Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive koje sada rastu (508)

Agaricus hondensis Murrill 1912

 

Aleurodiscus amorphus Rabenh. 1888

 

Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. 1894

 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Amphiporthe leiphaemia (Fr.) Butin 1980

 

Amphisphaeria vibratilis (Fuckel) E. Müll. 1962

 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

Šumska poličica 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

 

Amylostereum laevigatum (Fr.) Boidin 1958

 

Amyloxenasma grisellum (Bourdot) Hjortstam & Ryvarden 2005

 

Annulohypoxylon cohaerens (Pers.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Anthostoma decipiens (DC.) Nitschke 1867

 

Anthostomella rubicola Speg. ex Sacc. & Trotter 1913

 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1966

 

Antrodia plicata Niemelä 1978

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

Serijska poličica 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Arachnopeziza aurata Fuckel 1870

 

Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel 1870

 

Arrhenia rickenii (Hora) Watling 1989

 

Ascobolus crenulatus P. Karst. 1868

 

Ascobolus stercorarius (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971

Ljubičasta usnatica 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Zemljana usnatica 

Ascozonus woolhopensis (Renny) Sacc. 1889

 

Aspergillus niger var. niger Tiegh. 1867

 

Athelia acrospora Jülich 1972

 

Athelia arachnoidea (Berk.) Jülich 1972

 

Athelia epiphylla Pers. 1822

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia ovata Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Athelia tenuispora Jülich 1972

 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Baeospora myriadophylla (Peck) Singer 1938

 

Balsamia polysperma Vittad. 1831

 

Balsamia vulgaris Vittad. 1831

 

Bertia moriformis (Tode) De Not. 1844

 

Bionectria ralfsii (Berk. & Broome) Schroers & Samuels 2001

 

Biscogniauxia marginata (Fr.) Pouzar 1979

 

Biscogniauxia mediterranea (De Not.) Kuntze 1891

 

Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze 1891

 

Bisporella pallescens (Pers.) S.E. Carp. & Korf 1974

 

Bisporella subpallida (Rehm) Dennis 1978

 

Bisporella sulfurina (Quél.) S.E. Carp. 1974

 

Botryobasidium conspersum J. Erikss. 1958

 

Botryosphaeria quercuum (Schwein.) Sacc. 1882

 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Bulgaria inquinans (Pers.) Fr. 1822

Crna bugarka 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

Naborana kožica 

Byssonectria tetraspora (Fuckel) Korf 1971

 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera glossoides (Pers.) Fr. 1827

 

Camarops polysperma (Mont.) J.H. Mill. 1930

 

Camarops tubulina (Alb. & Schwein.) Shear (1938)

 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceriporiopsis resinascens (Romell) Domański 1963

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Obojena poličica 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

Purpurna poličica 

Ciboria coryli (Schellenb.) N.F. Buchw. 1943

 

Cistella acuum (Alb. & Schwein.) Svrcek 1959

 

Colpoma quercinum (Pers.) Wallr. 1833

 

Coniochaeta velutina (Fuckel) Cooke 1887

 

Coniophora olivacea (Fr.) P. Karst. 1879

 

Conocybe intrusa (Peck) Singer 1950

 

Contumyces brunneolilacinus (Contu, Bon & Curreli) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Coprinopsis kimurae (Hongo & Aoki) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coriolopsis gallica (Fr.) Ryvarden 1973

Mekana rupičavka 

Corticium roseum Pers. 1794

 

Cortinarius holophaeus J.E. Lange 1935

 

Craterocolla cerasi (Schumach.) Bref. 1888

 

Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. 1877

 

Crepidotus epibryus (Fr.) Quél. 1888

 

Crepidotus luteolus Sacc. 1887

Žućkasta školjkarica 

Crepidotus subepibryus Pilát 1949

 

Crepidotus subverrucisporus Pilát 1949

 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Crustoderma corneum (Bourdot & Galzin) Nakasone 1984

 

Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich 1978

 

Cryptodiscus rhopaloides Sacc. 1881

 

Cryptosporella corylina (Tul. & C. Tul.) L.C. Mejía & Castl. 2008

 

Cucurbitaria berberidis (Pers.) Gray 1821

 

Cucurbitaria laburni (Pers.) De Not. 1862

 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cylindrobasidium laeve (Pers.) Chamuris 1984

 

Cyphellopsis anomala (Pers.) Donk 1931

 

Cystostereum murrayi (Berk. & M.A. Curtis) Pouzar 1959

 

Cytidia salicina (Fr.) Burt 1924

 

Dacrymyces capitatus Schwein. 1832

 

Dacrymyces chrysospermus Berk. & M.A. Curtis 1873

Zlatna drhtalica 

Dacrymyces minor Peck 1878

 

Dacrymyces minutus (L.S. Olive) McNabb 1973

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Četinarska drhalica 

Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto 1968

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Dedalova lavirintica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Crvenkasta lavirintica 

Daedaleopsis nipponica Imazeki 1943

 

Daedaleopsis nitida (Durieu & Mont.) Zmitr. & V. Malysheva 2013

 

Daedaleopsis pergamenea (Berk. & Broome) Ryvarden 1984

 

Daedaleopsis septentrionalis (P. Karst.) Niemelä 1982

Severnjačka lavirintica 

Daedaleopsis sinensis (Lloyd) Y.C. Dai 1996

 

Daedaleopsis tricolor (Bull.) Bondartsev & Singer 1941

Trobojna lavirintica 

Daldinia childiae J.D. Rogers & Y.M. Ju 1999

 

Daldinia petriniae Y.M. Ju, J.D. Rogers & F. San Martín 1997

 

Daldinia vernicosa (Schwein.) Ces. & De Not. 1863

Jovina kvržica 

Dasyscyphella nivea (R. Hedw.) Raitv. 1970

 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

 

Dendrothele alliacea (Quél.) P.A. Lemke 1965

 

Deviodontia pilaecystidiata (S. Lundell) Hjortstam & Ryvarden 2009

 

Dialonectria episphaeria (Tode) Cooke 1884

 

Diaporthe alnea Fuckel 1870

 

Diaporthe decedens (Fr.) Fuckel 1871

 

Diaporthe pustulata (Desm.) Sacc. 1882

 

Diatrype bullata (Hoffm.) Fr. 1849

 

Diatrype decorticata (Pers.) Rappaz 1987

 

Diatrype disciformis (Hoffm.) Fr. 1849

Lišćarska krastica 

Diatrype stigma (Hoffm.) Fr. 1849

Crna krastica 

Diatrypella favacea (Fr.) Ces. & De Not. 1863

 

Diatrypella pulvinata Nitschke 1867

 

Diatrypella quercina (Pers.) Cooke 1866

 

Dichomitus campestris (Quél.) Domanski & Orlicz 1966

 

Dichostereum granulosum (Pers.) Boidin & Lanq. 1977

 

Dothidella ulmi (C.-J. Duval) G. Winter 1886

 

Durandiella gallica M. Morelet 1971

 

Durella macrospora Fuckel 1870

 

Eichleriella deglubens (Berk. & Broome) Lloyd 1913

 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Jelenski tartuf 

Elaphomyces morettii Vittad. 1831

 

Elaphomyces persoonii Vittad. 1831

 

Encoelia fimbriata Spooner & Trigaux 1985

 

Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1871

 

Encoelia tiliacea (Fr.) P. Karst. 1871

 

Entoloma hiemale (Lazzari & P. Blanco) Cetto 1984

 

Erythricium laetum (P. Karst.) J. Erikss. & Hjortstam 1970

 

Eutypa flavovirens (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypa scabrosa (Bull.) Auersw. 1868

 

Eutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypella alnifraga (Wahlenb.) Sacc. 1882

 

Eutypella quaternata (Pers.) Rappaz 1987

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia nigricans (With.) P. Roberts 2009

 

Exidia pithya (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Exidia recisa (Ditmar) Fr. 1822

 

Exidia saccharina Fr. 1822

Slatka sjajnica 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Exidia villosa Neuh. 1935

 

Exidiopsis calcea (Pers.) K. Wells 1962

 

Exidiopsis effusa Bref. 1888

 

Flammulina elastica (Lasch) Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina populicola Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Flammulina velutipes var. lactea (Quél.) Bas 1983

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia punctata (Pilát) Murrill 1947

Izbušena drvenka 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Velika drvenka 

Fomitopsis cajanderi (P. Karst.) Kotl. & Pouzar 1957

 

Fomitopsis cytisina (Berk.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

Rozikasti trud 

Fuscoporia ferrea (Pers.) G. Cunn. 1948

Crvenkasta drvenka 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

 

Fuscoporia torulosa (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Galerina graminea (Velen.) Kühner 1935

 

Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1969

Evropska sjajnica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma pfeifferi Bres. 1889

 

Ganoderma resinaceum Boud. 1890

Blistava sjajnica 

Ganoderma tsugae Murrill 1902

 

Ganoderma valesiacum Boud. 1895

 

Gastrosporium simplex Mattir. 1903

 

Gelatoporia dichroa (Fr.) Ginns 2014

 

Gloeocystidiellum leucoxanthum (Bres.) Boidin 1951

 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Retkolisna tračica 

Gloeophyllum carbonarium (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden 1984

 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Anisna tračica 

Gloeophyllum protractum (Fr.) Imazeki 1943

 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Smeđa tračica 

Gloeophyllum trabeum (Pers.) Murrill 1908

Narandžasta tračica 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

 

Gloniopsis praelonga (Schwein.) Underw. & Earle 1897

 

Glyphium elatum (Grev.) H. Zogg 1962

 

Guepiniopsis estonica (Raitv.) M. Dueñas 2005

 

Gymnopus dryophilus var. lanipes (Malençon & Bertault) A. Ortega, Antonín & Esteve-Rav. 2003

 

Haasiella venustissima (Fr.) Kotl. & Pouzar 1966

 

Hamatocanthoscypha laricionis (Velen.) Svrček 1977

 

Hebeloma alboerumpens Vila, Beker & U. Eberh. 2013

 

Hebeloma sarcophyllum (Peck) Saccardo 1887

 

Helicobasidium purpureum (Tul.) Pat. 1885

 

Hemimycena nitriolens (Valla) Antonín & Noordel. 2004

 

Hemimycena tortuosa (P.D. Orton) Redhead 1980

 

Hemitrichia aurea H. Neubert & Nann.-Bremek. 1976

 

Herpotrichia macrotricha (Berk. & Broome) Sacc. 1883

 

Heterobasidion abietinum Niemelä & Korhonen 1998

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Heterobasidion araucariae P.K. Buchanan 1988

 

Heterobasidion irregulare Garbel. & Otrosina 2010

 

Heterobasidion parviporum Niemelä & Korhonen 1998

 

Hohenbuehelia repanda Huijsman 1961

 

Hydnangium carneum Wallr. 1839

 

Hymenochaete cinnamomea (Pers.) Bres. 1897

 

Hymenochaete cruenta (Pers.) Donk 1959

Mogetova prilepnica 

Hymenochaete fuliginosa (Pers.) Lév. 1846

 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Riđa prilepnica 

Hymenogaster luteus Vittad. 1831

 

Hymenogaster vulgaris Tul. & C. Tul. 1846

 

Hymenoscyphus monticola (Berk.) Baral 2005

 

Hyphoderma capitatum J. Erikss. & Å. Strid 1975

 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia breviseta (P. Karst.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia efibulata J. Erikss. & Hjortstam 1969

 

Hyphodontia nespori (Bres.) J. Erikss. & Hjortstam 1976

 

Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hypochnicium sphaerosporum (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Hypocreopsis lichenoides (Tode) Seaver 1910

 

Hypomyces hyalinus (Schwein.) Tul. & C. Tul. 1860

 

Hypoxylon cercidicola (Berk. & M.A. Curtis ex Peck) Y.M. Ju & J.D. Rogers 1996

 

Hypoxylon ferrugineum G.H. Otth 1869

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Hypoxylon fraxinophilum Pouzar 1972

 

Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon howeanum Peck 1871

 

Hypoxylon rubiginosum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon rutilum Tul. & C. Tul. 1863

 

Hypoxylon vogesiacum (Pers.) Sacc. 1882

 

Hysterium angustatum Alb. & Schwein. 1805

 

Hysterium pulicare Pers. 1794

 

Hysterographium fraxini (Pers.) De Not. 1847

 

Inonotus cuticularis (Bull.) P. Karst. 1879

 

Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.) Pilát 1942

Brezina suznica 

Inonotus tamaricis (Pat.) Maire 1938

 

Iodophanus carneus (Pers.) Korf 1967

 

Ionomidotis fulvotingens (Berk. & M.A. Curtis) E.K. Cash 1939

 

Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828

 

Irpicodon pendulus (Alb. & Schwein.) Pouzar 1966

 

Junghuhnia luteoalba (P. Karst.) Ryvarden 1972

 

Karschia lignyota (Fr.) Sacc. 1889

 

Karstenia lonicerae (Velen.) Sherwood 1977

 

Kotlabaea deformis (P. Karst.) Svrček 1969

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

Želatinozna kvržičica 

Lachnellula subtilissima (Cooke) Dennis 1962

Ljupka čašica 

Lachnum apalum (Berk. & Broome) Nannf. 1936

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lamprospora crouanii (Cooke) Seaver 1914

 

Lamprospora polytrichi (Schumach.) Le Gal 1940

 

Lasiobolus papillatus (Pers.) Sacc. 1884

 

Lasiosphaeria glabrata (Fr.) Munk 1957

 

Lasiosphaeria ovina (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Lasiosphaeris hirsuta (Fr.) A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Laxitextum bicolor (Pers.) Lentz 1956

 

Lentinellus vulpinus (Sowerby) Kühner & Maire 1934

 

Lenzites warnieri Durieu & Mont. 1860

Varnierova lističavka 

Leptosporomyces septentrionalis (J. Erikss.) Krieglst. 1991

 

Leucocoprinus birnbaumii (Corda) Singer 1962

 

Leucocoprinus cepistipes (Sowerby) Pat. 1889

 

Leucocoprinus cepistipes f. macrosporus Migl. 1986

 

Leucocoprinus lanzonii Bon, Migl. & Brunori 1989

 

Leucogyrophana romellii Ginns 1978

 

Lophiostoma fuckelii Sacc. 1878

 

Lophium barbarum Fr. 1819

 

Lophium mytilinum (Pers.) Fr. 1818

 

Marasmiellus margaritifer (Maire) Singer 1950

 

Marasmius corbariensis (Roum.) Singer 1951

 

Marasmius epiphylloides (Rea) Sacc. & Trotter 1925

 

Marasmius hudsonii (Pers.) Fr. 1838

 

Melanoleuca decembris Métrod ex Bon 1986

 

Melanomma pulvis-pyrius (Pers.) Fuckel 1870

 

Melogramma spiniferum (Wallr.) De Not. 1863

 

Meottomyces dissimulans (Berk. & Broome) Vizzini 2008

 

Merismodes fasciculata (Schwein.) Donk 1951

 

Merulicium fusisporum (Romell) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Microstoma protractum (Fr.) Kanouse 1948

 

Mollisia amenticola (Sacc.) Rehm 1891

 

Mollisia cinerea (Batsch) P. Karst. 1871

 

Mollisia discolor (Mont. & Fr.) W. Phillips 1887

 

Mollisia ligni (Desm.) P. Karst. 1871

 

Mollisia melaleuca (Fr.) Sacc. 1889

 

Monascus purpureus Went 1895

 

Mucronella calva (Alb. & Schwein.) Fr. 1874

 

Mycena alba (Bres.) Kühner 1938

 

Mycena cupressina Antonín & Maas Geest. 1998

 

Mycena hiemalis (Osbeck) Quél. 1872

 

Mycena juniperina Aronsen 1996

 

Mycena meliigena (Berk. & Cooke) Sacc. 1887

 

Mycena mirata (Peck) Sacc. 1887

 

Mycena polyadelpha (Lasch) Kühner 1938

 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

 

Nectria cinnabarina (Tode) Fr. 1849

Crvena bubuljica 

Nectria cosmariospora Ces. & De Not. 1863

 

Nectria magnusiana Rehm 1878

 

Nectria purtonii (Grev.) Berk. 1860

 

Nemania carbonacea Pouzar 1985

 

Nemania confluens (Tode) Læssøe & Spooner 1994

 

Nemania serpens (Pers.) Gray 1821

 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Četinarska žilavka 

Neonectria ditissima (Tul. & C. Tul.) Samuels & Rossman 2006

 

Neonectria galligena (Bres.) Rossman & Samuels 1999

Narandžasta bubuljica 

Neonectria punicea (J.C. Schmidt) Castl. & Rossman 2006

 

Nodulosphaeria cirsii (P. Karst.) L. Holm 1957

 

Ocellaria quercicola (Hazsl.) Sacc. 1889

 

Odonticium septocystidia (Burt) Zmitr. & Spirin 2006

 

Ombrophila rivulorum Velen. 1934

 

Omphalina galericolor var. galericolor (Romagn.) M.M. Moser 1975

 

Onnia tomentosa (Fr.) P. Karst. 1889

 

Orbilia coccinella (Sommerf.) Fr. 1849

 

Orbilia leucostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Oxyporus philadelphi (Parmasto) Ryvarden 1972

 

Oxyporus populinus (Schumach.) Donk 1933

Topolova kopitarka 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Panellus ringens (Fr.) Romagn. 1945

 

Paraleptosphaeria praetermissa (P. Karst.) Gruyter, Aveskamp & Verkley 2012

 

Parorbiliopsis extumescens (P. Karst.) Spooner & Dennis 1986

 

Patellariopsis atrovinosa (A. Bloxam ex Curr.) Dennis 1974

 

Peniophora cinerea (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora erikssonii Boidin 1957

 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

 

Peniophora laeta (Fr.) Donk 1957

 

Peniophora lilacea Bourdot & Galzin 1913

 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

 

Peniophora lycii (Pers.) Höhn. & Litsch. 1907

 

Peniophora nuda (Fr.) Bres. 1897

 

Peniophora piceae (Pers.) J. Erikss. 1950

 

Peniophora pini (Schleich.) Boidin 1956

 

Peniophora polygonia (Pers.) Bourdot & Galzin 1928

 

Peniophora pseudopini Weresub & I.A.S. Gibson 1960

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora rufomarginata (Pers.) Bourdot & Galzin 1912

 

Peniophora violaceolivida (Sommerf.) Massee 1890

 

Perenniporia fraxinea (Bull.) Ryvarden 1978

 

Perenniporia medulla-panis (Jacq.) Donk 1967

 

Perenniporia ochroleuca (Berk.) Ryvarden 1972

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peroneutypa scoparia (Schwein.) Carmarán & A.I. Romero 2006

 

Peziza boltonii Quél. 1878

 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Zidna zdeličarka 

Peziza polaripapulata (J. Moravec) K. Hansen 1998

 

Peziza pseudoammophila Bon & Donadini 1978

 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

 

Phanerochaete deflectens (P. Karst.) Hjortstam 1987

 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium ferrugineofuscum (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinus betulinus (Murrill) Parmasto 2007

 

Phellinus chrysoloma (Fr.) Donk 1971

 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

 

Phellinus contiguus (Pers.) Pat. 1928

Natečena drvenka 

Phellinus erectus A. David, Dequatre & Fiasson 1982

 

Phellinus gilvus (Schwein.) Pat. 1900

 

Phellinus hartigii (Allesch. & Schnabl) Pat. 1903

Jelina drvenka 

Phellinus hippophaeicola H. Jahn 1976

 

Phellinus igniarius (L.) Quél. 1886

Vrbina drvenka 

Phellinus juniperinus Bernicchia & S. Curreli 1990

 

Phellinus laevigatus (Fr.) Bourdot & Galzin 1928

 

Phellinus lundellii Niemelä 1972

 

Phellinus pilatii Cerny 1968

 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćna drvenka 

Phellinus populicola Niemelä 1975

Topolina drvenka 

Phellinus rhamni (Bondartseva) H. Jahn 1967

 

Phellinus rimosus (Berk.) Pilát 1940

 

Phellinus rosmarini Bernicchia 1990

 

Phellinus tremulae (Bondartsev) Bondartsev & P.N. Borisov 1953

Jasikina drvenka 

Phellinus viticola (Schwein.) Donk 1966

 

Phellinus vorax (Harkn.) Cerný 1985

 

Phlebia cremeo-ochracea (Bourdot & Galzin) Parmasto 1967

 

Phlebia lilascens (Bourdot) J. Erikss. & Hjortstam 1981

 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

 

Pholiota nameko (T. Itô) S. Ito & S. Imai 1933

 

Phomopsis velata (Sacc.) Traverso 1906

 

Phragmotrichum chailletii Kunze 1823

 

Phylloporia ribis (Schumach.) Ryvarden 1978

 

Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer 1936

Školjkasta lističarica 

Piptoporus quercinus (Schrad.) P. Karst. 1881

Hrastov jezik 

Pithya cupressi (Batsch) Fuckel 1870

 

Pithya vulgaris Fuckel 1870

 

Pleonectria sinopica (Fr.) Hirooka, Rossman & P. Chaverri 2012

 

Pleurotellus chioneus (Pers.) Kühner 1926

 

Pleurotus citrinopileatus Singer 1943

Limunska bukovača 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Plicaria carbonaria Fuckel 1870

 

Plicaria endocarpoides (Berk.) Rifai 1968

 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Žilasta lističavka 

Polydesmia pruinosa (Gerd. ex Berk. & Broome) Boud. 1907

 

Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818

Zimska rupičavka 

Polyporus varius (Pers.) Fr. 1821

Promenljiva rupičavka 

Porodaedalea pini (Brot.) Murrill 1905

 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

 

Propolis farinosa (Pers.) Fr. 1849

 

Prosthecium platanoidis (Pers.) M.E. Barr 1978

 

Protocrea farinosa (Berk. & Broome) Petch 1937

 

Protodontia piceicola (Kühner ex Bourdot) G.W. Martin 1952

 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

 

Psilachnum chrysostigmum (Fr.) Raitv. 1970

 

Pulvinula cinnabarina (Fuckel) Boud. 1907

 

Pyronema domesticum (Sowerby) Sacc. 1889

 

Radulodon aneirinus (Sommerf.) Spirin 2001

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

Naježena rupičavka 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

 

Resupinatus conspersus (Pers.) Thorn, Moncalvo & Redhead 2006

 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhytisma salicinum (Pers.) Fr. 1823

 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

 

Ruzenia spermoides (Hoffm.) O. Hilber ex A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Saccothecium sepincola (Fr.) Fr. 1849

 

Sarcoscypha austriaca (O. Beck ex Sacc.) Boud. 1907

 

Sarcoscypha jurana (Boud.) Baral 1984

 

Sarea resinae (Fr.) Kuntze 1898

 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

Topolino uvo 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Schizophyllum fasciatum Pat. 1887

 

Schizophyllum murrayi Massee 1892

 

Schizophyllum radiatum Fr. 1855

 

Schizophyllum variabile Sorokīn

 

Schizopora carneolutea (Rodway & Cleland) Kotl. & Pouzar 1979

 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

 

Schizothecium conicum (Fuckel) N. Lundq. 1972

 

Scutellinia trechispora (Berk. & Broome) Lambotte 1887

 

Scytinostroma odoratum (Fr.) Donk 1956

 

Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1956

 

Sebacina grisea (Pers.) Bres. 1908

 

Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885

 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Razorna suznica 

Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. 1948

 

Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk 1956

 

Sistotrema raduloides (P. Karst.) Donk 1956

 

Sistotrema sernanderi (Litsch.) Donk 1956

 

Sistotremastrum niveocremeum (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Stamnaria americana Massee & Morgan 1902

 

Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

 

Stereum gausapatum (Fr.) Fr. 1874

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum insignitum Quél. 1889

Obeležena poličica 

Stereum ochraceoflavum (Schwein.) Sacc. 1888

 

Stereum ostrea (Blume & T. Nees) Fr. 1838

 

Stereum rameale (Schwein.) Burt 1920

Srasla poličica 

Stereum reflexulum Lloyd 1936

 

Stereum rugosum Pers. 1794

Rđasta poličica 

Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. 1838

Crvenkasta pločica 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

Zelenkasta poličica 

Stictis radiata (L.) Pers. 1800

 

Stropharia ochrocyanea Bon 1972

 

Stypella vermiformis (Berk. & Broome) D.A. Reid 1974

 

Suillus mediterraneensis (Jacquet. & J. Blum) Redeuilh 1992

 

Tectella patellaris (Fr.) Murrill 1915

 

Tephrocybe anthracophila (Lasch) P.D. Orton 1969

 

Tephrocybe platypus (Kühner) M.M. Moser 1967

 

Terana coerulea (Lam.) Kuntze 1891

 

Terfezia claveryi Chatin 1892

 

Thyronectria balsamea (Cooke & Peck) Seeler 1940

 

Tomentella fibrosa (Berk. & M.A. Curtis) Kõljalg 1996

Vunasta metlica 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Siva raznocevka 

Trametes ljubarskyi Pilát 1937

 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

 

Trechispora mollusca (Pers.) Liberta 1974

 

Tremella encephala Willd. 1785

Kvrgasta želatinka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Kovrdžava želatinka 

Tremella fuciformis Berk. 1856

 

Tremella globispora D.A. Reid 1970

 

Tremella lloydiae-candidae Wojewoda 1981

 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Tremella mycophaga G.W. Martin 1940

 

Tremella simplex H.S. Jacks. & G.W. Martin 1940

 

Tremella spicata Bourdot & Galzin 1924

 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelina dvobojnica 

Trichaptum fuscoviolaceum (Ehrenb.) Ryvarden 1972

Listopadna dvobojnica 

Tuber aestivum Vittad. 1831

Letnji tartuf 

Tuber brumale Vittad. 1831

Zimski tartuf 

Tuber fulgens Quél. 1880

 

Tuber melanosporum Vittad. 1831

Crni tartuf 

Tubulicrinis angustus (D.P. Rogers & Weresub) Donk 1956

 

Tubulicrinis borealis J. Erikss. 1958

 

Tubulicrinis thermometrus (G. Cunn.) M.P. Christ. 1960

 

Tulasnella violea (Quél.) Bourdot & Galzin 1909

 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska uzdignuta puharica 

Tulostoma fimbriatum Fr. 1829

Uzdignuta puharica 

Typhula setipes (Grev.) Berthier 1976

 

Valsa salicina (Pers.) Fr. 1849

 

Velutarina rufo-olivacea (Alb. & Schwein.) Korf 1971

 

Veluticeps abietina (Pers.) Hjortstam & Tellería 1990

 

Veluticeps ambigua (Peck) Hjortstam & Tellería 1990

 

Veluticeps pimeriensis (Gilb.) Hjortstam & Tellería 1990

 

Vuilleminia comedens (Nees) Maire 1902

 

Vuilleminia macrospora (Bres.) Hjortstam 1987

 

Vuilleminia megalospora Bres. 1926

 

Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers 1996

 

Xylaria cupressoides Bertault 1984

 

Xylaria digitata (L.) Grev. 1825

Mali prstići 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dugački prstići 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Đavolji prstići 

Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin 1958

 

Xylobolus subpileatus (Berk. & M.A. Curtis) Boidin 1958

 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje