoška 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastova krivonoška 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Poljska krivonoška 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Bukova krivonoška 

Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872

Mekana krivonoška 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Kožasta žilavica 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Crnočehava krovnjača 

Pluteus aurantiorugosus (Trog) Sacc. 1896

 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

Žutozelena krovnjača 

Pluteus diettrichii Bres. 1905

Rascijepljena krovnjača 

Pluteus ephebeus (Fr.) Gillet 1876

Mladenačka krovnjača 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus nanus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm. 1871

Bijela krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Velika krovnjača 

Pluteus phlebophorus (Ditmar) P. Kumm. 1871

Žilasta krovnjača 

Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876

 

Pluteus pouzarianus Singer 1983

Pouzarova krovnjača 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Romelijeva krovnjača 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Polyporus arcularius (Batsch) Fr. 1821

Uglati rupičar 

Polyporus ciliatus Fr. 1815

Svibanjski rupičar 

Polyporus rhizophilus Pat. 1894

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Ljuskasti rupičar 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Jelenovo uho 

Porostereum spadiceum (Pers.) Hjortstam & Ryvarden 1990

 

Porotheleum fimbriatum (Pers.) Fr. 1818

 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plava sočna rupičarka 

Postia fragilis (Fr.) Jülich 1982

Lomljiva sočna rupičarka 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

Bijelokrem sočna rupičarka 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Trpka sočna rupičarka 

Postia subcaesia (A. David) Jülich 1982

Plavkasta sočna rupičarka 

Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982

 

Postia undosa (Peck) Jülich 1982

Valovita sočna rupičarka 

Pouzaroporia subrufa (Ellis & Dearn.) Vampola 1992

 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Candolleova slabunjavka 

Psathyrella casca (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

Ljupka slabunjavka 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Maljava slabunjavka 

Psathyrella fatua (Fr.) P. Kumm. 1949

 

Psathyrella fusca (Schumach.) A. Pearson 1952

 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella obtusata (Pers.) A.H. Sm. 1941

Tupoglava slabunjavka 

Psathyrella panaeoloides (Maire) Arnolds 1982

 

Psathyrella pennata (Fr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vodenasta slabunjavka 

Psathyrella prona (Fr.) Gillet 1878

Krivonoga slabunjavka 

Psathyrella pseudocasca (Romagn.) Kits van Wav. 1982

 

Psathyrella silvestris (Gillet) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Proljetna slabunjavka 

Psathyrella spintrigera (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

Zbijena slabunjavka 

Psathyrella tephrophylla (Romagn.) M.M. Moser 1955

Sivolisnata slabunjavka 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956

Peharasta grlašica 

Pseudocraterellus undulatus (Pers.) Rauschert 1987

Ivanova lisičica 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Bijela ledenka 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

 

Pseudoplectania nigrella (Pers.) Fuckel 1870

Crnkasta zdjeličarka 

Psilocybe bohemica Šebek 1983

 

Psilocybe crobula (Fr.) Singer 1962

 

Psilocybe cyanescens Wakef. 1946

 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Šiljata klobučica 

Pterula multifida (Chevall.) Fr. 1830

Zbijena vlasulja 

Pycnoporellus alboluteus (Ellis & Everh.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971

 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Cinober raznocijevka 

Pyronema omphalodes (Bull.) Fuckel 1870

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

Jelova capica 

Ramaria eumorpha (P. Karst.) Corner 1950

Lijepooblikovana capica 

Ramaria flava (Schaeff.) Quél. 1888

Žuta capica 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Otrovna capica 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Tijesna capica 

Ramaria subbotrytis (Coker) Corner 1950

 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Marelični baršunovac 

Rhizina undulata Fr. 1815

Valovita pločarica 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhizopogon obtextus (Spreng.) R. Rauschert 1984

 

Rhizopogon roseolus (Corda) Th. Fr. 1909

Obična opletenka 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Pjegava plosnatica 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Iskrivljena plosnatica 

Rhodonia placenta (Fr.) Niemelä, K.H. Larss. & Schigel 2005

Pogačasta rupičarka 

Rhytisma acerinum (Pers.) Fr. 1819

 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Narančasta pribadača 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

 

Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966

 

Rimbachia bryophila (Pers.) Redhead 1984

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Smeđi rupičar 

Rubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Purpurnožuti vrganj 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Sotonski vrganj 

Russula acetolens Rauschert 1989

 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena krasnica 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Patuljasta krasnica 

Russula amoena Quél. 1881

Ljupka krasnica 

Russula amoenolens Romagn. 1952

Kamember krasnica 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

Tamnopurpurna krasnica 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna krasnica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

 

Russula azurea Bres. 1881

Plavetna krasnica 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

Zelenkasta krasnica 

Russula claroflava Grove 1888

Sjajnožuta krasnica 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičastozelena krasnica 

Russula delica Fr. 1838

Modrolisna krasnica 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Paprena krasnica 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

Žučna krasnica 

Russula firmula Jul. Schäff 1940

Postojana krasnica 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva krasnica, Smrdača 

Russula fragilis Fr. 1838

Lomljiva krasnica 

Russula graveolens Romell 1885

 

Russula integra (L.) Fr 1838

Smeđokoža krasnica 

Russula mustelina Fr. 1838

Lisičja krasnica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crna krasnica 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunskožuta krasnica 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta krasnica 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

Modrikasta krasnica 

Russula pseudointegra Arnould & Goris 1907

Cinober krasnica 

Russula puellaris Fr. 1838

Djevojačka krasnica 

Russula raoultii Quél. 1886

 

Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915

Žumanjčana krasnica 

Russula romellii Maire 1910

Romellijeva krasnica 

Russula rosea Pers. 1796

Tvrda krasnica, Ružičasta krasnica 

Russula sanguinea Fr. 1838

Krvava krasnica 

Russula sardonia Fr. 1838

Sardoniks krasnica 

Russula solaris Ferd. & Winge 1924

Sunčana krasnica 

Russula sororia Fr. 1838

Sestrinska krasnica 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

Velenovska krasnica 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva krasnica 

Russula violeipes Quél. 1898

Ljubičastonoga krasnica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Krastava krasnica 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Crvena haringova krasnica 

Rutstroemia bolaris (Batsch) Rehm 1893

 

Rutstroemia bulgarioides (Rabenh.) P. Karst. 1871

Smrekova zdjeličarka 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Srnjača crnogorična 

Sarcodontia setosa (Pers.) Donk 1952

 

Sarcodontia spumea (Sowerby) Spirin 2001

 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Crveni peharček 

Sarcosphaera coronaria (Jacq.) J. Schröt. 1893

Ljubičasta krunašiča 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

Pahuljičasto uho 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Usjekla lističavka 

Schizopora carneolutea (Rodway & Cleland) Kotl. & Pouzar 1979

 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

 

Scleroderma bovista Fr. 1829

 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Ispucana krumpirača 

Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801

Bradavičava krumpirača 

Scopuloides rimosa (Cooke) Jülich 1982

 

Scutellinia nigrohirtula (Svrcek) Le Gal 1964

 

Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887

Trepavičava tanjurica 

Scutiger pes-caprae (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Kozonoga rupičarka 

Scytinostroma galactinum (Fr.) Donk 1956

 

Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1956

 

Sebacina dimitica Oberw. 1963

 

Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885

 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Kućna goba 

Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. 1879

 

Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. 1948

 

Sistotrema confluens Pers. 1794

 

Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk 1956

 

Sistotrema sernanderi (Litsch.) Donk 1956

 

Sistotremastrum suecicum Litsch. ex J. Erikss. 1958

 

Skeletocutis carneogrisea A. David 1982

 

Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Keller 1979

 

Sowerbyella radiculata (Sowerby) Nannf. 1938

Peteljkasta zdjeličarka 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Kovrčasta kokica 

Sparassis nemecii Pilát & Veselý 1932

Nemecijeva kokica 

Spathularia flavida Pers. 1794

Žuta lopatica 

Sphaerobolus stellatus Tode 1790

Zvjezdasta prskalica 

Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Steccherinum laeticolor (Berk. & M.A. Curtis) Banker 1912

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum rugosum Pers. 1794

 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Ljuskavi kuštravac 

Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer 1962

Smrekova češerka 

Strobilurus stephanocystis (Kühner & Romagn. ex Hora) Singer 1962

Tanašna češerka 

Strobilurus tenacellus (Pers.) Singer 1962

Gorka češerka 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Zelena vitičarka 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Okrunjena vitičarka 

Stropharia rugosoannulata Farl. ex Murrill 1922

Ferijeva vitičarka 

Subulicystidium longisporum (Pat.) Parmasto 1968

 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Mrežastonogi vrganj 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Queletov vrganj 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlji sluzavac 

Suillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers 1964

Smeđi šupljikavac 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Crvenonogi sluzavac 

Suillus flavidus (Fr.) J. Presl 1846

 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Zrnati sluzavac 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Arišev sluzavac 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasti sluzavac 

Suillus placidus (Bonord.) Singer 1945

Ljupki sluzavac 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Pješčani sluzavac 

Suillus viscidus (L.) Roussel 1796

 

Tapesia fusca (Pers.) Fuckel 1870

 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Baršunasta uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Školjkasta uvijača 

Tarzetta catinus (Holmsk.) Korf & J.K. Rogers 1971

Mjehurasta čašica 

Tarzetta cupularis (L.) Svrcek 1981

Mjehurasta bačvica 

Tarzetta velata (Quél.) Svrček 1981

 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Mlitava kokica 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Zemljasta kokica 

Tomentella cinerascens (P. Karst.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Tomentella crinalis (Fr.) M.J. Larsen 1967

 

Tomentella ellisii (Sacc.) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentella sublilacina (Ellis & Holw.) Wakef. 1962

 

Tomentellopsis bresadolana (Sacc. & Trotter) Jülich & Stalpers 1980

 

Tomentellopsis echinospora (Ellis) Hjortstam 1970

 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocijevka 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Čekinjasta raznocijevka 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

Oker raznocijevka 

Trametes pubescens (Schumach.) Pilát 1939

Krembjelkasta raznocijevka 

Trametes suaveolens (L.) Fr. 1838

Anis raznocijevka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Šarena tvrdokoška 

Trametopsis cervina (Schwein.) Tomšovský 2008

 

Trechispora cohaerens (Schwein.) Jülich & Stalpers 1980

 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

 

Trechispora microspora (P. Karst.) Liberta 1966

 

Tremella encephala Willd. 1785

Crnogorička drhtavica 

Tremella foliacea Pers. 1800

Lisnata drhtavica 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Naborana drhtavica 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Ljubičastokožasta raznocijevka 

Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972

Dvolična raznocijevka 

Tricholoma aestuans (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bijela vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Čehava vitezovka 

Tricholoma basirubens (Bon) A. Riva & Bon 1988

Crvenobazna vitezovka 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

Bresadolova vitezovka 

Tricholoma cingulatum (Almfelt) Jacobashch 1890

Vrbina vitezovka 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

Zelenkasta vitezovka 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

Pojasasta vitezovka 

Tricholoma fracticum ( Britz. ) Kreis. 1981

 

Tricholoma pessundatum (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolova vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Najbolja vitezovka 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunasta vitezovka, Tamnozelena vitezovka 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Žućkasta vitezovka 

Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín 1919

Sjenovita vitezovka 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Žutozelena kružolistka 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Sumporasta vitezovka 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka ( Mišek ) 

Tricholoma vaccinum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Čupava vitezovka 

Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Žareća vitezovka 

Tricholomopsis decora (Fr.) Singer 1939

Zlatna vitezovka 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Blistava žutoliska 

Tubaria confragosa (Fr.) Harmaja 1978

 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Obična trubljača 

Tuber magnatum Picco 1788

Bijeli tartuf 

Tuber melanosporum Vittad. 1831

Tamnosporni tartuf 

Tubulicrinis subulatus (Bourdot & Galzin) Donk 1956

 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska pušnica 

Tulostoma fimbriatum Fr. 1829

Resasta pušnica 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Žučni vrganj 

Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers 1971

Sumorni vrganj 

Tylospora asterophora (Bonord.) Donk 1960

 

Typhula phacorrhiza (Reichardt) Fr. 1818

 

Tyromyces kmetii (Bres.) Bondartsev & Singer 1941

 

Tyromyces lacteus (Fr.) Murrill 1907

Bijela sočna rupičarka 

Urnula craterium (Schwein.) Fr. 1851

Crni pehar 

Vararia ochroleuca (Bourdot & Galzin) Donk 1930

 

Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt. 1893

Češka smrčkovica 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

 

Verpa digitaliformis Pers. 1822

Prstasta smrčkovica 

Vibrissea truncorum (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Svilenasta tobolčarka 

Volvariella caesiotincta P.D. Orton 1974

 

Volvariella murinella (Quél.) M.M. Moser 1953

Mišja tobolčarka 

Volvariella surrecta (Knapp) Singer 1951

Parazitska tobolčarka 

Volvariella taylorii (Berk. & Broome) Singer 1951

Ruderalna tobolčarka 

Volvariella volvacea (Bull.) Singer 1951

Vrećasta tobolčarka 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Velika tobolčarka 

Xanthoconium separans (Peck) Halling & Both 1998

 

Xenasma tulasnelloideum (Höhn. & Litsch.) Donk 1957

 

Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers 1996

 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Crvenoraspucani baršunovac 

Xerocomellus porosporus (Imler ex G. Moreno & Bon) Šutara 2008

Bijeloraspucani baršunovac 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Injasti baršunovac 

Xeromphalina campanella (Batsch) Maire 1934

Združena zvonca 

Xerula pudens (Pers.) Singer 1951

Dugonoga korjenjača 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Rogata drvarica 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dugonogi buzdovan 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Crni buzdovan 

Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin 1958

 

Popis gljiva > Sve gljive > Gljive s opisom > Gljive po jestivost > Gljive u receptima > Zaštićene gljive u Sloveniji > Gljive koje trenutačno rastu > Zadnja 32 dodavanja > Hrvatski popis gljiva
Shema Novosti Recepti Pojmovi Knjige Pretraživač
Informacije > O meni > O stranici > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Početna stranica > Uvjeti korištenja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovim stranicama ne smiju se reproducirati
   i bilo kojem obliku bez pismenog dopuštenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje