Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O stranici Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravljena zaporka?
Sa slikama Sa opisom Hrvatske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Popis gljiva

Trenutačno rastuće gljive (3306)

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Dvogodišnji rupičar 

Acrospermum compressum Tode 1790

 

Adelphella babingtonii (Sacc.) Pfister, Matočec & I. Kušan 2009

 

Agaricus abruptibulbus Peck 1905

Gomoljasta šumarica 

Agaricus annae Pilát 1951

 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Ovčarska pečurka 

Agaricus augustus Fr. 1838

Golema pečurka 

Agaricus benesii (Pilát) Pilát 1951

Benesijeva pečurka 

Agaricus bernardii Quél. 1878

Bernardova pečurka 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Plemenita pečurka - bijela 

Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. 1887

Dvoprstena pečurka 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohuseva pečurka 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Korjenasta pečurka 

Agaricus campestris L. 1753

Poljska pečurka 

Agaricus cappellianus Hlaváček 1987

Resasta pečurka 

Agaricus chionodermus Pilát 1951

 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Ukrašena pečurka 

Agaricus cupreobrunneus (Jul. Schäff. & Steer) Pilát 1951

Bakrenosmeđa pečurka 

Agaricus dulcidulus Schulzer 1874

Schulzerova pečurka 

Agaricus essettei Bon 1983

Gomoljasta šumarica 

Agaricus excellens (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Ugledna pečurka 

Agaricus fissuratus (F. H. Møller) F. H. Møller 1952

Raspucana pečurka 

Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951

 

Agaricus impudicus (Rea) Pilát 1951

Ljuskava pečurka 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langeova pečurka 

Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Hlaváček 1949

 

Agaricus litoralis (Wakef. & A. Pearson) Pilát 1952

Debela pečurka 

Agaricus luteomaculatus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus macrocarpus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Velika pečurka 

Agaricus macrosporoides Bohus 1974

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Šarena pečurka 

Agaricus osecanus Pilát 1951

Snježna pečurka 

Agaricus pampeanus Speg. 1880

 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Smeđoljuskava pečurka 

Agaricus pilatianus (Bohus) Bohus 1974

Pilatova pečurka 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Grimizna pečurka 

Agaricus pseudopratensis var. niveus Bohus 1980

 

Agaricus semotus Fr. 1863

Usamljena pečurka 

Agaricus subfloccosus (J.E. Lange) Hlaváček 1951

 

Agaricus subperonatus (J.E. Lange) Singer 1951

Čarapasta pečurka 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Mala šumarica 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Šumska pečurka 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Kračunasta pečurka 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovna pečurka 

Agaricus xanthodermus var. griseus (A. Pearson) Bon & Cappelli 1983

Siva pečurka 

Agaricus xanthodermus var. lepiotoides Maire 1910

Štitasta pečurka 

Agaricus xanthodermus var. meleagrioides (A. Pearson) Bon & Cappelli 1983

Šarena pečurka 

Agrocybe arvalis (Fr.) Singer 1936

 

Agrocybe dura (Bolton) Singer 1936

Tvrda livadarka 

Agrocybe elatella (P. Karst.) Vesterh. 1989

 

Agrocybe firma (Peck) Singer 1940

 

Agrocybe ombrophila (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

Kišovita livadarka 

Agrocybe pediades (Fr.) Fayod 1889

Polukuglasta livadarka 

Agrocybe rivulosa Nauta 2003

 

Agrocybe smithii Watling & H.E. Bigelow 1983

 

Agrocybe splendida Clémençon 1977

 

Agrocybe vervacti (Fr.) Singer 1936

 

Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar 1957

Žemljasta rupičarka 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Grebenasta rupičarka 

Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Ovčja rupičarka 

Albatrellus subrubescens (Murrill) Pouzar 1972

Slična rupičarka 

Albotricha acutipila (P. Karst.) Raitv. 1970

 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Narančastocrvena zdjeličarka 

Aleuria splendens (Quél.) J. Breitenb. & F. Kränzl. ex Bon & Courtec. 1987

 

Aleurodiscus amorphus Rabenh. 1888

 

Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. 1894

 

Alloclavaria purpurea (Fr.) Dentinger & D.J. McLaughlin 2007

 

Alnicola paludosa (Peck) Singer 1978

 

Alnicola submelinoides Kühner 1926

 

Alutaceodontia alutacea (Fr.) Hjortstam & Ryvarden 2002

 

Amanita abietum E.-J. Gilbert 1929

 

Amanita argentea Huijsman 1959

Srebrna preslica 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Dvobojna preslica 

Amanita betulae Neville & Poumarat 2009

 

Amanita brunnescens G.F. Atk. 1918

 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Carska blagva 

Amanita caesarea f. alba (Gillet 1874) Gilbert 1918

 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Tigrasta preslica 

Amanita cinereopannosa Bas 1969

 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita citrina var. alba (Gillet) Rea 1922

Žućkasta pupavka, bijeli varijetet 

Amanita contui Bon & Courtec. 1989

Žuta preslica 

Amanita coryli Neville & Poumarat 2009

 

Amanita cothurnata G.F. Atk. 1908

 

Amanita crocea (Quél.) Singer 1951

Šafranasta preslica 

Amanita curtipes E.-J. Gilbert 1941

 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Ježasta muhara 

Amanita eliae Quél. 1872

Elijeva muhara 

Amanita excelsa (Fr.) Bertill. 1866

Visoka siva muhara 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

Prava tigrica 

Amanita flavorubescens G. F. Atk. 1902

 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Hrapava muhara 

Amanita friabilis (P. Karst.) Bas 1974

 

Amanita fulva Fr. 1815

Crvenosmeđa preslica 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svjetložuta muhara 

Amanita hemibapha (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Amanita lepiotoides Barla 1886

Kišobranasta muhara 

Amanita lepiotoides f. subcylindrospora Neville & Poumarat 2004

 

Amanita lividopallescens (Secr. ex Boud.) Kühner & Romagn. 1953

Blijeda preslica 

Amanita malleata (Piane ex Bon) Contu 1986

 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Muhara 

Amanita muscaria var. aureola Kalchbr. 1873

Ogoljela muhara 

Amanita muscaria var. formosa (Pers.) Bertill. 1866

Žutonarančasta muhara 

Amanita nivalis Grev. 1821

 

Amanita ovoidea (Bull.) Link 1833

Jajasta muhara 

Amanita pachyvolvata (Bon) Krieglst. 1984

Debeloovojna preslica 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterina muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita phalloides var. alba Costantin & L.M. Dufour 1895

Zelena pupavka 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Grimizna muhara 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

 

Amanita rubescens f. alba (Coker ) Sartory & L. Maire 1922

 

Amanita rubescens Pers. 1797

Biserna muhara 

Amanita spadicea Pers. 1797

 

Amanita spreta (Peck) Sacc. 1887

 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

Usamljena muhara 

Amanita subnudipes (Romagn.) Tulloss 2000

 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Tmurna preslica 

Amanita vaginata f. alba (Sacc.) Romagn. 1992

Bijela preslica 

Amanita verna (Bull.) Lam. 1783

Bijela pupavka 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vittadinijeva muhara 

Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Amphiporthe leiphaemia (Fr.) Butin 1980

 

Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Kijačasta grlašica 

Amylocorticiellum molle (Fr.) Spirin & Zmitr. 2002

 

Amylocystis lapponicus (Romell) Bondartsev & Singer 1944

 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

 

Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin 1958

 

Amylostereum laevigatum (Fr.) Boidin 1958

 

Amyloxenasma allantosporum (Oberw.) Hjortstam & Ryvarden 2005

 

Amyloxenasma grisellum (Bourdot) Hjortstam & Ryvarden 2005

 

Annulohypoxylon cohaerens (Pers.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Anthostoma decipiens (DC.) Nitschke 1867

 

Anthracobia macrocystis (Cooke) Boud. 1907

Velemjehurasta tanjurica 

Anthracobia maurilabra (Cooke) Boud. 1907

Crnorubna tanjurica 

Anthracobia melaloma (Alb. & Schwein.) Arnould 1893

 

Antrodia citrina Bernicchia & Ryvarden 2005

 

Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia plicata Niemelä 1978

 

Antrodia pulvinascens (Pilát) Niemelä 1985

 

Antrodia serialis (Fr.) Donk 1966

 

Antrodia sitchensis (D.V. Baxter) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Antrodia variiformis (Peck) Donk 1966

 

Antrodia xantha (Fr.) Ryvarden 1973

 

Antrodiella faginea Vampola & Pouzar 1996

 

Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Antrodiella fragrans (A. David & Tortic) A. David & Tortic 1986

Mirisna raznocijevka 

Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982

 

Antrodiella parasitica Vampola 1991

 

Antrodiella romellii (Donk) Niemelä 1982

 

Antrodiella semisupina (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden 1980

 

Aphroditeola olida (Quél.) Redhead & Manfr. Binder 2013

 

Arachnion album Schwein. 1822

 

Arachnopeziza aurata Fuckel 1870

 

Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel 1870

 

Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982

Sjevernjačka puza 

Armillaria bulbosa (Barla) Kile & Watling 1983

Gomoljasta puza 

Armillaria cepistipes Velen. 1920

Koprenasta puza 

Armillaria ectypa (Fr.) Lamoure 1965

 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Gomoljasta puza 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Medena puza 

Armillaria nigropunctata Herink 1973

 

Armillaria socialis (DC.) Fayod 1889

 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Čupava grmača 

Arrhenia acerosa (Fr.) Kühner 1980

 

Arrhenia auriscalpium (Fr.) Fr. 1849

 

Arrhenia epichysium (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia obatra (J. Favre) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia onisca (Fr.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia spathulata (Fr.) Redhead 1984

 

Arrhenia sphagnicola (Berk.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Zdjeličasta capica 

Ascobolus carbonarius P. Karst. 1871

 

Ascobolus stercorarius (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Ascocorticium anomalum (Ellis & Harkn.) J. Schröt. 1894

 

Ascotremella faginea (Peck) Seaver 1930

 

Aspergillus niger var. niger Tiegh. 1867

 

Aspidella solitaria (Bull.) E.-J. Gilbert 1941

 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Obična dvotrusnica 

Asterophora parasitica (Bull. ex Pers.) Singer 1951

Nametnička dvotrusnica 

Asterostroma cervicolor (Berk. & M.A. Curtis) Massee 1889

 

Asterostroma laxum Bres. 1920

 

Asterostroma medium Bres. 1920

 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vodomjerna zvjezdača 

Athelia acrospora Jülich 1972

 

Athelia arachnoidea (Berk.) Jülich 1972

 

Athelia bombacina (Link) Pers. 1822

 

Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. 1958

 

Athelia epiphylla Pers. 1822

 

Athelia nivea Jülich 1972

 

Athelia ovata Jülich 1972

 

Athelia pyriformis (M.P. Christ.) Jülich 1972

 

Athelia salicum Pers. 1822

 

Athelia tenuispora Jülich 1972

 

Athelidium aurantiacum (M.P. Christ.) Oberw. 1966

 

Athelopsis lacerata (Litsch.) J. Erikss. & Ryvarden 1973

 

Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry 2012

 

Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin, B.A. Perry 2012

Žutobijela šljemovka 

Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden 1978

 

Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar 1957

Plemeniti sluzavac 

Aureoboletus moravicus (Vacek) Klofac 2010

Vretenasti baršunovac 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

Judino uho 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Naborano uho 

Auriporia aurea (Peck) Ryvarden 1973

 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Obična žličarka 

Baeospora myosura (Fr.) Singer 1938

Mišji repak 

Balsamia polysperma Vittad. 1831

 

Bankera fuligineoalba (J.C. Schmidt) Coker & Beers ex Pouzar 1955

 

Bankera violascens (Alb. & Schwein.) Pouzar 1955

 

Basidiodendron caesiocinereum (Höhn. & Litsch.) Luck-Allen 1963

 

Battarrea phalloides (Dicks.) Pers. 1801

 

Belonidium mollissimum (Fuckel) Raitv. 1970

 

Belonidium sulphureum (Fuckel) Raitv. 1970

 

Bertia moriformis (Tode) De Not. 1844

 

Bionectria ralfsii (Berk. & Broome) Schroers & Samuels 2001

 

Biscogniauxia marginata (Fr.) Pouzar 1979

 

Biscogniauxia mediterranea (De Not.) Kuntze 1891

 

Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze 1891

 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

 

Bisporella pallescens (Pers.) S.E. Carp. & Korf 1974

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Nagorjela kopitarka 

Bjerkandera fumosa (Pers.) P. Karst. 1879

Vrbina kopitarka 

Bogbodia uda (Pers.) Redhead 2013

 

Boidinia furfuracea (Bres.) Stalpers & Hjortstam 1982

 

Bolbitius titubans (Bull.) Fr. 1838

Šaroliki smetištar 

Bolbitius titubans var. olivaceus (Gillet) Arnolds 2003

Šaroliki smetištar 

Boletochaete bicolor Singer 1986

 

Boletopsis grisea (Peck) Bondartsev & Singer 1941

 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

Crnobijeli vrganjevac 

Boletus aereus Bull. 1789

Hajdinski vrganj 

Boletus badiorufus R. Heim 1960

 

Boletus caucasicus Singer ex Alessio 1985

Kaukaska kovara 

Boletus edulis Bull. 1782

Crnogorični vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Baršunasti vrganj 

Boletus ferrugineus Schaeff. 1762

Smeđi baršunovac 

Boletus fuscoroseus Smotl. 1912

 

Boletus gabretae Pilát 1968

 

Boletus luridiformis var. discolor (Quél.) Krieglst. 1991

Izblijedjela zelenjača 

Boletus luridus var. rubriceps (Maire) Dermek 1987

Crvenoglava kovara 

Boletus permagnificus Pöder 1981

 

Boletus persoonii Bon 1988

Bijeli vrganj 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus poikilochromus Pöder, Cetto & Zuccher. 1987

Sljemenski vrganj 

Boletus pseudosulphureus Kallenb. 1923

Žuta glatkonoška 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Raspucani vrganj 

Boletus speciosus Frost 1874

Ljupki vrganj 

Boletus splendidus subsp. moseri Singer & Kuthan 1976

Moserov vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Podstavljeni baršunovac 

Boletus thalassinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1989

Sivozelenkasti djed 

Boletus xanthocyaneus (Ramain) Romagn. 1976

 

Bondarzewia berkeleyi (Fr.) Bondartsev & Singer 1941

 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Planinska rupičarka 

Bonomyces sinopicus (Fr.) Vizzini 2014

Međocrvenkasta grlašica 

Botryobasidium candicans J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium conspersum J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium ellipsosporum Hol.-Jech. 1969

 

Botryobasidium laeve (J. Erikss.) Parmasto 1965

 

Botryobasidium medium J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium obtusisporum J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium pruinatum (Bres.) J. Erikss. 1958

 

Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk 1931

 

Botryobasidium vagum (Berk. & M.A. Curtis) D.P. Rogers 1935

 

Botryohypochnus isabellinus (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Botryosphaeria quercuum (Schwein.) Sacc. 1882

 

Bovista aestivalis (Bonord.) Demoulin 1979

 

Bovista furfuracea Pers. 1801

 

Bovista graveolens Schwalb 1893

 

Bovista nigrescens Pers. 1794

Crnkasta jajača 

Bovista paludosa Lev. 1846

Močvarna jajača 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta jajača 

Bovista polymorpha (Vittad.) Kreisel 1964

 

Bovista pusilla (Batsch) Pers. 1801

Sitna puhara 

Brevicellicium olivascens (Bres.) K.H. Larss. & Hjortstam 1978

 

Brunnipila clandestina (Bull.) Baral 1985

 

Bryoglossum gracile (P. Karst.) Redhead 1977

 

Buchwaldoboletus lignicola (Kallenb.) Pilát 1969

 

Buchwaldoboletus sphaerocephalus (Barla) Watling & T.H. Li 2004

 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Šiljastonogi vrganj 

Butyriboletus fechtneri (Velen.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Fehtnerov vrganj 

Butyriboletus pseudoregius (Heinr. Huber) D. Arora & J.L. Frank 2014

 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevski vrganj 

Butyriboletus subappendiculatus (Dermek, Lazebn. & J. Veselský) D. Arora & J.L. Frank 2014

 

Byssocorticium atrovirens (Fr.) Bondartsev & Singer 1944

 

Byssocorticium pulchrum (S. Lundell) M.P. Christ. 1960

 

Byssomerulius albostramineus (Torrend) Hjortstam 1987

 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

 

Byssonectria fusispora (Berk.) Rogerson & Korf 1971

 

Callistosporium pinicola Arnolds 2006

 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Ljeponogi vrganj 

Caloboletus kluzakii (Šutara & Špinar) Vizzini 2014

 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Trbušasti vrganj, gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Rogata rožnatica 

Calocera glossoides (Pers.) Fr. 1827

Vlažan jezik 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rožnatica 

Calocybe naucoria (Murrill) Singer 1962

 

Calvatia cyathiformis (Bosc) Morgan 1890

 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Golema puhara 

Calyptella capula (Holmsk.) Quél. 1888

 

Camarophyllopsis atropuncta (Pers.) Arnolds 1986

 

Camarophyllopsis foetens (W. Phillips) Arnolds 1986

 

Camarophyllopsis schulzeri (Bres.) Herink 1958

 

Camarops microspora (P. Karst.) Shear 1938

 

Camarops polysperma (Mont.) J.H. Mill. 1930

 

Camarops tubulina (Alb. & Schwein.) Shear (1938)

 

Cantharellus amethysteus (Quél.) Sacc. 1887

Ametistna lisičica 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Bjelkasta lisičica 

Cantharellus cinereus (Pers.) Fr. 1821

Pepeljasta lisičica 

Cantharellus ferruginascens P.D. Orton 1969

 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičica 

Cantharellus ianthinoxanthus (Maire) Kühner 1947

Ljubičastožuta lisičica 

Cantharellus melanoxeros Desm. 1830

Crnosuha lisičica 

Cantharellus subalbidus A.H. Sm. & Morse 1947

Bijela lisičica 

Cantharellus subcibarius Corner 1966

Blijeda lisičica 

Cantharellus subpruinosus Eyssart. & Buyck 2000

 

Catathelasma imperiale (Fr.) Singer 1940

Golema dvoprstenka 

Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns 1976

 

Ceraceomyces sublaevis (Bres.) Jülich 1972

 

Ceratiomyxa porioides (Alb. & Schwein.) J. Schröt. 1889

Rogata sluznjača 

Ceriporia excelsa S. Lundell ex Parmasto 1959

 

Ceriporia herinkii Vampola 1996

 

Ceriporia purpurea (Fr.) Donk 1971

 

Ceriporia reticulata (Hoffm.) Domanski 1963

 

Ceriporia viridans (Berk. & Broome) Donk 1933

 

Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Domanski 1963

 

Ceriporiopsis resinascens (Romell) Domański 1963

 

Cerocorticium sulfureoisabellinum (Litsch.) Jülich & Stalpers 1980

 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Jednobojna raznocijevka 

Chaetocalathus craterellus (Durieu & Lév.) Singer 1943

 

Chalciporus hypochryseus (Šutara) Courtec. 1994

 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Papreni sluzavac 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

Pjegava kapljača 

Chamaemyces fracidus var. pseudocastaneus Bon & Boiffard 1974

 

Cheilymenia fimicola (De Not. & Bagl.) Dennis 1978

 

Cheilymenia granulata (Bull.) J. Moravec 1990

 

Cheilymenia oligotricha (P. Karst.) J. Moravec 1990

 

Cheilymenia rubra (Roum.) Boud. 1907

 

Cheilymenia theleboloides (Alb. & Schwein.) Boud. 1907

 

Cheilymenia vitellina (Pers.) Dennis 1960

 

Chlorencoelia versiformis (Pers.) J.R. Dixon 1975

 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorociboria aeruginosa (Oeder) Seaver ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

Zelenkasta zdjeličarka 

Chlorophyllum agaricoides (Czern.) Vellinga 2002

 

Chlorophyllum brunneum (Farl. & Burt) Vellinga 2002

Pilatova sunčanica 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

Kuštrava sunčanica 

Chlorosplenium cenangium (De Not.) Korf 1977

 

Choiromyces meandriformis Vittad. 1831

Vijugava mirisnica 

Choiromyces venosus (Fr.) Th. Fr. 1909

 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

 

Chromosera citrinopallida (A.H. Sm. & Hesler) Vizzini & Ercole 2012

 

Chromosera lilacina (P. Karst.) Vizzini & Ercole 2012

 

Chroogomphus helveticus (Singer) M.M. Moser 1967

Švicarski slinavac 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Borov slinavac 

Chrysomphalina grossula (Pers.) Norvell, Redhead & Ammirati 1994

 

Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich 1982

 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Velika polipovka 

Clathrus ruber P. Micheli ex Pers. 1801

Vještičino srce 

Claussenomyces atrovirens (Pers.) Korf & Abawi 1971

 

Claussenomyces prasinulus (P. Karst.) Korf & Abawi 1971

 

Clavaria acuta Sowerby 1803

 

Clavaria argillacea Fr. 1821

 

Clavaria corbierei Bourdot & Galzin 1928

Corbierijeva kijača 

Clavaria fragilis Holmsk. 1790

Crvolika kijača 

Clavaria fumosa Pers. 1796

Siva kijača 

Clavaria incarnata Weinm. 1836

 

Clavaria rosea Fr. 1821

 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

Zolligerova kijača 

Clavariadelphus americanus (Corner) Methven 1989

 

Clavariadelphus flavoimmaturus R.H. Petersen 1974

Žutosmeđa toljaga 

Clavariadelphus ligula (Schaeff.) Donk 1933

Siva kijačarka 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Velika toljaga 

Clavariadelphus sachalinensis (S. Imai) Corner 1950

 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Odsječena toljaga 

Clavariadelphus xanthocephalus Rahm & Schild 1977

 

Clavicorona taxophila (Thom) Doty 1947

Panjevasta taxophila 

Clavulicium macounii (Burt) J. Erikss. & Boidin ex Parmasto 1968

 

Clavulina amethystina (Bull.) Donk 1933

Ljubičasta capica 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Okrunjena capica 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Hrapava capica 

Clavulinopsis fusiformis (Sowerby) Corner 1950

Vretenasta capica 

Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950

Žumanjčasta capica 

Clavulinopsis laeticolor (Berk. & MA Curtis) RH Petersen 1965

Radosna capica 

Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

Sjevernjačka rupičarka 

Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. 1881

 

Clitocella fallax (Quél.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

Varljiva vitezovka 

Clitocella popinalis (Fr.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

Gizdava vitezovka 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova grlašica 

Clitocybe alnetorum J. Favre 1960

 

Clitocybe aquosoumbrina (Raithelh.) Raithelh. 1972

 

Clitocybe augeana (Mont.) Sacc. 1887

 

Clitocybe brumalis (Fr.) Quél. 1872

 

Clitocybe candida Bres 1881

Bijela debeljača 

Clitocybe catinus (Fr.) Quél. 1872

 

Clitocybe costata Kühner & Romagn. 1954

Rebrasta grlašica 

Clitocybe diosma Einhell. 1973

Slatkomirisna grlašica 

Clitocybe dryadicola (J. Favre) Harmaja 1976

 

Clitocybe foetens Melot 1979

Smrdljiva grlašica 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

Mirisna grlašica 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala martinčica 

Clitocybe gibba var. adstringens Hagara 1990

 

Clitocybe glareosa Röllin & Monthoux 1984

 

Clitocybe gracilipes Lamoure 1972

 

Clitocybe lateritia J. Favre 1955

 

Clitocybe maxima (P. Gaertn., G. Mey. & Scherb.) P. Kumm. 1871

Velika grlašica 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Prosinačka grlašica 

Clitocybe metachroa f. pallida Cetto 1991

 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Mirisna uleknjača 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

Gorka grlašica 

Clitocybe phaeophthalma var. werneri (Malençon) Quadr. 1985

 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Lisnata grlašica 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

Otrovna brašnjača 

Clitocybe squamulosa (Pers.) Fr. 1821

Čehava grlašica 

Clitocybe subspadicea (J.E. Lange) Bon & Chevassut 1973

Česta grlašica 

Clitocybula abundans (Peck) Pevka 1954

Busenasta grlašica 

Clitocybula dryadicola Kühner 1983

 

Clitocybula familia (Peck) Singer 1954

 

Clitocybula lacerata (Scop.) Métrod 1952

Prugasta grlašica 

Clitocybula tilieti (Singer) Singer 1962

 

Clitopilopsis hirneola (Fr.) Kühner 1946

 

Clitopilus caelatus (Fr.) Vila & Contu 2009

 

Clitopilus cystidiatus Hauskn. & Noordel. 1999

 

Clitopilus daamsii Noordel. 1984

 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

Crvilikonoga vitezovka 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

Hobsonijeva brašnjača 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Krhka brašnjača 

Clitopilus scyphoides (Fr.) Singer 1946

Kredasta brašnjača 

Clitopilus scyphoides var. intermedius (Romagn.) Noordel. 1984

 

Collaria elegans (Racib.) Dhillon & Nann.-Bremek. 1977

 

Collybia cirrhata (Schumach.) Quél. 1872

Sićušna plosnatica 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Collybia fissipes Maire 1937

 

Collybia tuberosa (Bull.) P. Kumm. 1857

Gomoljasta plosnatica 

Colpoma crispum (Pers.) Sacc. 1891

 

Colpoma juniperi (P. Karst. ex P. Karst.) Dennis 1958

 

Colpoma quercinum (Pers.) Wallr. 1833

 

Coltricia cinnamomea (Jacq.) Murrill 1904

 

Coltricia perennis (L.) Murrill 1903

Trajna rupičarka 

Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868

 

Coniophora fusispora (Cooke & Ellis) Cooke 1889

 

Coniophora olivacea (Fr.) P. Karst. 1879

 

Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868

 

Connopus acervatus (Fr.) K.W. Hughes 2010

Zadružna plosnatica 

Conocybe aeruginosa Romagn. 1969

 

Conocybe albipes var. albipes Hauskn. 1998

 

Conocybe apala (Fr.) Arnolds 2003

 

Conocybe aurea (Jul. Schäff.) Hongo 1963

 

Conocybe bisporigera (Hauskn. & Krisai) Arnolds 2003

 

Conocybe blattaria (Fr.) Kühner 1935

Okrunjena ljuskavica 

Conocybe brunnea J.E. Lange & Kühner ex Watling 1971

 

Conocybe brunneola Kühner ex Kühner & Watling 1982

 

Conocybe coprophila (Kühner) Kühner 1935

 

Conocybe elegans Watling 1983

Graciozna zvončica 

Conocybe filaris (Fr.) Kühner 1935

Vitka zvončica 

Conocybe fuscimarginata (Murrill) Singer 1969

 

Conocybe huijsmanii Watling 1983

 

Conocybe juniana var. juniana (Velen.) Hauskn. & Svrček 1999

 

Conocybe macrocephala Kühner ex Singer 1959

 

Conocybe macrospora (G.F. Atk.) Hauskn. 2003

 

Conocybe microspora (Velen.) Dennis 1953

 

Conocybe moseri Watling 1980

 

Conocybe ochrostriata Hauskn. 2005

 

Conocybe pallidospora Kühner & Watling 1983

 

Conocybe pilosella (Pers.) Kühner 1935

 

Conocybe pubescens (Gillet) Kühner 1935

 

Conocybe pulchella (Velen.) Hauskn. & Svrček 1999

 

Conocybe rickeniana P.D. Orton 1960

 

Conocybe rickenii (Jul. Schäff.) Kühner 1935

 

Conocybe semiglobata Kühner & Watling 1980

 

Conocybe siennophylla (Berk. & Br.) Sing. 1955

Okerlistićava zvončica 

Conocybe striaepes (Cooke) S. Lundell 1953

 

Conocybe subovalis Kühner & Watling 1980

 

Conocybe subpubescens P.D. Orton 1960

 

Conocybe tenera (Schaeff.) Fayod 1889

 

Conocybe velata (Velen.) Watling 2004

 

Conocybe vestita (Fr.) Kühner 1935

 

Conocybe vexans P.D. Orton 1960

 

Coprinellus angulatus (Peck) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Uglatosporna gnojištarka 

Coprinellus bisporiger (Buller ex P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinellus bisporus (J.E. Lange) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasijana gnojištarka 

Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Kućna gnojištarka 

Coprinellus ephemerus (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Kratkotrajna gnojištarka 

Coprinellus flocculosus (DC.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

 

Coprinellus heptemerus (M. Lange & A.H. Sm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

 

Coprinellus heterosetulosus (Locq. ex Watling) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

 

Coprinellus heterothrix (Kühner) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinellus impatiens (Fr.) J.E. Lange 1938

Nestrpljiva gnojištarka 

Coprinellus marculentus (Britzelm.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Blistava gnojištarka 

Coprinellus radians (Desm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Zrakasta gnojištarka 

Coprinellus saccharinus (Romagn.) P. Roux, Guy García & Dumas 2006

Pošećerena gnojištarka 

Coprinellus truncorum (Scop.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Panjevkasta gnojištarka 

Coprinellus xanthothrix (Romagn.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Žućkasta gnojištarka 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Naborana gnojištarka 

Coprinopsis cinerea (Schaeff.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pepeljasta gnojištarka 

Coprinopsis cinereofloccosa (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pepeljastomaljava gnojištarka 

Coprinopsis echinospora (Buller) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis gonophylla (Quél.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis kimurae (Hongo & Aoki) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis laanii (Kits van Wav.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis lagopides (P. Karst.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Plašljiva gnojištarka 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Zečja gnojištarka 

Coprinopsis macrocephala (Berk.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis marcescibilis (Britzelm.) Örstadius & E. Larss. 2008

Pokvarljiva slabunjavka 

Coprinopsis martinii (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis nivea (Pers.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Bijela gnojištarka 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Šarena gnojištarka 

Coprinopsis radiata (Bolton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis romagnesiana (Singer) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Romagnesijeva gnojištarka 

Coprinopsis semitalis (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis spelaiophila (Bas & Uljé) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis stercorea (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis tigrinella (Boud.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis tuberosa (Quél.) Doveri, Granito & Lunghini 2005

 

Coprinopsis urticicola (Berk. & Broome) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinus alopecia Lasch 1838

Gologlava gnojištarka 

Coprinus bellulus Ulje 1988

 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Coprinus cordisporus T. Gibbs 1908

 

Coprinus silvaticus Peck 1872

Šumska gnojištarka 

Coprinus vosoustii Pilát 1942

 

Coprotus granuliformis (P. Crouan & H. Crouan) Kimbr. 1967

 

Cordyceps bifusispora O.E. Erikss. 1982

 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

 

Coriolopsis gallica (Fr.) Ryvarden 1973

 

Corticium roseum Pers. 1794

 

Cortinarius absarokensis M.M. Moser & McKnight 1987

 

Cortinarius acetosus (Velen.) Melot 1987

 

Cortinarius acidophilus Brandrud 1997

 

Cortinarius acutus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius albertii Dima, Frøslev & T.S. Jeppesen 2006

 

Cortinarius albocyaneus Fr. 1863

 

Cortinarius albogaudis Kytöv., Niskanen & Liimat. 2009

 

Cortinarius alboglobosus Kytöv., Liimat., Niskanen & Ammirati 2014

 

Cortinarius albonigrellus J. Favre 1955

 

Cortinarius alboviolaceus (Pers.) Fr. 1838

Bijeloljubičasta koprenka 

Cortinarius allutus Fr. 1838

Oprana koprenka 

Cortinarius alnetorum (Velen.) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius alnobetulae Kühner 1989

 

Cortinarius alpicola (Bon) Bon 1992

 

Cortinarius alpinus Boud. 1895

 

Cortinarius americanus A.H. Sm. 1934

 

Cortinarius amoenolens Rob. Henry ex P.D. Orton 1960

Prijatna koprenka 

Cortinarius andreae H. Lindstr. 1999

 

Cortinarius angelesianus A.H. Sm. 1944

 

Cortinarius anisatus H. Lindstr., Kytöv. & Niskanen 2005

 

Cortinarius anomalo-ochrascens Chevassut & Rob. Henry 1986

 

Cortinarius anomalus (Pers.) Fr. 1838

Nepravilna koprenka 

Cortinarius anserinus (Velen.) Rob. Henry 1986

 

Cortinarius anthracinus (Fr.) Sacc. 1887

 

Cortinarius argillaceoincarnatus Rob. Henry 1956

 

Cortinarius argutus Fr. 1838

 

Cortinarius armeniacus (Schaeff.) Fr. 1838

Marelična koprenka 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

Prstenasta koprenka 

Cortinarius arvinaceus Fr. 1838

 

Cortinarius aurantiobasalis Bidaud 1993

 

Cortinarius aureocalceolatus M.M. Moser & Peintner 2002

 

Cortinarius aureofulvus M.M. Moser 1952

 

Cortinarius aureovelatus Bendiksen, K. Bendiksen & H. Lindstr. 2008

 

Cortinarius badiolaevis Niskanen, Liimat., Mahiques, Ballarà & Kytöv. 2011

 

Cortinarius badiovestitus Rob. Henry 1968

 

Cortinarius balaustinus Fr. 1838

 

Cortinarius balteatoalbus Rob. Henry 1958

 

Cortinarius balteatocumatilis Rob. Henry ex P.D. Orton 1960

 

Cortinarius balteatus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius barbaricus (Brandrud) Frøslev, T.S. Jeppesen & Brandrud 2006

 

Cortinarius barbarorum Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 2001

 

Cortinarius barbatus (Batsch) Melot 1989

 

Cortinarius bataillei (J. Favre ex M.M. Moser) Høil. 1984

 

Cortinarius bayeri (Velen.) Moënne-Locc. & Reumaux 1989

 

Cortinarius bergeronii (Melot) Melot 1992

 

Cortinarius betulinus J. Favre 1948

 

Cortinarius bibulus Quél. 1881

 

Cortinarius biformis Fr. 1838

 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bovinaster Niskanen, Kytov. & Liimat.

 

Cortinarius bovinoideus Kytov., Liimat., Niskanen & Lindstr.

 

Cortinarius brunneifolius Kytöv., Niskanen & Liimat. 2008

 

Cortinarius brunneocalcarius Niskanen, Liimatainen & Kytöv. 2012

 

Cortinarius brunneus ( Pers.) Fr. 1838

Kestenjasta koprenka 

Cortinarius bulbopodius (Chevassut & Rob. Henry) Bidaud & Reumaux 2004

 

Cortinarius bulbosus Gray 1821

 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bulliardova koprenka 

Cortinarius bulliardioides Rob. Henry 1956

 

Cortinarius caerulescens (Schaeff.) Fr. 1838

Modroljubičasta koprenka 

Cortinarius caesiocanescens M.M. Moser 1953

 

Cortinarius caesiocinctus Kühner 1989

 

Cortinarius caesionigrellus Lamoure 1978

 

Cortinarius cagei Melot 1990

Dvobojna koprenka 

Cortinarius callisteus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius callochrous (Pers.) Gray 1821

 

Cortinarius callochrous var. haasii (M.M. Moser) Brandrud 1990

 

Cortinarius camphoratus (Fr.) Fr. 1838

Kamforna koprenka 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Naborani ciganček 

Cortinarius carbunculus H. Lindstr: & H. Markl.

 

Cortinarius carneinatus Soop 2002

 

Cortinarius catharinae Consiglio 1997

 

Cortinarius cavipes J. Favre 1955

 

Cortinarius cephalixus Secr. ex Fr. 1838

 

Cortinarius chrysolitus Kauffman 1915

 

Cortinarius cicindela Kytöv., Niskanen & Liimat. 2009

 

Cortinarius cingulatus (Velen.) Moënne-Locc. & Reumaux 1990

 

Cortinarius cinnabarinus Fr. 1838

Cinoberasta koprenka 

Cortinarius cinnamomeoluteus P.D. Orton 1960

 

Cortinarius cinnamomeus (L.) Fr. 1838

Cimetasta koprenka 

Cortinarius cinnamoviolaceus M.M. Moser 1968

 

Cortinarius cisticola Frøslev & T.S. Jeppesen 2006

 

Cortinarius citrinofulvescens M.M. Moser 2001

 

Cortinarius claricolor (Fr.) Fr. 1838

Blistava koprenka 

Cortinarius collinitus (Pers.) Fr. 1838

Modronoga koprenka 

Cortinarius colus Fr. 1838

 

Cortinarius colymbadinus Fr. 1838

 

Cortinarius coniferarum (M.M. Moser) Moënne-Locc. & Reumaux 1991

 

Cortinarius corrosus Fr. 1838

 

Cortinarius cotoneus Fr. 1838

 

Cortinarius crassus Fr. 1838

Teška koprenka 

Cortinarius craticius Fr. 1838

 

Cortinarius croceocingulatus N. Arnold & E. Ludw. 1993

 

Cortinarius croceus (Schaeff.) Gray 1821

Cimetastoriđa koprenka 

Cortinarius crystallinus Fr. 1838

 

Cortinarius cumatilis Fr. 1838

 

Cortinarius cupreorufus Brandrud 1994

 

Cortinarius cyaneus (Bres.) M.M. Moser 1967

Modra koprenka 

Cortinarius cyanites Fr. 1838

 

Cortinarius damascenus Fr. 1838

 

Cortinarius danicus Høil. 1984

 

Cortinarius decipiens Fr. 1838

 

Cortinarius depressus Fr. 1838

 

Cortinarius diasemospermus Lamoure 1978

 

Cortinarius dionysae Rob. Henry 1933

 

Cortinarius eburneus (Velen.) Rob. Henry ex Bon 1985

 

Cortinarius elatior Fr. 1838

Naborana koprenka 

Cortinarius elegantior (Fr.) Fr. 1838

Otmjena koprenka 

Cortinarius emollitus Fr. 1838

Mlitava koprenka 

Cortinarius eucaeruleus Rob. Henry 1989

 

Cortinarius fillionii Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1995

 

Cortinarius flexipes (Pers.) Fr. 1838

Kristalna koprenka 

Cortinarius fulmineus Fr. 1838

 

Cortinarius fulvescens Fr. 1838

 

Cortinarius fulvo-ochrascens Rob. Henry 1943

Modrolistična koprenka 

Cortinarius fuscobovinaster Kytöv., Liimat., Niskanen & H. Lindstr. 2013

 

Cortinarius fuscobovinus Kytöv., Niskanen & Liimat. 2013

 

Cortinarius fuscoperonatus Kühner 1955

 

Cortinarius galeobdolon Melot 1995

 

Cortinarius galerinoides Lamoure 1977

 

Cortinarius gausapatus J. Favre 1955

 

Cortinarius gentilis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius glaucopus (Schaeff.) Fr. 1838

Smeđomaslinasta koprenka 

Cortinarius gossypinus H. Lindstr. 2010

 

Cortinarius helobius Romagn. 1952

 

Cortinarius helvelloides (Bull.) Fr. 1838

 

Cortinarius helvolus (Bull.) Fr. 1838

Žućkasta koprenka 

Cortinarius hemitrichus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius herbarum Rob. Henry 1952

 

Cortinarius hercynicus (Pers.) M.M. Moser 1967

Crnogorična koprenka 

Cortinarius heterocyclus Soop 1990

 

Cortinarius hinnuleoarmillatus Reumaux 1989

 

Cortinarius hinnuleus Fr. 1838

Jelenova koprenka 

Cortinarius humicola (Quél.) Maire 1911

Humosna koprenka 

Cortinarius illibatus Fr. 1838

 

Cortinarius illuminus Fr. 1838

 

Cortinarius impennis Fr. 1838

 

Cortinarius impennoides Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 2000

 

Cortinarius inamoenus (J. Favre) Quadr. 1985

 

Cortinarius infractus (Pers.) Fr. 1838

Skrhana koprenka  

Cortinarius inolens (H. Lindstr.) Bidaud 2010

 

Cortinarius inops J. Favre 1955

 

Cortinarius insignibulbus Bidaud & Moënne-Locc. 2001

 

Cortinarius ionodactylus Knutsson & Soop 2005

 

Cortinarius ionosmus M.M. Moser, Nespiak & Schwöbel 1969

 

Cortinarius jubarinus Fr. 1838

 

Cortinarius junghuhnii Fr. 1838

 

Cortinarius kristinae Brandrud

 

Cortinarius kuehneri M.M. Moser 1974

 

Cortinarius laetissimus Rob. Henry 1957

 

Cortinarius laetus M.M. Moser 1968

 

Cortinarius lamoureae Bon 1986

 

Cortinarius laniger Fr. 1838

 

Cortinarius largus Fr. 1838

 

Cortinarius leiocastaneus Niskanen, Liimat. & Soop 2008

 

Cortinarius lepistoides T.S. Jeppesen & Frøslev 2009

 

Cortinarius levipileus J. Favre 1955

 

Cortinarius lignicola Bidaud 1994

 

Cortinarius lilacinovelatus Reumaux & Ramm 2001

 

Cortinarius limonius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius livido-ochraceus (Berk.) Berk. 1860

 

Cortinarius lundellii (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius lustrabilis Moënne-Locc. 2000

 

Cortinarius luteo-ornatus (M.M. Moser) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1995

 

Cortinarius lux-nymphae Melot 1989

 

Cortinarius magicus Eichhorn 1967

Magična koprenka 

Cortinarius mairei (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius malachius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius malicorius Fr. 1838

 

Cortinarius meinhardii Bon 1986

Sjajna koprenka 

Cortinarius melanotus Kalchbr. 1875

Crnovlaknasta koprenka 

Cortinarius melitosarx Soop 1999

 

Cortinarius mellinus Britzelm. 1895

 

Cortinarius minutalis Lamoure 1977

 

Cortinarius minutulus J. Favre 1955

 

Cortinarius moenne-loccozii Bidaud 1993

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Mukozna koprenka 

Cortinarius multiformis Fr. 1838

 

Cortinarius mussivus (Fr.) Melot 1987

Smrdljiva koprenka 

Cortinarius nanceiensis Maire 1911

 

Cortinarius natalis D. Antonini & M. Antonini 2002

 

Cortinarius nebularis Moënne-Locc. & Reumaux 1990

Maglasta koprenka 

Cortinarius niveotraganus Kytöv., Niskanen & Liimat. 2014

 

Cortinarius olidus J.E. Lange 1940

 

Cortinarius olivaceofuscus Kühner 1955

 

Cortinarius ophiopus Peck 1878

 

Cortinarius opimus Fr. 1838

 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Planinska koprenka  

Cortinarius oreobius J. Favre 1955

 

Cortinarius orichalceus (Batsch) Fr. 1838

 

Cortinarius osloensis Brandrud, T.S. Jeppesen & Frøslev 2006

 

Cortinarius oulankaënsis Kytöv., Niskanen, Liimat. & H. Lindstr. 2013

 

Cortinarius papulosus Fr. 1838

 

Cortinarius paracephalixus Bohus 1976

 

Cortinarius paragaudis Fr. 1838

 

Cortinarius paragaudis subsp. oenochelis H. Lindstr. 1992

 

Cortinarius parevernius Rob. Henry 1953

 

Cortinarius parvannulatus Kühner 1955

 

Cortinarius pauperculus J. Favre 1955

 

Cortinarius pearsonii P.D. Orton 1958

 

Cortinarius percavus J. Favre 1955

 

Cortinarius percomis Fr. 1838

Ugodna koprenka 

Cortinarius phaeopygmaeus J. Favre 1955

 

Cortinarius pinigaudis Nisk., Kytöv. & Liimat. 2011

 

Cortinarius pluvius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius polaris Høil. 1984

 

Cortinarius polymorphus Rob. Henry 1985

 

Cortinarius porphyropus (Alb. & Schwein.) Fr. 1838

 

Cortinarius praestans Cordier 1870

Debelonoga koprenka 

Cortinarius privignatus Soop 2010

 

Cortinarius privignoides Rob. Henry 1985

 

Cortinarius pseudocyanites Rob. Henry ex Bidaud & Reumaux 2005

 

Cortinarius pseudonapus (Rob. Henry ex M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius pseudorubricosus Reumaux 1990

 

Cortinarius pulchripes J. Favre 1948

 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

Prikradena koprenka 

Cortinarius rapaceotomentosus Delaporte & Eyssart. 2002

 

Cortinarius renidens Fr. 1838

 

Cortinarius rheubarbarinus Rob. Henry 1956

 

Cortinarius riederi (Weinm.) Fr. 1838

Smiješna koprenka 

Cortinarius roseoarmillatus Nisk., Kytöv. & Liimat. 2011

 

Cortinarius roseonudipes Rob. Henry & Moënne-Locc. 1997

 

Cortinarius rubellus Cooke 1887

Hrastova koprenka 

Cortinarius rubicundulus (Rea) A. Pearson 1946

 

Cortinarius rubricosus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius rubrovioleipes Bendiksen & K. Bendiksen 1993

 

Cortinarius rufo-olivaceus (Fr.) Fr. 1838

Riđemaslinasta koprenka 

Cortinarius rufoallutus Rob. Henry ex Bidaud & Reumaux 2006

 

Cortinarius rufostriatus J. Favre 1955

 

Cortinarius rusticellus J. Favre 1955

 

Cortinarius rusticus P. Karst. 1882

 

Cortinarius saginus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius salor Fr. 1838

 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Žarkocrvena koprenka 

Cortinarius saturninus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius scandens Fr. 1838

 

Cortinarius scaurus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius scotoides J. Favre 1955

 

Cortinarius scutulatus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius selandicus Frøslev & T.S. Jeppesen 2006

 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polukrvna koprenka 

Cortinarius sodagnitus Rob. Henry 1935

Poznata koprenka 

Cortinarius sommerfeltii Høil. 1984

Narančastolistićava koprenka 

Cortinarius sordidemaculatus Rob. Henry 1981

 

Cortinarius spadicellus (M.M. Moser) Brandrud 1997

 

Cortinarius spilomeus (Fr.) Fr. 1863

 

Cortinarius stillatitius Fr. 1838

 

Cortinarius subannulatus Jul. Schäff. & M.M. Moser 1957

 

Cortinarius subarquatus (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius subbalaustinus Rob. Henry 1985

 

Cortinarius suberi Soop 1990

 

Cortinarius subfloccopus Kytövori, Niskanen & Liimatainen 2012

 

Cortinarius sublatisporus Svrček 1968

 

Cortinarius subporphyropus Pilát 1954

 

Cortinarius subtilior J. Favre 1955

 

Cortinarius subtortus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius subtorvus Lamoure 1969

 

Cortinarius subvalidus Rob. Henry 1958

 

Cortinarius suillonigrescens Rob. Henry ex Reumaux 2002

 

Cortinarius suillus Fr. 1838

Svinjska koprenka 

Cortinarius sulphurinus Quél. 1883

 

Cortinarius tabularis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius tenebricus J. Favre 1955

 

Cortinarius terribilis Reumaux 2002

 

Cortinarius tiliae Brandrud 1996

 

Cortinarius tophaceus Fr. 1838

 

Cortinarius tortuosus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius torvus (Fr.) Fr. 1838

Tamna koprenka 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Kozja koprenka 

Cortinarius triformis Fr. 1838

 

Cortinarius triumphans Fr. 1838

Pobjednička koprenka 

Cortinarius trivialis J.E. Lange 1940

Obična koprenka 

Cortinarius tubarius Ammirati & A.H. Sm. 1972

 

Cortinarius turgidus Fr. 1838

Naduta koprenka 

Cortinarius turmalis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius uliginosus Berk. 1860

 

Cortinarius umbrinolens P.D. Orton 1980

 

Cortinarius uraceus Fr. 1838

 

Cortinarius urbicus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius vacciniophilus Brandrud 1997

 

Cortinarius variegatus Bres. 1884

Raznolika koprenka 

Cortinarius variicolor (Pers.) Fr. 1838

Šumovita koprenka 

Cortinarius variiformis Malençon 1970

 

Cortinarius variipes Rob. Henry 1977

 

Cortinarius varius (Schaeff.) Fr. 1838

Promjenjiva koprenka 

Cortinarius velenovskyi Rob. Henry 1940

 

Cortinarius venetus (Fr.) Fr. 1838

Zelenkasta koprenka 

Cortinarius venustissimus Bidaud 2002

 

Cortinarius vesterholtii Frøslev & T.S. Jeppesen 2006

 

Cortinarius vibratilis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Cortinarius viscidulus M.M. Moser 1983

 

Cortinarius vitiosus (M.M. Moser) Niskanen, Kytöv., Liimat. & S. Laine 2012

 

Cortinarius vulpinus (Velen.) Rob. Henry 1947

 

Cortinarius xanthosuavis Bon & Trescol 1988

 

Cortinarius zinziberatus (Scop.) Fr. 1838

 

Coryne atrovirens (Pers.) Sacc. 1889

 

Cosmospora viridescens (C. Booth) Gräfenhan & Seifert 2011

 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna trubača 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga trubača 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Ljevkasta lisičica 

Crepidotus applanatus (Pers.) P. Kumm. 1871

Plosnata batrljica 

Crepidotus autochthonus J.E. Lange 1938

Lomljiva batrljica 

Crepidotus bresadolae Pilát 1948

Dlakava batrljica 

Crepidotus brunneoroseus Courtec. 1994

 

Crepidotus calolepis (Fr.) P. Karst. 1879

Žutosmeđa batrljica 

Crepidotus carpaticus Pilát 1929

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

Kasparijeva batrljica 

Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. 1877

Okruglotrusna batrljica 

Crepidotus cinnabarinus Peck 1895

 

Crepidotus cristatus Senn-Irlet & Immerzeel 2003

 

Crepidotus crocophyllus (Berk.) Sacc. 1887

Žutolistićava batrljica 

Crepidotus epibryus (Fr.) Quél. 1888

Lisna batrljica 

Crepidotus fusisporus Hesler & A.H. Sm. 1965

 

Crepidotus geophilus (Murrill) Redhead 1984

 

Crepidotus kubickae Pilát 1949

 

Crepidotus macedonicus Pilát 1948

 

Crepidotus malachius Sacc. 1887

 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Vlažna batrljica 

Crepidotus stenocystis Pouzar 2005

 

Crepidotus subepibryus Pilát 1949

 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promjenljiva batrljica 

Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915

 

Crinipellis tomentosa (Quél.) Singer 1943

 

Cristinia coprophila (Wakef.) Hjortstam 1993

 

Cristinia eichleri (Bres.) Nakasone 2008

 

Cristinia helvetica (Pers.) Parmasto 1968

 

Crocicreas coronatum (Bull.) S.E. Carp. 1980

 

Crocicreas dolosellum (P. Karst.) S.E. Carp. 1980

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Žuta košarica 

Crustoderma corneum (Bourdot & Galzin) Nakasone 1984

 

Cryptodiscus pallidus (Pers.) Corda 1838

 

Cryptodiscus rhopaloides Sacc. 1881

 

Cucurbitaria berberidis (Pers.) Gray 1821

 

Cucurbitaria laburni (Pers.) De Not. 1862

 

Cudonia circinans (Pers.) Fr. 1849

Okruglasta kožnoglavka 

Cudonia confusa Bres. 1892

 

Cuphophyllus cinerellus (Kühner) Bon 1985

 

Cuphophyllus flavipes (Britzelm.) Bon 1985

 

Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko 1989

Snježna soćnica 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Posuti vrganj 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Đubretarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Južnjačka jablanovača 

Cyclocybe erebia (Fr.) Vizzini & Matheny 2014

Tamna livadarka 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cylindrobasidium laeve (Pers.) Chamuris 1984

 

Cyphellopsis anomala (Pers.) Donk 1931

 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa hrapavica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Mirisava hrapavica 

Cystoderma fallax A.H. Sm. & Singer 1945

 

Cystoderma jasonis (Cooke & Massee) Harmaja 1978

 

Cystoderma simulatum P.D. Orton 1960

 

Cystoderma superbum Huijsman 1956

 

Cystodermella adnatifolia (Peck) Harmaja 2002

 

Cystodermella ambrosii (Bres.) Harmaja 2002

 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

Cinober hrapavica 

Cystodermella granulosa (Batsch) Harmaja 2002

Zrnata hrapavica 

Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon 1972

 

Cystolepiota hetieri (Boud.) Singer 1973

Hetierijeva štitarka 

Cystolepiota moelleri Knudsen 1978

 

Cystolepiota pulverulenta (Huijsman) Vellinga 1992

 

Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976

 

Cystolepiota sistrata (Fr.) Singer ex Bon & Bellù 1985

 

Cystostereum murrayi (Berk. & M.A. Curtis) Pouzar 1959

 

Cytidia salicina (Fr.) Burt 1924

 

Dacrymyces capitatus Schwein. 1832

Glavata drhtavica 

Dacrymyces chrysospermus Berk. & M.A. Curtis 1873

Zlatna drhtalica 

Dacrymyces minor Peck 1878

Minorna drhtavica 

Dacrymyces minutus (L.S. Olive) McNabb 1973

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Kapljasta drhtalica 

Dacrymyces variisporus McNabb 1973

Raznolikosporna drhtalica 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Hrastova raznocijevka 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Hrapava raznocijevka 

Daedaleopsis nipponica Imazeki 1943

 

Daedaleopsis nitida (Durieu & Mont.) Zmitr. & V. Malysheva 2013

 

Daedaleopsis pergamenea (Berk. & Broome) Ryvarden 1984

 

Daedaleopsis septentrionalis (P. Karst.) Niemelä 1982

Lističava raznocijevka 

Daedaleopsis sinensis (Lloyd) Y.C. Dai 1996

 

Daedaleopsis tricolor (Bull.) Bondartsev & Singer 1941

Trobojna raznocijevka 

Daldinia childiae J.D. Rogers & Y.M. Ju 1999

 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

 

Daldinia petriniae Y.M. Ju, J.D. Rogers & F. San Martín 1997

 

Daldinia vernicosa (Schwein.) Ces. & De Not. 1863

 

Dasyscyphella nivea (R. Hedw.) Raitv. 1970

 

Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966

 

Datronia stereoides (Fr.) Ryvarden 1968

 

Deconica subfusispora (F.H. Møller) Noordel. 2011

 

Deconica xeroderma (Huijsman) Noordel. 2009

 

Delicatula aristulata Velen. 1947

 

Delicatula betulina Velen. 1947

 

Delicatula cyathea Velen. 1947

 

Delicatula gossypina Velen. 1947

 

Delicatula integrella (Pers.) Fayod 1889

Staklasta šljemovka 

Delicatula longispora Velen. 1947

 

Dendrocollybia racemosa (Pers.) RH Petersen in Redhead 2001

 

Dendrothele acerina (Pers.) P.A. Lemke 1965

 

Dentipellis fragilis (Pers.) Donk 1962

 

Dermoloma cuneifolium (Fr.) Singer ex Bon 1986

 

Dermoloma pseudocuneifolium Herink 1958

 

Deviodontia pilaecystidiata (S. Lundell) Hjortstam & Ryvarden 2009

 

Dialonectria episphaeria (Tode) Cooke 1884

 

Diatrype decorticata (Pers.) Rappaz 1987

 

Diatrype stigma (Hoffm.) Fr. 1849

 

Dichomitus campestris (Quél.) Domanski & Orlicz 1966

 

Dichomitus squalens (P. Karst.) D.A. Reid 1965

 

Dichostereum granulosum (Pers.) Boidin & Lanq. 1977

 

Diplodia pyrenophora (Berk. ex Sacc.) Crous & M.E. Palm 1999

 

Diplomitoporus flavescens (Bres.) Domański 1970

 

Discinella margarita W.D. Buckley 1920

Biserna pločica 

Disciseda candida (Schwein.) Lloyd 1902

 

Ditiola peziziformis (Lév.) D.A. Reid 1974

Čaškasta drhtalica 

Durandiella gallica M. Morelet 1971

 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

velika trnovača 

Echinoderma bettinae (Dörfelt) Bon 1993

 

Echinoderma calcicola (Knudsen) Bon 1991

Svečana štitarka 

Echinoderma carinii (Bres.) Bon 1991

 

Echinoderma echinaceum (J.E. Lange) Bon 1991

 

Echinoderma hystrix (F.H. Møller & J.E. Lange) Bon 1991

Ježasta trnovača 

Echinoderma jacobi (Vellinga & Knudsen) Gminder 2003

 

Echinoderma perplexum (Knudsen) Bon 1991

Zamršena trnovača 

Echinosphaeria canescens (Pers.) A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Elaphocordyceps capitata (Holmsk.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

 

Elaphocordyceps ophioglossoides (Ehrh.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

Glavati jezičac 

Elaphocordyceps rouxii (Cand.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

 

Elaphomyces anthracinus Vittad. 1831

Ugljenarska jelengljiva 

Elaphomyces cyanosporus Tul. & C. Tul. 1851

Modrosporna jelengljiva 

Elaphomyces muricatus Fr. 1829

Kratkošiljata jelengljiva 

Elaphomyces persoonii Vittad. 1831

Persoonijeva jelengljiva 

Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992

 

Encoelia fimbriata Spooner & Trigaux 1985

 

Entoloma aethiops (Scop.) G. Stev. 1962

 

Entoloma alpicola (J. Favre) Bon & Jamoni 1981

 

Entoloma ameides (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Entoloma araneosum (Quél.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma bloxamii (Berk. & Broome) Sacc. 1887

Plava rudoliska 

Entoloma byssisedum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma byssisedum var. microsporum Esteve-Rav. & Noordel. 2004

 

Entoloma caesiocinctum (Kühner) Noordel. 1982

 

Entoloma carneogriseum (Berk. & Broome) Noordel. 1987

 

Entoloma catalaunicum (Singer) Noordel. 1982

 

Entoloma cephalotrichum (P.D. Orton) Noordel. 1979

 

Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moser 1978

Brazdolika rudolistka 

Entoloma chalybaeum (Pers.) Noordel. 1982

Kromirana rudolistka 

Entoloma chalybeum var. lazulinum (Fr.) Noordel. 1984

Rebrastoplava rudolistka 

Entoloma clandestinum (Fr.) Noordel. 1980

 

Entoloma conferendum var. conferendum 1980

Križastotrusna rudolistka 

Entoloma conferendum var. incrustatum (Largent & Thiers) Noordel. & Hauskn. 1998

 

Entoloma conferendum var. pusillum (Velen.) Noordel. 1980

 

Entoloma corvinum (Kühner) Noordel. 1982

 

Entoloma cryptocystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma cuspidiferum Noordel. 1980

 

Entoloma dysthaloides Noordel. 1979

 

Entoloma elodes (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

Lijepa rudoliska 

Entoloma excentricum Bres. 1881

 

Entoloma exile (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma farinasprellum Arnolds 1982

 

Entoloma farinogustus Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma favrei Noordel. 1982

 

Entoloma formosum (Fr.) Noordel. 1985

 

Entoloma griseocyaneum (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Entoloma griseoluridum (Kühner) M.M. Moser 1978

Prljavosiva rudoliska 

Entoloma hebes (Romagn.) Trimbach 1981

 

Entoloma henricii E. Horak & Aeberh. 1983

 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma hirtum (Velen.) Noordel. 1979

 

Entoloma huijsmanii Noordel. 1984

Hujismanova rudolistka 

Entoloma incanum (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma incarnatofuscescens (Britzelm.) Noordel. 1985

 

Entoloma infula (Fr.) Noordel. 1980

 

Entoloma jubatum (Fr.) P. Karst. 1879

 

Entoloma juncinum (Kühner & Romagn.) Noordel. 1979

 

Entoloma kervernii (De Guern.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma lepidissimum (Svrček) Noordel. 1982

Divna rudolistka 

Entoloma lividoalbum (Kühner & Romagn.) Kubicka 1975

Olovnobijela rudoliska 

Entoloma lividocyanulum (Kühner) M.M. Moser 1986

 

Entoloma longistriatum var. sarcitulum (P.D. Orton) Noordel. 1988

 

Entoloma madidum (Fr.) Gillet 1876

Vlažnoplava rudolistka 

Entoloma majaloides P.D. Orton 1960

 

Entoloma melanochroum Noordel. 1987

 

Entoloma moserianum Noordel. 1983

 

Entoloma mougeotii var. fuscomarginatum Noordel. 1987

 

Entoloma mougeotii var. incarnatum M.M. Moser 1983

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Rumenkasta rudoliska 

Entoloma mutabilipes Noordel. & Liiv 1992

 

Entoloma myrmecophilum (Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma nitens (Velen.) Noordel. 1979

Sjajna rudoliska 

Entoloma nitidum Quél. 1883

Blistava rudoliska 

Entoloma nothofagi G. Stev. 1962

 

Entoloma occultipigmentatum Noordel. & Arnolds 1979

Tajnovita rudoliska 

Entoloma ochromicaceum Noordel. & Liiv 1992

 

Entoloma pallescens (P. Karst.) Noordel. 1979

Bljedolika rudolistka 

Entoloma papillatum (Bres.) Dennis 1953

 

Entoloma pleopodium (Bull.) Noordel. 1985

 

Entoloma poliopus var. discolor Noordel. 1985

 

Entoloma poliopus var. parvisporigerum Noordel. 1985

 

Entoloma poliopus var. poliopus (Romagn.) Noordel. 1979

 

Entoloma politoflavipes Noordel. & Liiv 1992

 

Entoloma politum (Pers.) Donk 1979

Čista rudoliska 

Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. 1879

Porfirnosmeđa rudolistka 

Entoloma prunuloides (Fr.) Quél. 1872

 

Entoloma pseudocoelestinum Arnolds 1982

 

Entoloma pseudoturbidum (Romagn.) M.M. Moser 1979

 

Entoloma pseudoturci Noordel. 1984

 

Entoloma queletii (Boud.) Noordel. 1983

 

Entoloma querquedula (Romagn.) Noordel. 1982

 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Smrdljiva rudoliska 

Entoloma rhombisporum var. floccipes Noordel. 1987

 

Entoloma rhombisporum var. rhombisporum (Kühner & Boursier) E. Horak 1976

 

Entoloma roseum (Longyear) Hesler 1967

Ružičasta rudoliska 

Entoloma rusticoides (Gillet) Noordel. 1981

 

Entoloma scabiosum (Fr.) Quél. 1886

 

Entoloma scabrosum (Fr.) Noordel. 1985

Čehava rudolistka 

Entoloma sericatum (Britzelm.) Sacc. 1895

 

Entoloma sericellum (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Entoloma sericeoides (J.E. Lange) Noordel. 1980

Svilenasta rudoliska 

Entoloma sericeum Quél. 1872

Svilena rudoliska 

Entoloma sericeum var. cinereo-opacum Noordel. 1980

 

Entoloma serrulatum (Fr.) Hesler 1967

Crnoplava rudoliska 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma sodale Kühner & Romagn. ex Noordel. 1982

 

Entoloma sordidulum (Kühner & Romagn.) P.D. Orton 1960

 

Entoloma sphagnorum (Romagn. & J. Favre) Bon & Courtec. 1987

 

Entoloma strigosissimum (Rea) Noordel. 1979

 

Entoloma subradiatum (Kühner & Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma tibiicystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma tjallingiorum Noordel. 1982

 

Entoloma turbidum (Fr.) Quél. 1872

 

Entoloma undatum (Fr.) MM Moser 1978

 

Entoloma undulatosporum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma venosum Gillet 1876

Žilasta rudoliska 

Entoloma versatile (Gillet) M.M. Moser 1978

 

Entoloma xanthocaulon Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma xanthochroum (P.D. Orton) Noordel. 1985

 

Entoloma xanthoserrulatum Noordel. & Vauras 2004

 

Epichloë typhina (Pers.) Tul. & C. Tul. 1865

 

Epithele typhae (Pers.) Pat. 1900

 

Eutypa flavovirens (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul. 1863

 

Eutypella alnifraga (Wahlenb.) Sacc. 1882

 

Eutypella quaternata (Pers.) Rappaz 1987

 

Exidia badioumbrina (Bres.) Neuhoff 1936

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Žljezdolika drhtavica 

Exidia nigricans (With.) P. Roberts 2009

Nagomiljana drhtavica 

Exidia pithya (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Exidia saccharina Fr. 1822

 

Exidia truncata Fr. 1822

Zvrkolika drhtavica 

Exidia villosa Neuh. 1935

Rutava drhtalica 

Exidiopsis calcea (Pers.) K. Wells 1962

 

Exidiopsis effusa Bref. 1888

 

Exobasidium juelianum Nannf. 1981

 

Exobasidium karstenii Sacc. & Trotter 1912

 

Exobasidium pachysporum Nannf. 1981

 

Exobasidium rhododendri (Fuckel) C.E. Cramer 1874

 

Exobasidium rostrupii Nannf. 1981

 

Exobasidium vaccinii (Fuckel) Woronin 1867

 

Exobasidium vaccinii-uliginosi Boud. 1894

 

Faerberia carbonaria (Alb. & Schwein.) Pouzar 1981

Ugljenarska lisičica 

Favolus tenuiculus P. Beauv. 1806

 

Fayodia bisphaerigera (J.E. Lange) Singer 1936

 

Fayodia bisphaerigerella (M. Lange) M. Lange & Sivertsen 1966

 

Fibroporia vaillantii (DC.) Parmasto 1968

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Vukovo meso 

Flagelloscypha minutissima (Burt) Donk 1951

 

Flammula pinicola (Jacobsson) Noordel. 2011

 

Flammulaster carpophilus (Fr.) Earle ex Vellinga 1986

 

Flammulaster carpophilus var. rhombosporus (G.F. Atk.) Vellinga 1986

 

Flammulaster carpophilus var. subincarnatus (Joss. & Kühner) Vellinga 1986

 

Flammulaster delicatuloides (Kühner) Watling 1967

 

Flammulaster erinaceellus (Peck) Watling 1967

 

Flammulaster ferrugineus (Maire ex Kühner) Watling 1967

 

Flammulaster granulosus (J.E. Lange) Watling 1967

Zrnata pahuljičarka 

Flammulaster limulatus (Fr.) Watling 1967

 

Flammulaster muricatus (Fr.) Watling 1967

 

Flammulaster novasilvensis P.D. Orton 1984

 

Flammulaster wieslandri (Fr.) M.M. Moser 1978

 

Flammulina fennae Bas 1983

Ljetna baršunasta panjevčica 

Flammulina ononidis Arnolds 1977

 

Flaviporus citrinellus (Niemelä & Ryvarden) Ginns 1984

 

Flavoscypha cantharella (Fr.) Harmaja 1974

Mala žutouška 

Floccularia luteovirens f. luteovirens (Alb. & Schwein.) Pouzar 1957

 

Floccularia rickenii (Bohus) Wasser ex Bon 1990

 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Kresivna guba 

Fomitiporia pseudopunctata (A. David, Dequatre & Fiasson) Fiasson 1984

 

Fomitiporia punctata (Pilát) Murrill 1947

Punktirani plutnjak 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Robustan plutnjak 

Fomitopsis cajanderi (P. Karst.) Kotl. & Pouzar 1957

Crnogorička kopitarka 

Fomitopsis cytisina (Berk.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Smrekina kopitarka 

Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1881

 

Fuscoporia ferrea (Pers.) G. Cunn. 1948

Željezni plutnjak 

Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill 1907

Hrđavi plutnjak 

Fuscoporia torulosa (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Galerina albotomentosa (D.A. Reid) E. Horak & P.-A. Moreau 2005

 

Galerina alpestris Singer 1974

 

Galerina annulata (J. Favre) Singer 1973

 

Galerina arctica (Singer) Nezdojm. 1982

 

Galerina atkinsoniana A.H. Sm. 1953

 

Galerina austrocalyptrata A.H. Sm. & Singer 1964

 

Galerina autumnalis var. angusticystitis A.H. Sm. 1964

 

Galerina badipes (Pers.) Kühner 1935

 

Galerina calyptrata P.D. Orton 1960

 

Galerina camerina (Fr.) Kühner 1955

 

Galerina caulocystidiata Arnolds 1982

 

Galerina cerina A.H. Sm. & Singer 1955

 

Galerina cerina var. longicystis A.H. Sm. & Singer 1955

 

Galerina cinctula P.D. Orton 1960

 

Galerina clavata (Velen.) Kühner 1935

 

Galerina decipiens A.H. Sm. & Singer 1955

 

Galerina excentrica E. Horak 1988

 

Galerina fallax A.H. Sm. & Singer 1955

 

Galerina harrisonii (Dennis) Bas & Vellinga 1986

 

Galerina heterocystis (G.F. Atk.) A.H. Sm. & Singer 1958

 

Galerina hypnorum (Schrank) Kühner 1935

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica, Jednobojna patuljica 

Galerina minima (Peck) A.H. Sm. & Singer 1964

 

Galerina moelleri Bas 1960

 

Galerina nasuta (Kalchbr.) Pegler 1965

 

Galerina nothofaginea E. Horak 1988

 

Galerina paludosa (Fr.) Kühner 1935

 

Galerina patagonica Singer 1953

 

Galerina permixta (P.D. Orton) Pegler 1975

 

Galerina praticola (F.H. Møller) P.D. Orton 1960

 

Galerina pruinatipes A.H. Sm. 1953

 

Galerina pseudocerina A.H. Sm. & Singer 1958

 

Galerina pumila (Pers.) M. Lange 1961

Šljemasta patuljica 

Galerina sahleri (Quél.) Kühner 1948

 

Galerina sphagnorum (Pers.) Kühner 1935

Močvarna patuljica 

Galerina steglichii Besl 1993

 

Galerina subannulata (Singer) A.H. Sm. & Singer 1964

 

Galerina subclavata Kühner 1973

 

Galerina terrestris V.L. Wells & Kempton 1969

 

Galerina tibiicystis (Atk.) Kühn. 1935

 

Galerina triscopa (Fr.) Kühner 1935

 

Galerina uncialis (Britzelm.) Kühner 1935

 

Galerina venenata A.H. Sm. 1953

 

Galerina vittiformis (Fr.) Singer 1950

Pokrivena patuljica 

Gamundia leucophylla (Fr.) H.E. Bigelow 1983

 

Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1969

Posuta sjajnica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Plosnata sjajnica 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Crnogorična sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Ganoderma pfeifferi Bres. 1889

Fajferova sjajnica 

Ganoderma resinaceum Boud. 1890

Smolasta sjajnica 

Ganoderma tsugae Murrill 1902

 

Ganoderma valesiacum Boud. 1895

 

Gautieria morchellaeformis Vittad. 1831

 

Geastrum campestre Morgan 1887

 

Geastrum corollinum (Batsch) Hollós 1904

Skupljajuča zvjezdača 

Geastrum coronatum Pers. 1801

Krunasta zvjezdača 

Geastrum elegans Vittad. 1842

Smeđecrvena zvjezdača 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Trepavičava zvjezdača 

Geastrum floriforme Vittad. 1842

Rascvjetana zvjezdača 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

 

Geastrum melanocephalum (Czern.) V.J. Stanek 1956

 

Geastrum minimum Schwein. 1822

 

Geastrum pectinatum Pers. 1801

Grebenasta zvjezdača 

Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801

Četverokraka zvjezdača 

Geastrum rufescens Pers. 1801

Crvenkasta zvjezdača 

Geastrum saccatum Fr. 1829

 

Geastrum schmidelii Vittad. 1842

Patuljasta zvijezdača 

Geastrum striatum DC. 1805

Naborana zvjezdača 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvjezdača 

Gelatoporia dichroa (Fr.) Ginns 2014

 

Genea fragrans (Wallr.) Sacc. 1889

 

Genea sphaerica Tul. & C. Tul. 1851

 

Genea verrucosa Vittad. 1831

 

Geoglossum glabrum Pers. 1794

 

Geoglossum glutinosum Pers. 1796

 

Geoglossum umbratile Sacc. 1878

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

Morska zakopanka 

Geoporella suevica (Soehner) Soehner 1951

 

Geopyxis alpina Höhn. 1906

 

Geopyxis carbonaria (Alb. & Schwein.) Sacc. 1889

Ugljenski pehar 

Geopyxis majalis (Fr.) Sacc. 1889

 

Gerronema strombodes (Berk. & Mont.) Singer 1961

 

Gliophorus irrigatus (Pers.) A.M. Ainsw. & P.M. Kirk 2013

Siva vlažnica 

Gliophorus perplexus (A.H. Sm. & Hesler) Kovalenko 1989

 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Papagajska vlažnica 

Gloeocystidiellum luridum (Bres.) Boidin 1951

 

Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk 1931

 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Smrekina lisnatica 

Gloeophyllum carbonarium (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden 1984

 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Mirisni anisovac 

Gloeophyllum protractum (Fr.) Imazeki 1943

Borova raznocijevka 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Ogradna lisnatica 

Gloeophyllum trabeum (Pers.) Murrill 1908

Purpurnomaljava rupičarka 

Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. 1958

 

Gloeoporus taxicola (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1985

 

Gloiocephala caricis (P. Karst.) Bas 1961

 

Gloiocephala cerkezii Tkalčec & Mešić 2008

 

Gloiocephala cornelii (Læssøe & Noordel.) E. Horak 2005

 

Gloiocephala menieri (Boud.) Singer 1960

 

Gloiothele citrina (Pers.) Ginns & G.W. Freeman 1994

 

Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam 1987

 

Gloioxanthomyces vitellinus (Fr.) Lodge, Vizzini, Ercole & Boertm. 2013

Žumanjčana vlažnica 

Gloniopsis praelonga (Schwein.) Underw. & Earle 1897

 

Glyphium elatum (Grev.) H. Zogg 1962

 

Gnomonia cerastis (Riess) Ces. & De Not. 1863

 

Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr. 1838

Veliki slinavac 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pjegavi slinavac 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinavac 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Mesnata lisičica 

Gomphus crassipes (L.M. Dufour) Maire 1937

 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zečarka 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvenkasta hladetina 

Guepiniopsis buccina (Pers.) L.L. Kenn. 1959

Žuta trubljača 

Guepiniopsis estonica (Raitv.) M. Dueñas 2005

 

Gymnopilus bellulus (Peck) Murrill 1917

Ljupka plamenka 

Gymnopilus flavus (Bres.) Singer 1951

 

Gymnopilus fulgens (J. Favre & Maire) Singer 1951

 

Gymnopilus hybridus (Gillet) Maire 1933

 

Gymnopilus josserandii Antonín 2000

 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Divna plamenka 

Gymnopilus odini (Fr.) Bon & P. Roux 2002

 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenka 

Gymnopilus picreus (Pers.) P. Karst. 1879

Gorka plamenka 

Gymnopilus pseudofulgens Romagn. 1979

 

Gymnopilus purpuratus (Cooke & Massee) Singer 1955

 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

Jelova plamenka 

Gymnopilus subbellulus Hesler 1969

 

Gymnopilus turficola M.M.Moser & H. Ladurner 2001

 

Gymnopus alkalivirens (Singer) Halling 1997

 

Gymnopus alpicola (Bon & Ballarà) Esteve-Rav., V. González, Arenal & E. Horak 1998

 

Gymnopus alpinus (Vilgalys & O.K. Mill.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasta sušičarka 

Gymnopus brassicolens (Romagn.) Antonín & Noordel. 1997

Kupusni klinčac 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Sraštena plosnatica 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka plosnatica 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljivi klinčac 

Gymnopus fuscopurpureus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Hrastova plosnatica 

Gymnopus graveolens (G. Poirault ex Boud.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus hariolorum (Bull.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Vračarska plosnatica 

Gymnopus huijsmanii Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus impudicus (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus inodorus (Pat.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus loiseleurietorum (M.M. Moser, Gerhold & Tobies) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus luxurians (Peck) Murrill 1916

 

Gymnopus obscuroides Antonín & Legon 2008

 

Gymnopus ocior (Pers.) Antonín & Noordel. 1997

Dugonoga plosnatica, Padobranasta plosnatica 

Gymnopus oreadoides (Pass.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus perforans (Hoffm.) Antonín & Noordel. 2008

Probadajuči klinčac 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta plosnatica 

Gymnopus potassiovirescens (Contu) Antonín & Noordel. 2008

 

Gymnopus pubipes var. pallidopileatus Antonín, A. Ortega & Esteve-Rav. 2003

 

Gymnopus pyrenaeicus (Bon & Ballarà) Antonín & Noordel. 2008

 

Gymnopus quercophilus (Pouzar) Antonín & Noordel. 2008

 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Žuti johovac 

Gyrodontium sacchari (Spreng.) Hjortstam 1995

 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Biskupski hrčak 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti vrganj 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modri vrganj 

Haasiella splendidissima Kotl. & Pouzar 1966

 

Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933

 

Hapalopilus nidulans (Fr.) P. Karst. 1881

Mekana rupičarka 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Mekana rupičarka 

Haplotrichum rubiginosum (Fr.) Hol.-Jech. 1976

 

Hebeloma aestivale Vesterh. 1995

 

Hebeloma alpinum (J. Favre) Bruchet 1970

 

Hebeloma anthracophilum Maire 1910

 

Hebeloma aurantioumbrinum Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma birrus (Fr.) Sacc. 1887

Kasna plavulja 

Hebeloma bruchetii Bon 1986

 

Hebeloma candidipes Bruchet 1970

 

Hebeloma circinans (Quél.) Sacc. 1891

 

Hebeloma clavulipes Romagn. 1965

 

Hebeloma collariatum Bruchet 1970

 

Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872

Blijeda plavulja 

Hebeloma cylindrosporum Romagn. 1965

 

Hebeloma domardianum (Maire) Beker, U. Eberh. & Vesterh. 2005

 

Hebeloma dunense L. Corb. & R. Heim 1929

 

Hebeloma eburneum Malençon 1970

 

Hebeloma fastibile (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Hebeloma fragilipes Romagn. 1965

 

Hebeloma fuscatum Beker & U. Eberh. sp. nov.

 

Hebeloma fusisporum Gröger & Zschiesch. 1981

 

Hebeloma gigaspermum Gröger & Zschiesch. 1981

 

Hebeloma helodes J. Favre 1948

 

Hebeloma hetieri Boud. 1917

 

Hebeloma hiemale Bres. 1892

 

Hebeloma incarnatulum A.H. Sm. 1984

 

Hebeloma kuehneri Bruchet 1970

 

Hebeloma leucosarx P.D. Orton 1960

 

Hebeloma longicaudum (Pers.) P. Kumm. 1871

Dugonoga plavulja 

Hebeloma louiseae Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma marginatulum (J. Favre) Bruchet 1970

 

Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. 1872

Tamnoglava plavulja 

Hebeloma minus Bruchet 1970

 

Hebeloma monticola Vesterh. 1989

 

Hebeloma nanum Velen. 1939

 

Hebeloma naviculosporum Heykoop, G. Moreno & Esteve-Rav. 1992

 

Hebeloma nigellum Bruchet 1970

 

Hebeloma oreophilum Becker & U. Eberh.

 

Hebeloma pallidolabiatum Beker & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma pallidoluctuosum Gröger & Zschiesch. 1984

 

Hebeloma perexiguum Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma polare Vesterh. 1989

 

Hebeloma populinum Romagn. 1965

Topolova plavulja 

Hebeloma pseudoamarescens (Kühner & Romagn.) P. Collin 1988

 

Hebeloma pubescens Beker & U. Eberh. sp nov.

 

Hebeloma pusillum J.E. Lange 1940

 

Hebeloma quercetorum Quadr. 1993

 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korjenasta plavulja 

Hebeloma sacchariolens Quél. 1880

Šečerna plavulja 

Hebeloma salicicola Beker, Vesterh. & U. Eberh. 2015

 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorušičina plavulja 

Hebeloma sordescens Vesterh. 1989

 

Hebeloma sordidum Maire 1914

 

Hebeloma spetsbergense Beker & U. Eberh. sp. nov.

 

Hebeloma stenocystis J. Favre 1960

 

Hebeloma subconcolor Bruchet 1970

 

Hebeloma submelinoides (Kühner) Kühner 1980

 

Hebeloma subsaponaceum P. Karsten 1884

 

Hebeloma subtortum P. Karst.

 

Hebeloma syrjense P. Karst. 1879

 

Hebeloma theobrominum Quadr. 1987

 

Hebeloma vaccinum Romagn. 1965

 

Hebeloma vejlense Vesterh. 2005

 

Hebeloma versipelle (Fries) Gillet 1876

Čehavonoga plavulja 

Helminthosphaeria clavariarum (Desm.) Fuckel 1870

 

Helvella atra J. König 1770

Crni hrčak 

Helvella chinensis (Velen.) Nannf. & L. Holm 1985

 

Helvella costifera Nannf. 1953

Rebrasta rebrašica 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčak 

Helvella cupuliformis Dissing & Nannf. 1966

 

Helvella dissingii Korf 1988

Rutavi hrčak 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastičan hrčak 

Helvella ephippium Lév. 1841

Sedlasti hrčak 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčak 

Helvella latispora Boud. 1898

Stevensijev hrčak 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Dugonogi hrčak 

Helvella pezizoides Afzel. 1783

 

Helvella phlebophora Pat. & Doass. 1886

 

Helvella queletii Bres. 1882

 

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara 2008

Depilirani vrganj 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Prosti vrganj 

Hemimycena angustispora (P.D. Orton) Singer 1962

 

Hemimycena cephalotricha (Joss. ex Redhead) Singer 1986

 

Hemimycena crispata (Kühner) Singer 1943

 

Hemimycena delectabilis (Peck) Singer 1943

 

Hemimycena epichloë (Kühner) Singer 1943

 

Hemimycena gracilis (Quél.) Singer 1943

 

Hemimycena gypsella (Kühner) Elborne & Læssøe 1991

 

Hemimycena hirsuta (Tode) Singer 1986

 

Hemimycena ignobilis Joss. ex Bon 1983

 

Hemimycena mairei (M.E. Gilbert) Singer 1943

 

Hemimycena mauretanica (Maire) Singer 1943

 

Hemimycena ochrogaleata (J. Favre) M.M. Moser 1978

 

Hemimycena persimilis (Redhead) Antonín & Noordel. 2004

 

Hemimycena pseudocrispula (Kühner) Singer 1943

 

Hemimycena pseudolactea (Kühner) Singer 1943

Lažnomljična šljemovka 

Hemimycena rickenii (A.H. Sm.) Singer 1962

 

Hemimycena sordida Noordel. & Antonín 2004

 

Hemimycena subimmaculata (Murrill) Elborne & Læssøe 1991

 

Hemipholiota heteroclita (Fr.) Bon 1986

 

Hemistropharia albocrenulata (Peck) Jacobsson & E. Larss. 2007

 

Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze 1898

 

Hericium cirrhatum (Pers.) Nikol. 1950

Bodljikavi igličar 

Hericium clathroides (Pall.) Pers. 1797

Bjelogorični igličar 

Hericium erinaceus (Bull.) Pers. 1797

Bradati igličar 

Herpotrichia macrotricha (Berk. & Broome) Sacc. 1883

 

Heterobasidion abietinum Niemelä & Korhonen 1998

 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Stara rupičarka 

Heterobasidion araucariae P.K. Buchanan 1988

 

Heterobasidion irregulare Garbel. & Otrosina 2010

 

Heterobasidion parviporum Niemelä & Korhonen 1998

 

Heterosphaeria patella (Tode) Grev. 1824

 

Heyderia abietis (Fr.) Link 1833

 

Hohenbuehelia angustata (Berk.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia atrocoerulea (Fr.) Singer 1951

Raznolika školjkarica 

Hohenbuehelia grisea (Peck) Singer 1951

Siva školjkarica 

Hohenbuehelia horakii Courtec. 1984

 

Hohenbuehelia mastrucata (Fr.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia myxotricha (Lév.) Singer 1951

 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Lopatasta školjkarica 

Hohenbuehelia semi-infundibuliformis (P. Karst.) Singer 1951

Ljevkasta školjkarica 

Hohenbuehelia tremula (Schaeff.) Thorn & G.L. Barron 1986

Rickenova školjkarica 

Hortiboletus engelii (Hlaváček) Biketova & Wasser 2015

 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Krvavi baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Poluobla čekinjavica 

Humidicutis calyptriformis (Berk.) Vizzini & Ercole 2012

Ljubičastocrvena vlažnica 

Hyalopeziza alni E. Müll. 1968

 

Hydnangium carneum Wallr. 1839

 

Hydnellum aurantiacum (Batsch) P. Karst. 1879

Narančasta ježevica 

Hydnellum auratile (Britzelm.) Maas Geest. 1959

 

Hydnellum caeruleum (Hornem.) P. Karst. 1879

 

Hydnellum coalitum Maas Geest. 1975

Borova ježevica 

Hydnellum compactum (Pers.) P. Karst. 1879

Nezgrapna ježevica 

Hydnellum concrescens (Pers.) Banker 1906

 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Krvareća ježevica 

Hydnellum floriforme (Schaeff.) Banker 1906

 

Hydnellum geogenium (Fr.) Banker 1913

 

Hydnellum peckii Banker 1912

Peckijeva ježevica 

Hydnellum scrobiculatum (Fr.) P. Karst. 1879

 

Hydnellum spongiosipes (Peck) Pouzar 1960

 

Hydnellum suaveolens (Scop.) P. Karst. 1879

 

Hydnocystis piligera Tul. 1844

 

Hydnotrya cerebriformis (Tul. & C. Tul.) Harkn. 1889

 

Hydnotrya tulasnei (Berk.) Berk. & Broome 1846

Tulasneov šupljikavi tartuf 

Hydnum albidum Peck 1887

Bijeli ježek 

Hydnum ellipsosporum Ostrow & Beenken 2004

 

Hydnum repandum L. 1753

Prosenjak 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Mali ježek 

Hydropus atramentosus (Kalchbr.) Kotl. & Pouzar 1962

 

Hydropus marginellus (Pers.) Singer 1948

Vodenasta lističarka 

Hydropus subalpinus (Höhn.) Singer 1962

 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica, postojana vlažnica 

Hygrocybe aurantiosplendens R. Haller Aar. 1954

Skerletnokonična vlažnica 

Hygrocybe cantharellus (Schwein.) Murrill 1911

 

Hygrocybe ceracea (Sowerby) P. Kumm. 1871

Voštana vlažnica 

Hygrocybe citrina (Rea) J.E. Lange 1940

Limunasta vlažnica 

Hygrocybe coccineocrenata (P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Ljuskavocrvena vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Stožasta vlažnica 

Hygrocybe conicoides (P.D. Orton) P.D. Orton & Watling 1969

Jajolika vlažnica 

Hygrocybe flavescens (Kauffman) Singer 1951

Suhonoga vlažnica 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe intermedia (Pass.) Fayod 1889

Intermedijarna vlažnica 

Hygrocybe leporina (Fr.) P.D. Orton & Watling 1969

Zečja puževica 

Hygrocybe marchii (Bres.) Singer 1951

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

Skerletnobusenasta vlažnica 

Hygrocybe mollis (Berk. & Broome) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe mucronella (Fr.) P. Karst. 1879

Gorka vlažnica 

Hygrocybe nigrescens (Quél.) Kühner 1926

Pocrnjela vlažnica 

Hygrocybe nitrata (Pers.) Wünsche 1877

Salitrena vlažnica 

Hygrocybe ovina (Bull.) Kühner 1926

Maslinastocrna vlažnica 

Hygrocybe parvula (Peck) Murrill 1916

 

Hygrocybe phaeococcinea (Arnolds) Bon 1985

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

Reidijeva vlažnica 

Hygrocybe spadicea (Fr.) P. Karst. 1879

 

Hygrocybe splendidissima (P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Prelijepa vlažnica 

Hygrocybe subpapillata Kühner 1979

 

Hygrocybe substrangulata (Peck) P.D. Orton & Watling 1969

Skerletnorebrasta vlažnica 

Hygrocybe turunda (Fr.) P. Karst. 1879

Mahovinska vlažnica 

Hygrocybe virginea var. fuscescens (Bres.) Arnolds 1986

Sniježna sočnica 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičica 

Hygrophoropsis macrospora (D.A. Reid) Kuyper 1996

 

Hygrophorus arbustivus Fr. 1836

 

Hygrophorus atramentosus Secr. ex H. Haas & R. Haller Aar. 1978

Crnobijela puževica 

Hygrophorus camarophyllus (Alb. & Schwein.) Dumée, Grandjean & Maire 1912

 

Hygrophorus capreolarius (Kalchbr.) Sacc. 1875

Srneća puževica 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatnožuta puževica 

Hygrophorus conicopalustris R. Haller Aar. 1953

 

Hygrophorus cossus (Sowerby) Fr. 1838

Hrastova puževica 

Hygrophorus discoideus (Pers.) Fr. 1838

Smeđekoturna puževica 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

Zlatnoštitna puževica 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bjelokosna puževica 

Hygrophorus erubescens (Fr.) Fr. 1838

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus gliocyclus Fr. 1861

Sluzavobijela puževica 

Hygrophorus hyacinthinus Quél. 1888

Zumbulnomirisna puževica 

Hygrophorus karstenii Sacc. & Cub. 1887

 

Hygrophorus nemoreus (Pers.) Fr. 1838

Tupoglava puževica 

Hygrophorus penarioides Jacobsson & E. Larss. 2007

 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Suha puževica 

Hygrophorus persicolor Ricek 1974

 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Zmijolikonoga puževica 

Hygrophorus piceae Kühner 1949

Smrekova puževica 

Hygrophorus poetarum R. Heim 1948

Pjesnička puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Jelova puževica 

Hygrophorus queletii Bres. 1881

Queletova puževica 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Medena puževica 

Hygrophorus secretanii Henning 1887

 

Hygrophorus speciosus Peck 1878

 

Hymenochaete cinnamomea (Pers.) Bres. 1897

 

Hymenochaete corrugata (Fr.) Lév. 1846

 

Hymenochaete cruenta (Pers.) Donk 1959

Mougetova poličarka 

Hymenochaete fuliginosa (Pers.) Lév. 1846

 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Rđava poličica 

Hymenogaster citrinus Vittad. 1831

 

Hymenogaster luteus Vittad. 1831

 

Hymenogaster vulgaris Tul. & C. Tul. 1846

 

Hymenopellis hygrophoroides (Singer & Clémençon) R.H. Petersen 2010

 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Glatkonoga korenjača 

Hymenoscyphus albidus (Gillet) W. Phillips 1887

 

Hymenoscyphus fructigenus (Bull.) Gray 1821

 

Hymenoscyphus repandus (W. Phillips) Dennis 1964

 

Hymenoscyphus scutula (Pers.) W. Phillips 1887

 

Hyphoderma medioburiense (Burt) Donk 1957

 

Hyphoderma occidentale (D.P. Rogers) Boidin & Gilles 1994

 

Hyphodontia alutaria (Burt) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia barba-jovis (Bull.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia breviseta (P. Karst.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia efibulata J. Erikss. & Hjortstam 1969

 

Hyphodontia nespori (Bres.) J. Erikss. & Hjortstam 1976

 

Hyphodontia pallidula (Bres.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia radula (Pers.) Langer & Vesterh. 1996

 

Hyphodontia rimosissima (Peck) Gilb. 1963

 

Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hyphodontia subalutacea (P. Karst.) J. Erikss. 1958

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Sivolisnata panjevčica 

Hypholoma dispersum Quél. 1872

 

Hypholoma elongatum (Pers.) Ricken 1915

 

Hypholoma ericaeoides P.D. Orton 1960

 

Hypholoma ericaeum (Pers.) Kühner 1936

 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Prava sumporača 

Hypholoma fasciculare var. pusillum J.E. Lange 1923

Sitna sumporača 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypholoma marginatum J. Schröt. 1889

Ljuskastonoga panjevčica 

Hypholoma myosotis (Fr.) M. Lange 1955

 

Hypholoma olivaceotinctum (Kauffman) Pomerl. 1984

 

Hypholoma polytrichi (Fr.) Ricken 1912

 

Hypholoma radicosum J.E. Lange 1923

Korjenasta panjevčica 

Hypholoma subericaeum (Fr.) Kühner 1936

 

Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis 1961

 

Hypholoma tuberosum Redhead & Kroeger 1987

 

Hypochniciellum ovoideum (Jülich) Hjortstam & Ryvarden 1980

 

Hypochnicium erikssonii Hallenb. & Hjortstam 1990

 

Hypochnicium lundellii (Bourdot) J. Erikss. 1958

 

Hypocrea citrina (Pers.) Fr. 1849

 

Hypocrea gelatinosa (Tode) Fr. 1849

 

Hypocrea pulvinata Fuckel 1870

 

Hypocrea sulphurea (Schwein.) Sacc. 1883

 

Hypocreopsis lichenoides (Tode) Seaver 1910

 

Hypomyces chrysospermus Tul. & C. Tul. 1860

 

Hypomyces luteovirens (Fr.) Tul. & C. Tul. 1860

 

Hypoxylon cercidicola (Berk. & M.A. Curtis ex Peck) Y.M. Ju & J.D. Rogers 1996

 

Hypoxylon ferrugineum G.H. Otth 1869

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

 

Hypoxylon fraxinophilum Pouzar 1972

 

Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon rubiginosum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon rutilum Tul. & C. Tul. 1863

 

Hypoxylon vogesiacum (Pers.) Sacc. 1882

 

Hypsizygus marmoreus (Peck) H.E. Bigelow 1976

 

Hypsizygus tessulatus (Bull.) Singer 1945

 

Hysterangium crassum (Tul. & C. Tul.) E. Fisch.

 

Hysterangium stoloniferum Tul. & C. Tul. 1851

Bjelkasta trbušarka 

Hysterangium stoloniferum var. rubescens (Quél.) Zeller & C.W. Dodge 1929

 

Hysterium pulicare Pers. 1794

 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Kestenjasti baršunovac 

Imperator luteocupreus (Bertéa & Estadès) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

 

Imperator rhodopurpureus (Smotl.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Tamnopurpurni vrganj 

Imperator torosus (Fr.) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

Robustan vrganj 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Velika martinčica 

Inocutis dryophila (Berk.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Inocybe abjecta P. Karst. 1879

 

Inocybe acuta Boud. 1917

 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe agardhii (N. Lund) P.D. Orton 1960

 

Inocybe agordina Bizio 2000

 

Inocybe alnea Stangl 1979

 

Inocybe alpigenes (E. Horak) Bon 1997

 

Inocybe ambigua Romagn. 1979

 

Inocybe amethystina Kuyper 1986

 

Inocybe appendiculata Kühner 1955

 

Inocybe arenicola (R. Heim) Bon 1983

 

Inocybe argenteolutea Vauras 1997

 

Inocybe arthrocystis Kühner 1988

 

Inocybe assimilata Britzelm. 1881

Maglasta cjepača 

Inocybe asterospora Quél. 1879

Zvjezdastosporna cjepača 

Inocybe ayeri Furrer-Ziogas 1987

 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

Bongardova cjepača 

Inocybe bongardii var. pisciodora (Donadini & Riousset) Kuyper 1986

 

Inocybe bresadolae Massee 1904

 

Inocybe bulbosissima (Kühner) Bon 1982

 

Inocybe calamistrata (Fr.) Gillet 1876

Kuštrava cjepača 

Inocybe calida Velen. 1920

 

Inocybe calospora Quél. 1881

 

Inocybe castanea Peck 1904

 

Inocybe catalaunica Singer 1947

 

Inocybe cervicolor (Pers.) Quél. 1886

Jelenska cjepača 

Inocybe cincinnata (Fr.) Quél. 1872

Kovrčasta cjepača 

Inocybe cincinnata var. major (S. Petersen) Kuyper 1989

 

Inocybe cookei Bres. 1892

Slamnatožuta cjepača 

Inocybe corydalina Quél. 1875

Zelenkasta cjepača 

Inocybe curvipes P. Karst. 1890

 

Inocybe diabolica Vauras 1994

 

Inocybe dulcamara (Pers.) P. Kumm. 1871

Slatkastogorka cjepača 

Inocybe dulcamaroides Kühner 1988

 

Inocybe dunensis P.D. Orton 1960

 

Inocybe egenula J. Favre 1955

 

Inocybe fibrosa (Sowerby) Gillet 1876

 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe fuscidula Velen. 1920

 

Inocybe fuscomarginata Kühner 1956

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta cjepača 

Inocybe geraniodora J. Favre 1955

 

Inocybe giacomi J. Favre 1955

 

Inocybe glabrescens Velen. 1920

 

Inocybe glabrodisca P.D. Orton 1960

 

Inocybe godeyi Gillet 1874

Godijeva cjepača 

Inocybe grammata Quél. & Le Bret. 1880

Gravirana cjepača 

Inocybe griseolilacina J.E. Lange 1917

 

Inocybe griseoscabrosa (Peck) Earle 1903

 

Inocybe gymnocarpa Kühner 1953

 

Inocybe heimii Bon 1984

 

Inocybe hirculus Vauras 1995

 

Inocybe hirtella Bres. 1884

 

Inocybe hirtella var. bispora Kuyper 1986

 

Inocybe huijsmanii Kuyper 1986

 

Inocybe hypotheja Kühner 1988

 

Inocybe hystrix (Fr.) P. Karst. 1879

 

Inocybe inodora Velen. 1920

 

Inocybe involuta Kuyper 1989

 

Inocybe jacobi Kühner 1956

 

Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe lacera var. helobia Kuyper 1986

 

Inocybe lacera var. rhacodes (J. Favre) Kuyper 1986

 

Inocybe langei R. Heim 1931

 

Inocybe lanuginosa (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe leptophylla G.F. Atk. 1918

 

Inocybe leucoblema Kühner 1956

 

Inocybe leucoloma Kühner 1988

 

Inocybe lilacina (Peck) Kauffman 1918

Ljubičasto zemljasta cjepača 

Inocybe maculata Boud. 1885

Pjegava cjepača 

Inocybe maculipes J. Favre 1955

 

Inocybe margaritispora (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe mixtilis var. aurata Alessio 1980

 

Inocybe moelleri Eyssart. & A. Delannoy 2006

 

Inocybe monochroa J. Favre 1955

 

Inocybe multicoronata A.H. Sm. 1939

 

Inocybe myriadophylla Vauras & E. Larss. 2012

 

Inocybe mytiliodora Stangl & Vauras 1988

 

Inocybe napipes J.E. Lange 1917

Repolika cjepača 

Inocybe nematoloma Joss. 1974

 

Inocybe nespiakii Bon 1996

 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

Rana cjepača 

Inocybe obscurobadia (J. Favre) Grund & D.E. Stuntz 1977

 

Inocybe obsoleta Romagn. 1958

 

Inocybe ochroalba Bruyl. 1970

 

Inocybe oreina J. Favre 1955

 

Inocybe ovatocystis Boursier & Kühner 1928

 

Inocybe pargasensis Vauras 1997

 

Inocybe pelargonium Kühner 1955

 

Inocybe perbrevis (Weinm.) Gillet 1876

 

Inocybe perlata (Cooke) Sacc. 1887

 

Inocybe petiginosa (Fr.) Gillet 1876

 

Inocybe phaeodisca Kühner 1955

 

Inocybe phaeodisca var. geophylloides Kühner 1955

 

Inocybe phaeoleuca Kühner 1955

 

Inocybe piceae Stangl & Schwöbel 1985

 

Inocybe posterula (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe praetervisa Quél. 1883

Zamjenjiva cjepača 

Inocybe proximella P. Karst. 1882

 

Inocybe pseudoreducta Stangl & Glowinski 1981

 

Inocybe pusio P. Karst. 1889

 

Inocybe putilla Bres. 1884

 

Inocybe queletii Konrad 1929

 

Inocybe quietiodor Bon 1976

 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Ušiljena cjepača 

Inocybe rivularis Jacobsson & Vauras 1990

 

Inocybe rupestris J. Favre 1955

 

Inocybe salicis-herbaceae Kühner 1988

 

Inocybe sambucina (Fr.) Quél. 1872

Bazgova cjepača 

Inocybe sindonia (Fr.) P. Karst 1879

 

Inocybe splendens R. Heim 1932

 

Inocybe spuria Jacobsson & E. Larss. 2009

 

Inocybe squamata J.E. Lange 1917

 

Inocybe stangliana Kuyper 1986

 

Inocybe stellatospora (Peck) Massee 1904

 

Inocybe stenospora Stangl & Bresinsky 1983

 

Inocybe subcarpta Kühner & Boursier 1932

 

Inocybe subhirsuta Kühner 1988

 

Inocybe subnudipes Kühner 1955

 

Inocybe substellata Kühner 1988

 

Inocybe substraminipes Kühner 1988

 

Inocybe taxocystis (J. Favre & E. Horak) Senn-Irlet 1992

 

Inocybe tenebrosa Quél. 1885

 

Inocybe teraturgus M.M. Moser 1992

 

Inocybe terrigena (Fr.) Kühner 1953

 

Inocybe tjallingiorum Kuyper 1986

 

Inocybe tricolor Kühner 1955

 

Inocybe umbratica Quél. 1883

Sjenovita cjepača 

Inocybe umbrinofusca Kühner 1988

 

Inocybe undulatospora Kuyper 1989

 

Inocybe vaccina Kühner 1955

 

Inocybe whitei (Berk. & Broome) Sacc. 1887

Crveno - bijela cjepača 

Inocybe xanthomelas Boursier & Kühner 1933

 

Inonotus cuticularis (Bull.) P. Karst. 1879

Lomljivi kopitar 

Inonotus hastifer Pouzar 1981

Polimorfni kopitar 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Kuštravi kopitar 

Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.) Pilát 1942

Nagnuti kopitar 

Inonotus rheades (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Lisičji kopitar 

Inonotus tamaricis (Pat.) Maire 1938

 

Iodophanus carneus (Pers.) Korf 1967

 

Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828

 

Irpex narymicus (Pilát) Saaren. & Kotir. 2002

 

Irpicodon pendulus (Alb. & Schwein.) Pouzar 1966

 

Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881

 

Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. 1879

Smolasta rupičarka 

Junghuhnia luteoalba (P. Karst.) Ryvarden 1972

 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

 

Karstenia lonicerae (Velen.) Sherwood 1977

 

Kavinia alboviridis (Morgan) Gilb. & Budington 1970

 

Kotlabaea deformis (P. Karst.) Svrček 1969

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

 

Kuehneromyces lignicola (Peck) Redhead 1984

 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Aromatična panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria bicolor (Maire) P.D. Orton 1960

Dvobojna gljivica 

Laccaria fraterna (Sacc.) Pegler 1965

 

Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884

Crvenkasta gljivica, Srodna gljivica 

Laccaria laccata var. moelleri Singer 1973

 

Laccaria laccata var. pallidifolia (Peck) Peck 1912

 

Laccaria proxima (Boud.) Pat. 1887

Smeđocrvenkasta gljivica 

Laccaria purpureobadia D.A. Reid 1966

 

Laccaria tortilis (Bolton) Cooke 1884

Savitljiva gljivica 

Lachnella alboviolascens (Alb. & Schwein.) Fr. 1849

 

Lachnellula arida (W. Phillips) Dennis 1962

 

Lachnellula flavovirens (Bres.) Dennis 1962

 

Lachnellula fuscosanguinea (Rehm) Dennis 1962

 

Lachnellula occidentalis (G.G. Hahn & Ayers) Dharne 1965

 

Lachnellula subtilissima (Cooke) Dennis 1962

 

Lachnellula suecica (de Bary ex Fuckel) Nannf. 1953

 

Lachnellula willkommii (Hartig) Dennis 1962

 

Lachnum callimorphum P. Karst. 1871

 

Lachnum fuscescens var. fuscescens (Pers.) P. Karst. 1885

 

Lachnum pudibundum (Quél.) J. Schröt. 1893

 

Lachnum relicinum (Fr.) P. Karst.1871

 

Lachnum tenuissimum (Quél.) Korf & W.Y. Zhuang 1985

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavka 

Lacrymaria pyrotricha (Holmsk.) Konrad & Maubl. 1925

 

Lactarius acerrimus Britzelm. 1893

Trpka mliječnica 

Lactarius acris (Bolton) Gray 1821

Opora mliječnica 

Lactarius albocarneus Britzelm. 1895

Mazavoblijeda mliječnica 

Lactarius alpinus Peck 1875

 

Lactarius aquizonatus Kytöv. 1984

 

Lactarius aspideus (Fr.) Fr. 1838

 

Lactarius atroviridis Peck 1889

 

Lactarius aurantiacus (Pers.) Gray 1821

Narančasta mliječnica 

Lactarius azonites (Bull.) Fr. 1838

 

Lactarius badiosanguineus Kühner & Romagn. 1954

 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Viskozna mliječnica 

Lactarius blumii Bon 1979

 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Stjeničava mliječnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Lažna rujnica 

Lactarius circellatus Fr. 1838

Kolobarasta mliječnica 

Lactarius citriolens Pouzar 1968

 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mliječnica 

Lactarius cremor Fr. 1838

Vodenastomliječna mliječnica 

Lactarius deceptivus Peck 1885

 

Lactarius decipiens Quél. 1885

Zamjenjiva mliječnica 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Plemenita rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrekina rujnica 

Lactarius dryadophilus Kühner 1975

 

Lactarius evosmus Kühner & Romagn. 1954

 

Lactarius flavidus Boud. 1887

Žuta mliječnica 

Lactarius flexuosus (Pers.) Gray 1821

 

Lactarius flexuosus var. roseozonatus H. Post 1863

 

Lactarius fluens Boud. 1899

Tekuča mliječnica 

Lactarius fuliginosus (Fr.) Fr. 1838

Čađava mliječnica 

Lactarius fulvissimus Romagn. 1954

Lisičjesmeđa mliječnica 

Lactarius glyciosmus (Fr.) Fr. 1838

Pahuljičasta mliječnica 

Lactarius helvus (Fr.) Fr. 1838

Mirodijska mliječnica 

Lactarius hepaticus Plowr. 1905

Jetrena mliječnica 

Lactarius hysginus (Fr.) Fr. 1838

Skrletna mliječnica 

Lactarius illyricus Piltaver 1992

 

Lactarius intermedius (Krombh.) Berk. & Broome 1881

Intermedijarna mliječnica 

Lactarius lacunarum Romagn. ex Hora 1960

Udubljena mliječnica 

Lactarius leonis Kytöv. 1984

 

Lactarius lepidotus Hesler & A.H. Sm. 1979

Sivočehava mliječnica 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Garava mliječnica 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lijepa mliječnica 

Lactarius mairei Malençon 1939

Maireijeva mliječnica 

Lactarius mammosus Fr. 1838

 

Lactarius musteus Fr. 1838

 

Lactarius nanus J. Favre 1955

 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Ružna mliječnica 

Lactarius nigroviolascens G.F. Atk. 1918

 

Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. 1838

 

Lactarius omphaliiformis Romagn. 1974

 

Lactarius pallidus Pers. 1797

Blijeda mliječnica 

Lactarius payettensis A.H. Sm. 1960

 

Lactarius pergamenus (Sw.) Fr. 1838

Pergamentna rujnica 

Lactarius picinus Fr. 1838

Smrekova mliječnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mliječnica 

Lactarius porninsis Rolland 1889

Ariševa mliječnica 

Lactarius pseudouvidus Kühner 1985

 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Grabova mliječnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Maljava mliječnica 

Lactarius pyrogalus (Bull.) Fr. 1838

Ljuta mliječnica 

Lactarius quieticolor Romagn. 1958

 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mliječnica 

Lactarius repraesentaneus Britzelm. 1885

 

Lactarius resimus (Fr.) Fr. 1838

 

Lactarius romagnesii Bon 1979

Romagnesijeva mliječnica 

Lactarius rufus (Scop.) Fr. 1838

Riđa mliječnica 

Lactarius salicis-herbaceae Kühner 1975

 

Lactarius salicis-reticulatae Kühner 1975

 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Jelova rujnica 

Lactarius sanguifluus (Paulet) Fr. 1838

Krvna rujnica 

Lactarius scoticus Berk. & Broome 1879

 

Lactarius scrobiculatus (Scop.) Fr. 1838

Jamičasta mliječnica 

Lactarius semisanguifluus R. Heim & Leclair 1950

Polukrvna rujnica 

Lactarius serifluus (DC.) Fr. 1838

Grbavočađava mliječnica 

Lactarius smithii Montoya & Bandala 2004

 

Lactarius sphagneti (Fr.) Neuhoff 1956

 

Lactarius spinosulus Quél. & Le Bret. 1880

 

Lactarius subdulcis (Pers.) Gray 1821

Sladunjava mliječnica 

Lactarius subpurpureus Peck 1878

 

Lactarius subruginosus J. Blum ex Bon 1985

 

Lactarius subumbonatus Lindgr. 1845

Neispupčena mliječnica 

Lactarius tabidus Fr. 1838

 

Lactarius theiogalus (Bull.) Gray 1821

Žutomliječna mliječnica 

Lactarius tithymalinus (Scop.) Fr. 1838

Naborana mliječnica 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Runjava mliječnica 

Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838

Prosta mliječnica 

Lactarius tuomikoskii Kytöv. 1984

 

Lactarius turpis (Weinm.) Fr. 1838

 

Lactarius utilis (Weinm.) Fr. 1863

 

Lactarius uvidus (Fr.) Fr. 1838

Pokisla mliječnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Baršunasta mliječnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Borova mliječnica 

Lactarius violascens (J. Otto) Fr. 1838

Ljubičasta mliječnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Prijesna mliječnica 

Lactarius zonarioides Kühner & Romagn. 1953

 

Lactarius zonarius (Bull.) Fr. 1838

Pojasasta mliječnica 

Lactifluus bertillonii (Neuhoff ex Z. Schaef.) Verbeken 2011

Bertilonijeva mliječnica 

Lactifluus brunneoviolascens (Bon) Verbeken 2012

 

Lactifluus glaucescens (Crossl.) Verbeken 2012

 

Lactifluus rugatus (Kühner & Romagn.) Verbeken 2012

 

Laetiporus montanus Černý ex Tomšovský & Jankovský 2009

 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Žuti kruh 

Lanmaoa fragrans (Vittad.) Vizzini, Gelardi & Simonini 2015

Mirisavi vrganj 

Lasiobelonium nidulum (J.C. Schmidt & Kunze) Spooner 1987

 

Lasiobolus papillatus (Pers.) Sacc. 1884

 

Lasiosphaeria glabrata (Fr.) Munk 1957

 

Lasiosphaeria ovina (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Lasiosphaeris hirsuta (Fr.) A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Laxitextum bicolor (Pers.) Lentz 1956

 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Plemeniti hrapavac 

Leccinellum griseum (Quél.) Bresinsky & Manfr. Binder 2003

Grabov djed 

Leccinum albostipitatum den Bakker & Noordel. 2005

 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni hrapavac 

Leccinum chioneum (Fr.) Redeuilh 1990

 

Leccinum crocistipidosum H. Engel & Dermek 1981

Šafranasti djed 

Leccinum cyaneobasileucum Lann. & Estad. 1991

 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov djed 

Leccinum holopus (Rostk.) Watling 1960

Bijeli djed 

Leccinum melaneum (Smotl.) Pilát & Dermek 1974

Crni djed 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov turčin 

Leccinum sardoum (Belli & Sacc.) Quadr. & Lunghini 1990

 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov djed 

Leccinum variicolor Watling 1969

Šaroliki djed 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Bijeli turčin, opekasti turčin 

Leccinum vulpinum Watling 1961

Smrekov turčin 

Lentaria micheneri (Berk. & M.A. Curtis) Corner 1950

 

Lentinellus castoreus (Fr.) Kühner & Maire 1934

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Žilava aniska 

Lentinellus micheneri (Berk. & M.A. Curtis) Pegler 1983

Ispupčena busenjača 

Lentinellus vulpinus (Sowerby) Kühner & Maire 1934

 

Lentinula edodes (Berk.) Pegler 1976

Shii-take, Mirisna aniska 

Lentinus suavissimus Fr. 1836

 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Tigrasta busenjača 

Lentinus velutinus Fr. 1830

 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezina lističavka 

Leocarpus fragilis var. bisporus (Nann.-Bremek. & D.W. Mitch.) D.W. Mitch. 2001

 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka kapica 

Lepiota boudieri Bres. 1881

 

Lepiota brunneoincarnata Chodat & C. Martín 1889

Mesnatosmeđa štitarka 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta štitarka 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Bjelonoga štitarka 

Lepiota cortinarius J.E. Lange 1915

 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva štitarka 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bijela štitarka 

Lepiota felina (Pers.) P. Karst. 1879

 

Lepiota forquignonii Quél. 1885

 

Lepiota forquignonii var. coniferarum Bon 1981

 

Lepiota fuscovinacea F.H. Møller & J.E. Lange 1940

 

Lepiota grangei (Eyre) J.E. Lange 1935

 

Lepiota griseovirens Maire 1928

 

Lepiota helveola var. barlae Bres. 1892

 

Lepiota helveola var. maior Candusso 1990

 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

Ognjena štitarka 

Lepiota kuehneri Huijsman ex Hora 1960

 

Lepiota magnispora Murrill 1912

Žutonoga štitarka 

Lepiota ochraceodisca Bon 1991

 

Lepiota ochraceofulva P.D. Orton 1960

 

Lepiota oreadiformis Velen. 1920

Planinska štitarka 

Lepiota pseudolilacea Huijsman 1947

 

Lepiota subincarnata J.E. Lange 1940

Crvenkasta štitarka 

Lepiota subvolvata Malençon & Bertault 1971

 

Lepiota wasseri Bon 1993

 

Lepiota xanthophylla P.D. Orton 1960

 

Lepista densifolia (J. Favre) Singer & Clémençon 1973

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Žuta uleknjača 

Lepista glaucocana (Bres.) Singer 1951

Blijedoljubičasta koturnica 

Lepista luscina (Fr.) Singer 1951

Maglovita koturnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista nuda var. lilacina (Quél.) Singer 1949

 

Lepista nuda var. tridentina (Singer) Singer 1949

 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista ricekii Bon 1983

Paprena koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Prljava koturnica 

Leptoporus mollis (Pers.) Quél. 1886

 

Leptospora rubella (Pers.) Rabenh. 1857

 

Leptosporomyces septentrionalis (J. Erikss.) Krieglst. 1991

 

Leratiomyces ceres (Cooke & Massee) Spooner & Bridge 2008

 

Leratiomyces laetissimus (Hauskn. & Singer) Borovička, Stribrny, Noordel., Gryndler & Oborník 2011

 

Leratiomyces percevalii (Berk. & Broome) Bridge & Spooner 2008

 

Leratiomyces squamosus (Pers.) Bridge & Spooner 2008

Čehasta vitičarka 

Leucoagaricus americanus (Peck) Vellinga 2000

Bresadolova sunčanica 

Leucoagaricus amylosporus (Malençon) Bon 1981

 

Leucoagaricus barssii (Zeller) Vellinga 2000

Korjenasta pečurkovica 

Leucoagaricus carneifolius (Gillet) Wasser 1977

Crvenkastolisna pečurkovica 

Leucoagaricus cinerascens (Quél.) Bon & Boiffard 1978

Sivkasta pečurkovica 

Leucoagaricus georginae (W.G. Sm.) Candusso 1990

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Bjelkasta pečurkovica 

Leucoagaricus meleagris (Sowerby) Singer 1952

 

Leucoagaricus nympharum (Kalchbr.) Bon 1977

Djevojačka sunčanica 

Leucoagaricus rubrotinctus (Peck) Singer 1948

 

Leucoagaricus serenus (Fr.) Bon & Boiffard 1974

Snježnobijela štitarka 

Leucoagaricus subcretaceus Bon 1983

 

Leucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. 1943

Badhamova sunčanica 

Leucocoprinus birnbaumii (Corda) Singer 1962

 

Leucocoprinus brebissonii (Godey) Locq. 1943

 

Leucocoprinus cepistipes (Sowerby) Pat. 1889

Bijelorebrasta sunčanica 

Leucocoprinus cepistipes f. macrosporus Migl. 1986

 

Leucocoprinus cretaceus (Bull.) Locq. 1945

Svilena štitarka 

Leucocoprinus flos-sulphuris (Schnizl.) Cejp 1948

 

Leucocoprinus lanzonii Bon, Migl. & Brunori 1989

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Bjelolistićava koprenka 

Leucocybe candicans (Pers.) Vizzini, P. Alvarado, G. Moreno & Consiglio 2015

Snježnobijela grlašica 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

 

Leucogyrophana pseudomollusca (Parmasto) Parmasto 1967

 

Leucopaxillus cerealis (Lasch) Singer 1962

 

Leucopaxillus compactus (P. Karst.) Neuhoff 1958

 

Leucopaxillus giganteus (Sowerby) Singer 1939

Koturasta debeljača 

Leucopaxillus lentus (H. Post) Singer 1943

 

Leucopaxillus lepistoides (Maire) Singer 1939

Čvrsta debeljača 

Leucopaxillus mirabilis (Bres.) Konrad & Maubl. 1952

 

Leucopaxillus paradoxus (Costantin & L.M. Dufour) Boursier 1925

 

Leucopaxillus rhodoleucus (Romell) Kühner 1926

 

Leucopaxillus tricolor (Peck) Kühner 1926

Trobojna debeljača 

Leucoscypha leucotricha (Alb. & Schwein.) Boud. 1907

 

Lichenomphalia alpina (Britzelm.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Alpski pupak 

Lichenomphalia hudsoniana (H.S. Jenn.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Naborani pupak 

Lichenomphalia meridionalis (Contu & La Rocca) P.-A. Moreau & Courtec. 2008

 

Lichenomphalia umbellifera (L.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Lichenomphalia velutina (Quél.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Limacella delicata var. delicata (Fr.) Earle 1909

 

Limacella delicata var. glioderma (Fr.) Gminder 1994

 

Limacella delicata var. vinosorubescens (Furrer-Ziogas) Gminder 1994

 

Limacella furnacea (Lett.1829) Gilbert 1927

 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Kapljičasta ljepljivica 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Slinava ljepljivica 

Limacella illinita f. ochracea (Fr. 1874 ex Gilb. 1918) Konrad & Maublanc 1924

 

Limacella illinita var. ochraceorosea Béguet & Bon 1975

 

Limacella illinita var. rubescens H. V. Smith 1945

 

Limacella ochraceolutea P.D. Orton 1969

 

Lopadostoma pouzarii Granmo & L.E. Petrini 1996

 

Lophodermium arundinaceum (Schrad.) Chevall. 1826

 

Lophodermium maculare (Fr.) De Not. 1847

 

Loreleia marchantiae (Singer & Clémençon) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Loreleia postii (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys & Lutzoni 2002

 

Loweomyces wynneae (Berk. & Broome) Jülich 1982

Skromna rupičarka 

Lycoperdon caudatum J. Schröt. 1889

Repata puhara 

Lycoperdon decipiens Durieu & Mont. 1848

Varljiva puhara 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Ježasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon lambinonii Demoulin 1972

 

Lycoperdon lividum Pers. 1809

 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisata puhara 

Lycoperdon marginatum Vittad. 1842

Busenasta puhara 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Mekana puhara 

Lycoperdon nigrescens Wahlenb. 1794

Smrdljiva puhara 

Lycoperdon norvegicum Demoulin 1971

 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Livadna puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon umbrinum Pers. 1801

Smeđa puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Bijela straštenica 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava straštenica 

Lyophyllum eustygium (Cooke) Clémençon 1982

Debelolistićava sraštenica 

Lyophyllum favrei (R. Haller Aar. & R. Haller Suhr) R. Haller Aar. & R. Haller Suhr 1950

 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Obična straštenica, Pepeljastosmeđa straštenica 

Lyophyllum gangraenosum (Fr.) Gulden 1991

 

Lyophyllum hebelomoides (Ew. Gerhardt) Consiglio & Contu 2002

 

Lyophyllum infumatum (Bres.) Kühner 1938

Zadimljena straštenica 

Lyophyllum konradianum (Maire) Kühner & Romagn. 1953

 

Lyophyllum leucophaeatum (P. Karst.) P. Karst. 1881

Zadimljenosmrdljiva straštenica 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Tvrdokožna straštenica 

Lyophyllum ochraceum (R. Haller Aar.) Schwöbel & Reutter 1969

 

Lyophyllum semitale (Fr.) Kühner 1938

Polukopljasta sraštenica 

Lyophyllum serius Romagn. 1987

 

Lyophyllum transforme (Britzelm.) Singer 1943

Trouglasta sraštenica 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Velikocistidna mirisnica 

Macrolepiota excoriata (Schaeff.) Wasser 1978

Oguljena sunčanica 

Macrolepiota gracilenta (Krombh.) Wasser 1978

Nježna sunčanica 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradova sunčanica 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Grbava sunčanica 

Macrolepiota olivascens Singer & M.M. Moser 1961

 

Macrolepiota permixta (Barla) Pacioni 1979

Dvojna sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Velika sunčanica 

Macrolepiota procera var. pseudo-olivascens Bellù & Lanzoni 1987

 

Macrolepiota prominens (Fr.) M.M. Moser 1967

Prostrana sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Cjevasta kijačarka 

Marasmiellus atropapillatus (Kühner & Maire) Singer 1951

 

Marasmiellus candidus (Fr.) Singer 1948

Bijela sušičarka 

Marasmiellus humillimus (Quél.) Singer 1974

 

Marasmiellus mesosporus Singer 1973

 

Marasmiellus omphaliiformis (Kühner) Noordel. 1983

 

Marasmiellus primulae Schmid-Heckel 1985

 

Marasmiellus pseudogracilis (Kühner & Maire) Singer 1951

 

Marasmiellus pseudoramealis (Hauskn. & Noordel.) Hauskn. & Noordel. 2000

 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Granska sušičarka 

Marasmiellus trabutii var. trabutii (Maire) Singer 1951

 

Marasmiellus tricolor (Alb. & Schwein.) Singer 1946

 

Marasmiellus tricolor var. graminis (Murrill) Singer 1973

 

Marasmiellus vaillantii (Pers.) Singer 1973

 

Marasmius alniphilus J. Favre 1952

 

Marasmius anisocystidiatus Antonín, Desjardin & H. Gsell 1992

 

Marasmius anomalus Peck 1872

 

Marasmius anomalus var. microsporus (Maire) Antonín 1988

 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

Bulliardova sušičarka 

Marasmius buxi Fr. 1872

 

Marasmius cohaerens (Alb. & Schwein.) Cooke & Quél. 1878

Busenasti klinčac 

Marasmius collinus (Scop.) Singer 1942

 

Marasmius curreyi Berk. & Broome 1879

 

Marasmius epiphyllus (Pers.) Fr. 1838

 

Marasmius limosus Boud. & Quél. 1877

 

Marasmius mediterraneus Corriol 2006

 

Marasmius minutus Peck 1875

 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilin klinčac 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Koturasta sušičarka 

Marasmius setosus (Sowerby) Noordel. 1987

 

Marasmius siccus (Schwein.) Fr. 1838

 

Marasmius skalae Antonín 1988

 

Marasmius subalpinus P.-A. Moreau 2007

 

Marasmius todeae Henn. 1898

 

Marasmius torquescens Quél. 1872

 

Marasmius ventalloi Singer 1947

 

Marasmius wettsteinii Sacc. & P. Syd. 1899

 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Wynneijev klinčac 

Marcelleina persoonii (P. Crouan & H. Crouan) Brumm. 1967

 

Mattirolomyces terfezioides (Mattir.) E. Fisch. 1938

Kvrgava gomoljača 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Raspucana širokoliska 

Melanogaster ambiguus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1843

Promjenljiva utrobnjača 

Melanogaster broomeanus Berk. 1842

Broomeova utrobnjača 

Melanogaster macrosporus Velen. 1922

 

Melanogaster variegatus (Vittad.) Tul. & C. Tul. 1851

Šarolika utrobnjača 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

Kratkonoga gustolistka 

Melanoleuca exscissa (Fr.) Singer 1935

Sivkasta gustolistka 

Melanoleuca graminicola (Velen.) Kühner & Maire 1934

 

Melanoleuca grammopodia (Bull.) Murrill 1914

Prugasta gustolistka 

Melanoleuca griseofumosa Secr. ex Singer & Clémençon 1973

Tamnosiva gustolistka 

Melanoleuca heterocystidiosa (Bon & Bellù) Bon 1984

 

Melanoleuca humilis (Pers.) Pat. 1900

Malena gustolistka 

Melanoleuca nivea Métrod ex Boekhout 1988

 

Melanoleuca polioleuca (Fr.) G. Moreno 1934

 

Melanoleuca strictipes (P. Karst.) Jul. Schäff. 1951

Tankonoga gustolistka 

Melanoleuca stridula (Fr.) Singer 1943

Škripajuča gustolistka 

Melanoleuca subalpina (Britzelm.) Bresinsky & Stangl 1976

Planinska gustolistka 

Melanoleuca subpulverulenta (Pers.) Singer 1939

 

Melanoleuca substrictipes Kühner 1978

 

Melanoleuca turrita (Fr.) Singer 1935

Tornjasta gustolistka 

Melanoleuca verrucipes (Fr.) Singer 1939

Bradavičasta gustolistka 

Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel 1984

Krvavolistićava sunčica 

Melanotus phillipsii (Berk. & Broome) Singer 1973

 

Melastiza carbonicola J. Moravec 1972

 

Melastiza chateri (W.G. Sm.) Boud. 1907

Chaterijeva zdjeličarka 

Melastiza contorta (Massee & Crossl.) Spooner & Y.J. Yao 1995

 

Melastiza cornubiensis (Berk. & Broome) J. Moravec 1992

 

Melastiza scotica Graddon 1961

 

Melogramma campylosporum Fr. 1849

 

Melogramma spiniferum (Wallr.) De Not. 1863

 

Membranomyces spurius (Bourdot) Jülich 1975

 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Orijaška rupičavka 

Merismodes fasciculata (Schwein.) Donk 1951

 

Merulicium fusisporum (Romell) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Microglossum olivaceum (Pers.) Gillet 1879

 

Microglossum viride (Pers.) Gillet 1879

 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna kapuljača 

Mollisia caesia (Fuckel) Sacc. 1889

 

Mollisia caespiticia P. Karst. 1871

 

Mollisia cinerea (Batsch) P. Karst. 1871

 

Mollisia culmina (Sacc.) Rehm 1910

 

Mollisia humidicola Graddon 1977

 

Mollisia ligni (Desm.) P. Karst. 1871

 

Mollisia macrosperma (Sacc.) Le Gal & F. Mangenot 1961

 

Mollisia ventosa P. Karst. 1871

 

Monascus purpureus Went 1895

 

Monilinia fructigena Honey 1945

 

Montagnea arenaria (DC.) Zeller 1943

 

Montagnea radiosa (Pall.) Šebek 1954

 

Mucronella bresadolae (Quél.) Corner 1970

 

Mucronella styriaca Maas Geest. 1977

Rastresita četkica 

Multiclavula mucida (Pers.) R.H. Petersen 1967

 

Mutatoderma mutatum (Peck) C.E. Gómez 1976

 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji stršak 

Mutinus elegans (Mont.) E. Fisch. 1888

 

Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch. 1888

Ravanellijev stršak 

Mycena abramsii (Murrill) Murrill 1916

 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Mycena aciculata (A.H. Sm.) Desjardin & E. Horak 2002

 

Mycena adscendens (Lasch) Maas Geest. 1981

 

Mycena aetites (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena alnetorum J. Favre 1957

 

Mycena amicta (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena arcangeliana Bres. 1904

 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

Rubnonarančasta šljemovka 

Mycena bulbosa (Cejp) Kühner 1938

 

Mycena capillaripes Peck 1888

 

Mycena citrinomarginata Gillet 1876

 

Mycena concolor (J.E. Lange) Kühner 1938

 

Mycena corynephora Maas Geest. 1983

 

Mycena crocata (Schrad.) P. Kumm. 1871

Šafranasta šljemovka 

Mycena cyanorhiza Quél. 1875

 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Presvučena šljemovka, Citronasta šljemovka 

Mycena epipterygia var. pelliculosa (Fr.) Maas Geest. 1980

 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Naherena šljemovka 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlječna šljemovka 

Mycena galopus var. nigra Rea 1922

 

Mycena guldeniana Aronsen & B.A. Perry 2011

 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šljemovka 

Mycena inclinata (Fr.) Quél. 1872

Kosoglava šljemovka 

Mycena laevigata (Lasch) Gillet 1876

 

Mycena leptocephala (Pers.) Gillet 1876

Alkalna šljemovka 

Mycena maculata P. Kras. 1890

Pjegava šljemovka 

Mycena megaspora Kauffman 1933

 

Mycena niveipes (Murrill) Murrill 1916

 

Mycena olivaceomarginata (Massee) Massee 1893

 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

Tamnolisna šljemovka 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žljebonoga šljemovka 

Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šljemovka 

Mycena renati Quél. 1886

Žutonoga šljemovka 

Mycena rhenana Maas Geest. & Winterh. 1985

 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šljemovka 

Mycena rosella (Fr.) P. Kumm. 1871

Crvena šljemovka 

Mycena rubromarginata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

Okrvavljena šljemovka 

Mycena silvae-nigrae Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stipata Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. 1871

Pijedestalna šljemovka 

Mycena viridimarginata P. Karst. 1892

 

Mycena vitilis (Fr.) Quél. 1872

Nitasta šljemovka 

Mycena vulgaris (Pers.) P. Kumm. 1871

Česta šljemovka 

Mycena xantholeuca Kühner 1938

 

Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842

 

Mycenella bryophila (Voglino) Singer 1951

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Dugonogi klinčac 

Mycetinis epidryas (Kühner) Antonín & Noordel. 2008

 

Mycetinis kallioneus (Huhtinen) Antonín & Noordel. 2008

 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Češnjakov klinčac 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia fuscoatra (Fr.) Donk 1931

 

Mycoacia uda (Fr.) Donk 1931

 

Mycolindtneria trachyspora (Bourdot & Galzin) Rauschert 1988

 

Mytilidion mytilinellum (Fr.) Zogg, 1962

 

Myxarium nucleatum Wallr. 1833

Jezgričava drhtavica 

Myxomphalia maura (Fr.) Hora 1960

 

Naucoria alnetorum (Maire) Kühner & Romagn. 1953.

 

Naucoria amarescens Quél. 1883

 

Naucoria bohemica Velen. 1921

 

Naucoria escharioides (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Naucoria fellea (J. Favre) Raithelh. 1987

 

Naucoria geraniolens (Courtec.) Gerw. Keller 2001

 

Naucoria luteolofibrillosa (Kühner) Kühner & Romagn. 1953

 

Naucoria melinoides (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Naucoria scolecina (Fr.) Quél. 1875

 

Naucoria suavis Bres. 1884

 

Naucoria subconspersa Kühner ex P.D. Orton 1960

 

Naucoria tantilla J. Favre 1955

 

Nectria cinnabarina (Tode) Fr. 1849

Cinoberasta bubuljica 

Nectria cosmariospora Ces. & De Not. 1863

 

Nectria magnusiana Rehm 1878

 

Nectria purtonii (Grev.) Berk. 1860

 

Nemania carbonacea Pouzar 1985

 

Nemania serpens (Pers.) Gray 1821

 

Neobarya parasitica (Fuckel) Lowen 1986

 

Neoboletus junquilleus (Quél.) Gelardi, Simonini & Vizzini 2014

Žuta glatkonoška 

Neoboletus luridiformis (Rostk.) Gelardi, Simonini & Vizzini 2014

 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

 

Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns 1985

Smolasta pilašica 

Neolentinus lepideus (Fr.) Redhead & Ginns 1985

Ljuskava pilašica 

Neonectria coccinea (Pers.) Rossman & Samuels 1999

 

Neonectria fuckeliana (C. Booth) Castl. & Rossman 2006

 

Neonectria galligena (Bres.) Rossman & Samuels 1999

 

Neonectria punicea (J.C. Schmidt) Castl. & Rossman 2006

 

Neottiella rutilans (Fr.) Dennis 1960

 

Nidularia deformis (Willd.) Fr. 1817

Nadjevena košarica 

Niptera pulla (W. Phillips & Keith) Boud. 1907

 

Ocellaria quercicola (Hazsl.) Sacc. 1889

 

Octaviania asterosperma Vittad. 1831

 

Octospora coccinea (P. Crouan & H. Crouan) Brumm. 1967

 

Octospora convexula (Pers.) L.R. Batra 1963

 

Octospora humosa (Fr.) Dennis 1960

 

Octospora leucoloma Hedw. 1789

 

Octospora rubens (Boud.) M.M. Moser 1963

 

Ombrophila janthina P. Karst. 1869

 

Ombrophila violacea (Hedw.) Fr. 1849

 

Omphalia stellata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Omphaliaster asterosporus (J.E. Lange) Lamoure 1971

 

Omphalina discorosea (Pilát) Herink & Kotl. 1975

 

Omphalina pyxidata (Bull.) Quél. 1886

 

Omphalina rivulicola (J. Favre) Lamoure 1974

 

Omphalina subhepatica (Batsch) Murrill 1916

 

Omphalotus illudens (Schwein.) Bresinsky & Besl 1979

 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Zavodljiva lisičica 

Onnia tomentosa (Fr.) P. Karst. 1889

 

Onnia triquetra (Pers.) Imazeki 1955

 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

 

Onygena equina (Willd.) Pers. 1800

 

Ophiocordyceps entomorrhiza (Dicks.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Ophiocordyceps gracilis (Grev.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Ophiocordyceps myrmecophila (Ces.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Orbilia leucostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Orbilia sarraziniana Boud. 1885

 

Orbilia xanthostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Ossicaulis lachnopus (Fr .) Contu 1999

 

Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginns 1985

Drvna grlašica 

Osteina obducta (Berk.) Donk 1966

 

Otidea bufonia (Pers.) Boud. 1907

Obična uška 

Otidea leporina (Batsch) Fuckel 1870

 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Velika žutouška 

Oudemansiella melanotricha (Dörfelt) M.M. Moser 1983

Crnogorična korjenjača 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korjenjača 

Oxyporus corticola (Fr.) Ryvarden 1972

 

Oxyporus obducens (Pers.) Donk 1933

 

Oxyporus philadelphi (Parmasto) Ryvarden 1972

 

Oxyporus populinus (Schumach.) Donk 1933

 

Oxyporus ravidus (Fr.) Bondartsev & Singer 1941

 

Pachyella subisabellina (Le Gal) Trimbach 1999

 

Pachykytospora tuberculosa (Fr.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Pachylepyrium funariophilum (M.M. Moser) Singer 1965

 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

Rumenkasti smetištar 

Panaeolus acuminatus (Schaeff.) Quél. 1874

 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

 

Panaeolus cinctulus (Bolton) Sacc. 1887

 

Panaeolus cyanescens (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Panaeolus fimicola (Pers.) Gillet 1878

Đubretarski smetištar 

Panaeolus guttulatus Bres. 1881

 

Panaeolus olivaceus F.H. Møller 1945

 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Zvonasti smetištar 

Panaeolus semiovatus var. phalaenarum (Fr.) Ew. Gerhardt 1996

Ljepljivi smetištar 

Panaeolus semiovatus var. semiovatus (Sowerby) S. Lundell & Nannf. 1938

Prstenasti smetištar 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blagi grudovac 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Kasni grudovac 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Trpki grudovac 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Školjkasta busenjača 

Panus lecomtei (Fr.) Corner 1981

 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Čekinjasta besenjača 

Paradoxa monospora Mattir. 1935

 

Paraleptosphaeria praetermissa (P. Karst.) Gruyter, Aveskamp & Verkley 2012

 

Parasola auricoma (Pat.) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

 

Parasola hemerobia (Fr.) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Jednodnevna gnojištarka 

Parasola kuehneri (Uljé & Bas) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola leiocephala (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Naborana gnojištarka 

Paratrichophaea boudieri (Grélet) Bronckers 2003

 

Paullicorticium allantosporum J. Erikss. 1958

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus obscurisporus C. Hahn 1999

 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Johina uvijača 

Paxillus validus C. Hahnsson 1999

 

Paxillus velenovskyi Pilát 1925

 

Paxillus vernalis Watling 1969

 

Peniophora aurantiaca (Bres.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Peniophora cinerea (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora erikssonii Boidin 1957

 

Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889

 

Peniophora laeta (Fr.) Donk 1957

 

Peniophora lilacea Bourdot & Galzin 1913

 

Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke 1879

 

Peniophora lycii (Pers.) Höhn. & Litsch. 1907

 

Peniophora nuda (Fr.) Bres. 1897

 

Peniophora piceae (Pers.) J. Erikss. 1950

 

Peniophora pini (Schleich.) Boidin 1956

 

Peniophora pithya (Pers.) J. Erikss. 1950

 

Peniophora polygonia (Pers.) Bourdot & Galzin 1928

 

Peniophora pseudopini Weresub & I.A.S. Gibson 1960

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora rufa (Fr.) Boidin 1958

 

Peniophora rufomarginata (Pers.) Bourdot & Galzin 1912

 

Peniophora violaceolivida (Sommerf.) Massee 1890

 

Peniophorella praetermissa (P. Karst.) K.H. Larss. 2007

 

Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. 1889

 

Perenniporia fraxinea (Bull.) Ryvarden 1978

 

Perenniporia medulla-panis (Jacq.) Donk 1967

 

Perenniporia ochroleuca (Berk.) Ryvarden 1972

 

Perenniporia tenuis (Schwein.) Ryvarden 1973

 

Peroneutypa scoparia (Schwein.) Carmarán & A.I. Romero 2006

 

Pezicula livida (Berk. & Broome) Rehm 1881

 

Peziza ampliata Pers. 1822

 

Peziza apiculata Cooke 1875

 

Peziza arvernensis Boud. 1879

Arvernenska uška 

Peziza badia Pers. 1800

Doratasta zdjeličarka 

Peziza badiofusca (Boud.) Dennis 1960

Doratastozbunjujuča zdjeličarka 

Peziza berthetiana Donadini 1985

 

Peziza boudieri (Cooke) Donadini 1978

 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Voštana zdjeličarka 

Peziza chlorophaea Rehm 1885

 

Peziza depressa Pers. 1796

Potištena zdjeličarka 

Peziza domiciliana Cooke 1877

Kučna zdjeličarka 

Peziza echinospora P. Karst. 1869

Šiljatosporna zdjeličarka 

Peziza fimeti (Fuckel) Seaver 1928

 

Peziza granulosa Schumach. 1803

Zrnata zdjeličarka 

Peziza hortensis P. Crouan & H. Crouan 1867

 

Peziza howsei Roze & Boud. 1879

Dvobojna zdjeličarka 

Peziza limnaea Maas Geest. 1967

Močvarna zdjeličarka 

Peziza lobulata (Velen.) Svrček 1976

 

Peziza michelii (Boud.) Dennis 1960

Michellijeva zdjeličarka 

Peziza micropus Pers. 1800

 

Peziza ninguis Donadini & Trimbach 1978

 

Peziza paludicola (Boud.) Sacc. & Traverso 1911

 

Peziza perdicina (Velen.) Svrček 1976

 

Peziza petersii Berk. 1875

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza praetervisa Bres. 1897

 

Peziza repanda Wahlenb. 1820

 

Peziza saccardoana Cooke 1877

 

Peziza saniosa Schrad. 1799

 

Peziza sepiatra Cooke 1875

 

Peziza subviolacea Svrček 1977

 

Peziza succosa Berk. 1841

Izlučujuča zdjeličarka 

Peziza tenacella W. Phillips 1886

 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

Raznolika zdjeličarka 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

Mjehurasta zdjeličarka 

Peziza violacea Pers. 1797

 

Phaeocollybia arduennensis Bon 1979

 

Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim 1931

Narančastocrvena korjenjača 

Phaeocollybia cidaris (Fr.) Romagn. 1944

Tijarasta korjenjača 

Phaeocollybia festiva (Fr.) R. Heim 1942

 

Phaeocollybia lugubris (Fr.) R. Heim 1931

 

Phaeogalera medullosa (Bres.) M.M. Moser 1978

 

Phaeogalera stagnina (Fr.) Pegler & T.W.K. Young 1975

 

Phaeogalera stagninoides (P.D. Orton) Pegler & T.W.K. Young 1975

 

Phaeohelotium carneum (Fr.) Hengstm. 2009

 

Phaeohelotium fagineum (Pers.) Hengstm. 2009

 

Phaeohelotium umbilicatum (Le Gal) Dennis 1971

 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

Zlatna štitarka 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

Crnogorični rupičavac 

Phaeomarasmius aureosimilis E. Horak 1980

 

Phaeomarasmius borealis Rald 1991

 

Phaeomarasmius erinaceus (Fr.) Scherff. ex Romagn. 1937

 

Phaeomarasmius rimulincola (Rabenh.) P.D. Orton 1960

 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrianov stršak 

Phallus impudicus L. 1753

Smrdljivi stršak 

Phallus rubicundus (Bosc) Fr. 1823

 

Phanerochaete affinis (Burt) Parmasto 1968

 

Phanerochaete calotricha (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete deflectens (P. Karst.) Hjortstam 1987

 

Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978

 

Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto 1968

 

Phanerochaete velutina (DC.) Karst. 1898

 

Phellinidium ferrugineofuscum (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

 

Phellinidium pouzarii (Kotl.) Fiasson & Niemelä 1984

Pouzarov plutnjak 

Phellinus betulinus (Murrill) Parmasto 2007

 

Phellinus chrysoloma (Fr.) Donk 1971

 

Phellinus conchatus (Pers.) Quél. 1886

Školjkasti plutnjak 

Phellinus contiguus (Pers.) Pat. 1928

 

Phellinus erectus A. David, Dequatre & Fiasson 1982

 

Phellinus gilvus (Schwein.) Pat. 1900

 

Phellinus hartigii (Allesch. & Schnabl) Pat. 1903

Hartigov plutnjak 

Phellinus hippophaeicola H. Jahn 1976

 

Phellinus igniarius (L.) Quél. 1886

Vrbov plutnjak 

Phellinus juniperinus Bernicchia & S. Curreli 1990

 

Phellinus laevigatus (Fr.) Bourdot & Galzin 1928

 

Phellinus lundellii Niemelä 1972

 

Phellinus pilatii Cerny 1968

 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćarski plutjak 

Phellinus populicola Niemelä 1975

Topolov plutnjak 

Phellinus rhamni (Bondartseva) H. Jahn 1967

 

Phellinus rimosus (Berk.) Pilát 1940

 

Phellinus rosmarini Bernicchia 1990

 

Phellinus tremulae (Bondartsev) Bondartsev & P.N. Borisov 1953

 

Phellinus viticola (Schwein.) Donk 1966

Planinski plutnjak 

Phellinus vorax (Harkn.) Cerný 1985

 

Phellodon confluens (Pers.) Pouzar 1956

 

Phellodon melaleucus (Sw. ex Fr.) P. Karst. 1881

Crno bijela ježevica 

Phellodon niger (Fr.) P. Karst. 1881

Crna ježevica 

Phellodon tomentosus (L.) Banker 1906

 

Phellopilus nigrolimitatus (Romell) Niemelä, T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Phialina ulmariae (Lasch) Dennis 1960

 

Phlebia cremeo-ochracea (Bourdot & Galzin) Parmasto 1967

 

Phlebia mellea Overh. 1930

 

Phlebia radiata Fr. 1821

 

Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ. 1960

 

Phlebiopsis gigantea (Fr.) Jülich 1978

 

Phloeomana speirea (Fr.) Redhead 2013

 

Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. 1871

Masna ljuskavica 

Pholiota alnicola var. salicicola (Fr.) Holec 2001

 

Pholiota astragalina (Fr.) Singer 1951

Češljugarska ljuskavica 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

Zlačana ljuskavica 

Pholiota conissans (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota decussata (Fr.) M.M. Moser 1967

 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamteča ljuskavica 

Pholiota gummosa var. rufobrunnea (P. Karst.) Holec 2001

 

Pholiota henningsii (Bres.) P.D. Orton 1960

 

Pholiota highlandensis (Peck) Quadr. & Lunghini 1990

Ugljenarska ljuskavica 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

Jahnijeva ljuskavica 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

 

Pholiota lubrica (Pers.) Singer 1951

 

Pholiota lucifera (Lasch) Quél. 1872

Sjajna ljuskavica 

Pholiota lundbergii Jacobsson 1997

 

Pholiota mixta (Fr.) Kuyper & Tjall.-Beuk. 1986

 

Pholiota nameko (T. Itô) S. Ito & S. Imai 1933

 

Pholiota pityrodes (F. Brig.) Holec 2001

 

Pholiota scamba (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota spumosa (Fr.) Singer 1948

 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Pholiota squarrosoadiposa J.E. Lange 1940

Masnočehava ljuskavica 

Pholiota squarrosoides (Peck) Sacc. 1887

 

Pholiota subochracea (A.H. Sm.) A.H. Sm. & Hesler 1968

 

Pholiota subsquarrosa (Fr.) Sacc. 1887

 

Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Phomopsis velata (Sacc.) Traverso 1906

 

Phylloporia ribis (Schumach.) Ryvarden 1978

 

Phylloporus pelletieri (Lév.) Quél. 1888

 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Crvenkasti listićavac 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

 

Picoa carthusiana Tul. & C. Tul. 1862

 

Piloderma byssinum (P. Karst.) Jülich 1969

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezina guba 

Piptoporus quercinus (Schrad.) P. Karst. 1881

 

Pirottaea nigrostriata Graddon 1967

 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Boemski tartus 

Pleurocybella porrigens (Pers.) Singer 1942

Bjelouškasta krikonoška 

Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887

Omotana krivonoška 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brijestova krivonoška 

Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Hrastova krivonoška 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Poljska krivonoška 

Pleurotus luteosaturatus (Malençon & Bertault) P.-A. Moreau 2009

 

Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872

Mekana krivonoška 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Kožasta žilavica 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Crnočehava krovnjača 

Pluteus aurantiorugosus (Trog) Sacc. 1896

 

Pluteus brunneoradiatus Bonnard 1987

 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

Žutozelena krovnjača 

Pluteus cinereofuscus J.E. Lange 1917

 

Pluteus diettrichii Bres. 1905

Rascijepljena krovnjača 

Pluteus ephebeus (Fr.) Gillet 1876

Mladenačka krovnjača 

Pluteus exiguus (Pat.) Sacc. 1887

 

Pluteus inquilinus Romagn. 1979

 

Pluteus insidiosus Vellinga & Schreurs 1985

 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus luteomarginatus Rolland 1889

Žutožilasta krovnjača 

Pluteus nanus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm. 1871

Bijela krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Velika krovnjača 

Pluteus phlebophorus (Ditmar) P. Kumm. 1871

Žilasta krovnjača 

Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876

 

Pluteus podospileus Sacc. & Cub. 1887

Sitna krovnjača 

Pluteus pouzarianus Singer 1983

Pouzarova krovnjača 

Pluteus primus Bonnard 1991

 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Romelijeva krovnjača 

Pluteus roseipes Höhn. 1902

 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus satur Kühner & Romagn. 1956

 

Pluteus semibulbosus (Lasch) Quél. 1875

 

Pluteus thomsonii (Berk. & Broome) Dennis 1948

 

Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Podofomes trogii (Fr.) Pouzar 1971

 

Podophacidium xanthomelum (Pers.) Kavina 1936

 

Pogonoloma macrocephalum (Huijsman) Sánchez-García 2014

Glavata debeljača 

Polydesmia pruinosa (Gerd. ex Berk. & Broome) Boud. 1907

 

Polyporus leptocephalus (Jacq.) Fr. 1821

 

Polyporus melanopus (Pers.) Fr. 1821

Crnonogi rupičar 

Polyporus rhizophilus Pat. 1894

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Ljuskasti rupičar 

Polyporus tuberaster (Jacq. ex Pers.) Fr. 1815

Gomoljasti rupičar 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Jelenovo uho 

Polyporus varius (Pers.) Fr. 1821

Lavlježuti rupičar 

Porodaedalea pini (Brot.) Murrill 1905

 

Porostereum spadiceum (Pers.) Hjortstam & Ryvarden 1990

 

Porotheleum fimbriatum (Pers.) Fr. 1818

 

Porpoloma pes-caprae (Fr.) Singer 1952

Kozja vitezovka 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plava sočna rupičarka 

Postia fragilis (Fr.) Jülich 1982

Lomljiva sočna rupičarka 

Postia leucomallella (Murrill) Jülich 1982

Bijelokrem sočna rupičarka 

Postia ptychogaster (F. Ludw.) Vesterh. 1996

 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Trpka sočna rupičarka 

Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982

 

Postia undosa (Peck) Jülich 1982

Valovita sočna rupičarka 

Pouzaroporia subrufa (Ellis & Dearn.) Vampola 1992

 

Propolis farinosa (Pers.) Fr. 1849

 

Protocrea farinosa (Berk. & Broome) Petch 1937

 

Protostropharia dorsipora (Esteve-Rav. & Barassa) Redhead 2014

 

Protostropharia islandica (Kytöv.) Redhead 2014

 

Protostropharia semiglobata (Batsch) Redhead, Moncalvo & Vilgalys 2013

Polukuglasta vitičarka 

Psathyrella artemisiae var. artemisiae (Pass.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella bifrons (Berk.) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella bipellis (Quél.) A.H. Sm. 1946

Barleova slabunjavka 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Candolleova slabunjavka 

Psathyrella canoceps (Kauffman) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella caput-medusae (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella casca (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella clivensis (Berk. & Broome) P.D. Orton 1960

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

Ljupka slabunjavka 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Maljava slabunjavka 

Psathyrella fatua (Fr.) P. Kumm. 1949

 

Psathyrella fusca (Schumach.) A. Pearson 1952

 

Psathyrella gossypina (Bull.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella hirta Peck 1898

 

Psathyrella leucotephra (Berk. & Broome) P.D. Orton 1960

Bijelosiva slabunjavka 

Psathyrella lutensis (Romagn.) M.M. Moser 1955

 

Psathyrella maculata (C.S. Parker) A.H. Sm. 1972

Pjegava slabunjavka 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella multipedata (Peck) A.H. Sm. 1941

Busenasta slabunjavka 

Psathyrella murcida (Fr.) Kits van Wav. 1985

 

Psathyrella obtusata (Pers.) A.H. Sm. 1941

Tupoglava slabunjavka 

Psathyrella olympiana A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella panaeoloides (Maire) Arnolds 1982

 

Psathyrella pellucidipes (Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Psathyrella pennata (Fr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella pervelata Kits van Wav. 1971

 

Psathyrella phegophila Romagn. 1985

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vodenasta slabunjavka 

Psathyrella polycystis (Romagn.) Romagn. 1982

 

Psathyrella potteri A.H. Sm. 1972

 

Psathyrella prona (Fr.) Gillet 1878

Krivonoga slabunjavka 

Psathyrella prona f. picta (Romagn.) Kits van Wav. 1972

 

Psathyrella pseudocasca (Romagn.) Kits van Wav. 1982

 

Psathyrella pseudogracilis (Romagn.) M.M. Moser 1967

 

Psathyrella pygmaea (Bull.) Singer 1951

Patuljasta slabunjavka 

Psathyrella sacchariolens Enderle 1984

 

Psathyrella senex (Peck) A.H. Sm. 1972

 

Psathyrella silvestris (Gillet) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Proljetna slabunjavka 

Psathyrella sphagnicola (Maire) J. Favre 1937

 

Psathyrella spintrigera (Fr.) Konrad & Maubl. 1949

Zbijena slabunjavka 

Psathyrella tephrophylla (Romagn.) M.M. Moser 1955

Sivolisnata slabunjavka 

Psathyrella typhae (Kalchbr.) A. Pearson & Dennis 1948

 

Psathyrella vinosofulva P.D. Orton 1960

 

Pseudaleuria fibrillosa (Massee) J. Moravec 2003

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudocraterellus undulatus (Pers.) Rauschert 1987

Ivanova lisičica 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Bijela ledenka 

Pseudoinonotus dryadeus (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Hrastov kopitar 

Pseudombrophila merdaria (Fr.) Brumm. 1995

 

Pseudombrophila theioleuca Rolland 1888

 

Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich 1979

 

Pseudotomentella mucidula (P. Karst.) Svrček 1958

 

Pseudotricholoma metapodium (Fr.) Sánchez-García & Matheny 2014

 

Psilocybe atrobrunnea (Lasch) Gillet 1878

 

Psilocybe azurescens Stamets & Gartz 1995

 

Psilocybe castanella Peck 1887

 

Psilocybe chionophila Lamoure 1977

 

Psilocybe coprophila (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Psilocybe crobula (Fr.) Singer 1962

 

Psilocybe cubensis (Earle) Singer 1948

 

Psilocybe flocculosa Bas & Noordel. 1996

 

Psilocybe hispanica Guzmán 2000

 

Psilocybe inquilina (Fr.) Bres. 1931

 

Psilocybe laetissima Hauskn. & Singer 1986

 

Psilocybe liniformans Guzmán & Bas 1977

 

Psilocybe medullosa (Bres.) Borov. 2007

 

Psilocybe merdaria (Fr.) Ricken 1912

Balegasta klobučica 

Psilocybe merdicola Huijsman 1961

 

Psilocybe micropora Noordel. & Verduin 1999

 

Psilocybe moelleri Guzmán 1978

 

Psilocybe montana (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Psilocybe montana var. macrospora Noordel. & Verduin 1999

 

Psilocybe phyllogena (Peck) Peck 1912

 

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Šiljata klobučica 

Psilocybe serbica M.M. Moser & E. Horak 1969

 

Psilocybe stuntzii Guzmán & J. Ott 1977

 

Psilocybe subcoprophila (Britzelm.) Sacc. 1895

 

Psilocybe subviscida var. subviscida (Peck) Kauffman 1918

 

Psilocybe subviscida var. velata Noordel. & Verduin, in Noordeloos 1999

 

Psilocybe turficola J. Favre 1939

 

Psilocybe velifera (J. Favre) Singer 1986

 

Pterula multifida (Chevall.) Fr. 1830

Zbijena vlasulja 

Puccinia poarum Nielsen 1877

 

Pulveroboletus auriflammeus (Berk. & M.A. Curtis) Singer 1947

 

Pulvinula convexella (P. Karst.) Pfister 1976

Zvjezdani tanjurič 

Pycnoporellus alboluteus (Ellis & Everh.) Kotl. & Pouzar 1963

 

Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971

 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Cinober raznocijevka 

Pyrenopeziza adenostylidis (Rehm) Gremmen 1958

 

Pyrenopeziza benesuada (Tul.) Gremmen 1958

 

Pyrenopeziza revincta (P. Karst.) Gremmen 1958

 

Pyronema domesticum (Sowerby) Sacc. 1889

 

Pyronema omphalodes (Bull.) Fuckel 1870

 

Queletia mirabilis Fr. 1872

Dostojna pušnica 

Radulodon aneirinus (Sommerf.) Spirin 2001

 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

Jelova capica 

Ramaria apiculata (Fr.) Donk 1933

Šiljasta capica 

Ramaria aurea (Schaeff.) Quél. 1888

Zlatna capica 

Ramaria bataillei (Maire) Corner 1950

Bataillejeva capica 

Ramaria botrytis (Pers.) Ricken 1918

Crvenkasta capica 

Ramaria botrytoides (Peck) Corner 1950

 

Ramaria broomei (Cotton & Wakef.) R.H. Petersen 1981

Broomeijeva capica 

Ramaria concolor (Corner) R.H. Petersen 1975

 

Ramaria corrugata (P. Karst.) Schild 1975

 

Ramaria curta (Fr.) Schild 1994

 

Ramaria eumorpha (P. Karst.) Corner 1950

Lijepooblikovana capica 

Ramaria fagetorum Maas Geest. ex Schild 1978

 

Ramaria fennica (P. Karst.) Ricken 1920

Feničanska capica 

Ramaria fennica var. griseolilacina Schild 1995

 

Ramaria flaccida (Fr.) Bourdot 1898

Mlitava capica 

Ramaria flava (Schaeff.) Quél. 1888

Žuta capica 

Ramaria flavescens (Schaeff.) R.H. Petersen 1974

 

Ramaria flavobrunnescens (G.F. Atk.) Corner 1950

Žutosmeđa capica 

Ramaria flavoides Schild 1981

 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Otrovna capica 

Ramaria fumigata (Peck) Corner 1950

Zadimljena capica 

Ramaria fumosiavellanea Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Ramaria gracilis (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria holorubella (G.F. Atk.) Corner 1950

Purpurnocrvena capica 

Ramaria ignicolor Corner 1950

Vatrena capica 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Ramaria lutea Shield 1977

Žučkasta capica 

Ramaria myceliosa (Peck) Corner 1950

Opletena capica 

Ramaria neoformosa R.H. Petersen 1976

Paučinasta capica 

Ramaria obtusissima (Peck) Corner 1950

Tupa capica 

Ramaria pallida (Schaeff.) Ricken 1920

Blijeda capica 

Ramaria pallidosaponaria R.H. Petersen 1989

 

Ramaria pusilla Corner 1950

Sitna capica 

Ramaria rubella (Schaeff.) R.H. Petersen 1974

 

Ramaria rubripermanens Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Ramaria sandaracina Marr & D.E. Stuntz 1974

Poluvatrena capica 

Ramaria sanguinea (Pers.) Quél. 1888

Krvava capica 

Ramaria secunda (Berk.) Corner 1950

Prateća capica 

Ramaria spinulosa (Pers.) Quél. 1888

Trnovita capica 

Ramaria strasseri (Bres.) Corner 1950

Strasserova capica 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Tijesna capica 

Ramaria subbotrytis (Coker) Corner 1950

 

Ramaria testaceoflava (Bres.) Corner 1950

 

Ramaria tridentina Schild 1981

 

Ramaria violaceibrunnea (Marr & D.E. Stuntz) R.H. Petersen 1986

 

Ramariopsis clavuligera (R. Heim) Corner 1950

Zbijena capica 

Ramariopsis kunzei (Fr.) Corner 1950

Kunzeova capica 

Ramsbottomia asperior (Nyl.) Benkert & T. Schumach. 1985

Šiljatosporna tanjurica 

Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968

 

Resinomycena saccharifera (Berk. & Broome) Redhead 1984

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Resupinatus conspersus (Pers.) Thorn, Moncalvo & Redhead 2006

 

Resupinatus striatulus (Pers.) Murrill 1915

 

Resupinatus trichotis (Pers.) Singer 1961

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Marelični baršunovac 

Rheubarbariboletus persicolor (H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

 

Rhizina undulata Fr. 1815

Valovita pločarica 

Rhizochaete filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Gresl., Nakasone & Rajchenb. 2004

 

Rhizomarasmius undatus (Berk.) R.H. Petersen 2000

 

Rhizopogon luteolus Fr. 1817

 

Rhizopogon obtextus (Spreng.) R. Rauschert 1984

 

Rhizopogon roseolus (Corda) Th. Fr. 1909

Obična opletenka 

Rhizopogon suavis Quél. 1880

Mirisava opletenka 

Rhodocollybia butyracea (Bull.) Lennox 1979

Maslačna plosnatica 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Pjegava plosnatica 

Rhodocollybia filamentosa (Velen.) Antonín 1986

 

Rhodocollybia maculata (Alb. & Schwein.) Singer 1939

Pjegava plosnatica 

Rhodocollybia maculata var. scorzonerea (Batsch) Lennox 1979

 

Rhodocollybia prolixa (Hornem.) Antonín & Noordel. 1997

Prostrana plosnatica 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Iskrivljena plosnatica 

Rhodocybe parilis (Fr.) Singer 1962

Dvojbena vitezovka 

Rhodonia placenta (Fr.) Niemelä, K.H. Larss. & Schigel 2005

Pogačasta rupičarka 

Rhodophana nitellina (Fr.) Papetti 2015

 

Rhodoscypha ovilla (Peck) Dissing & Sivertsen 1983

 

Rhodotarzetta rosea (Rea) Dissing & Sivertsen 1983

 

Rhodotus palmatus (Bull.) Maire 1926

Brazdasti ruževac 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Narančasta pribadača 

Rickenella swartzii (Fr.) Kuyper 1984

 

Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983

 

Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966

 

Rimbachia arachnoidea (Peck) Redhead 1984

 

Rimbachia bryophila (Pers.) Redhead 1984

 

Rimbachia neckerae (Fr.) Redhead 1984

 

Ripartites krieglsteineri Enderle & Bon 1990

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Roridomyces roridus (Scop.) Rexer 1994

 

Rosellinia mammiformis (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Rosellinia thelena (Fr.) Rabenh. 1865

 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Smeđi rupičar 

Rubinoboletus rubinus (W.G. Sm.) Pilát & Dermek 1969

 

Rubroboletus dupainii (Boud.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Dupainov vrganj 

Rubroboletus legaliae (Pilát & Dermek) Della Maggiora & Trassinelli 2015

Lažna ludara, purpurni vrganj 

Rubroboletus lupinus (Fr.) Costanzo, Gelardi, Simonini & Vizzini 2015

Vučji vrganj 

Rubroboletus pulchrotinctus (Alessio) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

 

Rubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Purpurnožuti vrganj 

Rubroboletus rubrosanguineus (Cheype) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Sotonski vrganj 

Rugosomyces carneus (Bull.) Bon 1991

Ružičasta kružolistka  

Rugosomyces chrysenteron (Bull.) Bon 1991

Zlatna kružolistka  

Rugosomyces ionides (Bull.) Bon 1991

Ljubičasta kružolistka  

Rugosomyces persicolor (Fr.) Bon 1991

Perzijska kružolistka  

Russula acetolens Rauschert 1989

 

Russula aciculocystis Kauffman ex Bills & O.K. Mill. 1984

 

Russula acrifolia Romagn. 1997

Ljutolisna krasnica 

Russula adulterina Fr 1833

Nevjerna krasnica 

Russula adusta (Pers.) Fr. 1838

Nagorjela krasnica 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena krasnica 

Russula albonigra (Krombh.) Fr. 1874

Bijelocrna krasnica 

Russula albonigra var. pseudonigricans (Romagn.) Bon 1988

 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Patuljasta krasnica 

Russula alpigenes (Bon) Bon 1993

 

Russula alutacea (Fr.) Fr. 1838

Uštavljena krasnica 

Russula amarissima Romagn. & E.-J. Gilbert 1943

Gorka krasnica 

Russula amethystina Quél. 1898

Ametistna krasnica 

Russula amoena Quél. 1881

Ljupka krasnica 

Russula amoenicolor Romagn. 1962

 

Russula amoenipes (Romagn. ex Bon) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1996

 

Russula amoenolens Romagn. 1952

Kamember krasnica 

Russula anatina Romagn. 1967

 

Russula anthracina Romagn. 1962

Antracitna krasnica 

Russula aquosa Leclair 1932

hrenova krasnica 

Russula atroglauca Einhell. 1980

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

Tamnopurpurna krasnica 

Russula atropurpurea f. dissidens Zvára 1931

 

Russula aurantiaca (Schaeff.) Romagn. 1967

 

Russula aurantioflammans Ruots., Sarnari & Vauras 1998

 

Russula aurantiolutea Kauffman 1909

 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna krasnica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

 

Russula azurea Bres. 1881

Plavetna krasnica 

Russula badia Quél. 1881

Cedrova krasnica 

Russula ballouii Peck 1913

 

Russula betularum Hora 1960

Brezova paprena krasnica 

Russula brevipes Peck 1890

 

Russula brunneola Burl. 1915

 

Russula brunneoviolacea Crawshay 1930

Smeđeljubičasta krasnica 

Russula burlinghamiae Singer 1938

 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula camarophylla Romagn. 1968

 

Russula carpini R. Girard & Heinem. 1956

 

Russula cavipes Britzelm. 1893

Šupljonoga krasnica 

Russula cessans A. Pearson 1950

 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

Zelenkasta krasnica 

Russula citrinochlora Singer 1938

 

Russula clariana Kuyper & Vuure 1985

 

Russula claroflava Grove 1888

Sjajnožuta krasnica 

Russula consobrina (Fr.) Fr. 1838

 

Russula corallina Burl. 1915

 

Russula cremeoavellanea Singer 1936

 

Russula cruentata Quél. & Schulzer 1885

 

Russula cuprea (Krombh.) J.E. Lange 1926

 

Russula cupreoaffinis Sarnari 1998

 

Russula cupreola Sarnari 1990

 

Russula curtipes F.H. Møller & Jul. Schäff. 1935

 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičastozelena krasnica 

Russula decipiens (Singer) Kühner & Romagn. 1985

Varljiva krasnica 

Russula decolorans (Fr.) Fr. 1838

Blijeda krasnica 

Russula delica Fr. 1838

Modrolisna krasnica 

Russula densifolia Secr. ex Gillet 1876

Gustolistićava krasnica 

Russula densissima Romagn. 1980

 

Russula dryadicola Fellner & Landa 1993

 

Russula dulcior Reumaux 2011

 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Paprena krasnica 

Russula emeticicolor Jul. Schäff. 1937

 

Russula exalbicans (Pers.) Melzer & Zvára 1927

Izblijedela krasnica 

Russula faginea Romagn. ex Romagn. 1967

 

Russula farinipes Romell 1893

Brašnjavonoga krasnica 

Russula faustiana Sarnari, 1992

 

Russula favrei M.M. Moser 1979

 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

Žučna krasnica 

Russula felleicolor Bon & Jamoni 1993

 

Russula firmula Jul. Schäff 1940

Postojana krasnica 

Russula flavispora Romagn. 1967

 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva krasnica, Smrdača 

Russula font-queri Singer ex Singer 1947

 

Russula fragilis Fr. 1838

Lomljiva krasnica 

Russula fragilis var. alpestris Boud. 1894

 

Russula fragrantissima Romagn. 1967

Mednomirisna krasnica 

Russula fulvograminea Ruots., Sarnari & Vauras 1997

 

Russula fuscorubroides Bon 1976

 

Russula galochroa (Fr.) Fr., 1874

 

Russula galochroides Sarnari 1988

 

Russula gigasperma Romagn. ex Romagn. 1967

 

Russula gilva Zvára 1927

 

Russula globispora (J. Blum) Bon 1986

 

Russula gracilipes Romagn. 1988

 

Russula gracillima Jul. Schäff. 1931

Graciozna krasnica 

Russula grata Britzelm. 1898

Bademova krasnica 

Russula graveolens Romell 1885

 

Russula grisea (Batsch) Fr. 1838

Siva krasnica 

Russula griseoviolacea McNabb 1973

 

Russula groenlandica Ruots. & Vauras 1994

 

Russula heteroderma Romagn. 1967

 

Russula heterophylla (Fr.) Fr. 1838

Smeđastozelena krasnica 

Russula hortensis Sarnari 1998

 

Russula hydrophila Hornicek 1958

 

Russula illota Romagn. 1954

Prljava krasnica 

Russula inamoena Sarnari 1994

 

Russula insignis Quél. 1888

 

Russula integra (L.) Fr 1838

Smeđokoža krasnica 

Russula integra var. oreas Romagn. 1962

 

Russula integriformis Sarnari 1994

 

Russula intermedia P. Karst. 1888

Raskošna krasnica 

Russula ionochlora Romagn. 1952

Papigasta krasnica 

Russula laccata Huijsman 1955

 

Russula laeta Jul. Schäff. 1952

 

Russula langei Bon 1970

Langeova krasnica 

Russula laricina Velen. 1920

 

Russula lateritia Quél. 1885

 

Russula lilacea Quél. 1876

 

Russula lilacinopunctata Romagn. 1967

 

Russula livescens (Batsch) Bataille 1908

Olovasta krasnica 

Russula longipes (Singer) Moënne-Locc. & Reumaux 2003

 

Russula lutensis Romagn. & Le Gal 1940

 

Russula luteotacta Rea 1922

Žutopjegava krasnica 

Russula maculata Quél. & Roze 1877

Pjegava krasnica 

Russula medullata Romagn. 1997

 

Russula melitodes Romagn. 1943

 

Russula melliolens Quél. 1902

 

Russula melzeri Zvára 1927

 

Russula minutula Velen. 1920

 

Russula monspeliensis Sarnari 1987

 

Russula mustelina Fr. 1838

Lisičja krasnica 

Russula nana Killerm. 1936

 

Russula nauseosa (Pers.) Fr. 1838

Otužna krasnica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crna krasnica 

Russula nitida (Pers.) Fr. 1838

 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunskožuta krasnica 

Russula ochroleucoides Kauffman 1917

 

Russula odorata Romagn. 1950

 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta krasnica 

Russula olivaceoviolascens Gillet 1874

 

Russula olivascens (Fr.) Fr. 1861

Blijedomaslinasta krasnica 

Russula olivina Ruots. & Vauras 1990

 

Russula olivobrunnea Ruots. & Vauras 1994

 

Russula oreina Singer 1938

 

Russula ornaticeps Burl. 1921

 

Russula pallescens P. Karst. 1889

 

Russula pallidospora J. Blum ex Romagn. 1967

 

Russula paludosa Britzelm. 1891

 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

Modrikasta krasnica 

Russula pascua (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Kühner 1975

 

Russula pectinata (Bull.) Fr. 1838

Rebrasta krasnica 

Russula pectinatoides Peck 1907

Češljolika krasnica 

Russula pelargonia Niolle 1941

 

Russula persicina Krombh. 1845

Netaknuta krasnica 

Russula picrea Sarnari 1992

 

Russula postiana Romell 1911

 

Russula praetervisa Sarnari 1998

 

Russula pseudo-olivascens Kärcher 2002

 

Russula pseudoaeruginea (Romagn.) Kuyper & Vuure 1985

 

Russula pseudoaeruginea f. galochroa Sarnari 1993

 

Russula pseudoaffinis Migl. & Nicolaj 1985

 

Russula pseudointegra Arnould & Goris 1907

Cinober krasnica 

Russula pseudoruberrima Romagn. 1988

 

Russula pubescens A. Blytt 1905

 

Russula puellaris Fr. 1838

Djevojačka krasnica 

Russula puellula Ebbesen, F.H. Møller & Jul. Schäff. 1937

 

Russula pulchra Burl. 1918

 

Russula pusilla Peck 1897

 

Russula putida Sarnari 1998

 

Russula pyrenaica J. Blum ex Singer 1982

 

Russula queletii Fr. 1872

Queletova krasnica 

Russula raoultii Quél. 1886

 

Russula redolens Burl. 1921

 

Russula renidens Ruots., Sarnari & Vauras 1998

 

Russula rhodella E.-J. Gilbert 1932

 

Russula rhodomelanea Sarnari 1993

 

Russula rhodopus Zvára 1927

 

Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915

Žumanjčana krasnica 

Russula rivulicola Ruots. & Vauras 2000

 

Russula robertii J. Blum 1954

 

Russula romellii Maire 1910

Romellijeva krasnica 

Russula rosea Pers. 1796

Tvrda krasnica, Ružičasta krasnica 

Russula roseipes Secr. ex Bres. 1883

 

Russula rubra (Lam.) Fr. 1838

 

Russula rubroalba (Singer) Romagn. 1967

 

Russula rubrocarminea Romagn. 1967

Karmincrvena krasnica 

Russula rutila Romagn. 1952

 

Russula sanguinaria (Schumach.) Rauschert 1989

 

Russula sanguinea Fr. 1838

Krvava krasnica 

Russula sapinea Sarnari 1994

 

Russula sardonia Fr. 1838

Sardoniks krasnica 

Russula sericatula Romagn. 1958

 

Russula sericeonitens Kauffman 1909

 

Russula silvestris (Singer) Reumaux 1996

Gorska paprena krasnica 

Russula solaris Ferd. & Winge 1924

Sunčana krasnica 

Russula sororia Fr. 1838

Sestrinska krasnica 

Russula stenocystidiata (Sarnari) Donelli 2009

 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

 

Russula sublevispora (Romagn.) Kühner & Romagn. 1967

 

Russula subrubens (J.E. Lange) Bon 1972

 

Russula subterfurcata Romagn. 1967

 

Russula taigarum Ruots. & Vauras 1990

 

Russula terenopus Romagn. 1952

 

Russula torulosa Bres. 1929

Debela krasnica 

Russula turci Bres. 1881

Turco-lazzarijeva krasnica 

Russula unicolor Romagn. 1967

 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

Velenovska krasnica 

Russula versatilis Romagn. 1962

 

Russula versicolor Jul. Schäff. 1931

Šarolika krasnica 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva krasnica 

Russula veternosa Fr. 1838

 

Russula vinosa Lindblad 1901

 

Russula vinosobrunnea (Bres.) Romagn. 1967

Vinskosmeđa krasnica 

Russula vinosopurpurea Jul. Schäff. 1938

 

Russula vinososordida Ruots. & Vauras 2000

 

Russula violacea Quél. 1882

 

Russula violaceoincarnata Knudsen & T. Borgen 1992

 

Russula violeipes Quél. 1898

Ljubičastonoga krasnica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Krastava krasnica 

Russula viscida Kudrna 1928

Ljepljiva krasnica 

Russula werneri Maire 1937

 

Russula xantho Shaffer 1990

 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Crvena haringova krasnica 

Russula zvarae Velen. 1922

Zvarova krasnica 

Rutstroemia bolaris (Batsch) Rehm 1893

 

Rutstroemia firma (Pers.) P. Karst. 1871

 

Rutstroemia petiolorum (Roberge ex Desm.) W.L. White 1941

 

Rutstroemia sydowiana (Rehm) W.L. White 1941

 

Ruzenia spermoides (Hoffm.) O. Hilber ex A.N. Mill. & Huhndorf 2004

 

Sarcodon glaucopus Maas Geest. & Nannf. 1969

Plevetnonoga srnjača 

Sarcodon illudens Maas Geest. 1976

Varljiva srnjača