Pročitaj više
OK

Koristimo kolačiće, da vam pomogne u pružanju usluga.
Korišćenjem naših usluga slažete se, da možemo da koristimo kolačiće.

Gobice.com
O meni O sajtu Bibliografija Kontakt Novi korisnik

Društvene mreže

Mobilna aplikacija

Zaboravili ste lozinku?
Sa fotografijama Sa opisom Srpske Zaštićene u SI Sakrij zlatne

Pretraga spiska:  

Spisak gljiva

Sve gljive (1222)

Knjiga
R. Courtecuisse, Mushrooms of Britain & Europe, 1999

Abortiporus biennis (Bull.) Singer 1944

Hrastova crvenosuznica 

Agaricus arvensis Schaeff. 1774

Anisni šampinjon 

Agaricus bernardii Quél. 1878

 

Agaricus bisporus (J.E. Lange) Imbach 1946

Gajeni šampinjon 

Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. 1887

Gradski šampinjon 

Agaricus bohusii Bon 1983

Bohušev šampinjon 

Agaricus bresadolanus Bohus 1969

Korenasti šampinjon 

Agaricus cappellianus Hlaváček 1987

Resasti šampinjon 

Agaricus comtulus Fr. 1838

Mali šampinjon 

Agaricus cupreobrunneus (Jul. Schäff. & Steer) Pilát 1951

Bakarni šampinjon 

Agaricus devoniensis P.D. Orton 1960

 

Agaricus essettei Bon 1983

Gomoljasti šampinjon 

Agaricus impudicus (Rea) Pilát 1951

 

Agaricus langei (F.H. Møller) F.H. Møller 1952

Langeov šampinjon 

Agaricus litoralis (Wakef. & A. Pearson) Pilát 1952

 

Agaricus menieri Bon 1981

 

Agaricus moelleri Wasser 1976

Krastavi otrovni šampinjon 

Agaricus osecanus Pilát 1951

 

Agaricus porphyrizon P.D. Orton 1960

Porfirni šampinjon 

Agaricus porphyrocephalus F.H. Møller 1952

 

Agaricus subperonatus (J.E. Lange) Singer 1951

 

Agaricus sylvaticus Schaeff. 1833

Krvotočni šampinjon 

Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck 1872

Svilenkasti šampinjon 

Agaricus xanthodermus Genev. 1876

Otrovni šampinjon 

Agrocybe dura (Bolton) Singer 1936

Tvrda livadarka 

Agrocybe pediades (Fr.) Fayod 1889

 

Agrocybe praecox (Pers.) Fayod 1889

Rana livadarka 

Agrocybe vervacti (Fr.) Singer 1936

 

Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar 1957

Bela grudvica 

Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar 1957

Zelena grudvica 

Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870

Babino uvo 

Aleuria bicucullata Boud. 1881

 

Aleurodiscus amorphus Rabenh. 1888

 

Amanita arctica Bas, Knudsen & T. Borgen 1987

 

Amanita argentea Huijsman 1959

 

Amanita asteropus Sabo ex Romagn. 1982

 

Amanita badia (Schaeff.) Bon & Contu 1985

 

Amanita battarrae (Boud.) Bon 1985

Visoka preslica 

Amanita beckeri Huijsman 1962

 

Amanita beillei (Beauseign.) Bon & Contu 1985

 

Amanita boudieri Barla 1887

 

Amanita caesarea (Scop.: Fr.) Pers. 1801

Cezarova pupavica 

Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1984

Tigrasta preslica 

Amanita citrina Pers. 1797

Žućkasta pupavka 

Amanita crocea (Quél.) Singer 1951

Šafranasta preslica 

Amanita dunensis Heim ex Bon & Andary 1983

 

Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872

Naježena muhara 

Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004

 

Amanita franchetii (Boud.) Fayod 1889

Keletova pupavka 

Amanita friabilis (P. Karst.) Bas 1974

 

Amanita fulva Fr. 1815

Smeđa preslica 

Amanita gemmata (Fr.) Bertill. 1866

Svetložuta muhara 

Amanita groenlandica Bas ex Knudsen & T. Borgen 1987

 

Amanita lactea Malençon, Romagn. & D.A. Reid 1968

 

Amanita lividopallescens (Secr. ex Boud.) Kühner & Romagn. 1953

Bleda preslica 

Amanita malleata (Piane ex Bon) Contu 1986

 

Amanita muscaria (L.) Lam. 1783

Crvena muhara 

Amanita muscaria var. formosa (Pers.) Bertill. 1866

 

Amanita nivalis Grev. 1821

 

Amanita ovoidea (Bull.) Link 1833

Jajasta muhara 

Amanita pantherina (DC.) Krombh. 1846

Panterova muhara 

Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833

Zelena pupavka 

Amanita porphyria Alb. & Schwein. 1805

Porfirna muhara 

Amanita proxima Dumée 1916

 

Amanita rubescens Pers. 1797

 

Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. 1866

 

Amanita submembranacea (Bon) Gröger 1979

Nazubljena preslica 

Amanita vaginata (Bull.) Lam. 1783

Vrećasta preslica 

Amanita verna (Bull.) Lam. 1783

Bela pupavka 

Amanita virosa (Fr.) Bertill. 1866

Smrdljiva pupavka 

Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Batinasta ulegnica 

Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005

 

Anthracobia maurilabra (Cooke) Boud. 1907

 

Arachnopeziza aurata Fuckel 1870

 

Armillaria gallica Marxm. & Romagn. 1987

Zadebljana medenjača 

Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871

Prava medenjača 

Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973

Četinarska medenjača 

Armillaria tabescens (Scop.) Emel 1921

Grmasta medenjača 

Arrhenia acerosa (Fr.) Kühner 1980

 

Arrhenia auriscalpium (Fr.) Fr. 1849

 

Arrhenia griseopallida (Desm.) Watling 1989

 

Arrhenia lobata (Pers.) Kühner & Lamoure ex Redhead 1984

 

Arrhenia obscurata (D.A. Reid) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia onisca (Fr.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

 

Arrhenia rickenii (Hora) Watling 1989

 

Arrhenia spathulata (Fr.) Redhead 1984

 

Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich 1982

Krunasta koralka 

Ascobolus stercorarius (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Ascotremella faginea (Peck) Seaver 1930

 

Aspidella singeri (Bas) Vizzini & Contu 2012

 

Asterophora lycoperdoides (Bull.) Ditmar 1809

Naseljena puharica 

Asterophora parasitica (Bull. ex Pers.) Singer 1951

 

Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan 1889

Vlagomerna zvezdica 

Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry 2012

 

Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin, B.A. Perry 2012

 

Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. 1886

 

Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. 1822

Dlakavo uvo 

Auriscalpium vulgare Gray 1821

Šišarkina ježevica 

Balsamia vulgaris Vittad. 1831

 

Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967

 

Battarrea phalloides (Dicks.) Pers. 1801

Bestidna puhara 

Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974

Dvosporna limunka 

Bisporella sulfurina (Quél.) S.E. Carp. 1974

 

Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1879

Poličasta bjerkandera 

Bogbodia uda (Pers.) Redhead 2013

 

Bolbitius titubans (Bull.) Fr. 1838

Zlatna smećarka 

Boletopsis grisea (Peck) Bondartsev & Singer 1941

 

Boletopsis leucomelaena (Pers.) Fayod 1889

 

Boletus aereus Bull. 1789

Crni vrganj 

Boletus edulis Bull. 1782

Vrganj 

Boletus erythropus Pers. 1796

Glatkonogi vrganj 

Boletus mamorensis Redeuilh 1978

 

Boletus persoonii Bon 1988

Beli vrganj 

Boletus piceinus (Pilát & Dermek) Hlaváček 1990

 

Boletus pinophilus Pilát & Dermek 1973

Borov vrganj 

Boletus reticulatus Schaeff. 1774

Ispucali vrganj 

Boletus subtomentosus L. 1753

Maslinasti baršunovac 

Boletus venturii Bon 1986

 

Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel 1984

Planinski žbunac 

Bonomyces sinopicus (Fr.) Vizzini 2014

 

Bovista limosa Rostr. 1894

 

Bovista plumbea Pers. 1795

Olovasta puhara 

Bulbillomyces farinosus (Bres.) Jülich 1974

 

Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Smeđi vrganj 

Butyriboletus pseudoregius (Heinr. Huber) D. Arora & J.L. Frank 2014

Lažni kraljevski vrganj 

Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora & J.L. Frank 2014

Kraljevski vrganj 

Butyriboletus subappendiculatus (Dermek, Lazebn. & J. Veselský) D. Arora & J.L. Frank 2014

Planinski vrganj 

Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto 1967

Naborana kožica 

Calloria neglecta (Lib.) B. Hein 1976

 

Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini 2014

Kravlji vrganj 

Caloboletus radicans (Pers.) Vizzini 2014

Gorki vrganj 

Calocera cornea (Batsch) Fr. 1827

Žuta rogatica 

Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821

Viskozna rogatica 

Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962

Prolećna lepoglavka 

Calyptella campanula (Nees) W.B. Cooke 1961

 

Calyptella capula (Holmsk.) Quél. 1888

 

Camarophyllopsis atropuncta (Pers.) Arnolds 1986

 

Camarophyllopsis foetens (W. Phillips) Arnolds 1986

 

Campanella caesia Romagn. 1981

 

Campanella inquilina Romagn. 1984

 

Cantharellula umbonata (J.F. Gmel.) Singer 1936

 

Cantharellus cibarius Fr. 1821

Lisičarka 

Cantharellus cinereus (Pers.) Fr. 1821

Pepeljasta lisičarka 

Cantharellus friesii Welw. & Curr. 1869

Friesova lisičarka 

Cantharellus ianthinoxanthus (Maire) Kühner 1947

 

Cantharellus melanoxeros Desm. 1830

Medena lisičarka 

Capitotricha rubi (Bres.) Baral 1985

 

Catathelasma imperiale (Fr.) Singer 1940

Carska dvoprstenka 

Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908

Paprena vrganjevka 

Chamaemyces fracidus (Fr.) Donk 1962

 

Cheilymenia granulata (Bull.) J. Moravec 1990

 

Cheilymenia stercorea (Pers.) Boud. 1907

 

Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

 

Chlorociboria aeruginosa (Oeder) Seaver ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958

Lišćarska tirkiznica 

Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga 2002

 

Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959

Purpurna poličica 

Chroogomphus fulmineus (R. Heim) Courtec. 1988

 

Chroogomphus rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964

Crvenkasti bakrenac 

Chrysomphalina chrysophylla (Fr.) Clémençon 1982

Jelina zlatolisnica 

Chrysomphalina grossula (Pers.) Norvell, Redhead & Ammirati 1994

 

Ciboria batschiana (Zopf) N.F. Buchw. 1947

 

Clathrus archeri (Berk.) Dring 1980

Arčerova polipovka 

Clathrus ruber P. Micheli ex Pers. 1801

Kavezasta polipovka 

Clavaria acuta Sowerby 1803

Šiljata koralka 

Clavaria zollingeri Lév. 1846

 

Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk 1933

Lišćarska buzdovanka 

Clavariadelphus truncatus Donk 1933

Četinarska buzdovanka 

Claviceps purpurea (Fr.) Tul. 1853

Ražena glavica 

Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888

Siva koralka 

Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888

Granata koralka 

Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888

Naborana koralka 

Clavulinopsis corniculata (Schaeff.) Corner 1950

 

Clavulinopsis fusiformis (Sowerby) Corner 1950

 

Clitocella fallax (Quél.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

 

Clitocella popinalis (Fr.) Kluting, T.J. Baroni & Bergemann 2014

 

Clitocybe acicola Singer 1990

 

Clitocybe agrestis Harmaja 1969

 

Clitocybe barbularum (Romagn.) P.D. Orton 1960

 

Clitocybe costata Kühner & Romagn. 1954

Planinska ulegnica 

Clitocybe ditopa (Fr.) Gillet 1874

 

Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871

Mala ulegnica 

Clitocybe inornata (Sowerby) Gillet 1874

 

Clitocybe lateritia J. Favre 1955

 

Clitocybe martiorum J. Favre 1956

 

Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871

Dvobojna ulegnica 

Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871

Maglena ulegnica 

Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871

Anisna ulegnica 

Clitocybe ornamentalis Velen. 1920

 

Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981

 

Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871

Bela ulegnica 

Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Clitocybe squamulosa (Pers.) Fr. 1821

 

Clitocybe subspadicea (J.E. Lange) Bon & Chevassut 1973

Udubljena ulegnica 

Clitocybe vibecina (Fr.) Quél. 1872

 

Clitopilus caelatus (Fr.) Vila & Contu 2009

 

Clitopilus daamsii Noordel. 1984

 

Clitopilus geminus (Paulet) Noordel. & Co-David 2009

 

Clitopilus hobsonii (Berk. & Broome) PD Orton 1960

 

Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. 1871

Jestiva brašnjača 

Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold 1935

 

Coltricia perennis (L.) Murrill 1903

Zonirana rupičavka 

Conocybe apala (Fr.) Arnolds 2003

Bela ušiljenica 

Conocybe aporos Kits van Wav. 1970

 

Conocybe arrhenii (Fr.) Kits van Wav. 1970

 

Conocybe dunensis T.J. Wallace 1960

 

Conocybe hadrocystis (Kits van Wav.) Watling 1980

 

Conocybe inocybeoides Watling 1980

 

Conocybe tenera (Schaeff.) Fayod 1889

Uspravljena ušiljenica 

Conocybe vestita (Fr.) Kühner 1935

 

Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Lange 1938

Rasejana gnojištarka 

Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Svetlucava gnojištarka 

Coprinellus radians (Desm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Zakrivljena gnojištarka 

Coprinellus saccharinus (Romagn.) P. Roux, Guy García & Dumas 2006

Slatka gnojištarka 

Coprinellus truncorum (Scop.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinellus xanthothrix (Romagn.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001

Žutosiva gnojištarka 

Coprinopsis acuminata (Romagn.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis ammophilae (Courtec.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Jajasta gnojištarka 

Coprinopsis cinerea (Schaeff.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Siva gnojištarka 

Coprinopsis lagopides (P. Karst.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Zečja gnojištarka 

Coprinopsis macrocephala (Berk.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis narcotica (Batsch) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinopsis nivea (Pers.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Bela gnojištarka 

Coprinopsis picacea (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

Pirgava gnojištarka 

Coprinopsis romagnesiana (Singer) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001

 

Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. 1797

Velika gnojištarka 

Cordyceps militaris (L.) Link 1833

Guseničina toljagica 

Cortinarius acutus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius alboviolaceus (Pers.) Fr. 1838

Belo-ljubičasta koprenka 

Cortinarius alpinus Boud. 1895

 

Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius arquatus (Alb. & Schwein.) Fr. 1838

 

Cortinarius barbatus (Batsch) Melot 1989

 

Cortinarius betulinus J. Favre 1948

 

Cortinarius bivelus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. 1838

Ljuskava koprenka 

Cortinarius bulliardii (Pers.) Fr. 1838

Bularova koprenka 

Cortinarius caligatus Malençon 1970

 

Cortinarius camphoratus (Fr.) Fr. 1838

Borovničina koprenka 

Cortinarius caperatus (Pers.) Fr. 1838

Prstenasti pšeničnik 

Cortinarius cinnamomeoluteus P.D. Orton 1960

 

Cortinarius cinnamomeus (L.) Fr. 1838

 

Cortinarius claricolor (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius collinitus (Pers.) Fr. 1838

Lepljiva koprenka 

Cortinarius cotoneus Fr. 1838

 

Cortinarius croceocoeruleus (Pers.) Fr. 1861

 

Cortinarius delibutus Fr. 1838

 

Cortinarius elegantissimus Rob. Henry 1989

 

Cortinarius evernius (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius fragrantior Gaugué 1977

 

Cortinarius gentilis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius herculeus Malençon 1958

 

Cortinarius hinnuleus Fr. 1838

 

Cortinarius humicola (Quél.) Maire 1911

 

Cortinarius infractus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius livido-ochraceus (Berk.) Berk. 1860

 

Cortinarius mairei (M.M. Moser) M.M. Moser 1967

 

Cortinarius malicorius Fr. 1838

 

Cortinarius melanotus Kalchbr. 1875

 

Cortinarius mucosus (Bull.) J. Kickx f. 1867

Sluzava koprenka 

Cortinarius ochroleucus (Schaeff.) Fr. 1838

 

Cortinarius olidus J.E. Lange 1940

 

Cortinarius olivaceofuscus Kühner 1955

 

Cortinarius orellanus Fr. 1838

Planinska koprenka 

Cortinarius paleaceus (Weinm.) Fr. 1838

 

Cortinarius pholideus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius polaris Høil. 1984

 

Cortinarius praestans Cordier 1870

Debelonoga koprenka 

Cortinarius purpurascens Fr. 1838

 

Cortinarius rubellus Cooke 1887

Lepa koprenka 

Cortinarius rubicundulus (Rea) A. Pearson 1946

 

Cortinarius rufo-olivaceus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius salor Fr. 1838

 

Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. 1838

Purpurna koprenka 

Cortinarius saniosus (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius splendens Rob. Henry 1939

Zlatna koprenka 

Cortinarius stillatitius Fr. 1838

 

Cortinarius subtortus (Pers.) Fr. 1838

 

Cortinarius terpsichores Melot 1989

 

Cortinarius torvus (Fr.) Fr. 1838

Tamna koprenka 

Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838

Lilasta koprenka 

Cortinarius triumphans Fr. 1838

Brezina koprenka 

Cortinarius trivialis J.E. Lange 1940

Obična koprenka 

Cortinarius tubarius Ammirati & A.H. Sm. 1972

 

Cortinarius uliginosus Berk. 1860

 

Cortinarius variiformis Malençon 1970

 

Cortinarius vibratilis (Fr.) Fr. 1838

 

Cortinarius violaceus (L.) Gray 1821

Ljubičasta koprenka 

Coryne atrovirens (Pers.) Sacc. 1889

 

Cotylidia pannosa (Sowerby) D.A. Reid 1965

 

Craterellus cornucopioides (L.) Pers. 1825

Crna truba 

Craterellus lutescens (Fr.) Fr. 1838

Zlatonoga lisičarka 

Craterellus tubaeformis (Schaeff.) Quél. 1888

Trubasta lisičarka 

Crepidotus calolepis (Fr.) P. Karst. 1879

 

Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. 1877

 

Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857

Mekana školjkarica 

Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871

Promenljiva školjkarica 

Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915

 

Crucibulum laeve (Huds.) Kambly 1936

Lepa gnezdašica 

Cudoniella acicularis (Bull.) J. Schröt. 1893

 

Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis 1964

 

Cuphophyllus borealis (Peck) Bon 1985

 

Cuphophyllus cereopallidus (Clémençon) Bon 1985

 

Cuphophyllus colemannianus (A. Bloxam) Bon 1985

 

Cuphophyllus fornicatus (Fr.) Lodge, Padamsee & Vizzini 2013

 

Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon 1985

Zlatna puževača 

Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko 1989

Devojačka vlažnica 

Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini 2014

Osuti vrganj 

Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801

Glatka košarica 

Cyathus stercoreus (Schwein.) De Toni 1888

Smećarska košarica 

Cyathus striatus (Huds.) Willd. 1787

Prugasta košarica 

Cyclaneusma minus (Butin) DiCosmo, Peredo & Minter 1983

 

Cyclocybe cylindracea (DC.) Vizzini & Angelini 2014

Jablanova livadarka 

Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889

Smeđa zrnatica 

Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod 1889

Lepa zrnatica 

Cystoderma fallax A.H. Sm. & Singer 1945

 

Cystoderma intermedium Harmaja 1979

 

Cystoderma tuomikoskii Harmaja 1979

 

Cystodermella cinnabarina (Alb. & Schwein.) Harmaja 2002

 

Cystolepiota adulterina (F.H. Møller) Bon 1976

 

Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon 1972

 

Cystolepiota hetieri (Boud.) Singer 1973

 

Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976

 

Cytidia salicina (Fr.) Burt 1924

 

Daedalea quercina (L.) Pers. 1801

Dedalova lavirintica 

Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888

Crvenkasta lavirintica 

Daedaleopsis nitida (Durieu & Mont.) Zmitr. & V. Malysheva 2013

 

Daedaleopsis septentrionalis (P. Karst.) Niemelä 1982

Severnjačka lavirintica 

Daedaleopsis tricolor (Bull.) Bondartsev & Singer 1941

Trobojna lavirintica 

Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863

Crna kvržica 

Daldinia vernicosa (Schwein.) Ces. & De Not. 1863

Jovina kvržica 

Deconica subfusispora (F.H. Møller) Noordel. 2011

 

Delicatula integrella (Pers.) Fayod 1889

 

Dendrocollybia racemosa (Pers.) RH Petersen in Redhead 2001

 

Dermoloma cuneifolium (Fr.) Singer ex Bon 1986

 

Diatrype bullata (Hoffm.) Fr. 1849

 

Disciotis venosa (Pers.) Arnould 1893

Žilasta pločarka 

Echinoderma asperum (Pers.) Bon 1991

Bodljasta sunčanica 

Echinoderma echinaceum (J.E. Lange) Bon 1991

 

Echinoderma perplexum (Knudsen) Bon 1991

 

Entoleuca mammata (Wahlenb.) J.D. Rogers & Y.M. Ju 1996

 

Entoloma alpicola (J. Favre) Bon & Jamoni 1981

 

Entoloma ameides (Berk. & Broome) Sacc. 1887

 

Entoloma araneosum (Quél.) M.M. Moser 1978

Paučinasta rudoliska 

Entoloma bloxamii (Berk. & Broome) Sacc. 1887

Bloksamijeva rudoliska 

Entoloma cephalotrichum (P.D. Orton) Noordel. 1979

 

Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma chalybaeum (Pers.) Noordel. 1982

 

Entoloma chalybeum var. lazulinum (Fr.) Noordel. 1984

Modra rudoliska 

Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871

Šljivarska rudoliska 

Entoloma corvinum (Kühner) Noordel. 1982

 

Entoloma dysthales (Peck) Sacc. 1891

 

Entoloma euchroum (Pers.) Donk 1949

 

Entoloma excentricum Bres. 1881

 

Entoloma griseoluridum (Kühner) M.M. Moser 1978

 

Entoloma hebes (Romagn.) Trimbach 1981

Slabašna rudoliska 

Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978

Prolećna rudoliska 

Entoloma incanum (Fr.) Hesler 1967

Očarana rudoliska 

Entoloma jubatum (Fr.) P. Karst. 1879

 

Entoloma lampropus (Fr.) Hesler 1967

 

Entoloma lividoalbum (Kühner & Romagn.) Kubicka 1975

 

Entoloma mougeotii var. mougeotii (Fr.) Hesler 1967

Mogetova rudoliska 

Entoloma olorinum (Romagn. & J. Favre) Noordel. 1979

 

Entoloma phaeocyathus Noordel. 1985

 

Entoloma poliopus var. poliopus (Romagn.) Noordel. 1979

 

Entoloma politum (Pers.) Donk 1979

 

Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. 1879

Porfirna rudoliska 

Entoloma prunuloides (Fr.) Quél. 1872

 

Entoloma querquedula (Romagn.) Noordel. 1982

 

Entoloma rhodocylix (Lasch) M.M. Moser 1978

 

Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871

Alkalna rudoliska 

Entoloma roseum (Longyear) Hesler 1967

 

Entoloma rusticoides (Gillet) Noordel. 1981

 

Entoloma sericellum (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Entoloma sericeum Quél. 1872

 

Entoloma serrulatum (Fr.) Hesler 1967

Testerasta rudoliska 

Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871

Olovasta rudoliska 

Entoloma sordidulum (Kühner & Romagn.) P.D. Orton 1960

 

Entoloma subradiatum (Kühner & Romagn.) M.M. Moser 1978

 

Entoloma tjallingiorum Noordel. 1982

 

Entoloma undatum (Fr.) MM Moser 1978

 

Epichloë typhina (Pers.) Tul. & C. Tul. 1865

 

Eriopezia caesia (Pers.) Rehm 1892

 

Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822

Crna sjajnica 

Exidia truncata Fr. 1822

 

Faerberia carbonaria (Alb. & Schwein.) Pouzar 1981

 

Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792

Goveđi jezik 

Flammulaster carpophilus (Fr.) Earle ex Vellinga 1986

 

Flammulaster ferrugineus (Maire ex Kühner) Watling 1967

 

Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951

Zimska plamenica 

Fomes fomentarius (L.) Fr. 1849

Pravi trud 

Fomitiporia robusta (P. Karst.) Fiasson & Niemelä 1984

Velika drvenka 

Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881

Četinarski trud 

Galerina graminea (Velen.) Kühner 1935

 

Galerina heterocystis (G.F. Atk.) A.H. Sm. & Singer 1958

 

Galerina marginata (Batsch) Kühner 1935

Rebrasta patuljica 

Galerina paludosa (Fr.) Kühner 1935

 

Galerina salicicola P.D. Orton 1960

 

Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1969

Evropska sjajnica 

Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887

Pljosnata sjajnica 

Ganoderma carnosum Pat. 1889

Jelina sjajnica 

Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881

Hrastova sjajnica 

Geastrum fimbriatum Fr. 1829

Sedeća zvezdača 

Geastrum morganii Lloyd 1902

 

Geastrum triplex Jungh. 1840

Troslojna zvezdača 

Geoglossum cookeanum Nannf. 1942

 

Geopora arenicola (Lév.) Kers 1974

 

Geopora clausa (Tul. & C. Tul.) Burds. 1968

 

Geopora sumneriana (Cooke) M. Torre 1976

 

Gliophorus irrigatus (Pers.) A.M. Ainsw. & P.M. Kirk 2013

 

Gliophorus laetus (Pers.) Herink 1958

 

Gliophorus perplexus (A.H. Sm. & Hesler) Kovalenko 1989

 

Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink 1958

Šarena vlažnica 

Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. 1882

Retkolisna tračica 

Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1882

Smeđa tračica 

Gloioxanthomyces vitellinus (Fr.) Lodge, Vizzini, Ercole & Boertm. 2013

 

Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr. 1838

Veliki slinar 

Gomphidius maculatus (Scop.) Fr. 1838

Pegavi slinar 

Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838

Ružičasti slinar 

Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821

Ljubičasta lisičarka 

Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821

Zec gljiva 

Guepinia helvelloides (DC.) Fr. 1828

Crvena želatinka 

Gymnopilus junonius (Fr.) P.D. Orton 1960

Divna plamenica 

Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912

Razorna plamenica 

Gymnopilus sapineus (Fr.) Murrill 1912

 

Gymnopus androsaceus (L.) J.L. Mata & R.H. Petersen 2004

Nitasta češnjakica 

Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Busenasta pljosnatica 

Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916

Vitka pljosnatica 

Gymnopus erythropus (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

 

Gymnopus fusipes (Bull.) Gray 1821

Dugonoga pljosnatica 

Gymnopus ocior (Pers.) Antonín & Noordel. 1997

 

Gymnopus perforans (Hoffm.) Antonín & Noordel. 2008

Izbušena češnjakica 

Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Ljuta pljosnatica 

Gyrodon lividus (Bull.) Sacc. 1888

Jovina vrganjevka 

Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849

Prolećna moždanica 

Gyroporus castaneus (Bull.) Quél. 1886

Kestenjasti žlebovac 

Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886

Modri žlebovac 

Hapalopilus rutilans (Pers.) P. Karst. 1881

Meka rupičavka 

Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872

Obična plavulja 

Hebeloma kuehneri Bruchet 1970

 

Hebeloma laterinum (Batsch) Vesterh. 2005

 

Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. 1872

 

Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken 1911

Korenasta plavulja 

Hebeloma sinapizans (Paulet) Gillet 1886

Gorka plavulja 

Helvella acetabulum (L.) Quél. 1874

Peharasta rebrašica 

Helvella atra J. König 1770

Crnkasta hrčica 

Helvella corium (O. Weberb.) Massee 1895

 

Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822

Jesenji hrčkić 

Helvella elastica Bull. 1785

Elastična hrčica 

Helvella lactea Boud. 1907

 

Helvella lacunosa Afzel. 1783

Jamičasti hrčkić 

Helvella leucomelaena (Pers.) Nannf. 1941

Crno-bela rebrašica 

Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871

Zrnasti hrčkić 

Helvella unicolor (Boud.) Dissing 1966

 

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara 2008

 

Hemileccinum impolitum (Fr.) Šutara 2008

Žutonogi vrganj 

Hemimycena candida (Bres.) Singer 1943

 

Hemimycena cephalotricha (Joss. ex Redhead) Singer 1986

 

Hemimycena cucullata (Pers.) Singer 1961

 

Hemimycena delectabilis (Peck) Singer 1943

 

Hemimycena lactea (Pers.) Singer 1938

 

Hemimycena mairei (M.E. Gilbert) Singer 1943

 

Hemimycena ochrogaleata (J. Favre) M.M. Moser 1978

 

Hemimycena tortuosa (P.D. Orton) Redhead 1980

 

Hemipholiota populnea (Pers.) Bon 1986

Razorna ljuskavica 

Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1889

Četinarska korenova truležnica 

Heyderia cucullata (Batsch) Bacyk & Van Vooren 2005

 

Hortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi 2015

Crvenkasti baršunovac 

Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870

Niska okruglica 

Humidicutis calyptriformis (Berk.) Vizzini & Ercole 2012

Lepa vlažnica 

Hydnellum concrescens (Pers.) Banker 1906

Srasla plutovka 

Hydnellum ferrugineum (Fr.) P. Karst. 1879

Krvareća plutovka 

Hydnellum peckii Banker 1912

Pekijeva plutovka 

Hydnum repandum L. 1753

Ježevica 

Hydnum rufescens Pers. 1800

Ježevica 

Hydropus marginellus (Pers.) Singer 1948

 

Hygrocybe acutoconica (Clem.) Singer 1951

Konradova vlažnica 

Hygrocybe aurantiosplendens R. Haller Aar. 1954

 

Hygrocybe cantharellus (Schwein.) Murrill 1911

 

Hygrocybe ceracea (Sowerby) P. Kumm. 1871

Voštana vlažnica 

Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche 1877

 

Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Skerletna vlažnica 

Hygrocybe coccineocrenata (P.D. Orton) M.M. Moser 1967

Ljuskavoskerletna vlažnica 

Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Konusna vlažnica 

Hygrocybe conicoides (P.D. Orton) P.D. Orton & Watling 1969

 

Hygrocybe insipida (J.E. Lange ex S. Lundell) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe intermedia (Pass.) Fayod 1889

 

Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Hygrocybe mucronella (Fr.) P. Karst. 1879

Zašiljena vlažnica 

Hygrocybe phaeococcinea (Arnolds) Bon 1985

 

Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. 1871

Velika vlažnica 

Hygrocybe quieta (Kühner) Singer 1951

 

Hygrocybe reidii Kühner 1976

 

Hygrocybe russocoriacea (Berk. & Jos.K. Mill.) P.D. Orton & Watling 1969

 

Hygrocybe spadicea (Fr.) P. Karst. 1879

Crno-žuta vlažnica 

Hygrocybe splendidissima (P.D. Orton) M.M. Moser 1967

 

Hygrocybe subminutula Murrill 1940

 

Hygrocybe turunda (Fr.) P. Karst. 1879

 

Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921

Lažna lisičarka 

Hygrophoropsis fuscosquamula P.D. Orton 1960

 

Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. 1838

Mirisna puževica 

Hygrophorus arbustivus Fr. 1836

 

Hygrophorus atramentosus Secr. ex H. Haas & R. Haller Aar. 1978

 

Hygrophorus barbatulus G. Becker 1954

 

Hygrophorus calophyllus P. Karst. 1876

 

Hygrophorus camarophyllus (Alb. & Schwein.) Dumée, Grandjean & Maire 1912

 

Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr. 1838

Zlatasta puževica 

Hygrophorus cossus (Sowerby) Fr. 1838

Guseničina puževica 

Hygrophorus discoxanthus Rea 1908

 

Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. 1838

Bela puževica 

Hygrophorus fagi G. Becker & Bon 1974

 

Hygrophorus fuscoalbus (Lasch) Fr. 1838

 

Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838

Borova puževica 

Hygrophorus latitabundus Britzelm. 1899

Tamnobela puževica 

Hygrophorus leucophaeo-ilicis Bon & Chevassut 1985

 

Hygrophorus leucophaeus (Scop.) Fr. 1838

 

Hygrophorus marzuolus (Fr.) Bres. 1893

Martovska puževica 

Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr. 1838

Maslinasta puževica 

Hygrophorus penarius Fr. 1836

Skrivena puževica 

Hygrophorus persoonii Arnolds 1979

Personova puževica 

Hygrophorus piceae Kühner 1949

Smrekina puževica 

Hygrophorus pudorinus (Fr.) Fr. 1836

Narandžasta puževica 

Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman 1918

Crvenkasta puževica 

Hygrophorus unicolor Gröger 1980

 

Hymenochaete cruenta (Pers.) Donk 1959

Mogetova prilepnica 

Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846

Riđa prilepnica 

Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen 2010

Vitka korenka 

Hyphoderma roseocremeum (Bres.) Donk 1957

 

Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. 1958

 

Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871

Četinarska panjevčica 

Hypholoma elongatum (Pers.) Ricken 1915

 

Hypholoma ericaeoides P.D. Orton 1960

 

Hypholoma ericaeum (Pers.) Kühner 1936

 

Hypholoma fasciculare var. fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871

Sumporasta panjevčica 

Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenkasta panjevčica 

Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. 1835

Crvenkasta kvržičica 

Imleria badia (Fr.) Vizzini 2014

Bademasti baršunovac 

Imperator luteocupreus (Bertéa & Estadès) Assyov, Bellanger, Bertéa, Courtec., Koller, Loizides, G. Marques, J.A. Muñoz, N. Oppicelli, D. Puddu, F. Rich. & P.-A. Moreau 2015

 

Incrucipulum ciliare (Schrad.) Baral 1985

 

Infundibulicybe geotropa (Bull.) Harmaja 2003

Kasna ulegnica 

Inocybe acuta Boud. 1917

 

Inocybe adaequata (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe agardhii (N. Lund) P.D. Orton 1960

 

Inocybe arenicola (R. Heim) Bon 1983

 

Inocybe assimilata Britzelm. 1881

 

Inocybe asterospora Quél. 1879

 

Inocybe bongardii (Weinm.) Quél. 1872

 

Inocybe bongardii var. pisciodora (Donadini & Riousset) Kuyper 1986

 

Inocybe calamistrata (Fr.) Gillet 1876

Kosmata vlaknatica 

Inocybe calospora Quél. 1881

 

Inocybe cervicolor (Pers.) Quél. 1886

Srneća vlaknatica 

Inocybe cincinnata (Fr.) Quél. 1872

Kudrava vlaknatica 

Inocybe cincinnata var. major (S. Petersen) Kuyper 1989

 

Inocybe cookei Bres. 1892

Kukeva vlaknatica 

Inocybe cookei var. kuthanii (Stangl & J. Veselský) Kuyper 1986

 

Inocybe corydalina Quél. 1875

 

Inocybe curreyi (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe curvipes P. Karst. 1890

 

Inocybe dulcamara (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljupka vlaknatica 

Inocybe erinaceomorpha Stangl & J. Veselský 1979

 

Inocybe erubescens A. Blytt 1905

Patujareva vlaknatica 

Inocybe fastigiella G.F. Atk. 1918

 

Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887

 

Inocybe fraudans (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. 1871

Zemljasta vlaknatica 

Inocybe haemacta (Berk. & Cooke) Sacc. 1887

 

Inocybe heimii Bon 1984

 

Inocybe hirtella Bres. 1884

 

Inocybe hystrix (Fr.) P. Karst. 1879

 

Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe lanuginosa (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Inocybe lilacina (Peck) Kauffman 1918

Ljubičasta vlaknatica 

Inocybe maculata Boud. 1885

Pegava vlaknatica 

Inocybe margaritispora (Berk.) Sacc. 1887

Lešnikova vlaknatica 

Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. 1887

 

Inocybe nitidiuscula (Britzelm.) Lapl. 1894

 

Inocybe paludosa Kühner 1988

 

Inocybe petiginosa (Fr.) Gillet 1876

 

Inocybe pholiotinoides Romagn. 1979

 

Inocybe praetervisa Quél. 1883

 

Inocybe pruinosa R. Heim 1931

 

Inocybe quietiodor Bon 1976

 

Inocybe salicis Kühner 1955

 

Inocybe serotina Peck 1904

 

Inocybe sindonia (Fr.) P. Karst 1879

 

Inocybe splendens R. Heim 1932

 

Inocybe splendentoides Bon 1990

 

Inocybe squamata J.E. Lange 1917

 

Inocybe squarrosa Rea 1916

 

Inocybe squarrosoannulata Kühner 1988

 

Inocybe tenebrosa Quél. 1885

 

Inocybe terrigena (Fr.) Kühner 1953

 

Inocybe umbrinofusca Kühner 1988

 

Inocybe vulpinella Bruyl. 1970

 

Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. 1879

Kopitasta suznica 

Iodophanus carneus (Pers.) Korf 1967

 

Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972

 

Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946

Kinerova panjevčica 

Laccaria amethystina (Huds.) Cooke 1884

Ljubičasta gljivica 

Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884

Crvenkasta gljivica 

Laccaria tortilis (Bolton) Cooke 1884

 

Lachnellula subtilissima (Cooke) Dennis 1962

Ljupka čašica 

Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871

 

Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. 1887

Suzna slabunjavica 

Lacrymaria pyrotricha (Holmsk.) Konrad & Maubl. 1925

 

Lactarius acerrimus Britzelm. 1893

Najljuća mlečnica 

Lactarius acris (Bolton) Gray 1821

 

Lactarius atlanticus Bon 1975

 

Lactarius aurantiacus (Pers.) Gray 1821

Crvena mlečnica 

Lactarius badiosanguineus Kühner & Romagn. 1954

 

Lactarius blennius (Fr.) Fr. 1838

Pegava mlečnica 

Lactarius brunneohepaticus M.M. Moser 1978

 

Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. 1838

Kamforna mliječnica 

Lactarius chrysorrheus Fr. 1838

Zlatna mlečnica 

Lactarius circellatus Fr. 1838

Jetka mlečnica 

Lactarius controversus (Pers.) Pers. 1796

Topolova mlečnica 

Lactarius cremor Fr. 1838

 

Lactarius decipiens Quél. 1885

 

Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821

Rujnica 

Lactarius deterrimus Gröger 1968

Smrčeva rujnica 

Lactarius dryadophilus Kühner 1975

 

Lactarius evosmus Kühner & Romagn. 1954

 

Lactarius flavidus Boud. 1887

 

Lactarius fluens Boud. 1899

 

Lactarius fuliginosus (Fr.) Fr. 1838

 

Lactarius fulvissimus Romagn. 1954

 

Lactarius glyciosmus (Fr.) Fr. 1838

 

Lactarius hepaticus Plowr. 1905

Jetrena mlečnica 

Lactarius hysginus (Fr.) Fr. 1838

Tvrda mlečnica 

Lactarius lacunarum Romagn. ex Hora 1960

 

Lactarius lignyotus Fr. 1857

Crnkasta mlečnica 

Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. 1838

Lilasta mlečnica 

Lactarius luridus (Pers.) Gray 1821

 

Lactarius mammosus Fr. 1838

 

Lactarius nanus J. Favre 1955

 

Lactarius necator (Bull.) Pers. 1796

Ružna mlečnica 

Lactarius pergamenus (Sw.) Fr. 1838

Visoka mlečnica 

Lactarius picinus Fr. 1838

Tamna mlečnica 

Lactarius piperatus (L.) Pers. 1797

Paprena mlečnica 

Lactarius porninsis Rolland 1889

 

Lactarius pterosporus Romagn. 1949

Grabova mlečnica 

Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838

Dlakava mlečnica 

Lactarius pyrogalus (Bull.) Fr. 1838

 

Lactarius quieticolor Romagn. 1958

 

Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838

Hrastova mlečnica 

Lactarius robertianus Bon 1985

 

Lactarius romagnesii Bon 1979

 

Lactarius rufus (Scop.) Fr. 1838

Ciglasta mlečnica 

Lactarius ruginosus Romagn. 1957

 

Lactarius salicis-herbaceae Kühner 1975

 

Lactarius salmonicolor R. Heim & Leclair 1953

Jelova rujnica 

Lactarius sanguifluus (Paulet) Fr. 1838

Krvna rujnica 

Lactarius semisanguifluus R. Heim & Leclair 1950

Polukrvna rujnica 

Lactarius serifluus (DC.) Fr. 1838

 

Lactarius spinosulus Quél. & Le Bret. 1880

 

Lactarius subdulcis (Pers.) Gray 1821

 

Lactarius subumbonatus Lindgr. 1845

 

Lactarius tabidus Fr. 1838

 

Lactarius theiogalus (Bull.) Gray 1821

Žučna mlečnica 

Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821

Brezina mlečnica 

Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838

Prosta mlečnica 

Lactarius uvidus (Fr.) Fr. 1838

Mokra mlečnica 

Lactarius vellereus (Fr.) Fr. 1838

Runjava mlečnica 

Lactarius vietus (Fr.) Fr. 1838

Borova mlečnica 

Lactarius violascens (J. Otto) Fr. 1838

Ljubičasta mlečnica 

Lactarius volemus (Fr.) Fr. 1838

Presna mlečnica 

Lactarius zonarioides Kühner & Romagn. 1953

 

Lactarius zonarius (Bull.) Fr. 1838

Pojasasta mlečnica 

Lactifluus bertillonii (Neuhoff ex Z. Schaef.) Verbeken 2011

 

Lactifluus glaucescens (Crossl.) Verbeken 2012

 

Lactifluus rugatus (Kühner & Romagn.) Verbeken 2012

 

Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920

Šumska lepeza 

Lanzia luteovirescens (Roberge ex Desm.) Dumont & Korf 1978

 

Lasiobolus cuniculi Velen. 1934

 

Lasiobolus papillatus (Pers.) Sacc. 1884

 

Lasiosphaeria ovina (Pers.) Ces. & De Not. 1863

 

Leccinellum crocipodium (Letell.) Della Maggiora & Trassinelli 2014

Žutonogi ded 

Leccinellum lepidum (H. Bouchet ex Essette) Bresinsky & Manfr. Binder 2003

 

Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821

Crveni ded 

Leccinum cyaneobasileucum Lann. & Estad. 1991

 

Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947

Topolov ded 

Leccinum pseudoscabrum (Kallenb.) Šutara 1989

 

Leccinum quercinum (Pilát) E.E. Green & Watling 1969

Hrastov ded 

Leccinum scabrum (Bull.) Gray 1821

Brezov ded 

Leccinum variicolor Watling 1969

 

Leccinum versipelle (Fr.) Snell 1944

Ružičasti ded 

Leccinum vulpinum Watling 1961

 

Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. 1879

Anisova žilavica 

Lentinellus micheneri (Berk. & M.A. Curtis) Pegler 1983

Četinarska žilavica 

Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825

Vrbina žilavka 

Lenzites betulina (L.) Fr. 1838

Brezina lističavka 

Lenzites warnieri Durieu & Mont. 1860

Varnierova lističavka 

Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797

Glatka glavica 

Lepiota boudieri Bres. 1881

Crveno-žuta sunčanica 

Lepiota brunneoincarnata Chodat & C. Martín 1889

Braonkasta sunčanica 

Lepiota brunneolilacea Bon & Boiffard 1972

 

Lepiota castanea Quél. 1881

Kestenjasta sunčanica 

Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. 1871

Obuvena sunčanica 

Lepiota cortinarius J.E. Lange 1915

 

Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871

Smrdljiva sunčanica 

Lepiota echinella Quél. & G.E. Bernard 1888

 

Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874

Bela sunčanica 

Lepiota felina (Pers.) P. Karst. 1879

 

Lepiota fuscovinacea F.H. Møller & J.E. Lange 1940

 

Lepiota grangei (Eyre) J.E. Lange 1935

 

Lepiota helveola Bres. 1882

Otrovna sunčanica 

Lepiota ignivolvata Bousset & Joss. ex Joss. 1990

 

Lepiota magnispora Murrill 1912

Glavičasta sunčanica 

Lepiota ochraceodisca Bon 1991

 

Lepiota ochraceofulva P.D. Orton 1960

 

Lepiota oreadiformis Velen. 1920

 

Lepiota pseudofelina J.E. Lange 1940

 

Lepiota pseudohelveola var. sabulosa Bon 1987

 

Lepiota pseudolilacea Huijsman 1947

 

Lepiota saponella M. Bodin & Priou 1994

 

Lepiota subincarnata J.E. Lange 1940

 

Lepiota sublaevigata Bon & Boiffart 1979

 

Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887

Kapljičasta ulegnica 

Lepista glaucocana (Bres.) Singer 1951

Blijedoljubičasta koturnica 

Lepista luscina (Fr.) Singer 1951

 

Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871

Modra koturnica 

Lepista personata (Fr.) Cooke 1871

Dvobojna koturnica 

Lepista sordida (Schumach.) Singer 1951

Lažna modra koturnica 

Leptosphaeria acuta (Moug. & Nestl.) P. Karst. 1873

 

Leucoagaricus barssii (Zeller) Vellinga 2000

 

Leucoagaricus carneifolius (Gillet) Wasser 1977

 

Leucoagaricus croceovelutinus Bon 1976

 

Leucoagaricus gauguei Bon & Boiffard 1974

 

Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977

Resasta turkinja 

Leucoagaricus littoralis (Menier) Bon & Boiffard 1970

 

Leucoagaricus purpureolilacinus Huijsman 1955

 

Leucoagaricus sericifer (Locq.) Vellinga 2000

 

Leucoagaricus sublittoralis (Kühner ex Hora) Singer 1969

 

Leucoagaricus wichanskyi (Pilát) Bon & Boiffard 1974

 

Leucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. 1943

Badamova sunčanica 

Leucocoprinus brebissonii (Godey) Locq. 1943

 

Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer 1945

Belospora paučinka 

Leucocybe candicans (Pers.) Vizzini, P. Alvarado, G. Moreno & Consiglio 2015

 

Leucopaxillus paradoxus (Costantin & L.M. Dufour) Boursier 1925

 

Lichenomphalia umbellifera (L.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002

Cvetasta šumarica 

Limacella guttata ( Pers.1793: Fr.1821) K. & M. 1928

Kapljičasta lepljivka 

Limacella illinita ( FR.1818: Fr.1821 ) Murr. 1914

Namazana lepljivka 

Limacella ochraceolutea P.D. Orton 1969

 

Lycoperdon echinatum Pers. 1794

Bodljasta puhara 

Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801

Vrećasta puhara 

Lycoperdon mammiforme Pers. 1801

Sisasta puhara 

Lycoperdon molle Pers. 1801

Meka puhara 

Lycoperdon nigrescens Wahlenb. 1794

Smrdljiva puhara 

Lycoperdon perlatum Pers. 1796

Tikvasta puhara 

Lycoperdon pratense Pers. 1797

Livadska puhara 

Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774

Kruškasta puhara 

Lycoperdon umbrinum Pers. 1801

Smeđa puhara 

Lyophyllum decastes (Fr.) Singer 1951

Stoglava sraslica 

Lyophyllum fumosum (Pers.) P.D. Orton 1960

Tamna sraslica 

Lyophyllum loricatum (Fr.) Kühner ex Kalamees 1994

Hrskava sraslica 

Macrocystidia cucumis (Pers.) Joss. 1934

Šumski krastavac 

Macrolepiota fuliginosa (Barla) Bon 1977

 

Macrolepiota mastoidea (Fr.) Singer 1951

Sisasta sunčanica 

Macrolepiota procera (Scop.) Singer 1948

Visoka sunčanica 

Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972

Visoka toljagica 

Marasmiellus candidus (Fr.) Singer 1948

Bela češnjakica 

Marasmiellus omphaliiformis (Kühner) Noordel. 1983

 

Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer 1946

Prozirna češnjakica 

Marasmiellus trabutii var. trabutii (Maire) Singer 1951

 

Marasmiellus vaillantii (Pers.) Singer 1973

 

Marasmius anomalus Peck 1872

 

Marasmius bulliardii Quél. 1878

 

Marasmius cohaerens (Alb. & Schwein.) Cooke & Quél. 1878

 

Marasmius curreyi Berk. & Broome 1879

 

Marasmius epiphylloides (Rea) Sacc. & Trotter 1925

 

Marasmius epiphyllus (Pers.) Fr. 1838

Lisna češnjakica 

Marasmius limosus Boud. & Quél. 1877

 

Marasmius oreades (Bolton) Fr. 1836

Vilina pečurka, supača 

Marasmius rotula (Scop.) Fr. 1838

Kružna češnjakica 

Marasmius torquescens Quél. 1872

 

Marasmius wynneae Berk. & Broome 1860

Vineova češnjakica 

Marcelleina benkertii J. Moravec 1987

 

Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972

Širokolisna korenka 

Melanoleuca cinereifolia (Bon) Bon 1978

 

Melanoleuca grammopodia (Bull.) Murrill 1914

Žlebonoga gustoliska 

Melanoleuca iris Kühner 1956

 

Melanophyllum eyrei (Massee) Singer 1951

 

Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel 1984

 

Melanotus horizontalis (Bull.) P.D. Orton 1984

 

Melanotus phillipsii (Berk. & Broome) Singer 1973

 

Melastiza chateri (W.G. Sm.) Boud. 1907

Kasterijeva čašica 

Mensularia radiata (Sowerby) Lázaro Ibiza 1916

 

Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. 1882

Džinovski žbunac 

Merulius tremellosus Schrad. 1794

Dlakava drhtalica 

Microglossum olivaceum (Pers.) Gillet 1879

 

Microglossum viride (Pers.) Gillet 1879

 

Mitrophora semilibera (DC.) Lév. 1846

Zvonasta smrčica 

Mitrula paludosa Fr. 1816

Močvarna povezača 

Mollisia cinerea (Batsch) P. Karst. 1871

 

Morchella costata (Vent.) Pers. 1801

Rebrasti smrčak 

Morchella elata Fr. 1822

Crni smrčak 

Morchella esculenta (L.) Pers. 1801

Žuti smrčak, Okrugli smrčak, Tamni smrčak 

Mutinus caninus (Huds.) Fr. 1849

Pasji smrdljivac 

Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Crvenonoga šlemovka 

Mycena adscendens (Lasch) Maas Geest. 1981

 

Mycena aetites (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena alphitophora (Berk.) Sacc. 1887

 

Mycena amicta (Fr.) Quél. 1872

Čista šlemovka 

Mycena arcangeliana Bres. 1904

 

Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena belliarum (Johnst.) P.D. Orton 1960

 

Mycena bulbosa (Cejp) Kühner 1938

 

Mycena capillaripes Peck 1888

Kapljičasta šlemovka 

Mycena chlorantha (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena clavicularis (Fr.) Gillet 1876

 

Mycena corticola (Pers.) Gray 1821

 

Mycena corynephora Maas Geest. 1983

 

Mycena crocata (Schrad.) P. Kumm. 1871

Šafranasta šlemovka 

Mycena epipterygia (Scop.) Gray 1821

Presvučena šlemovka 

Mycena erubescens Höhn. 1913

 

Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Mycena galericulata (Scop.) Gray 1821

Nakrivljena šlemovka 

Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Mlečna šlemovka 

Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871

Krvotočna šlemovka 

Mycena inclinata (Fr.) Quél. 1872

Kosoglava šlemovka 

Mycena leptocephala (Pers.) Gillet 1876

 

Mycena maculata P. Kras. 1890

 

Mycena meliigena (Berk. & Cooke) Sacc. 1887

 

Mycena metata (Secr. ex Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena olivaceomarginata (Massee) Massee 1893

 

Mycena oregonensis A.H. Sm. 1936

 

Mycena pelianthina (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena phyllogena (Pers.) Singer 1961

 

Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821

Žlebodrškasta šlemovka 

Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871

Ljubičasta šlemovka 

Mycena renati Quél. 1886

Renatijeva šlemovka 

Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912

Ružičasta šlemovka 

Mycena rosella (Fr.) P. Kumm. 1871

Crvena šlemovka 

Mycena rubromarginata (Fr.) P. Kumm. 1871

Crvenoivičasta šlemovka 

Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871

 

Mycena seynii Quél. 1877

 

Mycena silvae-nigrae Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stipata Maas Geest. & Schwöbel 1987

 

Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycena vitilis (Fr.) Quél. 1872

 

Mycena vulgaris (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842

Kožasta puhara 

Mycenella bryophila (Voglino) Singer 1951

 

Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin 2005

Vitka češnjakica 

Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson 2005

Četinarska češnjakica 

Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976

 

Mycoacia fuscoatra (Fr.) Donk 1931

 

Mycoacia uda (Fr.) Donk 1931

 

Mycopan scabripes (Murrill) Redhead, Moncalvo & Vilgalys 2013

 

Myriostoma coliforme (Dicks.) Corda 1842

Stubičasta zvezdača 

Naucoria melinoides (Bull.) P. Kumm. 1871

 

Naucoria scolecina (Fr.) Quél. 1875

 

Neobulgaria pura (Pers.) Petr. 1921

Prava crnka 

Neofavolus alveolaris (DC.) Sotome & T. Hatt. 2013

Saćasta rupičavka 

Neottiella rutilans (Fr.) Dennis 1960

 

Omphalina demissa (Fr.) Quél. 1886

 

Omphalina galericolor var. galericolor (Romagn.) M.M. Moser 1975

 

Omphalina pyxidata (Bull.) Quél. 1886

 

Omphalina rivulicola (J. Favre) Lamoure 1974

Nabrazdana šumarica 

Omphalotus olearius (DC.) Singer 1946

Podla zavodnica 

Onygena corvina Alb. & Schwein. 1805

 

Onygena equina (Willd.) Pers. 1800

 

Ophiocordyceps sinensis (Berk.) G.H. Sung, J.M. Sung, Hywel-Jones & Spatafora 2007

 

Orbilia xanthostigma (Fr.) Fr. 1849

 

Otidea bufonia (Pers.) Boud. 1907

Žablje uvo 

Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1870

Smrekino uvo 

Oudemansiella mucida (Schrad.) Höhn. 1910

Sluzava korenka 

Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire 1933

 

Panaeolus acuminatus var. rickenii (Hora) P. Roux, Guy Garcia & Charret 2006

Rikenijeva smetlištarka 

Panaeolus acuminatus var. rickenii (Hora) P. Roux, Guy Garcia & Charret 2006

Rikenijeva smetlištarka 

Panaeolus ater (J.E. Lange) Kühner & Romagn. 1985

Tamna smetlištarka 

Panaeolus cinctulus (Bolton) Sacc. 1887

 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Leptirska smetlištarka 

Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. 1872

Leptirska smetlištarka 

Panaeolus semiovatus var. semiovatus (Sowerby) S. Lundell & Nannf. 1938

Jajasta smetlištarka 

Panellus mitis (Pers.) Singer 1936

Blaga zgrčenica 

Panellus serotinus (Pers.) Kühner 1950

Žuta zgrčenica 

Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879

Bleda zgrčenica 

Parasola auricoma (Pat.) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. 2008

Ušiljena slabunjavka 

Parasola kuehneri (Uljé & Bas) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

 

Parasola leiocephala (P.D. Orton) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

krivoglava gnojištarka 

Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001

Damina gnojištarka 

Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838

Obična uvijača 

Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969

Jovina uvijača 

Peniophora aurantiaca (Bres.) Höhn. & Litsch. 1906

 

Peniophora laeta (Fr.) Donk 1957

 

Peziza ammophila Durieu & Lév. 1848

 

Peziza arenaria Osbeck 1762

Ćumurska zdeličarka 

Peziza badia Pers. 1800

Kestenjasta zdeličarka 

Peziza cerea Sowerby ex Fr. 1822

Zidna zdeličarka 

Peziza fimeti (Fuckel) Seaver 1928

Goveđa zdeličarka 

Peziza gerardii Cooke 1875

 

Peziza merdae Donadini 1978

 

Peziza petersii Berk. 1875

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza phyllogena Cooke 1877

 

Peziza succosa Berk. 1841

Sočna zdeličarka 

Peziza varia (Hedw.) Alb. & Schwein. 1805

 

Peziza vesiculosa Bull. 1790

 

Phaeocollybia arduennensis Bon 1979

 

Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim 1931

 

Phaeocollybia lugubris (Fr.) R. Heim 1931

 

Phaeohelotium umbilicatum (Le Gal) Dennis 1971

 

Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire 1928

 

Phaeomarasmius erinaceus (Fr.) Scherff. ex Romagn. 1937

 

Phallus hadriani Vent. 1798

Hadrianova bestidnica 

Phallus impudicus L. 1753

Obična bestidnica, Stršak 

Phellinus hippophaeicola H. Jahn 1976

 

Phellodon niger (Fr.) P. Karst. 1881

Crna plutovka 

Phloeomana speirea (Fr.) Redhead 2013

 

Pholiota alnicola (Fr.) Singer 1951

 

Pholiota conissans (Fr.) M.M. Moser 1986

 

Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. 1871

Plamena ljuskavica 

Pholiota heteroclita (Fr.) Quél. 1872

 

Pholiota jahnii Tjall.-Beuk. & Bas 1986

 

Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951

Žilava ljuskavica 

Pholiota spumosa (Fr.) Singer 1948

 

Pholiota squarrosa (Vahl) P. Kumm. 1871

Hrapava ljuskavica 

Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm. 1871

 

Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900

Lističava vrganjevica 

Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer 1936

Školjkasta lističarica 

Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. 1889

 

Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881

Brezin kopitnjak 

Pisolithus arhizus (Scop.) Rauschert 1959

Puharasta graškovica 

Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910

Brestova bukovača 

Pleurotus eryngii (DC.) Quél. 1872

Eringijeva bukovača 

Pleurotus nebrodensis (Inzenga) Quél. 1886

 

Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. 1871

Obična bukovača 

Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964

Žilasta lističavka 

Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner 1935

Crna krovnjača 

Pluteus aurantiorugosus (Trog) Sacc. 1896

Crvenkasta krovnjača 

Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Jelenska krovnjača 

Pluteus chrysophaeus (Schaeff.) Quél. 1872

 

Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Lavlja krovnjača 

Pluteus luteomarginatus Rolland 1889

 

Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm. 1871

Kožasta krovnjača 

Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876

Šeširasta krovnjača 

Pluteus phlebophorus (Ditmar) P. Kumm. 1871

 

Pluteus podospileus Sacc. & Cub. 1887

Nadignuta krovnjača 

Pluteus romellii (Britzelm.) Lapl. 1894

Žutonoga krovnjača 

Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871

Vrbina krovnjača 

Pluteus thomsonii (Berk. & Broome) Dennis 1948

 

Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871

 

Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818

Zimska rupičavka 

Polyporus ciliatus Fr. 1815

Prolećna rupičavka 

Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821

Škripava rupičavka 

Polyporus tuberaster (Jacq. ex Pers.) Fr. 1815

Gomoljasta rupičavka 

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821

Jelenovo uvo 

Polyporus varius (Pers.) Fr. 1821

Promenljiva rupičavka 

Postia caesia (Schrad.) P. Karst. 1881

Plavkasta rupičavka 

Postia subcaesia (A. David) Jülich 1982

 

Psathyrella ammophila (Durieu & Lév.) P.D. Orton 1960

 

Psathyrella artemisiae var. artemisiae (Pass.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella badiophylla (Romagn.) Park.-Rhodes 1954

 

Psathyrella badiophylla var. neglecta (Romagn.) Kits van Wav. 1985

 

Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913

Kandoleova slabunjavka 

Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. 1949

 

Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. 1949

Pamučasta slabunjavka 

Psathyrella hirta Peck 1898

 

Psathyrella leucotephra (Berk. & Broome) P.D. Orton 1960

Prstenasta slabunjavka 

Psathyrella lutensis (Romagn.) M.M. Moser 1955

 

Psathyrella maculata (C.S. Parker) A.H. Sm. 1972

 

Psathyrella piluliformis (Bull.) P.D. Orton 1969

Vlažna slabunjavka 

Psathyrella pygmaea (Bull.) Singer 1951

Malena slabunjavka 

Psathyrella spadicea (P. Kumm.) Singer 1951

 

Pseudoboletus parasiticus (Bull.) Šutara 1991

Parazitski baršunovac 

Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. 2002

 

Pseudoinonotus dryadeus (Pers.) T. Wagner & M. Fisch. 2001

Hrastova suznica 

Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ. 1960

 

Ramaria abietina (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria aurea (Schaeff.) Quél. 1888

Zlatna koralka 

Ramaria botrytis (Pers.) Ricken 1918

Crvenkasta koralka 

Ramaria formosa (Pers.) Quél. 1888

Trobojna koralka 

Ramaria gracilis (Pers.) Quél. 1888

 

Ramaria largentii Marr & D.E. Stuntz 1974

Largentijeva koralka 

Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888

Uska koralka 

Ramariopsis kunzei (Fr.) Corner 1950

 

Resinomycena saccharifera (Berk. & Broome) Redhead 1984

 

Resupinatus algidus (Fr.) M. Lange 1955

 

Resupinatus applicatus (Batsch) Gray 1821

 

Resupinatus striatulus (Pers.) Murrill 1915

 

Resupinatus trichotis (Pers.) Singer 1961

 

Rheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi 2015

Karminski baršunovac 

Rhizina undulata Fr. 1815

Hrčkasta žiličarka 

Rhizomarasmius undatus (Berk.) R.H. Petersen 2000

 

Rhodocollybia butyracea (Bull.) Lennox 1979

Maslata pljosnatica 

Rhodocollybia maculata (Alb. & Schwein.) Singer 1939

Pegava pljosnatica 

Rhodocollybia prolixa var. distorta (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997

Uvinuta pljosnatica 

Rhodotus palmatus (Bull.) Maire 1926

Kajsijasta brestovka 

Rhytisma acerinum (Pers.) Fr. 1819

 

Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973

Rikenijeva iglica 

Rickenella swartzii (Fr.) Kuyper 1984

 

Ripartites metrodii Huijsman 1960

 

Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1879

 

Roridomyces roridus (Scop.) Rexer 1994

 

Royoporus badius (Pers.) A.B. De 1997

Bademasta rupičavka 

Rubroboletus satanas (Lenz) Kuan Zhao & Zhu L. Yang 2014

Ludi vrganj 

Rugosomyces carneus (Bull.) Bon 1991

 

Rugosomyces ionides (Bull.) Bon 1991

 

Russula acetolens Rauschert 1989

 

Russula acrifolia Romagn. 1997

Gustolisna golubica 

Russula aeruginea Lindbl. ex Fr. 1863

Zelena golubica 

Russula alnetorum Romagn. 1956

Jovina golubica 

Russula amarissima Romagn. & E.-J. Gilbert 1943

 

Russula amoena Quél. 1881

Ljupka golubica 

Russula amoenicolor Romagn. 1962

 

Russula amoenolens Romagn. 1952

 

Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. 1893

 

Russula aurea Pers. 1796

Zlatna golubica 

Russula aurora (Krombh.) Bres. 1892

 

Russula badia Quél. 1881

 

Russula betularum Hora 1960

 

Russula caerulea (Pers.) Fr. 1838

 

Russula cavipes Britzelm. 1893

 

Russula cessans A. Pearson 1950

Kasna golubica 

Russula chloroides (Krombh.) Bres. 1900

 

Russula clariana Kuyper & Vuure 1985

 

Russula claroflava Grove 1888

Svetložuta golubica 

Russula cuprea (Krombh.) J.E. Lange 1926

 

Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. 1863

Ljubičasto zelena zeka 

Russula decolorans (Fr.) Fr. 1838

Bezbojna golubica 

Russula delica Fr. 1838

Zelenolisna golubica 

Russula densifolia Secr. ex Gillet 1876

 

Russula emetica (Schaeff.) Pers. 1796

Bljuvarska golubica 

Russula exalbicans (Pers.) Melzer & Zvára 1927

 

Russula farinipes Romell 1893

 

Russula fellea (Fr.) Fr. 1838

 

Russula foetens (Pers.) Pers. 1796

Smrdljiva golubica 

Russula fragilis Fr. 1838

Krhka golubica 

Russula fragrantissima Romagn. 1967

 

Russula fuscorubroides Bon 1976

 

Russula gracillima Jul. Schäff. 1931

 

Russula grata Britzelm. 1898

Bademasta golubica 

Russula grisea (Batsch) Fr. 1838

Siva golubica 

Russula helodes Melzer 1929

 

Russula heterophylla (Fr.) Fr. 1838

Smeđe-zelena golubica 

Russula illota Romagn. 1954

Prljava golubica 

Russula integra (L.) Fr 1838

Smeđa golubica 

Russula intermedia P. Karst. 1888

 

Russula ionochlora Romagn. 1952

 

Russula laccata Huijsman 1955

 

Russula laeta Jul. Schäff. 1952

 

Russula langei Bon 1970

 

Russula laricina Velen. 1920

 

Russula luteotacta Rea 1922

 

Russula medullata Romagn. 1997

 

Russula melitodes Romagn. 1943

 

Russula mustelina Fr. 1838

Četinarska golubica 

Russula nana Killerm. 1936

 

Russula nauseosa (Pers.) Fr. 1838

Nejestiva golubica 

Russula nigricans Fr. 1838

Crnkasta golubica 

Russula nitida (Pers.) Fr. 1838

 

Russula nobilis Velen. 1920

 

Russula ochroleuca (Pers.) Fr. 1838

Limunska golubica 

Russula olivacea (Schaeff.) Fr. 1838

Maslinasta golubica 

Russula parazurea Jul. Schäff. 1931

 

Russula pectinata (Bull.) Fr. 1838

Češljasta golubica 

Russula pectinatoides Peck 1907

 

Russula pelargonia Niolle 1941

 

Russula persicina Krombh. 1845

 

Russula pseudopuellaris (Bon) Bon 1981

 

Russula puellaris Fr. 1838

Devojačka golubica 

Russula queletii Fr. 1872

Keletova golubica 

Russula rhodopus Zvára 1927

 

Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915

Žuta golubica 

Russula romellii Maire 1910

Romelijeva golubica 

Russula rosea Pers. 1796

Crvena golubica 

Russula rubroalba (Singer) Romagn. 1967

 

Russula sanguinaria (Schumach.) Rauschert 1989

 

Russula sardonia Fr. 1838

Trpka golubica 

Russula seperina Dupain 1913

 

Russula subfoetens W.G. Sm. 1873

Otužna golubica 

Russula subrubens (J.E. Lange) Bon 1972

 

Russula torulosa Bres. 1929

 

Russula turci Bres. 1881

Turska golubica 

Russula unicolor Romagn. 1967

 

Russula velenovskyi Melzer & Zvára 1927

 

Russula versicolor Jul. Schäff. 1931

 

Russula vesca Fr. 1836

Jestiva golubica 

Russula veternosa Fr. 1838

 

Russula violacea Quél. 1882

 

Russula violeipes Quél. 1898

Ljubičastonoga golubica 

Russula virescens (Schaeff.) Fr. 1836

Golubača 

Russula viscida Kudrna 1928

 

Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. 1838

Haringina golubica 

Rutstroemia conformata (P. Karst.) Nannf. 1942

 

Rutstroemia firma (Pers.) P. Karst. 1871

 

Rutstroemia maritima (Roberge ex Desm.) Dennis 1964

 

Rutstroemia petiolorum (Roberge ex Desm.) W.L. White 1941

 

Rutstroemia sydowiana (Rehm) W.L. White 1941

 

Saccobolus versicolor (P. Karst.) P. Karst. 1885

 

Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881

Prava srnjača 

Sarcodontia setosa (Pers.) Donk 1952

 

Sarcoscypha austriaca (O. Beck ex Sacc.) Boud. 1907

 

Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889

Prolećni peharčić 

Sarcoscypha jurana (Boud.) Baral 1984

 

Schizophyllum commune Fr. 1815

Dlakava dvolisnica 

Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk 1967

 

Scleroderma areolatum Ehrenb. 1818

 

Scleroderma bovista Fr. 1829

Tvrda krompirača 

Scleroderma citrinum Pers. 1801

Limunasta krompirača 

Scleroderma polyrhizum (J.F. Gmel.) Pers. 1801

 

Scutellinia kerguelensis (Berk.) Kuntze 1891

 

Scutellinia setosa (Nees) Kuntze 1891

 

Scutiger pes-caprae (Pers.) Bondartsev & Singer 1941

Kozja grudvica 

Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. 1885

Razorna suznica 

Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. 1879

 

Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821

Borova kokica 

Spathularia flavida Pers. 1794

Žuta lopatica 

Spathularia neesii Bres. 1892

 

Sphaerobolus stellatus Tode 1790

Zvezdasta loptica 

Sphaerosporella brunnea (Alb. & Schwein.) Svrcek & Kubicka 1961

 

Sphagnurus paluster (Peck) Redhead & V. Hofst. 2014

 

Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821

 

Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800

Dlakava poličica 

Stereum rameale (Schwein.) Burt 1920

Srasla poličica 

Stereum subtomentosum Pouzar 1964

Zelenkasta poličica 

Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1851

Čupava vrganjevka 

Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872

Četinarska sluzavica 

Stropharia caerulea Kreisel 1979

Lišćarska sluzavica 

Stropharia coronilla (Bull.) Quél. 1872

Krunasta sluzavica 

Stropharia ochrocyanea Bon 1972

 

Stropharia pseudocyanea (Desm.) Morgan 1908

 

Suillellus luridus (Schaeff.) Murrill 1909

Mrežasti vrganj 

Suillellus queletii (Schulzer) Vizzini, Simonini & Gelardi 2014

Keletov vrganj 

Suillus bellinii (Inzenga) Watling 1967

Belinijeva ovčarka 

Suillus bovinus (Pers.) Roussel 1806

Kravlja ovčarka 

Suillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers 1964

Arišev šupljikavac 

Suillus collinitus (Fr.) Kuntze 1898

Zrakasta ovčarka 

Suillus granulatus (L.) Roussel 1796

Mlečna ovčarka 

Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1945

Ariševa ovčarka 

Suillus luteus (L.) Roussel 1796

Prstenasta ovčarka 

Suillus tridentinus (Bres.) Singer 1945

 

Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze 1888

Planinska ovčarka 

Suillus viscidus (L.) Roussel 1796

 

Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992

Četinarska uvijača 

Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931

Lepezasta uvijača 

Tarzetta catinus (Holmsk.) Korf & J.K. Rogers 1971

Nazubljena peharka 

Tephrocybe rancida (Fr.) Donk 1962

 

Thelephora palmata (Scop.) Fr. 1821

Smrdljiva palma 

Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821

Zemljana palma 

Thelephora terrestris Ehrh. 1787

Lepezasta palma 

Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838

Zelenkasta raznocevka 

Trametes hirsuta (Wulfen) Lloyd 1924

Siva raznocevka 

Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987

 

Trametes pubescens (Schumach.) Pilát 1939

Dlakava raznocevka 

Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921

Raznobojna raznocevka 

Trechispora farinacea (Pers.) Liberta 1966

 

Tremella encephala Willd. 1785

Kvrgasta želatinka 

Tremella foliacea Pers. 1800

Kovrdžava želatinka 

Tremella mesenterica Retz. 1769

Zlatna želatinka 

Trichaptum abietinum (Pers. ex J.F. Gmel.) Ryvarden 1972

Jelina dvobojnica 

Tricholoma acerbum (Bull.) Vent. 1872

Gorka vitezovka 

Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Bela vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum Sacc. 1887

Tamnoljuskava vitezovka 

Tricholoma atrosquamosum var. squarrulosum (Bres.) Mort. Chr. & Noordel. 1999

Sitnoljuskava vitezovka 

Tricholoma aurantium (Schaeff.) Ricken 1914

Zlatna vitezovka 

Tricholoma basirubens (Bon) A. Riva & Bon 1988

 

Tricholoma bresadolanum Clémençon 1977

 

Tricholoma bufonium (Pers.) Gillet 1874

 

Tricholoma caligatum (Viv.) Ricken 1914

 

Tricholoma cingulatum (Almfelt) Jacobashch 1890

 

Tricholoma colossus (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma columbetta (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma equestre (L.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma focale (Fr.) Ricken 1914

 

Tricholoma fracticum ( Britz. ) Kreis. 1981

 

Tricholoma fucatum (Fr.) P. Kumm. 1871

 

Tricholoma fulvum (Fr.) Bigeard & H. Guill. 1909

 

Tricholoma gausapatum (Fr.) Quél. 1872

 

Tricholoma imbricatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Ljuskava vitezovka 

Tricholoma inamoenum (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma joachimii Bon & A. Riva 1985

 

Tricholoma lascivum (Fr.) Gillet 1874

 

Tricholoma orirubens Quél. 1873

Crvenolističava vitezovka 

Tricholoma pardinum (Pers.) Quél. 1873

Tigrasta vitezovka 

Tricholoma pessundatum (Fr.) Quél. 1872

Podvrnuta vitezovka 

Tricholoma populinum J.E. Lange 1933

Topolina vitezovka 

Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872

Slovenska vitezovka 

Tricholoma psammopus (Kalchbr.) Quél. 1875

 

Tricholoma pseudonictitans Bon 1983

Smeđa vitezovka 

Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. 1871

Sapunska vitezovka 

Tricholoma scalpturatum (Fr.) Quél. 1872

Osuta vitezovka 

Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín 1919

Senovita vitezovka 

Tricholoma sejunctum (Sowerby) Quél. 1872

Žuto-zelena vitezovka 

Tricholoma stiparophyllum (S. Lundell) P. Karst. 1879

 

Tricholoma sulphurescens Bres. 1905

 

Tricholoma sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871

Sumporasta vitezovka 

Tricholoma terreum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Mišja vitezovka 

Tricholoma ustale (Fr.) P. Kumm. 1871

Planinska vitezovka 

Tricholoma ustaloides Romagn. 1954

Lišćarska vitezovka 

Tricholoma vaccinum (Schaeff.) P. Kumm. 1871

Borovničina vitezovka 

Tricholoma vaccinum var. fulvosquamosum Bon 1970

 

Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. 1871

Prugasta vitezovka 

Tricholoma viridifucatum Bon 1976

 

Tricholoma viridilutescens M.M. Moser 1978

 

Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876

Perutava truba 

Tubaria romagnesiana Arnolds 1982

 

Tuber aestivum var. uncinatum (Chatin) I.R. Hall, P.K. Buchanan, Y. Wang & Cole 1998

 

Tuber aestivum Vittad. 1831

Letnji tartuf 

Tulostoma brumale Pers. 1794

Zimska uzdignuta puharica 

Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881

Vrganjevska žučara 

Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers 1971

Porfirna vrganjevka 

Typhula quisquiliaris (Fr.) Henn. 1896

 

Verpa conica (O.F. Müll.) Sw. 1815

 

Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951

Pamučasta tobolka 

Volvariella hypopithys (Fr.) Shaffer 1957

 

Volvopluteus gloiocephalus (DC.) Vizzini, Contu & Justo 2011

Lepljiva tobolka 

Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara 2008

Zlatni baršunovac 

Xerocomellus porosporus (Imler ex G. Moreno & Bon) Šutara 2008

Ispucali baršunovac 

Xerocomellus pruinatus (Fr.) Šutara 2008

Baršunasta vrganjevka 

Xerula pudens (Pers.) Singer 1951

Dugonoga korenka 

Xylaria carpophila (Pers.) Fr. 1849

Šiljasti prstići 

Xylaria filiformis (Alb. & Schwein.) Fr. 1849

Nitasti prstići 

Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824

Račvasti prstići 

Xylaria longipes Nitschke 1867

Dugački prstići 

Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824

Đavolji prstići 

Spiskovi gljiva > Sve gljive > Gljive sa opisima > Gljive prema jestivosti > Gljive u receptima > Gljive zaštićene u Sloveniji > Gljive koje sada rastu > Zadnje 32 dodate gljive > Spisak gljiva u Srbiji
Shema Novosti Recepti Rečnik Knjige Pretraga
Informacije > O meni > O sajtu > Bibliografija > Kontakt   > Korisnički profil > Registracija
> Na vrh > Na početak > Uslovi poslovanja > Kontakt > Copyright © IVEC d.o.o.    Tekst i fotografije na ovom sajtu ne mogu se reprodukovati
   u bilo kakav oblik i bez pismenog odobrenja IVEC d.o.o.
Euro Prevajalska Agencija Prevajanje