Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive (688)

Knjiga
Valentín Castańera Herrero, Alberto Pérez Puente, José Luis Alonso Alonso, SETAS Y HONGOS DE CANTABRIA, 2011

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Hrastova crvenosuznica 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Anisni šampinjon 

Agaricus augustus Fr. 1838

Bademov šampinjon 

Agaricus benesii (Pilát) Pilát 1951

Benešev šampinjon 

Agaricus bernardii Quél. 1878

 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Gajeni šampinjon 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Korenasti šampinjon 

Agaricus campestris L. 1753

Pravi šampinjon 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Mali šampinjon 

Agaricus devoniensis P.D. Orton 1960

 

Agaricus dulcidulus Schulzer 1874

Purpurasti šampinjon 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langeov šampinjon 

Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Hlaváček 1949

 

Agaricus litoralis (Wakef. & A. Pearson) Pilát 1952

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Krastavi otrovni šampinjon 

Agaricus osecanus Pilát 1951

 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Porfirni šampinjon 

Agaricus subperonatus (J.E. Lange) Singer 1951

 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Krvotočni šampinjon 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Svilenkasti šampinjon 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Tanjirasti šampinjon 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovni šampinjon 

Agrocybe dura (Bolton) Singer 1936

Tvrda livadarka 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana livadarka 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Zelena grudvica 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Babino uvo 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Cezarova pupavica 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Tigrasta preslica 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita crocea (Quél.) Singer 1951

Šafranasta preslica 

Amanita eliae Quél. 1872

Elijeva muhara 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Keletova pupavka 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svetložuta muhara 

Amanita gracilior Bas & Honrubia 1982

 

Amanita lividopallescens (Secr. ex Boud.) Kühner & Romagn. 1953

Bleda preslica 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Crvena muhara 

Amanita ovoidea (Bull.) Link 1833

Jajasta muhara 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterova muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita rubescens Pers. 1797

 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Nazubljena preslica 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vitadinijeva pupavka 

Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Batinasta ulegnica 

Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel 1870

 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Prava medenjača 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Četinarska medenjača 

Arrhenia rickenii (Hora) Watling 1989

 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Naseljena puharica 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vlagomerna zvezdica 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Šišarkina ježevica 

Bisporella sulfurina (Quél.) S.E. Carp. 1974

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Poličasta bjerkandera 

Bolbitius titubans (Bull.) Fr. 1838

Zlatna smećarka 

Boletus aereus Bull. 1789

Crni vrganj 

Boletus edulis Bull. 1782

Vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Glatkonogi vrganj 

Boletus persoonii Bon 1988

Beli vrganj 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Ispucali vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Maslinasti baršunovac 

Bonomyces sinopicus (Fr.) Vizzini 2014

 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta puhara 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Smeđi vrganj 

Butyriboletus pseudoregius (Heinr. Huber) D. Arora & J.L. Frank 2014

Lažni kraljevski vrganj 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Callistosporium luteo-olivaceum (Berk. & M.A. Curtis) Singer 1946

 

Callistosporium olivascens (Boud.) Bon 1976

 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rogatica 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Prolećna lepoglavka 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Velika ćelavica 

Calyptella capula (Holmsk.) Quél. 1888

 

Campanella caesia Romagn. 1981

 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Lisičarka 

Cantharellus cinereus (Pers.) Fr. 1821

Pepeljasta lisičarka 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičarka 

Cantharellus melanoxeros Desm. 1830

Medena lisičarka 

Chaetocalathus craterellus (Durieu & Lév.) Singer 1943

 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Crvenkasti bakrenac 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Arčerova polipovka 

Clathrus ruber P. Micheli ex Pers. 1801

Kavezasta polipovka 

Clavaria acuta Sowerby 1803

Šiljata koralka 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Crvolika koralka 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Lišćarska buzdovanka 

Claviceps purpurea (Fr.) Tul. 1853

Ražena glavica 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Siva koralka 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Naborana koralka 

Clavulinopsis corniculata (Schaeff.) Corner 1950

 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Žuta koralica 

Clitocella popinalis (Fr.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova ulegnica 

Clitocybe costata Kühner & Romagn. 1954

Planinska ulegnica 

Clitocybe dealbata (Sowerby) P. Kumm. 1871

Brašnata ulegnica 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala ulegnica 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Maglena ulegnica 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Anisna ulegnica 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ulegnica 

Clitocybe vibecina (Fr.) Quél. 1872

 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Jestiva brašnjača 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Connopus acervatus (Fr.) K.W. Hughes 2010

 

Conocybe arrhenii (Fr.) Kits van Wav. 1970

 

Conocybe dunensis T.J. Wallace 1960

 

Conocybe tenera (Schaeff.) Fayod 1889

Uspravljena ušiljenica 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasejana gnojištarka 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Svetlucava gnojištarka 

Coprinellus radians (Desm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Zakrivljena gnojištarka 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Jajasta gnojištarka 

Coprinopsis coniophora (Romagn.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Zečja gnojištarka 

Coprinopsis nivea (Pers.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Bela gnojištarka 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pirgava gnojištarka 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Guseničina toljagica 

Cortinarius anomalus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius anthracinus (Fr.) Sacc. 1887

 

Cortinarius aurantiobasalis Bidaud 1993

 

Cortinarius aurilicis Chevassut & Trescol 1986

 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bularova koprenka 

Cortinarius callochrous (Pers.) Gray 1821

 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Prstenasti pšeničnik 

Cortinarius chrysomallus Lamoure 1977

 

Cortinarius clelandii A.H. Sm. 1944

 

Cortinarius croceus (Schaeff.) Gray 1821

 

Cortinarius cyanites Fr. 1838

 

Cortinarius damascenus Fr. 1838

 

Cortinarius delibutus Fr. 1838

 

Cortinarius dumetorum J. Favre 1960

 

Cortinarius flexipes (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius galeobdolon Melot 1995

 

Cortinarius hinnuleus Fr. 1838

 

Cortinarius infractus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius ionochlorus Maire 1937

 

Cortinarius livido-ochraceus (Berk.) Berk. 1860

 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Planinska koprenka 

Cortinarius praestans Cordier 1870

Debelonoga koprenka 

Cortinarius purpurascens Fr. 1838

 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

 

Cortinarius rufo-olivaceus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Purpurna koprenka 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polukrvna koprenka 

Cortinarius talus Fr. 1838

 

Cortinarius torvus (Fr.) Fr. 1838

Tamna koprenka 

Cortinarius trivialis J.E. Lange 1940

Obična koprenka 

Cortinarius uliginosus Berk. 1860

 

Cortinarius venetus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Cortinarius xanthophyllus (Cooke) Rob. Henry 1943

 

Cortinarius zinziberatus (Scop.) Fr. 1838

 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna truba 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Trubasta lisičarka 

Crepidotus epibryus (Fr.) Quél. 1888

 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Lepa gnezdašica 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Zlatna puževača 

Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko 1989

Devojačka vlažnica 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Jablanova livadarka 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa zrnatica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Lepa zrnatica 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

 

Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976

 

Cystolepiota sistrata (Fr.) Singer ex Bon & Bellù 1985

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Dedalova lavirintica 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Crna kvržica 

Dendrocollybia racemosa (Pers.) RH Petersen in Redhead 2001

 

Dermoloma cuneifolium (Fr.) Singer ex Bon 1986

 

Descomyces albus (Berk.) Bougher & Castellano 1993

 

Discina melaleuca Bres. 1898

Crno-bela pločarka 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilasta pločarka 

Dumontinia tuberosa (Bull.) L.M. Kohn 1979

Anemonina peharka 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

Bodljasta sunčanica 

Echinoderma carinii (Bres.) Bon 1991

 

Entoloma caesiocinctum (Kühner) Noordel. 1982

 

Entoloma catalaunicum (Singer) Noordel. 1982

 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Šljivarska rudoliska 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Prolećna rudoliska 

Entoloma incanum (Fr.) Hesler 1967

Očarana rudoliska 

Entoloma lampropus (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Mogetova rudoliska 

Entoloma papillatum (Bres.) Dennis 1953

 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Alkalna rudoliska 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma undatum (Fr.) MM Moser 1978

 

Entoloma vernum S. Lundell 1937

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Goveđi jezik 

Flammula pinicola (Jacobsson) Noordel. 2011

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Floccularia luteovirens f. luteovirens (Alb. & Schwein.) Pouzar 1957

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Fuscoporia torulosa (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Galerina graminea (Velen.) Kühner 1935

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica 

Galerina tibiicystis (Atk.) Kühn. 1935

 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Ganoderma pfeifferi Bres. 1889

 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Sedeća zvezdača 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvezdača 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Patuljasta zvezdača 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvezdača 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

 

Gliophorus irrigatus (Pers.) A.M. Ainsw. & P.M. Kirk 2013

 

Gliophorus laetus (Pers.) Herink 1958

 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Šarena vlažnica 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pegavi slinar 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinar 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zec gljiva 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvena želatinka 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Divna plamenica 

Gymnopilus suberis (Maire) Singer 1951

 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Busenasta pljosnatica 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka pljosnatica 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljiva drvarica 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Dugonoga pljosnatica 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta pljosnatica 

Gymnosporangium clavariiforme (Wulfen) DC. 1805

Koralasta sluznica 

Gymnosporangium sabinae (Dicks.) G. Winter 1884

 

Gymnosporangium tremelloides R. Hartig 1882

Pločasta sluznica 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Jovina vrganjevka 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Prolećna moždanica 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Rogata moždanica 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti žlebovac 

Harknessia spermatoidea R. Galán, G. Moreno & B. Sutton 1987

 

Hebeloma anthracophilum Maire 1910

 

Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872

Obična plavulja 

Hebeloma dunense L. Corb. & R. Heim 1929

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma leucosarx P.D. Orton 1960

 

Hebeloma psammophilum Bon 1986

 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korenasta plavulja 

Hebeloma sacchariolens Quél. 1880

Vrbina plavulja 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorka plavulja 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Peharasta rebrašica 

Helvella atra J. König 1770

Crnkasta hrčica 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčkić 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastična hrčica 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčkić 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Crno-bela rebrašica 

Helvella leucopus Pers. 1822

 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Zrnasti hrčkić 

Helvella queletii Bres. 1882

 

Hemimycena cucullata (Pers.) Singer 1961

 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna ljuskavica 

Hericium cirrhatum (Pers.) Nikol. 1950

Poličasta igličarica 

Hericium clathroides (Pall.) Pers. 1797

 

Hericium erinaceus (Bull.) Pers. 1797

Resasta igličarka 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Visoka školjkarica 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Crvenkasti baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Niska okruglica 

Humidicutis calyptriformis (Berk.) Vizzini & Ercole 2012

Lepa vlažnica 

Hydnangium carneum Wallr. 1839

 

Hydnellum peckii Banker 1912

Pekijeva plutovka 

Hydnum albidum Peck 1887

 

Hydnum repandum L. 1753

Ježevica 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Ježevica 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica 

Hygrocybe aurantiosplendens R. Haller Aar. 1954

 

Hygrocybe cantharellus (Schwein.) Murrill 1911

 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

 

Hygrocybe citrinovirens (J.E. Lange) Jul. Schäff. 1947

Zelenkasta vlažnica 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Konusna vlažnica 

Hygrocybe conicoides (P.D. Orton) P.D. Orton & Watling 1969

 

Hygrocybe intermedia (Pass.) Fayod 1889

 

Hygrocybe mucronella (Fr.) P. Karst. 1879

Zašiljena vlažnica 

Hygrocybe nitrata (Pers.) Wünsche 1877

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe russocoriacea (Berk. & Jos.K. Mill.) P.D. Orton & Watling 1969

 

Hygrocybe spadicea (Fr.) P. Karst. 1879

Crno-žuta vlažnica 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičarka 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus arbustivus Fr. 1836

 

Hygrophorus calophyllus P. Karst. 1876

 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatasta puževica 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela puževica 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus latitabundus Britzelm. 1899

Tamnobela puževica 

Hygrophorus leucophaeo-ilicis Bon & Chevassut 1985

 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Martovska puževica 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Martovska puževica 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Skrivena puževica 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Personova puževica 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Crvenkasta puževica 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Vitka korenka 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Sumporasta panjevčica 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypocrea gelatinosa (Tode) Fr. 1849

 

Hypomyces rosellus (Alb. & Schwein.) Tul. & C. Tul. 1860

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Hypoxylon ticinense L.E. Petrini 1986

 

Hysterangium inflatum Rodway 1918

 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Bademasti baršunovac 

Imperator rhodopurpureus (Smotl.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Purpurni vrganj 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Kasna ulegnica 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe arenicola (R. Heim) Bon 1983

 

Inocybe asterospora Quél. 1879

 

Inocybe calamistrata (Fr.) Gillet 1876

Kosmata vlaknatica 

Inocybe erinaceomorpha Stangl & J. Veselský 1979

 

Inocybe erubescens A. Blytt 1905

Patujareva vlaknatica 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta vlaknatica 

Inocybe heimii Bon 1984

 

Inocybe langei R. Heim 1931

 

Inocybe maculata Boud. 1885

Pegava vlaknatica 

Inocybe psammobrunnea Bon 1990

 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Zašiljena vlaknatica 

Inocybe sindonia (Fr.) P. Karst 1879

 

Inonotus tamaricis (Pat.) Maire 1938

 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Kinerova panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria bicolor (Maire) P.D. Orton 1960

Dvobojna gljivica 

Laccaria fraterna (Sacc.) Pegler 1965

 

Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884

Crvenkasta gljivica 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavica 

Lactarius atlanticus Bon 1975

 

Lactarius aurantiacus (Pers.) Gray 1821

Crvena mlečnica 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Pegava mlečnica 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Kamforna mliječnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Zlatna mlečnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mlečnica 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Rujnica 

Lactarius fluens Boud. 1899

 

Lactarius hysginus (Fr.) Fr. 1838

Tvrda mlečnica 

Lactarius mairei Malençon 1939

 

Lactarius pergamenus (Sw.) Fr. 1838

Visoka mlečnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mlečnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Dlakava mlečnica 

Lactarius pyrogalus (Bull.) Fr. 1838

 

Lactarius quieticolor Romagn. 1958

 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mlečnica 

Lactarius sanguifluus (Paulet) Fr. 1838

Krvna rujnica 

Lactarius subumbonatus Lindgr. 1845

 

Lactarius tesquorum Malençon 1979

 

Lactarius tesquorum Malençon 1979

 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Brezina mlečnica 

Lactarius turpis (Weinm.) Fr. 1838

 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Runjava mlečnica 

Lactarius violascens (J. Otto) Fr. 1838

Ljubičasta mlečnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Presna mlečnica 

Lactarius zonarius (Bull.) Fr. 1838

Pojasasta mlečnica 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Šumska lepeza 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Žutonogi ded 

Leccinellum lepidum (H. Bouchet ex Essette) Bresinsky & Manfr. Binder 2003

 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni ded 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov ded 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov ded 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Anisova žilavica 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Vrbina žilavka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka glavica 

Lepiota brunneolilacea Bon & Boiffard 1972

 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta sunčanica 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Obuvena sunčanica 

Lepiota cortinarius J.E. Lange 1915

 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva sunčanica 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bela sunčanica 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

 

Lepiota lilacea Bres. 1892

 

Lepiota oreadiformis Velen. 1920

 

Lepiota pseudofelina J.E. Lange 1940

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Kapljičasta ulegnica 

Lepista glaucocana (Bres.) Singer 1951

Blijedoljubičasta koturnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista panaeolus (Fr.) P. Karst. 1879

Pegava koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Lažna modra koturnica 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

 

Leucoagaricus americanus (Peck) Vellinga 2000

Brezadolina sunčanica 

Leucoagaricus barssii (Zeller) Vellinga 2000

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Resasta turkinja 

Leucoagaricus meleagris (Sowerby) Singer 1952

 

Leucoagaricus subcretaceus Bon 1983

 

Leucocoprinus birnbaumii (Corda) Singer 1962

 

Leucocoprinus brebissonii (Godey) Locq. 1943

 

Leucocoprinus cepistipes (Sowerby) Pat. 1889

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Belospora paučinka 

Leucopaxillus gentianeus (Quél.) Kotl. 1966

 

Leucopaxillus giganteus (Sowerby) Singer 1939

 

Leucopaxillus lepistoides (Maire) Singer 1939

 

Leucopaxillus paradoxus (Costantin & L.M. Dufour) Boursier 1925

 

Limacella furnacea (Lett.1829) Gilbert 1927

 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Namazana lepljivka 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Bodljasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisasta puhara 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Livadska puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava sraslica 

Lyophyllum eucalypticum (A. Pearson) M.M. Moser 1986

 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Tamna sraslica 

Lyophyllum leucophaeatum (P. Karst.) P. Karst. 1881

 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Hrskava sraslica 

Macrolepiota excoriata (Schaeff.) Wasser 1978

Oguljena sunčanica 

Macrolepiota fuligineosquarrosa Malençon 1979

 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Sisasta sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Visoka sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Visoka toljagica 

Marasmiellus candidus (Fr.) Singer 1948

Bela češnjakica 

Marasmiellus carneopallidus (Pouzar) Singer 1973

 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Prozirna češnjakica 

Marasmius epiphylloides (Rea) Sacc. & Trotter 1925

 

Marasmius hudsonii (Pers.) Fr. 1838

 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilina pečurka, supača 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Kružna češnjakica 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vineova češnjakica 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Širokolisna korenka 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

 

Melanoleuca cinereifolia (Bon) Bon 1978

 

Melanoleuca cognata (Fr.) Konrad & Maubl. 1927

Rana gustoliska 

Melanoleuca grammopodia (Bull.) Murrill 1914

Žlebonoga gustoliska 

Melanoleuca melaleuca (Pers.) Murrill 1911

Obična gustoliska 

Melanoleuca polioleuca (Fr.) G. Moreno 1934

 

Melanotus horizontalis (Bull.) P.D. Orton 1984

 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Džinovski žbunac 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Microglossum viride (Pers.) Gillet 1879

 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Zvonasta smrčica 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna povezača 

Morchella elata Fr. 1822

Crni smrčak 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Žuti smrčak, Okrugli smrčak, Tamni smrčak 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji smrdljivac 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenonoga šlemovka 

Mycena adscendens (Lasch) Maas Geest. 1981

 

Mycena amicta (Fr.) Quél. 1872

Čista šlemovka 

Mycena crocata (Schrad.) P. Kumm. 1871

Šafranasta šlemovka 

Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Mycena galopus var. nigra Rea 1922

 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šlemovka 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žlebodrškasta šlemovka 

Mycena pseudocorticola Kühner 1938

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šlemovka 

Mycena renati Quél. 1886

Renatijeva šlemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šlemovka 

Mycena seynii Quél. 1877

 

Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Vitka češnjakica 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Četinarska češnjakica 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Prava crnka 

Neolentinus lepideus (Fr.) Redhead & Ginns 1985

Ljuskava žilavka 

Omphalina galericolor var. galericolor (Romagn.) M.M. Moser 1975

 

Omphalina pyxidata (Bull.) Quél. 1886

 

Onygena equina (Willd.) Pers. 1800

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Panjevska ulegnica 

Otidea alutacea (Pers.) Massee 1895

Bledo uvo 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Smrekino uvo 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korenka 

Panaeolus acuminatus (Schaeff.) Quél. 1874

 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

Tamna smetlištarka 

Panaeolus cinctulus (Bolton) Sacc. 1887

 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Leptirska smetlištarka 

Panaeolus semiovatus var. semiovatus (Sowerby) S. Lundell & Nannf. 1938

Jajasta smetlištarka 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Bleda zgrčenica 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Busenasta žilavka 

Parasola auricoma (Pat.) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

Ušiljena slabunjavka 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Damina gnojištarka 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Jovina uvijača 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Perenniporia fraxinea (Bull.) Ryvarden 1978

 

Peziza badia Pers. 1800

Kestenjasta zdeličarka 

Peziza boltonii Quél. 1878

 

Peziza fimeti (Fuckel) Seaver 1928

Goveđa zdeličarka 

Peziza limnaea Maas Geest. 1967

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza proteana (Boud.) Seaver 1917

 

Peziza pseudoammophila Bon & Donadini 1978

 

Peziza succosa Berk. 1841

Sočna zdeličarka 

Peziza violacea Pers. 1797

 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

 

Phaeomarasmius erinaceus (Fr.) Scherff. ex Romagn. 1937

 

Phallus impudicus L. 1753

Obična bestidnica, Stršak 

Phellodon niger (Fr.) P. Karst. 1881

Crna plutovka 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

 

Pholiota conissans (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota gummosa (Lasch) Singer 1951

 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Lističava vrganjevica 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Puharasta graškovica 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brestova bukovača 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastova bukovača 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Eringijeva bukovača 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Pleurotus spodoleucus (Fr.) Quél. 1872

 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Žilasta lističavka 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

 

Pluteus diettrichii Bres. 1905

Jesenova krovnjača 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Šeširasta krovnjača 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Žutonoga krovnjača 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus thomsonii (Berk. & Broome) Dennis 1948

 

Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818

Zimska rupičavka 

Polyporus leptocephalus (Jacq.) Fr. 1821

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Škripava rupičavka 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Jelenovo uvo 

Protostropharia semiglobata (Batsch) Redhead, Moncalvo & Vilgalys 2013

Baležna sluzavica 

Psathyrella ammophila (Durieu & Lév.) P.D. Orton 1960

 

Psathyrella bipellis (Quél.) A.H. Sm. 1946

 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Kandoleova slabunjavka 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Pamučasta slabunjavka 

Psathyrella multipedata (Peck) A.H. Sm. 1941

Združena slabunjavka 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vlažna slabunjavka 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Kestenjastosiva slabunjavka 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956

Lažna ulegnica 

Pseudoinonotus dryadeus (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Hrastova suznica 

Pseudoomphalina kalchbrenneri (Bres.) Singer 1956

 

Psilocybe merdaria (Fr.) Ricken 1912

Obična baležnica 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Kopljasta baležnica 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Crvena rupičavka 

Ramaria aurea (Schaeff.) Quél. 1888

Zlatna koralka 

Ramaria botrytis (Pers.) Ricken 1918

Crvenkasta koralka 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Trobojna koralka 

Ramaria neoformosa R.H. Petersen 1976

 

Ramaria sanguinea (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Uska koralka 

Ramaria vinaceipes Schild 1990

 

Reddellomyces donkii (Malençon) Trappe, Castellano & Malajczuk 1992

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Karminski baršunovac 

Rhizina undulata Fr. 1815

Hrčkasta žiličarka 

Rhizopogon luteolus Fr. 1817

 

Rhizopogon roseolus (Corda) Th. Fr. 1909

Ružičasta opletenka 

Rhodocollybia butyracea (Bull.) Lennox 1979

Maslata pljosnatica 

Rhodocollybia maculata (Alb. & Schwein.) Singer 1939

Pegava pljosnatica 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Uvinuta pljosnatica 

Rhodocybe malenconii Pacioni & Lalli 1985

 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Rikenijeva iglica 

Rigidoporus ulmarius (Sowerby) Imazeki 1952

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Ludi vrganj 

Rugosomyces carneus (Bull.) Bon 1991

 

Rugosomyces onychinus (Fr.) Raithelh. 1979

 

Ruhlandiella berolinensis Henn. 1903

 

Russula albonigra (Krombh.) Fr. 1874

Crno-bela golubica 

Russula amoena Quél. 1881

Ljupka golubica 

Russula amoenicolor Romagn. 1962

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna golubica 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

 

Russula claroflava Grove 1888

Svetložuta golubica 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičasto zelena zeka 

Russula delica Fr. 1838

Zelenolisna golubica 

Russula densifolia Secr. ex Gillet 1876

 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva golubica 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golubica 

Russula grata Britzelm. 1898

Bademasta golubica 

Russula graveolens Romell 1885

 

Russula heterophylla (Fr.) Fr. 1838

Smeđe-zelena golubica 

Russula mustelina Fr. 1838

Četinarska golubica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crnkasta golubica 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunska golubica 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta golubica 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

 

Russula puellaris Fr. 1838

Devojačka golubica 

Russula rosea Pers. 1796

Crvena golubica 

Russula sanguinaria (Schumach.) Rauschert 1989

 

Russula sardonia Fr. 1838

Trpka golubica 

Russula silvestris (Singer) Reumaux 1996

 

Russula sororia Fr. 1838

Sirna golubica 

Russula torulosa Bres. 1929

 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva golubica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Golubača 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Haringina golubica 

Rutstroemia firma (Pers.) P. Karst. 1871

 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Prava srnjača 

Sarcodon scabrosus (Fr.) P. Karst. 1881

 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Prolećni peharčić 

Sarcosphaera coronaria (Jacq.) J. Schröt. 1893

Ljubičasta tulipanka 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Scleroderma areolatum Ehrenb. 1818

 

Scleroderma cepa Pers. 1801

 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Limunasta krompirača 

Scleroderma polyrhizum (J.F. Gmel.) Pers. 1801

 

Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801

Korenasta krompirača 

Scutellinia legaliae Lohmeyer & Häffner 1983

 

Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887

Tanjirasta trepljica 

Setchelliogaster tenuipes (Setch.) Pouzar 1958

 

Sowerbyella imperialis (Peck) Korf 1971

 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Borova kokica 

Sparassis laminosa Fr. 1836

Hrastova kokica 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Čupava vrganjevka 

Strobilurus tenacellus (Pers.) Singer 1962

Gorka šišarica 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Četinarska sluzavica 

Stropharia aurantiaca (Cooke) M. Imai 1938

 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Krunasta sluzavica 

Stropharia halophila Pacioni 1988

 

Stropharia pseudocyanea (Desm.) Morgan 1908

 

Stropharia rugosoannulata Farl. ex Murrill 1922

Slamnata sluzavica 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Mrežasti vrganj 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Keletov vrganj 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlja ovčarka 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Zrakasta ovčarka 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Mlečna ovčarka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Ariševa ovčarka 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasta ovčarka 

Suillus mediterraneensis (Jacquet. & J. Blum) Redeuilh 1992

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Planinska ovčarka 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Četinarska uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Lepezasta uvijača 

Tarzetta catinus (Holmsk.) Korf & J.K. Rogers 1971

Nazubljena peharka 

Tephrocybe anthracophila (Lasch) P.D. Orton 1969

 

Thelephora caryophyllea (Schaeff.) Pers. 1801

 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocevka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Kovrdžava želatinka 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Trichoglossum hirsutum (Pers.) Boud. 1907

 

Tricholoma acerbum (Bull.) Vent. 1872

Gorka vitezovka 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bela vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Tamnoljuskava vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum var. squarrulosum (Bres.) Mort. Chr. & Noordel. 1999

Sitnoljuskava vitezovka 

Tricholoma basirubens (Bon) A. Riva & Bon 1988

 

Tricholoma cingulatum (Almfelt) Jacobashch 1890

 

Tricholoma columbetta (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

 

Tricholoma fulvum (Fr.) Bigeard & H. Guill. 1909

 

Tricholoma imbricatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Ljuskava vitezovka 

Tricholoma joachimii Bon & A. Riva 1985

 

Tricholoma lascivum (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma orirubens Quél. 1873

Crvenolističava vitezovka 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolina vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Slovenska vitezovka 

Tricholoma roseoacerbum Riva 1984

 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunska vitezovka 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Osuta vitezovka 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Žuto-zelena vitezovka 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Sumporasta vitezovka 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka 

Tricholoma ustaloides Romagn. 1954

Lišćarska vitezovka 

Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Prugasta vitezovka 

Tricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees 1992

 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Blistava žutolisnica 

Tricholosporum goniospermum (Bres.) Guzmán ex T.J. Baroni 1982

 

Tubaria dispersa (L.) Singer 1961

 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Perutava truba 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska uzdignuta puharica 

Tulostoma squamosum Pers. 1801

 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Vrganjevska žučara 

Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers 1971

Porfirna vrganjevka 

Typhula quisquiliaris (Fr.) Henn. 1896

 

Ustilago maydis (DC.) Corda 1842

Kukuruzna gara 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

 

Vibrissea truncorum (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Pamučasta tobolka 

Volvariella caesiotincta P.D. Orton 1974

 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Lepljiva tobolka 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Zlatni baršunovac 

Xerocomus tumidus (Fr.) E.-J. Gilbert 1931

 

Xerula pudens (Pers.) Singer 1951

Dugonoga korenka 

Xylaria carpophila (Pers.) Fr. 1849

Šiljasti prstići 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Đavolji prstići 

Xylobolus illudens (Berk.) Boidin 1958

 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje