Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive (958)

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Hrastova crvenosuznica 

Acrospermum compressum Tode 1790

 

Agaricus altipes (F.H. Møller) F.H. Møller 1951

Prolećni šampinjon 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Anisni šampinjon 

Agaricus augustus Fr. 1838

Bademov šampinjon 

Agaricus bernardii Quél. 1878

 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohušev šampinjon 

Agaricus campestris L. 1753

Pravi šampinjon 

Agaricus essettei Bon 1983

Gomoljasti šampinjon 

Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Krastavi otrovni šampinjon 

Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Krvotočni šampinjon 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Svilenkasti šampinjon 

Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer 1951

Tanjirasti šampinjon 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovni šampinjon 

Agaricus xanthodermus var. griseus (A. Pearson) Bon & Cappelli 1983

Sivi otrovni šampinjon 

Agaricus xanthodermus var. lepiotoides Maire 1910

 

Agrocybe dura (Bolton) Singer 1936

Tvrda livadarka 

Agrocybe pediades (Fr.) Fayod 1889

 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana livadarka 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Zelena grudvica 

Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Ovčja grudvica 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Babino uvo 

Aleurodiscus amorphus Rabenh. 1888

 

Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. 1894

 

Amanita argentea Huijsman 1959

 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Visoka preslica 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Cezarova pupavica 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita citrina var. alba (Gillet) Rea 1922

Žućkasto-bela pupavka 

Amanita crocea (Quél.) Singer 1951

Šafranasta preslica 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Naježena muhara 

Amanita excelsa (Fr.) Bertill. 1866

 

Amanita excelsa f. alba (Quél.) Neville & Poumarat, 2004

 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Keletova pupavka 

Amanita fulva Fr. 1815

Smeđa preslica 

Amanita fulvoides Neville & Poumarat 2009

 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svetložuta muhara 

Amanita lividopallescens (Secr. ex Boud.) Kühner & Romagn. 1953

Bleda preslica 

Amanita magnivolvata Aalto 1974

Usađena preslica 

Amanita mairei Foley 1949

Srebrna preslica 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Crvena muhara 

Amanita muscaria var. aureola Kalchbr. 1873

Ogolela muhara 

Amanita muscaria var. formosa (Pers.) Bertill. 1866

 

Amanita muscaria var. inzengae Neville & Poumarat 2002

 

Amanita ochraceomaculata Neville, Poumarat & Fraiture 2000

 

Amanita ovoidea (Bull.) Link 1833

Jajasta muhara 

Amanita pachyvolvata (Bon) Krieglst. 1984

 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterova muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita phalloides var. alba Costantin & L.M. Dufour 1895

 

Amanita pini Neville & Poumarat 2007

 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Porfirna muhara 

Amanita proxima Dumée 1916

 

Amanita regalis (Fr.) Michael 1904

 

Amanita rubescens f. alba (Coker ) Sartory & L. Maire 1922

 

Amanita rubescens Pers. 1797

 

Amanita rubescens var. annulosulphurea Gillet 1874

 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Nazubljena preslica 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Vrećasta preslica 

Amanita vaginata f. alba (Sacc.) Romagn. 1992

 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Amanita vittadinii (Moretti) Sacc. 1887

Vitadinijeva pupavka 

Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Batinasta ulegnica 

Amylostereum areolatum (Chaillet ex Fr.) Boidin 1958

Šumska poličica 

Arcyria cinerea (Bull.) Pers. 1801

 

Arcyria incarnata (Pers.) Pers. 1796

 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Zadebljana medenjača 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Prava medenjača 

Armillaria obscura (Schaeff.) Herink 1973

 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Četinarska medenjača 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Grmasta medenjača 

Arrhenia spathulata (Fr.) Redhead 1984

 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Krunasta koralka 

Ascobolus carbonarius P. Karst. 1871

 

Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967

Zemljana usnatica 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Naseljena puharica 

Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin, B.A. Perry 2012

 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Šišarkina ježevica 

Baeospora myosura (Fr.) Singer 1938

Zimska šišarica 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

 

Battarrea phalloides (Dicks.) Pers. 1801

Bestidna puhara 

Bertia moriformis (Tode) De Not. 1844

 

Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze 1891

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Poličasta bjerkandera 

Bolbitius titubans (Bull.) Fr. 1838

Zlatna smećarka 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

 

Boletus aereus Bull. 1789

Crni vrganj 

Boletus edulis Bull. 1782

Vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Glatkonogi vrganj 

Boletus luridiformis var. discolor (Quél.) Krieglst. 1991

 

Boletus luridus var. rubriceps (Maire) Dermek 1987

 

Boletus persoonii Bon 1988

Beli vrganj 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus poikilochromus Pöder, Cetto & Zuccher. 1987

 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Ispucali vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Maslinasti baršunovac 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Planinski žbunac 

Bovista nigrescens Pers. 1794

Crnkasta puhara 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta puhara 

Buchwaldoboletus hemichrysus (Berk. & M.A. Curtis) Pilát 1969

Zlatasti vrganj 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Smeđi vrganj 

Butyriboletus fechtneri (Velen.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Fehtnerov vrganj 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevski vrganj 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Kravlji vrganj 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rogatica 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Prolećna lepoglavka 

Caloscypha fulgens (Pers.) Boud. 1885

Zlatna peharica 

Calvatia gigantea (Batsch) Lloyd 1904

Velika ćelavica 

Cantharellus amethysteus (Quél.) Sacc. 1887

Ametistna lisičarka 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Lisičarka 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičarka 

Cantharellus ianthinoxanthus (Maire) Kühner 1947

 

Cantharellus subpruinosus Eyssart. & Buyck 2000

 

Ceratiomyxa fruticulosa var. fruticulosa (O.F. Müll.) T. Macbr. 1899

 

Ceratiomyxa porioides (Alb. & Schwein.) J. Schröt. 1889

Rogata sluznica 

Cerrena unicolor (Bull.) Murrill 1903

Obojena poličica 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Paprena vrganjevka 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorociboria aeruginosa (Oeder) Seaver ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

Lišćarska tirkiznica 

Chlorophyllum agaricoides (Czern.) Vellinga 2002

 

Chlorophyllum olivieri (Barla) Vellinga 2002

 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

 

Chroogomphus helveticus (Singer) M.M. Moser 1967

Švajcarski bakrenac 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Crvenkasti bakrenac 

Ciboria batschiana (Zopf) N.F. Buchw. 1947

 

Ciboria caucus (Rebent.) Fuckel 1870

 

Ciboria rufofusca (O. Weberb.) Sacc. 1889

 

Clathrus ruber P. Micheli ex Pers. 1801

Kavezasta polipovka 

Clavaria acuta Sowerby 1803

Šiljata koralka 

Clavaria krieglsteineri Kajan & Grauw. 1987

 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Lišćarska buzdovanka 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Četinarska buzdovanka 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Granata koralka 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Naborana koralka 

Clitocybe alexandri (Gillet) Gillet 1884

Aleksandrova ulegnica 

Clitocybe alnetorum J. Favre 1960

 

Clitocybe amarescens Harmaja 1969

 

Clitocybe costata Kühner & Romagn. 1954

Planinska ulegnica 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala ulegnica 

Clitocybe glareosa Röllin & Monthoux 1984

 

Clitocybe marginella Harmaja 1969

 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Maglena ulegnica 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Anisna ulegnica 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ulegnica 

Clitocybe radicellata Godey 1874

 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe subcordispora Harmaja 1969

 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Jestiva brašnjača 

Clitopilus scyphoides (Fr.) Singer 1946

 

Collybia ozes (Fr.) Sacc. 1887

 

Collybia tuberosa (Bull.) P. Kumm. 1857

Gomoljasta pljosnatica 

Comatricha pseudoalpina G. Moreno, H. Singer, Ant. Sánchez & Illana 2004

 

Conocybe alboradicans Arnolds 1982

 

Conocybe apala (Fr.) Arnolds 2003

Bela ušiljenica 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

 

Conocybe arrhenii (Fr.) Kits van Wav. 1970

 

Conocybe fuscimarginata (Murrill) Singer 1969

 

Conocybe rickenii (Jul. Schäff.) Kühner 1935

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasejana gnojištarka 

Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Vrtna gnojištarka 

Coprinellus ephemerus (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Svetlucava gnojištarka 

Coprinellus truncorum (Scop.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Jajasta gnojištarka 

Coprinopsis nivea (Pers.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Bela gnojištarka 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pirgava gnojištarka 

Coprinus alopecia Lasch 1838

 

Coprinus bellulus Ulje 1988

 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Guseničina toljagica 

Cortinarius adalbertii J. Favre ex M.M. Moser 1980

 

Cortinarius alboviolaceus (Pers.) Fr. 1838

Belo-ljubičasta koprenka 

Cortinarius anomalus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius atrovirens Kalchbr. 1874

Zelena koprenka 

Cortinarius bivelus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bularova koprenka 

Cortinarius callochrous var. haasii (M.M. Moser) Brandrud 1990

 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Prstenasti pšeničnik 

Cortinarius croceus (Schaeff.) Gray 1821

 

Cortinarius diasemospermus Lamoure 1978

 

Cortinarius elegantissimus Rob. Henry 1989

 

Cortinarius evernius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius largus Fr. 1838

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Sluzava koprenka 

Cortinarius odorifer Britzelm. 1885

Mirisna koprenka 

Cortinarius praestans Cordier 1870

Debelonoga koprenka 

Cortinarius psammocephalus (Bull.) Fr. 1838

 

Cortinarius purpureus (Bull.) Bidaud, Moënne-Locc. & Reumaux 1994

 

Cortinarius rigidiusculus Nezdojm. 1983

 

Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874

Polukrvna koprenka 

Cortinarius torvus (Fr.) Fr. 1838

Tamna koprenka 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Lilasta koprenka 

Cortinarius triumphans Fr. 1838

Brezina koprenka 

Cortinarius trivialis J.E. Lange 1940

Obična koprenka 

Cortinarius variicolor (Pers.) Fr. 1838

Promenljiva koprenka 

Cortinarius varius (Schaeff.) Fr. 1838

Raznolika koprenka 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna truba 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga lisičarka 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Trubasta lisičarka 

Craterium leucocephalum var. leucocephalum (Pers.) Ditmar 1813

 

Crepidotus caspari Velen. 1926

 

Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. 1877

 

Crepidotus ehrendorferi Hauskn. & Krisai 1989

 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Mekana školjkarica 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Cribraria cancellata var. cancellata (Batsch) Nann.-Bremek. 1975

 

Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915

 

Crinipellis subtomentosa (Peck) Singer 1943

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Lepa gnezdašica 

Cudonia circinans (Pers.) Fr. 1849

Okruglasta glavica 

Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis 1964

 

Cudoniella tenuispora (Cooke & Massee) Dennis 1974

 

Cuphophyllus cereopallidus (Clémençon) Bon 1985

 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Zlatna puževača 

Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko 1989

Devojačka vlažnica 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Osuti vrganj 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Smećarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Jablanova livadarka 

Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich 1974

 

Cyphellopsis anomala (Pers.) Donk 1931

 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa zrnatica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Lepa zrnatica 

Cystoderma fallax A.H. Sm. & Singer 1945

 

Cystoderma jasonis (Cooke & Massee) Harmaja 1978

 

Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976

 

Cystolepiota sistrata (Fr.) Singer ex Bon & Bellù 1985

 

Dacrymyces capitatus Schwein. 1832

 

Dacrymyces stillatus Nees 1816

Četinarska drhalica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Crvenkasta lavirintica 

Daedaleopsis nitida (Durieu & Mont.) Zmitr. & V. Malysheva 2013

 

Daedaleopsis tricolor (Bull.) Bondartsev & Singer 1941

Trobojna lavirintica 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Crna kvržica 

Delastria rosea Tul. & C. Tul. 1843

 

Dendrocollybia racemosa (Pers.) RH Petersen in Redhead 2001

 

Dialonectria episphaeria (Tode) Cooke 1884

 

Diatrype disciformis (Hoffm.) Fr. 1849

Lišćarska krastica 

Diatrype stigma (Hoffm.) Fr. 1849

Crna krastica 

Diatrypella quercina (Pers.) Cooke 1866

 

Dibaeis baeomyces (L. f.) Rambold & Hertel 1993

 

Diderma meyerae H. Singer, G. Moreno, Illana & A. Sánchez 2003

 

Didymium dubium Rostaf. 1875

 

Discina fastigiata (Krombh.) Svrcek & J. Moravec 1972

Uzdignuta pločarka 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilasta pločarka 

Ditiola peziziformis (Lév.) D.A. Reid 1974

Žuta zdeličica 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

Bodljasta sunčanica 

Echinoderma bettinae (Dörfelt) Bon 1993

 

Elaphocordyceps capitata (Holmsk.) G.H. Sung, J.M. Sung & Spatafora 2007

 

Elaphomyces granulatus Fr. 1829

Jelenski tartuf 

Elaphomyces muricatus Fr. 1829

Mišji tartuf 

Encoelia fascicularis (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1871

 

Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1871

 

Entoloma ameides (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Šljivarska rudoliska 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma excentricum Bres. 1881

 

Entoloma farinogustus Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Prolećna rudoliska 

Entoloma incanum (Fr.) Hesler 1967

Očarana rudoliska 

Entoloma nitens (Velen.) Noordel. 1979

 

Entoloma nitidum Quél. 1883

 

Entoloma papillatum (Bres.) Dennis 1953

 

Entoloma sericeoides (J.E. Lange) Noordel. 1980

 

Entoloma sericeum Quél. 1872

 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma tibiicystidiatum Arnolds & Noordel. 1979

 

Entoloma ursulae Noordel., Wölfel & Hauskn. 1995

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia nigricans (With.) P. Roberts 2009

 

Exidia pithya (Alb. & Schwein.) Fr. 1822

 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Faerberia carbonaria (Alb. & Schwein.) Pouzar 1981

 

Favolaschia calocera R. Heim 1966

 

Favolus tenuiculus P. Beauv. 1806

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Goveđi jezik 

Flammulaster carpophilus (Fr.) Earle ex Vellinga 1986

 

Flammulaster gracilis (Quél.) Watling 1967

 

Flammulina elastica (Lasch) Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina populicola Redhead & R.H. Petersen 1999

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Velika drvenka 

Fomitopsis officinalis (Vill.) Bondartsev & Singer 1941

 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Fuligo cinerea (Schwein.) Morgan 1896

Bela sluznica 

Fuligo septica var. flava (Pers.) Morgan 1895

 

Fuligo septica var. septica (L.) F.H. Wigg. 1780

Žuta sluznica 

Fusicolla merismoides (Corda) Gräfenhan, Seifert & Schroers 2011

 

Galerina calyptrata P.D. Orton 1960

 

Galerina graminea (Velen.) Kühner 1935

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica 

Galerina pallida (Pilát) E. Horak & M.M. Moser 1967

 

Gamundia striatula (Kühner) Raithelh. 1983

 

Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1969

Evropska sjajnica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Jelina sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Ganoderma resinaceum Boud. 1890

Blistava sjajnica 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Sedeća zvezdača 

Geastrum fornicatum (Huds.) Hook. 1821

Zategnuta zvezdača 

Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801

Četvorokraka zvezdača 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvezdača 

Gelatoporia dichroa (Fr.) Ginns 2014

 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geoglossum umbratile Sacc. 1878

 

Geopora arenosa (Fuckel) S. Ahmad 1978

 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Šarena vlažnica 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Retkolisna tračica 

Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki 1943

Anisna tračica 

Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr. 1838

Veliki slinar 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinar 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Ljubičasta lisičarka 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zec gljiva 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvena želatinka 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenica 

Gymnopilus stabilis (Weinm.) Kühner & Romagnesi 1985

Čvrsta plamenica 

Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka pljosnatica 

Gymnopus erythropus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus foetidus (Sowerby) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Smrdljiva drvarica 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Dugonoga pljosnatica 

Gymnopus perforans (Hoffm.) Antonín & Noordel. 2008

Izbušena češnjakica 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta pljosnatica 

Gymnopus quercophilus (Pouzar) Antonín & Noordel. 2008

 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Prolećna moždanica 

Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke 1878

Velika moždanica 

Gyromitra infula (Schaeff.) Quél. 1886

Rogata moždanica 

Gyromitra leucoxantha (Bres.) Harmaja 1969

Žuta pločarka 

Gyromitra tasmanica Berk. & Cooke 1878

 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti žlebovac 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modri žlebovac 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Meka rupičavka 

Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872

Obična plavulja 

Hebeloma duracinoides Bidaud & Fillion 1991

 

Hebeloma fragilipes Romagn. 1965

 

Hebeloma incarnatulum A.H. Sm. 1984

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma leucosarx P.D. Orton 1960

 

Hebeloma longicaudum (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. 1872

 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korenasta plavulja 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorka plavulja 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Peharasta rebrašica 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčkić 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastična hrčica 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčkić 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Crno-bela rebrašica 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Zrnasti hrčkić 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Žutonogi vrganj 

Hemimycena cucullata (Pers.) Singer 1961

 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna ljuskavica 

Hemitrichia aurea H. Neubert & Nann.-Bremek. 1976

 

Hericium alpestre Pers. 1825

 

Hericium coralloides (Scop.) Pers. 1794

Kovrdžava igličarka 

Hericium erinaceus (Bull.) Pers. 1797

Resasta igličarka 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Hohenbuehelia petaloides (Bull.) Schulzer 1866

Visoka školjkarica 

Hohenbuehelia valesiaca (Ces.) Singer 1951

 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Crvenkasti baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Niska okruglica 

Hydnellum aurantiacum (Batsch) P. Karst. 1879

Narandžasta plutovka 

Hydnellum scrobiculatum (Fr.) P. Karst. 1879

Jamičasta plutovka 

Hydnum repandum f. amarum Stropnik, Tratnik & Seljak 1988

 

Hydnum repandum L. 1753

Ježevica 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Ježevica 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica 

Hygrocybe calciphila Arnolds 1985

 

Hygrocybe citrinovirens (J.E. Lange) Jul. Schäff. 1947

Zelenkasta vlažnica 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Konusna vlažnica 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičarka 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatasta puževica 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela puževica 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus lucorum Kalchbr. 1874

 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Martovska puževica 

Hygrophorus penarioides Jacobsson & E. Larss. 2007

 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Skrivena puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Narandžasta puževica 

Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. 1838

 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Crvenkasta puževica 

Hymenochaete cruenta (Pers.) Donk 1959

Mogetova prilepnica 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Riđa prilepnica 

Hymenopellis hygrophoroides (Singer & Clémençon) R.H. Petersen 2010

 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Vitka korenka 

Hymenopellis xeruloides (Bon) R.H. Petersen 2010

 

Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Četinarska panjevčica 

Hypholoma elongatum (Pers.) Ricken 1915

 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Sumporasta panjevčica 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypocrea gelatinosa (Tode) Fr. 1849

 

Hypocrea sulphurea (Schwein.) Sacc. 1883

 

Hypoxylon ferrugineum G.H. Otth 1869

 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. 1849

 

Hypoxylon howeanum Peck 1871

 

Hypsizygus marmoreus (Peck) H.E. Bigelow 1976

 

Hypsizygus tessulatus (Bull.) Singer 1945

 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Bademasti baršunovac 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Kasna ulegnica 

Inocybe appendiculata Kühner 1955

 

Inocybe asterospora Quél. 1879

 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

 

Inocybe cincinnata (Fr.) Quél. 1872

Kudrava vlaknatica 

Inocybe cincinnata var. major (S. Petersen) Kuyper 1989

 

Inocybe fastigiella G.F. Atk. 1918

 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fuscidula Velen. 1920

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta vlaknatica 

Inocybe heimii Bon 1984

 

Inocybe hirtella Bres. 1884

 

Inocybe lanuginosa (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe lilacina (Peck) Kauffman 1918

Ljubičasta vlaknatica 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe phaeoleuca Kühner 1955

 

Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871

Zašiljena vlaknatica 

Inocybe sindonia (Fr.) P. Karst 1879

 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Kopitasta suznica 

Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828

 

Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970

Želatinozna kvržičica 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Kinerova panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884

Crvenkasta gljivica 

Laccaria laccata var. moelleri Singer 1973

 

Laccaria laccata var. pallidifolia (Peck) Peck 1912

 

Laccaria proxima (Boud.) Pat. 1887

Bliska gljivica 

Laccaria purpureobadia D.A. Reid 1966

 

Lachnellula suecica (de Bary ex Fuckel) Nannf. 1953

 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavica 

Lactarius aquizonatus Kytöv. 1984

 

Lactarius aurantiacus (Pers.) Gray 1821

Crvena mlečnica 

Lactarius azonites (Bull.) Fr. 1838

Svetla mlečnica 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Pegava mlečnica 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Kamforna mliječnica 

Lactarius circellatus Fr. 1838

Jetka mlečnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mlečnica 

Lactarius decipiens Quél. 1885

 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrčeva rujnica 

Lactarius flexuosus (Pers.) Gray 1821

 

Lactarius fulvissimus Romagn. 1954

 

Lactarius helvus (Fr.) Fr. 1838

Začinska mlečnica 

Lactarius illyricus Piltaver 1992

 

Lactarius lacunarum Romagn. ex Hora 1960

 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Crnkasta mlečnica 

Lactarius luridus (Pers.) Gray 1821

 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Ružna mlečnica 

Lactarius picinus Fr. 1838

Tamna mlečnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mlečnica 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Grabova mlečnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Dlakava mlečnica 

Lactarius pyrogalus (Bull.) Fr. 1838

 

Lactarius quieticolor Romagn. 1958

 

Lactarius resimus (Fr.) Fr. 1838

 

Lactarius romagnesii Bon 1979

 

Lactarius rufus (Scop.) Fr. 1838

Ciglasta mlečnica 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Jelova rujnica 

Lactarius semisanguifluus R. Heim & Leclair 1950

Polukrvna rujnica 

Lactarius subruginosus J. Blum ex Bon 1985

 

Lactarius tabidus Fr. 1838

 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Brezina mlečnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Runjava mlečnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Borova mlečnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Presna mlečnica 

Lactarius zonarius (Bull.) Fr. 1838

Pojasasta mlečnica 

Lactifluus glaucescens (Crossl.) Verbeken 2012

 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Šumska lepeza 

Lamproderma arcyrioides (Sommerf.) Rostaf. 1875

 

Lamproderma ovoideum Meyl. 1932

 

Lanmaoa fragrans (Vittad.) Vizzini, Gelardi & Simonini 2015

 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Žutonogi ded 

Leccinum albostipitatum den Bakker & Noordel. 2005

 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni ded 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov ded 

Leccinum holopus (Rostk.) Watling 1960

 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov ded 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Leccinum variicolor Watling 1969

 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Ružičasti ded 

Leccinum vulpinum Watling 1961

 

Lentinellus castoreus (Fr.) Kühner & Maire 1934

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Anisova žilavica 

Lentinellus cystidiosus R.H. Petersen 2004

 

Lentinellus flabelliformis (Bolton) S. Ito 1959

 

Lentinellus lineolatus R.H. Petersen 2004

 

Lentinellus ursinus (Fr.) Kühner 1926

Medveđa žilavica 

Lentinula edodes (Berk.) Pegler 1976

Japanska žilavka 

Lentinus suavissimus Fr. 1836

 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Vrbina žilavka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka glavica 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta sunčanica 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Obuvena sunčanica 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva sunčanica 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bela sunčanica 

Lepiota forquignonii Quél. 1885

 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

 

Lepiota magnispora Murrill 1912

Glavičasta sunčanica 

Lepiota pseudolilacea Huijsman 1947

 

Lepiota subincarnata J.E. Lange 1940

 

Lepiota wasseri Bon 1993

 

Lepista caespitosa (Bres.) Singer 1951

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Kapljičasta ulegnica 

Lepista glaucocana (Bres.) Singer 1951

Blijedoljubičasta koturnica 

Lepista irina (Fr.) H.E. Bigelow 1959

Perunikina koturnica 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Lažna modra koturnica 

Leucoagaricus americanus (Peck) Vellinga 2000

Brezadolina sunčanica 

Leucoagaricus barssii (Zeller) Vellinga 2000

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Resasta turkinja 

Leucoagaricus melanotrichus (Malençon & Bertault) Trimbach 1975

 

Leucoagaricus serenus (Fr.) Bon & Boiffard 1974

 

Leucoagaricus subcretaceus Bon 1983

 

Leucocoprinus cepistipes (Sowerby) Pat. 1889

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Belospora paučinka 

Leucocybe candicans (Pers.) Vizzini, P. Alvarado, G. Moreno & Consiglio 2015

 

Leucogyrophana mollusca (Fr.) Pouzar 1958

 

Leucopaxillus albissimus (Peck) Singer 1939

 

Leucopaxillus garinii Bidaud 1993

 

Leucopaxillus mirabilis (Bres.) Konrad & Maubl. 1952

 

Lichenomphalia meridionalis (Contu & La Rocca) P.-A. Moreau & Courtec. 2008

 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Kapljičasta lepljivka 

Lycogala epidendrum (J.C. Buxb. ex L.) Fr. 1829

Malinasta sluznica 

Lycogala flavofuscum (Ehrenb.) Rostaf. 1874

Žućkasta sluznica 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Bodljasta puhara 

Lycoperdon lividum Pers. 1809

 

Lycoperdon nigrescens Wahlenb. 1794

Smrdljiva puhara 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon utriforme Bull. 1791

Trbušasta puhara 

Lyophyllum connatum (Schumach.) Singer 1939

Bela sraslica 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava sraslica 

Lyophyllum eustygium (Cooke) Clémençon 1982

 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Tamna sraslica 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Hrskava sraslica 

Lyophyllum semitale (Fr.) Kühner 1938

 

Lyophyllum transforme (Britzelm.) Singer 1943

 

Lysurus mokusin (L.) Fr. 1823

 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Šumski krastavac 

Macrolepiota excoriata (Schaeff.) Wasser 1978

Oguljena sunčanica 

Macrolepiota fuliginosa (Barla) Bon 1977

 

Macrolepiota konradii (Huijsman ex P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Konradova sunčanica 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Sisasta sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Visoka sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Visoka toljagica 

Macrotyphula juncea (Alb. & Schwein.) Berthier 1974

Končasta toljagica 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilina pečurka, supača 

Marasmius ventalloi Singer 1947

 

Marasmius wettsteinii Sacc. & P. Syd. 1899

 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vineova češnjakica 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Širokolisna korenka 

Melanoleuca brevipes (Bull.) Pat. 1900

 

Melanoleuca exscissa (Fr.) Singer 1935

 

Melanoleuca graminicola (Velen.) Kühner & Maire 1934

 

Melanoleuca humilis (Pers.) Pat. 1900

 

Melogramma campylosporum Fr. 1849

 

Mensularia nodulosa (Fr.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

 

Meriderma carestiae (Ces. & De Not.) Mar. Mey. & Poulain 2011

 

Meriderma spinulosporum ad int.

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Džinovski žbunac 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Microstoma protractum (Fr.) Kanouse 1948

 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Zvonasta smrčica 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna povezača 

Mollisia melaleuca (Fr.) Sacc. 1889

 

Monascus purpureus Went 1895

 

Morchella elata Fr. 1822

Crni smrčak 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Žuti smrčak, Okrugli smrčak, Tamni smrčak 

Morchella esculenta var. rigida (Krombh.) I.R. Hall, P.K. Buchanan, Y. Wang & Cole 1998

 

Morchella esculenta var. umbrina (Boud.) S. Imai 1954

 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji smrdljivac 

Mutinus elegans (Mont.) E. Fisch. 1888

 

Mycena abramsii (Murrill) Murrill 1916

 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenonoga šlemovka 

Mycena aetites (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena alba (Bres.) Kühner 1938

 

Mycena arcangeliana Bres. 1904

 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena corynephora Maas Geest. 1983

 

Mycena crocata (Schrad.) P. Kumm. 1871

Šafranasta šlemovka 

Mycena diosma Krieglst. & Schwöbel 1982

 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Presvučena šlemovka 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Nakrivljena šlemovka 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlečna šlemovka 

Mycena galopus var. nigra Rea 1922

 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šlemovka 

Mycena inclinata (Fr.) Quél. 1872

Kosoglava šlemovka 

Mycena leptocephala (Pers.) Gillet 1876

 

Mycena maculata P. Kras. 1890

 

Mycena metata (Secr. ex Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena polyadelpha (Lasch) Kühner 1938

 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žlebodrškasta šlemovka 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šlemovka 

Mycena purpureofusca (Peck) Sacc. 1887

 

Mycena renati Quél. 1886

Renatijeva šlemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šlemovka 

Mycena rosella (Fr.) P. Kumm. 1871

Crvena šlemovka 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

 

Mycena seynii Quél. 1877

 

Mycena silvae-nigrae Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stipata Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena strobilicola J. Favre & Kühner 1938

Šišarkina šlemovka 

Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872

 

Mycena ustalis Aronsen & Maas Geest. 1989

 

Mycena viridimarginata P. Karst. 1892

 

Mycena vulgaris (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycena xantholeuca Kühner 1938

 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Vitka češnjakica 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Četinarska češnjakica 

Myrothecium inundatum Tode 1790

 

Nectria cinnabarina (Tode) Fr. 1849

Crvena bubuljica 

Nemania serpens (Pers.) Gray 1821

 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Prava crnka 

Neofavolus alveolaris (DC.) Sotome & T. Hatt. 2013

Saćasta rupičavka 

Neolentinus lepideus (Fr.) Redhead & Ginns 1985

Ljuskava žilavka 

Nidularia deformis (Willd.) Fr. 1817

 

Octospora axillaris (Nees) M.M. Moser 1963

 

Omphalina discorosea (Pilát) Herink & Kotl. 1975

 

Omphalina xylophila (Vassilkov) Bon 1995

 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Podla zavodnica 

Orbilia xanthostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Otidea alutacea (Pers.) Massee 1895

Bledo uvo 

Otidea bufonia (Pers.) Boud. 1907

Žablje uvo 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Smrekino uvo 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korenka 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

 

Panaeolus fimicola (Pers.) Gillet 1878

 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Leptirska smetlištarka 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blaga zgrčenica 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Žuta zgrčenica 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Bleda zgrčenica 

Panellus violaceofulvus (Batsch) Singer 1936

Ljubičasta zgrčanica 

Panus conchatus (Bull.) Fr. 1838

Busenasta žilavka 

Panus neostrigosus Drechsler-Santos & Wartchow 2012

Rutava žilavka 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Damina gnojištarka 

Paraxerula caussei (Maire) R.H. Petersen 2010

 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Peniophora cinerea (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879

 

Peniophora rufa (Fr.) Boidin 1958

 

Peziza arvernensis Boud. 1879

 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

 

Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. 1900

 

Phaeomarasmius rimulincola (Rabenh.) P.D. Orton 1960

 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrianova bestidnica 

Phallus impudicus L. 1753

Obična bestidnica, Stršak 

Phallus rubicundus (Bosc) Fr. 1823

 

Phellinus hartigii (Allesch. & Schnabl) Pat. 1903

Jelina drvenka 

Phellinus igniarius (L.) Quél. 1886

Vrbina drvenka 

Phellinus laevigatus (Fr.) Bourdot & Galzin 1928

 

Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933

Voćna drvenka 

Phellinus viticola (Schwein.) Donk 1966

 

Phellodon niger (Fr.) P. Karst. 1881

Crna plutovka 

Phellodon tomentosus (L.) Banker 1906

Meka plutovka 

Phloeomana speirea (Fr.) Redhead 2013

 

Pholiota aurivella (Batsch) P. Kumm. 1871

 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Žilava ljuskavica 

Pholiota limonella (Peck) Sacc. 1887

Sluzasta ljuskavica 

Pholiota lubrica (Pers.) Singer 1951

 

Pholiota spumosa (Fr.) Singer 1948

 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Phragmotrichum chailletii Kunze 1823

 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Lističava vrganjevica 

Physarum albescens T. Macbr. 1922

 

Physarum alpestre Mitchel, S.W. Chapm. & M.L. Farr 1986

 

Physarum virescens Ditmar 1817

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezin kopitnjak 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Puharasta graškovica 

Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887

Opnasta bukovača 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brestova bukovača 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Eringijeva bukovača 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872

Letnja bukovača 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Crna krovnjača 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Šeširasta krovnjača 

Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876

Poljska krovnjača 

Pluteus pouzarianus Singer 1983

Pouzarova krovnjača 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Žutonoga krovnjača 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus semibulbosus (Lasch) Quél. 1875

 

Pluteus thomsonii (Berk. & Broome) Dennis 1948

 

Polyporus arcularius (Batsch) Fr. 1821

Dlakava rupičavka 

Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818

Zimska rupičavka 

Polyporus ciliatus Fr. 1815

Prolećna rupičavka 

Polyporus leptocephalus (Jacq.) Fr. 1821

 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Škripava rupičavka 

Polyporus tuberaster (Jacq. ex Pers.) Fr. 1815

Gomoljasta rupičavka 

Porodaedalea pini (Brot.) Murrill 1905

 

Poronia punctata (L.) Fr. 1849

 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plavkasta rupičavka 

Postia ptychogaster (F. Ludw.) Vesterh. 1996

 

Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982

Tvrda rupičavka 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Kandoleova slabunjavka 

Psathyrella canoceps (Kauffman) A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella melanthina (Fr.) Kits van Wav. 1985

Topolina slabunjavka 

Psathyrella microrhiza (Lasch) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella olympiana A.H. Sm. 1941

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vlažna slabunjavka 

Psathyrella silvestris (Gillet) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937

Kestenjastosiva slabunjavka 

Psathyrella spintrigeroides P.D. Orton 1960

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudocraterellus undulatus (Pers.) Rauschert 1987

Kokičava truba 

Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868

Naježena želatinka 

Pseudoinonotus dryadeus (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Hrastova suznica 

Psilocybe cyanescens Wakef. 1946

Plavkasta baležnica 

Pulvinula convexella (P. Karst.) Pfister 1976

 

Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. 1881

Crvena rupičavka 

Ramaria aurea (Schaeff.) Quél. 1888

Zlatna koralka 

Ramaria botrytis (Pers.) Ricken 1918

Crvenkasta koralka 

Ramaria fennica (P. Karst.) Ricken 1920

 

Ramaria fennica var. griseolilacina Schild 1995

 

Ramaria flaccida (Fr.) Bourdot 1898

 

Ramaria flava (Schaeff.) Quél. 1888

Žuta koralka 

Ramaria flavescens (Schaeff.) R.H. Petersen 1974

 

Ramaria flavobrunnescens (G.F. Atk.) Corner 1950

 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Trobojna koralka 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

Largentijeva koralka 

Ramaria lutea Shield 1977

 

Ramaria testaceoflava (Bres.) Corner 1950

 

Ramaria tsugina (Peck) Marr & D.E. Stuntz 1974

 

Resupinatus striatulus (Pers.) Murrill 1915

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Karminski baršunovac 

Rheubarbariboletus persicolor (H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

 

Rhizina undulata Fr. 1815

Hrčkasta žiličarka 

Rhodocollybia butyracea (Bull.) Lennox 1979

Maslata pljosnatica 

Rhodocollybia butyracea f. asema (Bull.) Lennox 1979

Čista pljosnatica 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Rikenijeva iglica 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Bademasta rupičavka 

Rubroboletus dupainii (Boud.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Dipenov vrganj  

Rubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Vražji vrganj, Žuto-purpurni vrganj 

Rubroboletus rubrosanguineus (Cheype) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

 

Rugosomyces carneus (Bull.) Bon 1991

 

Rugosomyces ionides (Bull.) Bon 1991

 

Russula acrifolia Romagn. 1997

Gustolisna golubica 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena golubica 

Russula albonigra (Krombh.) Fr. 1874

Crno-bela golubica 

Russula albonigra var. pseudonigricans (Romagn.) Bon 1988

 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Jovina golubica 

Russula amoenolens Romagn. 1952

 

Russula aquosa Leclair 1932

Vodnjikava golubica 

Russula atramentosa Sarnari 1992

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna golubica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula cavipes Britzelm. 1893

 

Russula cessans A. Pearson 1950

Kasna golubica 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

 

Russula cremeoavellanea Singer 1936

 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičasto zelena zeka 

Russula decipiens (Singer) Kühner & Romagn. 1985

Skrivena golubica 

Russula delica Fr. 1838

Zelenolisna golubica 

Russula densifolia Secr. ex Gillet 1876

 

Russula exalbicans (Pers.) Melzer & Zvára 1927

 

Russula faginea Romagn. ex Romagn. 1967

 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva golubica 

Russula font-queri Singer ex Singer 1947

 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golubica 

Russula fragrantissima Romagn. 1967

 

Russula grata Britzelm. 1898

Bademasta golubica 

Russula graveolens Romell 1885

 

Russula heterophylla (Fr.) Fr. 1838

Smeđe-zelena golubica 

Russula hydrophila Hornicek 1958

 

Russula illota Romagn. 1954

Prljava golubica 

Russula integra (L.) Fr 1838

Smeđa golubica 

Russula integra var. oreas Romagn. 1962

 

Russula ionochlora Romagn. 1952

 

Russula laricina Velen. 1920

 

Russula lilacea Quél. 1876

 

Russula melliolens Quél. 1902

 

Russula mustelina Fr. 1838

Četinarska golubica 

Russula nauseosa (Pers.) Fr. 1838

Nejestiva golubica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crnkasta golubica 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunska golubica 

Russula odorata Romagn. 1950

 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta golubica 

Russula paludosa Britzelm. 1891

 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

 

Russula pectinatoides Peck 1907

 

Russula pelargonia Niolle 1941

 

Russula persicina Krombh. 1845

 

Russula pseudo-olivascens Kärcher 2002

 

Russula puellula Ebbesen, F.H. Møller & Jul. Schäff. 1937

 

Russula putida Sarnari 1998

 

Russula rhodopus Zvára 1927

 

Russula romellii Maire 1910

Romelijeva golubica 

Russula rosea Pers. 1796

Crvena golubica 

Russula rubra (Lam.) Fr. 1838

 

Russula sanguinaria (Schumach.) Rauschert 1989

 

Russula sanguinea Fr. 1838

Krvava golubica 

Russula sardonia Fr. 1838

Trpka golubica 

Russula solaris Ferd. & Winge 1924

 

Russula sororia Fr. 1838

Sirna golubica 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

Otužna golubica 

Russula torulosa Bres. 1929

 

Russula turci Bres. 1881

Turska golubica 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva golubica 

Russula vinosa Lindblad 1901

Vinska golubica 

Russula violacea Quél. 1882

 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Golubača 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Haringina golubica 

Rutstroemia bulgarioides (Rabenh.) P. Karst. 1871

Šišarkina bugarkica 

Sarcodon glaucopus Maas Geest. & Nannf. 1969

 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Prava srnjača 

Sarcodon joeides (Pass.) Bataille 1924

 

Sarcodon martioflavus (Snell, K.A. Harrison & H.A.C. Jacks.) Maas Geest. 1964

 

Sarcodon squamosus (Schaeff.) Quél. 1886

 

Sarcoscypha austriaca (O. Beck ex Sacc.) Boud. 1907

 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Prolećni peharčić 

Schizophyllum amplum (Lév.) Nakasone 1996

Topolino uvo 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Scleroderma areolatum Ehrenb. 1818

 

Scleroderma bovista Fr. 1829

Tvrda krompirača 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Limunasta krompirača 

Scleroderma meridionale Demoulin & Malençon 1971

 

Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801

Korenasta krompirača 

Scutellinia crinita (Bull.) Lambotte 1887

 

Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887

Tanjirasta trepljica 

Scutiger pes-caprae (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Kozja grudvica 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Razorna suznica 

Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. 1879

 

Simocybe haustellaris (Fr.) Watling 1981

 

Simocybe sumptuosa (P.D. Orton) Singer 1962

 

Sistotrema confluens Pers. 1794

 

Skeletocutis amorpha (Fr.) Kotl. & Pouzar 1958

 

Sowerbyella rhenana (Fuckel) J. Moravec 1986

 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Borova kokica 

Sparassis laminosa Fr. 1836

Hrastova kokica 

Spathularia flavida Pers. 1794

Žuta lopatica 

Sphaerobolus stellatus Tode 1790

Zvezdasta loptica 

Stemonitis splendens var. splendens Rostaf. 1875

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum rameale (Schwein.) Burt 1920

Srasla poličica 

Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. 1838

Crvenkasta pločica 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Čupava vrganjevka 

Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer 1962

Smrekina šišarica 

Strobilurus stephanocystis (Kühner & Romagn. ex Hora) Singer 1962

Tanušna šišarica 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Četinarska sluzavica 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Krunasta sluzavica 

Stropharia eximia Benedix 1961

 

Stropharia pseudocyanea (Desm.) Morgan 1908

 

Stropharia rugosoannulata Farl. ex Murrill 1922

Slamnata sluzavica 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Mrežasti vrganj 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Keletov vrganj 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlja ovčarka 

Suillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers 1964

Arišev šupljikavac 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Zrakasta ovčarka 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Mlečna ovčarka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Ariševa ovčarka 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasta ovčarka 

Suillus placidus (Bonord.) Singer 1945

Bela ovčarka 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Planinska ovčarka 

Suillus viscidus (L.) Roussel 1796

 

Tapesia fusca (Pers.) Fuckel 1870

 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Četinarska uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Lepezasta uvijača 

Tectella patellaris (Fr.) Murrill 1915

 

Tephrocybe anthracophila (Lasch) P.D. Orton 1969

 

Tephrocybe atrata (Fr.) Donk 1962

 

Terana coerulea (Lam.) Kuntze 1891

 

Terfezia claveryi Chatin 1892

 

Thelephora anthocephala (Bull.) Fr. 1838

Crnoglava palma 

Thelephora palmata (Scop.) Fr. 1821

Smrdljiva palma 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Zemljana palma 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Lepezasta palma 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocevka 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Tremella encephala Willd. 1785

Kvrgasta želatinka 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelina dvobojnica 

Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972

 

Trichia decipiens var. olivacea (Meyl.) Meyl. 1924

 

Trichoderma alutaceum Jaklitsch 2011

 

Tricholoma acerbum (Bull.) Vent. 1872

Gorka vitezovka 

Tricholoma albidum Bon 1984

 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bela vitezovka 

Tricholoma apium Jul. Schäff. 1925

 

Tricholoma arvernense Bon 1976

 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Tamnoljuskava vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum var. squarrulosum (Bres.) Mort. Chr. & Noordel. 1999

Sitnoljuskava vitezovka 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

 

Tricholoma colossus (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma columbetta (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

 

Tricholoma imbricatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Ljuskava vitezovka 

Tricholoma joachimii Bon & A. Riva 1985

 

Tricholoma pardinum (Pers.) Quél. 1873

Tigrasta vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Slovenska vitezovka 

Tricholoma robustum (Alb. & Schwein.) Ricken 1915

 

Tricholoma rufenum Donati 1994

 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunska vitezovka 

Tricholoma saponaceum var. squamosum (Cooke) Rea 1922

 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Osuta vitezovka 

Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín 1919

Senovita vitezovka 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Žuto-zelena vitezovka 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Sumporasta vitezovka 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka 

Tricholoma ustaloides Romagn. 1954

Lišćarska vitezovka 

Tricholoma vaccinum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Borovničina vitezovka 

Tricholoma viridilutescens M.M. Moser 1978

 

Tricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees 1992

 

Tricholomopsis decora (Fr.) Singer 1939

Zlatna žutolisnica 

Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939

Blistava žutolisnica 

Tricholomopsis rutilans var. splendidissima Bon 1987

 

Tubaria conspersa (Pers.) Fayod 1889

 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Perutava truba 

Tuber aestivum Vittad. 1831

Letnji tartuf 

Tubifera ferruginosa (Batsch) J.F. Gmel. 1791

Karminska sluzavica 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Vrganjevska žučara 

Typhula erythropus (Pers.) Fr. 1818

 

Typhula filiformis (Bull.) Fr. 1838

 

Urnula craterium (Schwein.) Fr. 1851

Crna jama 

Ustilago maydis (DC.) Corda 1842

Kukuruzna gara 

v Quél. 1898

Tamnocrvena golubica 

Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt. 1893

Češka smrčkovica 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Pamučasta tobolka 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Lepljiva tobolka 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Zlatni baršunovac 

Xerocomellus cisalpinus (Simonini, H. Ladurner & Peintner) Klofac 2011

 

Xerocomellus dryophilus (Thiers) N. Siegel, C.F. Schwarz & J.L. Frank 2014

 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Baršunasta vrganjevka 

Xerocomus chrysonemus A.E. Hills & A.F.S. Taylor 2006

 

Xeromphalina campanella (Batsch) Maire 1934

Panjeva zvončica 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje